PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą

 (20)
40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bananų lapų motyvais ištapetuota miegamojo siena iš karto išduoda, kad interjeras skirtas drąsioms ir jaunatviškoms asmenybėms. Pasirinktas rožinės ir žalsvos spalvos koloritas ne tik atspindi naujausias interjerų spalvų tendencijas, bet ir dera tarpusavyje. Atidengtos sijos ir vonios grindų plytelės, atkartojančios esančias namo prieigose, atskleidžia, kurioje sostinės vietoje yra šis būstas.

Siauros, viduramžius menančios gatvelės, neaukšti pastatai, jaukūs vidiniai kiemeliai pasislėpę visai šalia Pilies gatvės lėmė, kad kuriant šio buto interjerą pagrindinis tikslas buvo vidaus ir pastato išorės dermė. Vengiant dirbtinos prabangos, įrengtas romantiškas, tačiau šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintas būstas.

Didžiausia užduotis – erdvių perplanavimas, kad mažas butas būtų patogus kasdieniam gyvenimui. Dar vienas dažnai sutinkamas unikalus Senamiesčio pastatų bruožas – jame nebuvo nei vieno stataus kampo.

Bemaž didžiausias iššūkis kuriant vidaus interjerą – grindų sulyginimas, kadangi dabartinėje virtuvėje buvusi vonia buvo pasiekiama palipus trejetu laiptelių į viršų. Nuardžius buvusias grindis paaiškėjo, kad dalį jų galima nuleisti žemiau, o likusi dalis paslėpta po plačiu virtuvės stalviršiu. Ir nors virtuvė maža, suprojektuota išnaudojant kiekvieną centimetrą. Platus stalviršis leido kaitlentę nukelti giliau, priekyje paliekant erdvės darbastaliui, orkaitė turi ir mikrobangų krosnelę, o už baltų fasadų slepiasi – ir šaldytuvas, ir indaplovė, ir boileris bei dujų katilas.

Teko naujai perstatyti sienas, o vonią perkelti į kitą vietą, todėl atsirado koridorius, kuris prieš tai tarnavo kaip virtuvė. Jame dabar suprojektuota erdvi spinta, paslėpta skalbyklė.

Nuėmus senas lubas atsidengė sveikos sijos, kurias nutarta palikti atviras – ne tik kaip senamiesčio akcentą, bet ir dėl padidėjusio lubų aukščio ir atsiradusio erdvės pojūčio. Siekiant kuo daugiau natūralumo, grindims parinktas ąžuolo parketas, nauji mediniai langai ir palangės, grindjuostės, pasiūtos lietuviško lino užuolaidos.

Vietoj buvusio galinio kambario įrengti miegamasis ir vonios kambarys. Ryškūs miegamojo tapetai lemia, kad kitos spalvos parinktos ramios, pastelinės, palikta niša spintai ar vaikiškai lovelei.

Nors butas gan mažas, tačiau perkeltas vonios kambarys yra pakankamai erdvus, turintis patogų įeinamą dušą, parinkti klasikinio stiliaus santechnikos prietaisai. Šiltų tonų ispaniškos sienų ir grindų plytelės – nepabostantis variantas, tinkantis prie bendros buto stilistikos.

Įrengiant svetainę buvo siekiama suderinti nauja ir sena. Viename sostinės antikvariatų įsigytas veidrodis ąžuolo rėmais vizualiai padidina erdvę ir suteikia paryžietiško stiliaus žavesio. Neradus tinkančių išmatavimų komodos, teko pasitelkti fantaziją ir taip atsirado juoda, aukso rėmais komoda, perdaryta iš balto neseniai įsigyto baldo. Atsisakyta masyvios sovietmečio krosnies ir įrengtas dujinis šildymas, taip pat paliekant galimybę ateityje įsirengti židinį, jei visgi toks noras kiltų.

Projekto autorė juokauja, jog kaip ir rengiant nuotaką, taip ir įrengiant būstą – reikia kažko naujo, kažko seno, ir kažko skolinto. Taigi, nauji baldai dera su antikvariate rastu veidrodžiu, o sienas puošia parinkti autoriniai Stasio Krasausko ir Dovilės Norkutės darbai, kurie bent jau kol kas paskolinti iš vienos Vilniaus galerijos.

O ŠTAI KAIP BUTAS ATRODĖ PRIEŠ:


Projekto ir fotografijų autorė: Rasa Černakauskienė (interjeriste.lt)

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

93 kv.m butas Vilniuje: ypatinga senamiesčio atmosfera (18)

Autentiškas, prabanga dvelkiantis būstas prie pat Lietuvos Respublikos prezidentūros yra unikalus tiek savo vidumi, tiek išore.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas (26)

Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.

156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą (11)

Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.

180 kv.m apartamentai Užupyje: sunku rasti prie ko prikibti (8)

Pačioje Užupio širdyje nuomojami šviesūs trijų miegamųjų kambarių apartamentai per du aukštus. Rafinuotas interjero dizainas, aukštos lubos, prabangūs apdailos sprendimai padėjo sukurti jaukų interjerą.

PRIEŠ ir PO: kaip minimalistinis stilius pakeitė 68 kv.m butą (16)

„Siekiau tokio įspūdžio: užlipate senos statybos namo laiptais, atidarote duris ir pasijuntate lyg įžengę į kitą, šviesų ir erdvų, pasaulį, – sako interjerą kūrusi interjero dizainerė Ieva Gabytė. – Manau, man pavyko. Santūrus skandinaviškas stilius su šiltomis natūraliomis detalėmis puikiai atitiko šeimininkų lūkesčius, o aš bandau žvelgti giliau: interjeras yra mus supanti aplinka, svarbiausios detalės esame mes, žmonės, su savo spalvotais gyvenimais, emocijomis, istorijomis – tad jų pėdsakai turi atsispindėti. Be jų interjeras bus stilingas, estetiškas ir t.t., bet gyvybės jame stigs.“

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą (20)

40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.

61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna (13)

Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).

45 kv.m butas Vilniuje: betonas ir fanera – nebūtinai tik statybinė medžiaga (21)

Įrenginėjant šį 2 kambarių butą įkvėpimo buvo semtasi iš industrinio interjero stiliaus, kuriame yra išryškinamos neapdirbtos konstrukcinės, mechaninės detalės, kurios kituose interjeruose paprastai yra slepiamos. Kurdamas tokio tipo interjerą, dizaineris Ernestas Možeiko (interjero dizaino studija „4SIENOS“) susidūrė su iššūkiu – jaukumo detalių šilumos ir konstrukcinių medžiagų šaltumo balansavimu.

64 kv.m butas Vilniuje: maksimalios erdvės siekis nedideliame plote (18)

Nedidelis dviejų kambarių butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Buto savininkai – jauna, išsilavinusi ir gerą skonį turinti pora. Jie pageidavo, kad kuriant namų interjerą, būtų išsaugota kuo daugiau erdvės. Šiuo projektu užsiėmė studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Greta Magylaitė.

115 kv.m butas Vilniuje: klasikos ir gamtos harmonijos derinys (22)

Erdvus ir kupinas natūralios šviesos butas yra įsikūręs prestižiniame Valakampių rajone, Vilniuje. Pasak būsto savininkų šie namai yra skirti tiems, kurie ieško jaukių namų, vertina gamtos privalumus, džiaugiasi jos teikiama ramybę ir trokšta atitrūkti nuo intensyvaus gyvenimo būdo miesto šurmulyje.