PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą

 (20)
40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bananų lapų motyvais ištapetuota miegamojo siena iš karto išduoda, kad interjeras skirtas drąsioms ir jaunatviškoms asmenybėms. Pasirinktas rožinės ir žalsvos spalvos koloritas ne tik atspindi naujausias interjerų spalvų tendencijas, bet ir dera tarpusavyje. Atidengtos sijos ir vonios grindų plytelės, atkartojančios esančias namo prieigose, atskleidžia, kurioje sostinės vietoje yra šis būstas.

Siauros, viduramžius menančios gatvelės, neaukšti pastatai, jaukūs vidiniai kiemeliai pasislėpę visai šalia Pilies gatvės lėmė, kad kuriant šio buto interjerą pagrindinis tikslas buvo vidaus ir pastato išorės dermė. Vengiant dirbtinos prabangos, įrengtas romantiškas, tačiau šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintas būstas.

Didžiausia užduotis – erdvių perplanavimas, kad mažas butas būtų patogus kasdieniam gyvenimui. Dar vienas dažnai sutinkamas unikalus Senamiesčio pastatų bruožas – jame nebuvo nei vieno stataus kampo.

Bemaž didžiausias iššūkis kuriant vidaus interjerą – grindų sulyginimas, kadangi dabartinėje virtuvėje buvusi vonia buvo pasiekiama palipus trejetu laiptelių į viršų. Nuardžius buvusias grindis paaiškėjo, kad dalį jų galima nuleisti žemiau, o likusi dalis paslėpta po plačiu virtuvės stalviršiu. Ir nors virtuvė maža, suprojektuota išnaudojant kiekvieną centimetrą. Platus stalviršis leido kaitlentę nukelti giliau, priekyje paliekant erdvės darbastaliui, orkaitė turi ir mikrobangų krosnelę, o už baltų fasadų slepiasi – ir šaldytuvas, ir indaplovė, ir boileris bei dujų katilas.

Teko naujai perstatyti sienas, o vonią perkelti į kitą vietą, todėl atsirado koridorius, kuris prieš tai tarnavo kaip virtuvė. Jame dabar suprojektuota erdvi spinta, paslėpta skalbyklė.

Nuėmus senas lubas atsidengė sveikos sijos, kurias nutarta palikti atviras – ne tik kaip senamiesčio akcentą, bet ir dėl padidėjusio lubų aukščio ir atsiradusio erdvės pojūčio. Siekiant kuo daugiau natūralumo, grindims parinktas ąžuolo parketas, nauji mediniai langai ir palangės, grindjuostės, pasiūtos lietuviško lino užuolaidos.

Vietoj buvusio galinio kambario įrengti miegamasis ir vonios kambarys. Ryškūs miegamojo tapetai lemia, kad kitos spalvos parinktos ramios, pastelinės, palikta niša spintai ar vaikiškai lovelei.

Nors butas gan mažas, tačiau perkeltas vonios kambarys yra pakankamai erdvus, turintis patogų įeinamą dušą, parinkti klasikinio stiliaus santechnikos prietaisai. Šiltų tonų ispaniškos sienų ir grindų plytelės – nepabostantis variantas, tinkantis prie bendros buto stilistikos.

Įrengiant svetainę buvo siekiama suderinti nauja ir sena. Viename sostinės antikvariatų įsigytas veidrodis ąžuolo rėmais vizualiai padidina erdvę ir suteikia paryžietiško stiliaus žavesio. Neradus tinkančių išmatavimų komodos, teko pasitelkti fantaziją ir taip atsirado juoda, aukso rėmais komoda, perdaryta iš balto neseniai įsigyto baldo. Atsisakyta masyvios sovietmečio krosnies ir įrengtas dujinis šildymas, taip pat paliekant galimybę ateityje įsirengti židinį, jei visgi toks noras kiltų.

Projekto autorė juokauja, jog kaip ir rengiant nuotaką, taip ir įrengiant būstą – reikia kažko naujo, kažko seno, ir kažko skolinto. Taigi, nauji baldai dera su antikvariate rastu veidrodžiu, o sienas puošia parinkti autoriniai Stasio Krasausko ir Dovilės Norkutės darbai, kurie bent jau kol kas paskolinti iš vienos Vilniaus galerijos.

O ŠTAI KAIP BUTAS ATRODĖ PRIEŠ:


Projekto ir fotografijų autorė: Rasa Černakauskienė (interjeriste.lt)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.