PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą

 (20)
40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bananų lapų motyvais ištapetuota miegamojo siena iš karto išduoda, kad interjeras skirtas drąsioms ir jaunatviškoms asmenybėms. Pasirinktas rožinės ir žalsvos spalvos koloritas ne tik atspindi naujausias interjerų spalvų tendencijas, bet ir dera tarpusavyje. Atidengtos sijos ir vonios grindų plytelės, atkartojančios esančias namo prieigose, atskleidžia, kurioje sostinės vietoje yra šis būstas.

Siauros, viduramžius menančios gatvelės, neaukšti pastatai, jaukūs vidiniai kiemeliai pasislėpę visai šalia Pilies gatvės lėmė, kad kuriant šio buto interjerą pagrindinis tikslas buvo vidaus ir pastato išorės dermė. Vengiant dirbtinos prabangos, įrengtas romantiškas, tačiau šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintas būstas.

Didžiausia užduotis – erdvių perplanavimas, kad mažas butas būtų patogus kasdieniam gyvenimui. Dar vienas dažnai sutinkamas unikalus Senamiesčio pastatų bruožas – jame nebuvo nei vieno stataus kampo.

Bemaž didžiausias iššūkis kuriant vidaus interjerą – grindų sulyginimas, kadangi dabartinėje virtuvėje buvusi vonia buvo pasiekiama palipus trejetu laiptelių į viršų. Nuardžius buvusias grindis paaiškėjo, kad dalį jų galima nuleisti žemiau, o likusi dalis paslėpta po plačiu virtuvės stalviršiu. Ir nors virtuvė maža, suprojektuota išnaudojant kiekvieną centimetrą. Platus stalviršis leido kaitlentę nukelti giliau, priekyje paliekant erdvės darbastaliui, orkaitė turi ir mikrobangų krosnelę, o už baltų fasadų slepiasi – ir šaldytuvas, ir indaplovė, ir boileris bei dujų katilas.

Teko naujai perstatyti sienas, o vonią perkelti į kitą vietą, todėl atsirado koridorius, kuris prieš tai tarnavo kaip virtuvė. Jame dabar suprojektuota erdvi spinta, paslėpta skalbyklė.

Nuėmus senas lubas atsidengė sveikos sijos, kurias nutarta palikti atviras – ne tik kaip senamiesčio akcentą, bet ir dėl padidėjusio lubų aukščio ir atsiradusio erdvės pojūčio. Siekiant kuo daugiau natūralumo, grindims parinktas ąžuolo parketas, nauji mediniai langai ir palangės, grindjuostės, pasiūtos lietuviško lino užuolaidos.

Vietoj buvusio galinio kambario įrengti miegamasis ir vonios kambarys. Ryškūs miegamojo tapetai lemia, kad kitos spalvos parinktos ramios, pastelinės, palikta niša spintai ar vaikiškai lovelei.

Nors butas gan mažas, tačiau perkeltas vonios kambarys yra pakankamai erdvus, turintis patogų įeinamą dušą, parinkti klasikinio stiliaus santechnikos prietaisai. Šiltų tonų ispaniškos sienų ir grindų plytelės – nepabostantis variantas, tinkantis prie bendros buto stilistikos.

Įrengiant svetainę buvo siekiama suderinti nauja ir sena. Viename sostinės antikvariatų įsigytas veidrodis ąžuolo rėmais vizualiai padidina erdvę ir suteikia paryžietiško stiliaus žavesio. Neradus tinkančių išmatavimų komodos, teko pasitelkti fantaziją ir taip atsirado juoda, aukso rėmais komoda, perdaryta iš balto neseniai įsigyto baldo. Atsisakyta masyvios sovietmečio krosnies ir įrengtas dujinis šildymas, taip pat paliekant galimybę ateityje įsirengti židinį, jei visgi toks noras kiltų.

Projekto autorė juokauja, jog kaip ir rengiant nuotaką, taip ir įrengiant būstą – reikia kažko naujo, kažko seno, ir kažko skolinto. Taigi, nauji baldai dera su antikvariate rastu veidrodžiu, o sienas puošia parinkti autoriniai Stasio Krasausko ir Dovilės Norkutės darbai, kurie bent jau kol kas paskolinti iš vienos Vilniaus galerijos.

O ŠTAI KAIP BUTAS ATRODĖ PRIEŠ:


Projekto ir fotografijų autorė: Rasa Černakauskienė (interjeriste.lt)

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (27)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?

44 kv.m butas Vilniuje: geometrinių formų kuriamas lengvumas (4)

44 kv.m butas yra įsikūręs patogioje Vilniaus vietoje. Interjero dizainerė Simona Kazakauskaitė sako, kad kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo „supinti“ funkciją bei estetiką į vientisą rezultatą.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus (9)

Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.

46 kv.m industrinis interjeras Vilniuje, kuriame atsiskleidžia vyriška vizija (10)

Visos aplinkybės lėmė, kad kurdamos naujo buto interjerą architektės Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė nuosekliai vystytų šiuolaikiško ir dinamiško industrinio stiliaus koncepciją. Butas įrengtas judriame ir urbanistiniame loftų bei pramoninių pastatų kvartale Vilniaus centre. Tiek šis kontekstas, suteikiantis galimybę susieti vaizdus už lango su interjero sprendimais buto viduje, tiek tai, kad šeimininkas – jaunas vyras, užduotį gerokai palengvino. Taip natūraliai ir logiškai interjere atsirado grubios faktūros apdailos medžiagos, grafiški juodos spalvos metalo elementai, lakoniško dizaino korpusiniai baldai.

314 kv.m butas Vilniuje: apartamentai su ypatingu vaizdu (14)

Šis įspūdingo dydžio „penthouse“ stiliaus būstas su 100 kv.m terasa yra išplanuotas taip, kad nuostabia Vilniaus panorama būtų galima grožėtis iš visų jo erdvių.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune (8)

Už lango čiurlena upelis, o viduje – šviesu ir ramu. Įsitaisius ant sofos vakare galima net pamiršti, kad esi mieste – tokia rami gyvenimo tėkmė Kauno Žaliakalnyje. Tačiau ramybė apgaulinga – visai netoli KTU universitetas, ir aplink gyvena daugybė studentų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Į šių studentų gretas galbūt stosiančiai jaunai merginai ir buvo kuriamas interjeras su lengvai romantiška nuotaika.

125 kv.m butas Vilniuje: autentiška elegancija (11)

Erdvus keturių kambarių butas yra įrengtas itin prabangiu stiliumi. Jame harmoningai jungiasi senųjų laikų autentiška dvasia su modernia klasika. Toks derinys sukuria ypatingai elegantišką erdvės atmosferą.