Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai

 (4)
Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.
© Asmeninio albumo nuot.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dizainerė yra kilusi iš Kauno ir šiuo metu gyvena lofte Vilniuje. Ji interjero srityje darbuojasi beveik 10 metų ir tai vadina didele dovana, nes kiekvieną dieną gali tobulėti ir atrasti kažką naujo.

Šiandien dalinamės Pylimo g. palėpėje įsikūrusio buto vizualizacijomis. Vizualizacijomis, nes projektas dar neužbaigtas, tačiau jau laukia realizacijos pabaigos.

IŠŠŪKIAI. Palėpės – tai didelis iššūkis ne tik dizaineriams, bet ir gamintojams! Bute jaučiamas senosios statybos palikimas – kreivos sienos, ne vietoje atsiradusios kolonos. Tačiau tokie nepatogumai, anot dizainerės, butui tik prideda dar daugiau šarmo, charakterio, gyvybės ir natūralumo.

Dar vienas tekęs iššūkis – labai aštrūs nuožulnumai, dėl kurių lieka labai mažai naudingo ploto ir tuomet reikia suktis iš padėties, nepalikti daug tuščių, nenaudingų kampų. „Pvz., nevaikščiojamas ir nenaudingas plotas yra visur, kur žemiau nei 1,6 m. Svetainėje tai yra didelė dalis tokio aukščio, todėl ten pastatėme labai elegantišką, prailgintą, 60- ųjų metų stilistikos ir šių laikų moderno improvizacijos, stilingą, inspiruotą danų gamintojų, komodą“, – teigia Agnė. Komoda tapo ir valgomojo, ir svetainės dalimi.

EKLEKTIŠKAS, ŠVARUS, PASTELINIS INTERJERAS, kuris nerėžia akies, o yra susiliejantis su aplinka. „Viskas atrodo „kaip čia buvę“, – sako projekto autorė. Svetainės bei valgomojo zonos išspręstos paprastai – jos skirtos susiburti šeimai ir draugams. Jaučiama kokybė renkantis baldus ir medžiaga.

Vienintelis RYŠKUS AKCENTAS bendroje erdvėje – persiškas kilimas. „Tai itin mane žavinti detalė“, – sako pašnekovė.

ŽIDINYS IR DARBO ZONA. „Židinio siena išspręsta labai funkcionaliai – nepakako vien apstatymo – nusprendėme židinio apdailą su apjungta darbo zona padaryti vientisą, neišskirti dviejų komponentų atskirai ir taip išgauti vientisumą erdvėje. Jei šie du komponentai skirtųsi savo tekstūra, apdaila ir būtų išryškinti kaip dvi atskiros detalės, bendroje erdvėje turėtume tarsi jausmą „visko čia per daug, o apjungus šiuos du elementus, turime vientisą detalę“, – sako Agnė.

STILIAUS VIENTISUMAS. „Kurdama interjerus, labai stengiuosi palaikyti stiliaus tęstinumą, pajausti bendrą visų namų atmosferą. Man patinka, kaip šiame objekte galime matyti ir labai „rėkiančių“, daugelio akiai galbūt atmetimo reakciją galinčių sukelti akcentų (mažasis WC, tėvų miegamojo juodas baldas per visą sieną), tačiau puikiai įsiliejančių į bendrą kontekstą ir taip neatrodančių iššaukiančiai.

Jei paimtume kaip atskirus komponentus, be bendrumo jausmo, tuomet kyla abejonių dėl tokių sprendimų, bet matant visą namų vientisumą, man šie akcentai užtvirtina labai subtilų namų charakterį, duoda „cinkelį, vinį, uogą“ visam bendram vaizdui“, – pasakoja dizainerė.

„Sakyčiau, viskas paprasta ir subtilu, manau, ilgą laiką tokie namai nepraras žavesio“, – užbaigia Agnė.

Nuotraukos: Factory komanda.
Šaltinis: www.ukai.eu

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.