Įpūskime koridoriui gyvybės
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. balandžio 21 d. 09:00

Įpūskime koridoriui gyvybės

Koridorius ar prieškambaris gali būti dekoruotas bet kokiu stiliumi, svarbiausia - vengti ryškaus stiliaus pasikeitimo įėjus į kambarį.

Dažniausiai koridorius dekoruojamas tamsesnėmis spalvomis, mat ši namų erdvė tęsiasi nuo laukujų durų ir čia būna pakankamai purvo, kurį atsinešame iš gatvės. Be to, iš tamsių spalvų patalpos įėjus į erdvų bei šviesų kambarį, sukuriamas emocinis sprogimas - pagerėja nuotaika, buvimas kambaryje tampa jaukus ir malonus.

Tamsų koridorių pagyvintų ryškesnis kilimas ar kontrastuojančių, aukso ar sidabro spalvos rėmeliai, stilizuotos drabužių pakabos.

Jei ieškote įdomesnio varianto, rinkitės plytas ar akmenį, arba juos imituojančius iškilaus reljefo tapetus.

Nedideliuose koridoriuose baldams vietos nelieka, todėl geriausia naudoti uždaras įmontuojamas spintas su veidrodinėmis durimis, kurios vizualiai išplės erdvę.

Pailginti koridorių galima naudojant horizontalias linijas sienų dekoravime arba naudojant kolonų, arkų konstrukcijas. Ypatingo efekto galima pasiekti, jei dekoro elementai proporcingai sumažinami laukųjų durų atžvilgiu. Šiuo atveju atrodys, kad kolonos nueina į tolį, o iš tikro jos tik bus skirtingo dydžio.

Jei erdvės pakanka, koridoriui gyvybės ir jaukumo suteiktų negilių lentynų eilės ar nedidelė atvira spintelė, į kurią, pavyzdžiui, pintuose krepšiuose galima sudėti svečiams skirtas šlepetes, batų valymo reikmenis, šalikus, skaras ir pan.

Įpūskime koridoriui gyvybės

Jei jūsų koridorius labiau primena prieškambarį ir erdvės jame nemažai, čia savo vietą gali atrasti, pavyzdžiui, močiutės laikus menanti spinta, originalus senovinis staliukas, kėdės ar net minkštas krėslas, ant kurio prisėdus patogiau užsirišti batus...

Ypatingo žavesio koridoriams suteiks kontrastas, pvz., tamsios sienos ir šviesios durys arba atvirkščiai - tuomet gaunamas šviesus paviršius (vizualiai didina) su ryškiais elementais (suteikia žaismingumo). Tai ypač tinka koridoriams, į kuriuos išeina daugiau nei dvejos durys iš kiekvienos pusės.

Kai kuriais atvejais verta apsispręsti, ar būtina išsaugoti koridorių, o gal geriau panaudoti šią erdvę gyvenamosioms patalpoms, pvz., sukurti darbo kampelį.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Įžymybės namai: aktoriaus Roberto De Niro būstas
Aktorius, režisierius ir prodiuseris Robertas De Niro neseniai persikėlė į brangius apartamentus Manhetene. Jo nuoma mėnesiui kainuoja 335 tūkst. Lt (125 tūkst.dol.). 557 kv.m apartamentuose yra 5 miegamieji, 7 vonios kambariai, biblioteka, svetainė.
Spalvų terapija 75 kv.m bute Vilniuje
Apie atskirų spalvų poveikį yra sukurta daugybė įvairiausių teorijų, tačiau dizainerė Goda Litinskienė, projektuodama jaunos vilniečių šeimos buto interjerą, panaudojo kone visus spalvų rato atspalvius – sumaniai įkomponavo juos neutraliame, jaukiais natūralios medžio faktūros fragmentais paįvairintame fone. Taip dviejų miegamųjų miesto bute pavyko sukurti stilingą, šiuolaikišką, nuotaikingą, linksmą ir neįpareigojančią gyvenamąją erdvę.
PRIEŠ ir PO: remontas už 10 tūkst.Lt
Visada malonu stebėti patalpų metamorfozes, ypač tada, kai paprastas ir niekuo neišsiskiriantis kambarys virsta stilingu ir pavyzdiniu. Mūsų skaitytoja Inga sutiko pasidalinti būtent tokio kismo nuotraukomis. Jos teigimu, kambario remontas kainavo 10 000 lt.
100 kv.m butas jaunai šeimai
„Kartais į sudėtingą darbą reikia pažvelgti paprasčiau, su lengva humoro gaidele, ir rezultatas išeina sėkmingesnis“, – sako architektė Justina Žibūdienė, kalbėdama apie vieną naujausių objektų – per kelis lygius išdėstytą sublokuoto buto interjerą. Projekto autorė neslepia: buto erdvė architektūriniu požiūriu gana sudėtinga, tačiau geranoriškas ir net šmaikštus šeimininkų požiūris bei profesionalūs sprendimai padėjo sukurti ne tik stilingą, jaukią, estetišką, bet ir funkcionalią, jaunai šeimai patogią gyventi erdvę.
100 kv.m butas dangoraižyje: namai kurti apskritimo principu
Pro didžiulius per visą butą besitęsiančius vitrininius langus atsiveria nepakartojama panorama į Vilniaus senamiestį, todėl rekonstruojant dangoraižyje įrengtą butą erdvė buvo orientuota į langų pusę.
Kas praktiškiau – vienaaukštis ar dviaukštis butas?
Dauguma standartinių butų pirkėjų interjerą mūsų šalyje įsirengia patys, tačiau išskirtinio išplanavimo ar kelių aukštų būstą jie dažniausiai patiki profesionaliems architektams ar interjero dizaineriams. Projektuojant ir įrenginėjant dviejų aukštų butus jų kūrėjai gali pademonstruoti visą savo išmonę ir išpildyti lūkesčius.
Vilniuje bus modernizuotas pirmasis daugiabutis pasiekiant A energinio efektyvumo klasę
Pirmoji kregždė siekiant energinio efektyvumo renovuojamuose daugiabučiuose jau atskrido. Sostinės Žvėryno rajone esančio namo gyventojai nusprendė ne eiti visų minamu keliu, bet nutiesti savąjį – pastatą atnaujinti pasiekiant A energinio efektyvumo klasę.
100 kv.m butas Vilniaus dangoraižyje
Projektuodama erdvų trijų kambarių butą 23-iame „Europos“ dangoraižio aukšte, studijos „Dalius & Greta Design“ komanda stengėsi pabrėžti išskirtinį šios erdvės privalumą – pro langus atsiveriančią nuostabią sostinės senamiesčio panoramą. Tiesa, siekiant, kad vaizdas pro langus taptų vienu svarbiausių interjero akcentų, o gyvenamoji aplinka būtų funkcionali, jauki ir šviesi, iš pradžių teko gerokai pakoreguoti erdvių išdėstymo projektą bei pritaikyti nestandartinių architektūrinių sprendimų.
<span style="color: #ff4040;">PRIEŠ IR PO:</span> 24 kv.m butas Užupyje
Užupyje esantį 24 kv.m butą jau seniai reikėjo remontuoti. Šioje publikacijoje pamatysite, kaip būstą galima šiuolaikiškai atnaujinti, o kartu išsaugoti jo autentiškumą.
Atnaujintas 48 kv.m butas Užupyje dvelkia istorine atmosfera
Senos statybos butų atnaujinimas dažnai pasirodo esąs tikras iššūkis, tačiau toks darbas turi ir maloniąją pusę: čia jauti istorinę miesto dvasią, o peizažas už lango – net jei tai tik senamiesčio stogai – vaizdingas ir įkvepiantis. 48 m² ploto bute Užupyje interjero dizainerė Jolanta Lapinskaitė-Vaitulionienė ne tik sukūrė erdvės iliuziją, bet ir, šeimininkų pageidavimu, šios miesto dalies dvasią atitinkantį interjerą.
Senų daugiabučių griovimas: ar tai būtų problemos sprendimas?
Kauno ir Vilniaus miestų merai šią vasarą pagaliau išdrįso pasakyti tai, ką jau kurį laiką tvirtina kai kurie miestų plėtros specialistai ir verslininkai – yra daugiabučių, kurių gaivinti nebeverta. Reikia juos ne modernizuoti, o griauti ir gyventojams pastatyti naujus namus. Tačiau įtikinti tokių namų gyventojus valdžios norais pagerinti gyvenimo sąlygas gali būti nelengva. Kai kurie vos išgirdę apie valdininkų planus pareiškė, kad šie ieško būdų užimti prestižinėmis laikomas miestų teritorijas.
Daugumai lietuvių labiau įkandamas gyvenimas butuose
Didžioji Lietuvos gyventojų dalis (62 proc.) gyvena butuose, o apie 39 proc. turi privačius namus arba kotedžus. Į nuosavus namus Lietuvos gyventojai pradeda kraustytis sulaukę 35 metų, o vėliau, artėjant pensijai, gyventojai vėl sugrįžta į butus.
Prieš ir po remonto: kaip senas būstas virto vintažu dvelkiančia erdve
Skaitytoja Inga portalui Manonamai.lt papasakojo apie savo remonto sprendimus. Moteris pati atrado būdą, kaip sukurti sau mielus namus. O tai apėmė nuo antikvarinių baldų paieškų kitame mieste iki užuolaidų ir tapetų derinimo.
Buto remontas ir atnaujinimas turint ribotą biudžetą
Laisvai samdomas operatorius Martynas Zaremba išsikėlė tikslą – minimaliomis sąnaudomis atnaujinti butą. Tačiau jam svarbu ne tik funkcionalumas, bet ir būsto savitas stilius. Kaip įtilpti į 20 tūkst. (pirminis planas) ir suteikti butui naują veidą, konsultavo interjero dizainerė Aistė Lukšaitė.