Įpūskime koridoriui gyvybės
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. balandžio 21 d. 09:00

Įpūskime koridoriui gyvybės

Koridorius ar prieškambaris gali būti dekoruotas bet kokiu stiliumi, svarbiausia - vengti ryškaus stiliaus pasikeitimo įėjus į kambarį.

Dažniausiai koridorius dekoruojamas tamsesnėmis spalvomis, mat ši namų erdvė tęsiasi nuo laukujų durų ir čia būna pakankamai purvo, kurį atsinešame iš gatvės. Be to, iš tamsių spalvų patalpos įėjus į erdvų bei šviesų kambarį, sukuriamas emocinis sprogimas - pagerėja nuotaika, buvimas kambaryje tampa jaukus ir malonus.

Tamsų koridorių pagyvintų ryškesnis kilimas ar kontrastuojančių, aukso ar sidabro spalvos rėmeliai, stilizuotos drabužių pakabos.

Jei ieškote įdomesnio varianto, rinkitės plytas ar akmenį, arba juos imituojančius iškilaus reljefo tapetus.

Nedideliuose koridoriuose baldams vietos nelieka, todėl geriausia naudoti uždaras įmontuojamas spintas su veidrodinėmis durimis, kurios vizualiai išplės erdvę.

Pailginti koridorių galima naudojant horizontalias linijas sienų dekoravime arba naudojant kolonų, arkų konstrukcijas. Ypatingo efekto galima pasiekti, jei dekoro elementai proporcingai sumažinami laukųjų durų atžvilgiu. Šiuo atveju atrodys, kad kolonos nueina į tolį, o iš tikro jos tik bus skirtingo dydžio.

Jei erdvės pakanka, koridoriui gyvybės ir jaukumo suteiktų negilių lentynų eilės ar nedidelė atvira spintelė, į kurią, pavyzdžiui, pintuose krepšiuose galima sudėti svečiams skirtas šlepetes, batų valymo reikmenis, šalikus, skaras ir pan.

Įpūskime koridoriui gyvybės

Jei jūsų koridorius labiau primena prieškambarį ir erdvės jame nemažai, čia savo vietą gali atrasti, pavyzdžiui, močiutės laikus menanti spinta, originalus senovinis staliukas, kėdės ar net minkštas krėslas, ant kurio prisėdus patogiau užsirišti batus...

Ypatingo žavesio koridoriams suteiks kontrastas, pvz., tamsios sienos ir šviesios durys arba atvirkščiai - tuomet gaunamas šviesus paviršius (vizualiai didina) su ryškiais elementais (suteikia žaismingumo). Tai ypač tinka koridoriams, į kuriuos išeina daugiau nei dvejos durys iš kiekvienos pusės.

Kai kuriais atvejais verta apsispręsti, ar būtina išsaugoti koridorių, o gal geriau panaudoti šią erdvę gyvenamosioms patalpoms, pvz., sukurti darbo kampelį.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Iš visuomeninio objekto į gyvenamąją patalpą perdaryta erdvė pasikeitė neatpažįstamai: trijų kambarių buto funkcinės zonos buvo iš naujo perskirstytos atsižvelgiant į viengungio šeimininko poreikius, o skandinavišku principu suprojektuotame interjere sukurtas nespalvotos nuotraukos efektas – lakoniškas, bet nenuobodus baltos ir juodos spalvų derinys.
Trečiadienio vakarą Vilniuje vyko interjero sprendimų apdovanojimų ceremonija – „Metų paletė 2013“. Renginyje buvo įvertinti Lietuvos architektai bei dizaineriai, įgyvendinę geriausius privataus, biuro ir visuomeninio interjero projektus, bei pristatytos kitų metų spalvinės interjero tendencijos.
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų rugsėjo mėnesio reikšmė smuktelėjo 0,1%. Rugpjūčio mėnesį buvo užfiksuotas 0,3% augimas. Bendras butų kainų metinis augimas sumažėjo iki 4,5%.
Amerikiečių aktorė, daininkė ir modelis Kirsten Dunst parduoda būstą, kurį įsigijo 2007 metais. Jo kaina siekia 8,2 mln.Lt (3 mln.dol.). Du miegamieji, svetainė/biblioteka su didžiuliais langais kuria šiuolaikiško interjero įspūdį. Galima pajusti, kad aktorė turi išskirtinį skonį.
Klasikinis interjeras visuomet geras sprendimas mėgstantiems solidumą. Šviesūs tonai kurią vientisumą, o tarpusavyje derančios spalvos – ramybės pojūtį. Pažvelgus į šį būstą, rodos, jame vyrauja harmonija ir teisingai parinktas tonas.
Neretai sakoma, kad perdaryti sunkiau, nei padaryti iš naujo, tačiau interjero dizainerė Alina Venskutė, kurdama nedidelio vieno kambario buto rekonstrukcijos projektą, jau turėjo aiškią viziją, kaip namus „perrengti nauju, šiuolaikišku rūbu“. Dizainerė atvėrė bei vizualiai padidino erdvę, pritaikė praktiškų ir funkcionalių sprendimų, parinko šiuolaikiškus baldus bei šviesų, gaivų koloritą, o interjerą paįvairino originaliais ažūriniais objektais.
Ramus, vilnijantis jūros ir smėlio koloritas, tarsi vėjo, saulės ir vandens nugludinti baldai bei dekoro objektai, natūralaus pluošto ryškia faktūra žavinčios, malonios paliesti medžiagos, dėmesys funkcijai ir praktiškumui, išgryninto paprastumo ir laiko patikrintos estetikos derinys – tokią viziją architektė Romualda Dainelienė įgyvendino kurdama ilsėtis skirto buto, įrengto atnaujintame name Juodkrantėje, interjerą.
Interjero specialistai neretai tvirtina, kad rekonstruoti gyvenamąją erdvę kur kas sudėtingiau, nei pastatyti ar įrengti iš naujo. Tačiau interjero architektė Indrė Sunklodienė puikiai susidorojo su šia užduotimi: pertvarkydama daugiaaukštyje įrengtą palėpę ji sėkmingai priderino buvusios apdailos fragmentus, pritaikė ekonomiškų, bet dekoratyvių sprendimų ir sumaniai atskleidė nestandartinės gyvenamosios erdvės privalumus.
Kuriant namus, kuriuose būtų gera gyventi, kartais tiesiog persistengiame. Naudojame prabangias detales, ryškias spalvas, meno kūrinius, kurie labiau primena kičą. Tad šis interjeras yra geras pavyzdys, jog jaukumui sukurti pakanka šviesių spalvų, apgalvoto baldų išdėstymo ir subtiliai parinktų akcentų.
Architektas Adomas Kondrotas, kurio darbai dažniausiai išsiskiria savitu požiūriu į erdvę bei interjero architektūrą, projektuodamas per tris aukštus išsidėsčiusį butą rekonstruotame sublokuotame name, liko ištikimas savo darbo stiliui ir nestandartinėje lofto tipo erdvėje sukūrė dinamišką, įdomų išgrynintų linijų bei geometrinių formų žaismą.