Įpūskime koridoriui gyvybės
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. balandžio 21 d. 09:00

Įpūskime koridoriui gyvybės

Koridorius ar prieškambaris gali būti dekoruotas bet kokiu stiliumi, svarbiausia - vengti ryškaus stiliaus pasikeitimo įėjus į kambarį.

Dažniausiai koridorius dekoruojamas tamsesnėmis spalvomis, mat ši namų erdvė tęsiasi nuo laukujų durų ir čia būna pakankamai purvo, kurį atsinešame iš gatvės. Be to, iš tamsių spalvų patalpos įėjus į erdvų bei šviesų kambarį, sukuriamas emocinis sprogimas - pagerėja nuotaika, buvimas kambaryje tampa jaukus ir malonus.

Tamsų koridorių pagyvintų ryškesnis kilimas ar kontrastuojančių, aukso ar sidabro spalvos rėmeliai, stilizuotos drabužių pakabos.

Jei ieškote įdomesnio varianto, rinkitės plytas ar akmenį, arba juos imituojančius iškilaus reljefo tapetus.

Nedideliuose koridoriuose baldams vietos nelieka, todėl geriausia naudoti uždaras įmontuojamas spintas su veidrodinėmis durimis, kurios vizualiai išplės erdvę.

Pailginti koridorių galima naudojant horizontalias linijas sienų dekoravime arba naudojant kolonų, arkų konstrukcijas. Ypatingo efekto galima pasiekti, jei dekoro elementai proporcingai sumažinami laukųjų durų atžvilgiu. Šiuo atveju atrodys, kad kolonos nueina į tolį, o iš tikro jos tik bus skirtingo dydžio.

Jei erdvės pakanka, koridoriui gyvybės ir jaukumo suteiktų negilių lentynų eilės ar nedidelė atvira spintelė, į kurią, pavyzdžiui, pintuose krepšiuose galima sudėti svečiams skirtas šlepetes, batų valymo reikmenis, šalikus, skaras ir pan.

Įpūskime koridoriui gyvybės

Jei jūsų koridorius labiau primena prieškambarį ir erdvės jame nemažai, čia savo vietą gali atrasti, pavyzdžiui, močiutės laikus menanti spinta, originalus senovinis staliukas, kėdės ar net minkštas krėslas, ant kurio prisėdus patogiau užsirišti batus...

Ypatingo žavesio koridoriams suteiks kontrastas, pvz., tamsios sienos ir šviesios durys arba atvirkščiai - tuomet gaunamas šviesus paviršius (vizualiai didina) su ryškiais elementais (suteikia žaismingumo). Tai ypač tinka koridoriams, į kuriuos išeina daugiau nei dvejos durys iš kiekvienos pusės.

Kai kuriais atvejais verta apsispręsti, ar būtina išsaugoti koridorių, o gal geriau panaudoti šią erdvę gyvenamosioms patalpoms, pvz., sukurti darbo kampelį.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Art Deco elementai - prabangiame bute Vilniuje
Nors butus dabar madinga petvarkyti vadovaujantis minimalizmo principais, taip suteikiant jiems šiuolaikiškumo, kai kurie net ir šiandien pasuka priešinga linkme ir stengiasi išsaugoti praeities autentiką. Jie žino - klasika nesensta.
<span style="color: #ff0000;">PRIEŠ ir PO:</span> šiuolaikiškai atgimęs 57 kv.m butas Vilniaus centre
Dizainerėms Simonai Kazakauskaitei ir Ievai Grinevičiūtei kuriant interjerą buto šeimininkai suteikė visišką laisvę – jos galėjo viską projektuoti ir dėlioti savo nuožiūra. „Dėl to nusprendėme paeksperimentuoti“, – pažintį su interjeru pradeda dizainerės.
Moderniame name - XX a. pradžios dekoro pėdsakai
Interjerų mados tendencijos kasmet atneša vienokių ar kitokių pokyčių, tačiau klasikinės vertybės visada išlieka aktualios, madingos ir įvairiai interpretuojamos. Dėl šios priežasties atnaujinamo buto Vilniuje interjerą kūrusi dizainerė ir dekoratorė Monika Noreikienė pasirinko lengvą šiuolaikišką klasiką, prie kurios išradingai pritaikė mėgstamos XX a. pradžioje vyravusios secesijos stiliaus dekoro elementų.
<span style="color: #111111;">Žurnalui „Mano Namai“ – 20 metų:</span> <span style="color: #ff0000;">geriausias 2005 m. interjeras</span>
Liepos mėnesį žurnalas „Mano Namai“ švenčia 20 metų jubiliejų. Vieniems, kurie žurnalą skaito nuo pirmojo numerio – nemenkas laiko tarpas. Kiti leidinį galbūt atrado dar visai neseniai – subrendo nauja karta, kuriai šis leidinys reikalingas dabarties etapui: jauni žmonės perkasi butus, statosi namus, kuriasi užmiesčio sodybose. Visada įdomu lyginti: kaip buvo tada, kaip yra šiandien. Tad jubiliejaus proga „Mano Namai“ kviečia į kelionę laike.
62 kv.m butas Vilniuje, kuriame dominuoja gamtos motyvai
Tam, kad miesto centre esantis butas alsuotų gamta, nebūtina jo apstatyti medžiais. Interjero dizainerė Gabija Pažarskytė, kurdama būstą jaunai vilniečių šeimai, vadovavosi skandinaviškos stilistikos idėja – gamtos jausmą pabrėžia tinkamai parinktos natūralios medžiagos, gamtą atspindintys tonai bei mišku –„kvepiančios“ interjero detalės.
120 kv.m buto rekonstrukcija: virtuvė – koridoriuje
Mažesnių butų paklausa nuolat priverčia statybines bendroves sukti galvas. Problemą jie bando spręsti paprastai: didelės kvadratūros apartamentus dalija į du ar net tris atskirus butus, kurie dažnai nebūna itin patogūs.
80 kv.m butas Vilniaus centre
Vilniaus centre, Gedimino prospekte esantis butas buvo rekonstruotas interjero dizainerės Rūtos Jankūnienės. Ji dalinasi idėjomis, kaip šiame būste jai pavyko sukurti autentišką atmosferą.
<span style="color: #ff0000;">PRIEŠ ir PO</span>: 29 kv.m erdvės rekonstrukcija Vilniaus senamiestyje
Nors 29 kvadratinių metrų butas – gana maža erdvė, tačiau norint patalpą pilnai įrengti, kai joje vien tinko ir dažų nepaliestos sienos, darbo įdėti reikia nemažai. Tiesa, ir interjeras, numačius būsto padalinimą į du aukštus, yra didelis galvosūkis. Tačiau trenere dirbanti Valda Lukošiūtė pasiryžo pačiame Vilniaus senamiestyje esantį apleistą pastatą paversti jaukiais namais ir jai pavyko.
Skandinaviško stiliaus interjeras 70 kv.m tipiniame bute
Neretai sakoma, kad lengviau pastatyti nauja, nei perdaryti sena. Tačiau interjero dizainerė bei architektė Vaida Kandratavičiūtė, projektavusi sovietinės statybos daugiaaukštyje įrengto buto interjerą, džiaugiasi, kad, nors ir teko susidurti su dideliais konstrukciniais apribojimais, pavyko sukurti šiuolaikišką gyvenamąją erdvę, dvelkiančią skandinaviškam stiliui būdinga ramybe, natūralumu bei santūrumu.
125 kv.m kontrastingų sprendimų butas <span style="color: #ff0000;">FOTO</span>
Kartais idėjos gimsta savaime, viena paskui kitą, ir sugula į harmoningą bendrą visumą. Panašiai nutiko projektuojant erdvų naujos statybos butą, kuriame įsikūrusi jauna mergina: jos pageidavimas svetainėje įkomponuoti minkštą lenktų linijų sofą tarsi pasufleravo ir kitus sprendimus – interjere pritaikytos lenktos funkcinių zonų pertvaros, įkomponuoti aptakių formų baldai, sumontuoti apskriti, į lubas įleisti šviestuvai, priderinti apvalūs dekoro elementai bei minkštos ir švelnios tekstūros.
Naujausios tendencijos renkantis būstą kvartaluose
Jeigu galėtume sau leisti, rinkdamiesi būstą atsižvelgtume ne tik į būsto kainą, jo ekonomiškumą ar statybų kokybę. Pasak ekspertų, renkantis namus žmogui labai svarbus saugumas ir kaimynai. Įrodyta, kad žmogus saugiausiai ir patogiausiai jaučiasi uždaruose miestų kvartaluose.
Vieno 65 kv. m. buto interjeras sostinėje
Interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė trijų kambarių butą turėjo paversti moderniu, šviesiu ir jaukiu būstu. Perplanavus visas vidines buto sienas, buvo suprojektuotas dviejų kambarių, erdvus ir funkciškai išpildytas interjeras Santariškėse.