Įpūskime koridoriui gyvybės
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. balandžio 21 d. 09:00

Įpūskime koridoriui gyvybės

Koridorius ar prieškambaris gali būti dekoruotas bet kokiu stiliumi, svarbiausia - vengti ryškaus stiliaus pasikeitimo įėjus į kambarį.

Dažniausiai koridorius dekoruojamas tamsesnėmis spalvomis, mat ši namų erdvė tęsiasi nuo laukujų durų ir čia būna pakankamai purvo, kurį atsinešame iš gatvės. Be to, iš tamsių spalvų patalpos įėjus į erdvų bei šviesų kambarį, sukuriamas emocinis sprogimas - pagerėja nuotaika, buvimas kambaryje tampa jaukus ir malonus.

Tamsų koridorių pagyvintų ryškesnis kilimas ar kontrastuojančių, aukso ar sidabro spalvos rėmeliai, stilizuotos drabužių pakabos.

Jei ieškote įdomesnio varianto, rinkitės plytas ar akmenį, arba juos imituojančius iškilaus reljefo tapetus.

Nedideliuose koridoriuose baldams vietos nelieka, todėl geriausia naudoti uždaras įmontuojamas spintas su veidrodinėmis durimis, kurios vizualiai išplės erdvę.

Pailginti koridorių galima naudojant horizontalias linijas sienų dekoravime arba naudojant kolonų, arkų konstrukcijas. Ypatingo efekto galima pasiekti, jei dekoro elementai proporcingai sumažinami laukųjų durų atžvilgiu. Šiuo atveju atrodys, kad kolonos nueina į tolį, o iš tikro jos tik bus skirtingo dydžio.

Jei erdvės pakanka, koridoriui gyvybės ir jaukumo suteiktų negilių lentynų eilės ar nedidelė atvira spintelė, į kurią, pavyzdžiui, pintuose krepšiuose galima sudėti svečiams skirtas šlepetes, batų valymo reikmenis, šalikus, skaras ir pan.

Įpūskime koridoriui gyvybės

Jei jūsų koridorius labiau primena prieškambarį ir erdvės jame nemažai, čia savo vietą gali atrasti, pavyzdžiui, močiutės laikus menanti spinta, originalus senovinis staliukas, kėdės ar net minkštas krėslas, ant kurio prisėdus patogiau užsirišti batus...

Ypatingo žavesio koridoriams suteiks kontrastas, pvz., tamsios sienos ir šviesios durys arba atvirkščiai - tuomet gaunamas šviesus paviršius (vizualiai didina) su ryškiais elementais (suteikia žaismingumo). Tai ypač tinka koridoriams, į kuriuos išeina daugiau nei dvejos durys iš kiekvienos pusės.

Kai kuriais atvejais verta apsispręsti, ar būtina išsaugoti koridorių, o gal geriau panaudoti šią erdvę gyvenamosioms patalpoms, pvz., sukurti darbo kampelį.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
<span style="color: #ff0000;">PRIEŠ ir PO:</span> apleistas butas virto šeimynišku būstu
Skaitytoja Inga buvo išsikėlusi tikslą turėti gražius ir jaukius namus, tačiau tam, kad tai pasiektų teko padirbėti. Rezultatą galite apžiūrėti iš nuotraukų, o moteris pripažįsta, jog jis būtų neįmanomas be tėčio ir vyro pagalbos.
Jaukus ir modernus mažo buto interjeras
Kuriant namų interjerą svarbų vaidmenį atlieka spalvos. Balta spalva arba parinkti šviesūs atspalviai visuomet būstui suteikia lengvumo. Tam, kad tokia erdvė netaptų pilku veidu svarbu parinkti įdomius akcentus. Tai gali būti ryškesnis kilimas, staliukas iš stiklo, o gal net ir lauko gėlių puokštė.
Išraiškinga modernumo estetika 100 kv.m bute Vilniaus širdyje
Projektuodama Vilniaus senamiestyje naujos statybos name įrengtą erdvų nuomoti skirtą butą architektė Rasa Jonikaitė stengėsi sukurti šiuolaikišką ir patogią, tačiau neutralią aplinką, todėl visam butui dekoruoti išrinko santūrų baltą foną. Jį pagyvino ryškesniais akcentais, dvelkiančiais išgryninta modernumo estetika.
115 kv.m butas Vilniuje: harmoningas stiliaus ir spalvų „miksas“
Projektuojant interjerą neretai tenka atsižvelgti į kelių šeimos narių – vyro, žmonos, vaikų – jaukių namų vizijas ir jas įgyvendinti, todėl planavimo, stilistiniai bei spalviniai kompromisai – neišvengiami. Dizainerės Eglė Balčiūnaitė ir Jurgita Dragūnaitė skirtingus šeimininkų norus pavertė privalumu ir erdviame keturių asmenų šeimos bute sukūrė linksmą, žaismingą, jaukų spalvinį bei stilistinį „miksą“.
125 kv.m vieno aukšto butas <span style="color: #ff4040;">FOTO</span>
Inga Gagilienė interjerus kuria jau septynerius metus. Dizaino srityje besisukančios moters portfolio – vien įspūdingi interjerai. Ne išimtis ir šis vieno aukšto 125 kv.m butas esantis Vilniaus senamiestyje. Jame atsispindi dizainerės braižas – moderni klasika, pasteliniai tonai ir tekstilės naudojimas.
Olandų dizainerio kurtas interjeras: intriga 100 kv.m būste
Marcelis Wandersas neabejotinai žinomiausias pastarrojo dešimtmečio Nyderlandų dizaineris. Jei Nobelio premija būtų teikiama už dizainą, kartu su Jaspersu Morrisonu, Naoto Fukosawa, Patricia Urquiola įtraukčiau jį į sąrašą tų, kurie per pastarąjį dešimtmetį jos nusipelnė labiausiai.
Šis ruduo – būstų kainų kilimo metas
Baigiantis vasarai sumažėjo parduodamų butų pasiūla. Nekilnojamojo turto rinkos ekspertai paskaičiavo, kad butų skelbimų sumažėjo apie 10 proc., palyginti su vasaros pradžia, ir daugiau nei 20 proc., palyginti su pavasariu. Pasinaudoję sumažėjusia pasiūla, būsto pardavėjai akivaizdžiai padidina parduodamų objektų kainą.
Vilniečiai gali sužinoti, kiek jų namas sunaudoja šilumos
Daugiau nei 3 tūkstančiai daugiabučių patenka į kategorijas bloga, labai bloga, ypatingai bloga - tai reiškia, kad norint sumažinti sąskaitas už šildymą, daugiabučius būtina renovuoti. Nuo šiol kiekvienas vilnietis galės pasiskaičiuoti, kiek jo namas sunaudoja šilumos.
Ž.Grigaitis: mano namai – tai kelionė per asmeninį gyvenimą (100 FOTO)
Žilvinas Grigaitis savo gyvenime bėga nuo nuobodulio visomis prasmėmis. Tai atsispindi ir jo namuose Vilniuje, kurių niekaip negali apibrėžti vienu žodžiu. Verslininko pagalba po truputį vieno stiliaus rėmai nusitrina ir žmonos Elle Martin Grigaitis gyvenamojoje erdvėje Melburne, Australijoje.
Pertvaros interjere: mobilios ar stacionarios?
Svetainę ar vaikų kambarį į zonas suskirstyti galima naudojant įvairiausias pertvaras – išskleidžiamas, mobilias, su nišomis ar lentynomis. Dabar labai populiarios lengvos pertvaros iš matinio, spalvoto, vitražinio ar tiesiog permatomo stiklo.
Butas, kuriame persipynė klasikinis, modernus ir minimalistinis stiliai
Kurdama trijų kambarių butą, interjero architektė Indrė Sunklodienė stengėsi atsižvelgti į abiejų šeimininkų norus, bet tai nebuvo paprasta: vienas labiau norėjo jaukių, minkštų, klasika dvelkiančių namų, o kitas – modernių ir net minimalistinių. Kompromiso teko ieškoti kūrybiškai derinant skirtingus stilius: sename name įrengto buto erdvė buvo dekoruota šiuolaikiškai, įterpus subtilių klasikinio stiliaus užuominų.