„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas

 (8)
„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.
© Vytautas Narkevičius

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš pradedant projektavimo darbus, erdvė buvo tradicinė su standartine antresole, dalinančia erdvę į dvi dalis. D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad projektuojant būstą, norėjosi praplėsti gyvenamąjį plotą ir kartu maksimaliai išsaugoti natūralią šviesą. Buvo atkreiptas dėmesys į natūralios šviesos sklaidą. Tam, kad viršutinė antresolė neužgožtų apatinio aukšto tamsa, perdangoje buvo suprojektuoti grūdinto stiklo švieslangiai, kurie virtuvės zonoje paskirsto dienos šviesą.

Architektė-dizainerė sako, kad pagrindinis siekis buvo suprojektuoti erdvę su skirtingomis funkcinėmis zonomis, maksimaliai išplėsti naudingą plotą, o pačią erdvę padaryti vientisą ir kuo atviresnę, su galimybe ateityje įrengti papildomą izoliuotą kambarį. Taigi buvo suprojektuota kelių lygių antresolė, kurios kiekvienas lygis mena apie skirtingas patalpas ir jų funkcijas. Buto centrine ašimi tapo suprojektuota skaitykla su oranžerija, kuri yra matoma iš visų buto vietų. Oranžerija yra apsupta švieslangių, kurie suteikia augalams taip reikalingos natūralios šviesos, o tai leidžia be didelių papildomų rūpesčių auginti įvairiausius augalus.

Projektuojant antresoles bei laiptus reikėjo išspręsti laikančių kolonų klausimą, nes norėjosi, kad jos būtų paslėptos. Taip tambūro zonoje atsirado erdvi drabužinė, kurios viduje slepiamos laikančiosios antresolės kolonos. Drabužinė buvo projektuojama kartu su sujungtu židiniu, ši konstrukcija padalino erdvę į atskiras funkcines zonas ir tapo atitvara nuo laiptinės durų. Aukštas židinys dalinai atitveria miegamojo zoną nuo bendros erdvės, taip suteikdamas daugiau privatumo.
Norint sumažinti garso sklaidą miego zonoje, ji buvo įstiklinta.

Svarbiu kompoziciniu elementu bute tapo juodo ąžuolo rėmas su vitrininiu langu ir stiklo durimis. Norint jausti visišką privatumą, miegamojo zoną galima atskirti slankiojančia užuolaida, kurią naudojant yra pilnai sudaromas izoliuoto kambario įspūdis. Šioje erdvėje apšvietimas yra kuriamas keliais tipais, vienu iš ryškesnių akcentų tapo sieninis apšvietimas virš lovos, suprojektuotas įstrižai, jis tarsi pabrėžia šios erdvės išskirtinumą – lubų šlaitą. Miegamojo zonoje suprojektuota ne tik miegui skirta erdvė, čia taip pat yra erdvi drabužinė ir papildomas sanitarinis mazgas.

Kitas svarbus uždavinys buvo jaukios ir atviros darbo erdvės su poilsio zona sukūrimas, iš kurios būtų matoma svetainės zona ir vaizdas į priešais esančius terasinius langus. Buvo sukurta kūrybiška, nevaržoma erdvė, kuri leidžia jaustis atsipalaidavus net ir darbo metu. Ši antresolė buvo padalinta į dvi aiškias zonas, kurias skiria skirtingi aukščio lygiai: viena zona yra skirta darbui, kita – poilsiui.

Pirmame aukšte suplanuota erdvi svetainės zona su papildoma poilsio zona, kurią puošia Monikos Furmanavičiūtės tapybos darbas. Po didžiąja antresole yra virtuvės zona su valgomuoju stalu, taip pat erdvus vonios kambarys su pagalbinėmis skalbimo patalpomis, kurios slepiamos po darbo zona. Pirmame aukšte išnaudotos visos po antresolėmis ir laiptais esančios erdvės, papildomai sukurtos dvi erdvios drabužinės.

Architektė-dizainerė pasakoja, kad projektuojant šį būstą visu pirma norėjosi atspindėti čia gyvenančio žmogaus gyvenimo būdo principus, o tik vėliau būsto medžiagiškumas įgavo bendrą kiautą. Medžiagos buvo pasirinktos natūralios: masyvo lentos, akmens masės plytelė, granito stalviršis, stiklas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais

Studijos tipo butas – vieno kambario butas su vonios patalpa. Tokio tipo buto bendra erdvė funkciškai turi veikti kaip virtuvė, svetainė bei miegamasis. Vienintelė keturiomis sienomis įrėminta zona tokiame bute yra vonios kambarys. Paklausėme architekto – interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip tuščią studijos erdvę paversti komfortiškais ir jaukiais namais.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (6)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.