„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas

 (8)
„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.
© Vytautas Narkevičius

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš pradedant projektavimo darbus, erdvė buvo tradicinė su standartine antresole, dalinančia erdvę į dvi dalis. D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad projektuojant būstą, norėjosi praplėsti gyvenamąjį plotą ir kartu maksimaliai išsaugoti natūralią šviesą. Buvo atkreiptas dėmesys į natūralios šviesos sklaidą. Tam, kad viršutinė antresolė neužgožtų apatinio aukšto tamsa, perdangoje buvo suprojektuoti grūdinto stiklo švieslangiai, kurie virtuvės zonoje paskirsto dienos šviesą.

Architektė-dizainerė sako, kad pagrindinis siekis buvo suprojektuoti erdvę su skirtingomis funkcinėmis zonomis, maksimaliai išplėsti naudingą plotą, o pačią erdvę padaryti vientisą ir kuo atviresnę, su galimybe ateityje įrengti papildomą izoliuotą kambarį. Taigi buvo suprojektuota kelių lygių antresolė, kurios kiekvienas lygis mena apie skirtingas patalpas ir jų funkcijas. Buto centrine ašimi tapo suprojektuota skaitykla su oranžerija, kuri yra matoma iš visų buto vietų. Oranžerija yra apsupta švieslangių, kurie suteikia augalams taip reikalingos natūralios šviesos, o tai leidžia be didelių papildomų rūpesčių auginti įvairiausius augalus.

Projektuojant antresoles bei laiptus reikėjo išspręsti laikančių kolonų klausimą, nes norėjosi, kad jos būtų paslėptos. Taip tambūro zonoje atsirado erdvi drabužinė, kurios viduje slepiamos laikančiosios antresolės kolonos. Drabužinė buvo projektuojama kartu su sujungtu židiniu, ši konstrukcija padalino erdvę į atskiras funkcines zonas ir tapo atitvara nuo laiptinės durų. Aukštas židinys dalinai atitveria miegamojo zoną nuo bendros erdvės, taip suteikdamas daugiau privatumo.
Norint sumažinti garso sklaidą miego zonoje, ji buvo įstiklinta.

Svarbiu kompoziciniu elementu bute tapo juodo ąžuolo rėmas su vitrininiu langu ir stiklo durimis. Norint jausti visišką privatumą, miegamojo zoną galima atskirti slankiojančia užuolaida, kurią naudojant yra pilnai sudaromas izoliuoto kambario įspūdis. Šioje erdvėje apšvietimas yra kuriamas keliais tipais, vienu iš ryškesnių akcentų tapo sieninis apšvietimas virš lovos, suprojektuotas įstrižai, jis tarsi pabrėžia šios erdvės išskirtinumą – lubų šlaitą. Miegamojo zonoje suprojektuota ne tik miegui skirta erdvė, čia taip pat yra erdvi drabužinė ir papildomas sanitarinis mazgas.

Kitas svarbus uždavinys buvo jaukios ir atviros darbo erdvės su poilsio zona sukūrimas, iš kurios būtų matoma svetainės zona ir vaizdas į priešais esančius terasinius langus. Buvo sukurta kūrybiška, nevaržoma erdvė, kuri leidžia jaustis atsipalaidavus net ir darbo metu. Ši antresolė buvo padalinta į dvi aiškias zonas, kurias skiria skirtingi aukščio lygiai: viena zona yra skirta darbui, kita – poilsiui.

Pirmame aukšte suplanuota erdvi svetainės zona su papildoma poilsio zona, kurią puošia Monikos Furmanavičiūtės tapybos darbas. Po didžiąja antresole yra virtuvės zona su valgomuoju stalu, taip pat erdvus vonios kambarys su pagalbinėmis skalbimo patalpomis, kurios slepiamos po darbo zona. Pirmame aukšte išnaudotos visos po antresolėmis ir laiptais esančios erdvės, papildomai sukurtos dvi erdvios drabužinės.

Architektė-dizainerė pasakoja, kad projektuojant šį būstą visu pirma norėjosi atspindėti čia gyvenančio žmogaus gyvenimo būdo principus, o tik vėliau būsto medžiagiškumas įgavo bendrą kiautą. Medžiagos buvo pasirinktos natūralios: masyvo lentos, akmens masės plytelė, granito stalviršis, stiklas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (1)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (3)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė (2)

Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.

„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas (8)

„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis (4)

Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (14)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (6)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.