„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas

 (8)
„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.
© Vytautas Narkevičius

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš pradedant projektavimo darbus, erdvė buvo tradicinė su standartine antresole, dalinančia erdvę į dvi dalis. D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad projektuojant būstą, norėjosi praplėsti gyvenamąjį plotą ir kartu maksimaliai išsaugoti natūralią šviesą. Buvo atkreiptas dėmesys į natūralios šviesos sklaidą. Tam, kad viršutinė antresolė neužgožtų apatinio aukšto tamsa, perdangoje buvo suprojektuoti grūdinto stiklo švieslangiai, kurie virtuvės zonoje paskirsto dienos šviesą.

Architektė-dizainerė sako, kad pagrindinis siekis buvo suprojektuoti erdvę su skirtingomis funkcinėmis zonomis, maksimaliai išplėsti naudingą plotą, o pačią erdvę padaryti vientisą ir kuo atviresnę, su galimybe ateityje įrengti papildomą izoliuotą kambarį. Taigi buvo suprojektuota kelių lygių antresolė, kurios kiekvienas lygis mena apie skirtingas patalpas ir jų funkcijas. Buto centrine ašimi tapo suprojektuota skaitykla su oranžerija, kuri yra matoma iš visų buto vietų. Oranžerija yra apsupta švieslangių, kurie suteikia augalams taip reikalingos natūralios šviesos, o tai leidžia be didelių papildomų rūpesčių auginti įvairiausius augalus.

Projektuojant antresoles bei laiptus reikėjo išspręsti laikančių kolonų klausimą, nes norėjosi, kad jos būtų paslėptos. Taip tambūro zonoje atsirado erdvi drabužinė, kurios viduje slepiamos laikančiosios antresolės kolonos. Drabužinė buvo projektuojama kartu su sujungtu židiniu, ši konstrukcija padalino erdvę į atskiras funkcines zonas ir tapo atitvara nuo laiptinės durų. Aukštas židinys dalinai atitveria miegamojo zoną nuo bendros erdvės, taip suteikdamas daugiau privatumo.
Norint sumažinti garso sklaidą miego zonoje, ji buvo įstiklinta.

Svarbiu kompoziciniu elementu bute tapo juodo ąžuolo rėmas su vitrininiu langu ir stiklo durimis. Norint jausti visišką privatumą, miegamojo zoną galima atskirti slankiojančia užuolaida, kurią naudojant yra pilnai sudaromas izoliuoto kambario įspūdis. Šioje erdvėje apšvietimas yra kuriamas keliais tipais, vienu iš ryškesnių akcentų tapo sieninis apšvietimas virš lovos, suprojektuotas įstrižai, jis tarsi pabrėžia šios erdvės išskirtinumą – lubų šlaitą. Miegamojo zonoje suprojektuota ne tik miegui skirta erdvė, čia taip pat yra erdvi drabužinė ir papildomas sanitarinis mazgas.

Kitas svarbus uždavinys buvo jaukios ir atviros darbo erdvės su poilsio zona sukūrimas, iš kurios būtų matoma svetainės zona ir vaizdas į priešais esančius terasinius langus. Buvo sukurta kūrybiška, nevaržoma erdvė, kuri leidžia jaustis atsipalaidavus net ir darbo metu. Ši antresolė buvo padalinta į dvi aiškias zonas, kurias skiria skirtingi aukščio lygiai: viena zona yra skirta darbui, kita – poilsiui.

Pirmame aukšte suplanuota erdvi svetainės zona su papildoma poilsio zona, kurią puošia Monikos Furmanavičiūtės tapybos darbas. Po didžiąja antresole yra virtuvės zona su valgomuoju stalu, taip pat erdvus vonios kambarys su pagalbinėmis skalbimo patalpomis, kurios slepiamos po darbo zona. Pirmame aukšte išnaudotos visos po antresolėmis ir laiptais esančios erdvės, papildomai sukurtos dvi erdvios drabužinės.

Architektė-dizainerė pasakoja, kad projektuojant šį būstą visu pirma norėjosi atspindėti čia gyvenančio žmogaus gyvenimo būdo principus, o tik vėliau būsto medžiagiškumas įgavo bendrą kiautą. Medžiagos buvo pasirinktos natūralios: masyvo lentos, akmens masės plytelė, granito stalviršis, stiklas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.