Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

John Steinbeck yra garsus amerikiečių rašytojas, Nobelio literatūros premijos laureatas, kurio knyga „Rūstybės kekės“ laimėjo prestižinę Politzerio premiją. Nors šis rašytojas didžiąją savo gyvenimo dalį nugyveno Kalifornijoje, paskutines savo dienas jis praleido Niujorke. Būtent paskutinieji šio neapsakomai talentingo žmogaus namai šiandien yra parduodami už 4 mln. eurų.

Buvę J. Steinbeck namai yra įsikūrę viename iš Niujorko dangoraižių, 72-joje gatvėje, 34-tame pastato aukšte. Čia jis nugyveno savo paskutiniuosius gyvenimo metus su žmona Elaine Anderson, kuri po rašytojo mirties čia gyveno iki 2003 metų.

Nauji buto šeimininkai šią erdvę visiškai atnaujino: pakeitė langus, duris, grindis, sienų apdailą. Jie taip pat gerokai praplėtė buvusį rašytojo būstą, dabar jis yra dalis milžiniškos rezidencijos (su 6 miegamaisiais ir 6 vonios zonomis). Po J. Steinbeck žmonos mirties kardinaliai pasikeitė ne tik buto išplanavimas bei interjeras, bet ir vaizdas pro langą (dabar per būsto langus yra matyti įspūdingi nauji pastatai, kurie garsina Niujorko vardą).

Vienintelė būsto erdvė, kurios nauji namų savininkai stengėsi per daug nepakeisti – rašytojo darbo kambarys. Čia yra paliktas tikras J. Steinbeck rašymo stalas, ant kurio gimė paskutiniai jo darbai. Taip pat jie išsaugojo plakatus bei užrašus, kurie kabojo ant sienų dar esant gyvam rašytojui.

Interjere yra keletas itin akį patraukiančių detalių. Viena iš jū – per visą prieškambarį nusitęsusi tigramedžio, kuris išsiskiria savo ypatingu raštu, spinta. Vonios kambaryje panaudoti prabangūs marmuriniai stalviršiai. Taip pat padarytas įdomus valgomojo sprendimas – trys atskiros valgymui skirtos zonos (pusryčių baras, paprastas valgomasis ir vieta ištaigioms vakarienėms).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.