Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus

 (9)
Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.
© Kristina Kaiva

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pora drąsiai ėmėsi buto atnaujinimo darbų. Jie nusprendė apsieiti be interjero dizaino specialistų pagalbos ir būsto interjero projektą sukurti savo jėgomis. Įkvėpimo jie ieškojo įvairiuose dizaino leidiniuose bei interneto platybėse. Išsirinkę jiems labiausiai patikusius apdailos sprendimus bei interjero detales, jie viską pasižymėjo detaliame būsto plane (nuo apšvietimo iki baldų išdėstymo) ir ėmėsi darbų.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Buvo nuspręstą viską pakeisti iš pagrindų, tad buvo reikalingas kapitalinis erdvės remontas. Pirmiausia teko atsikratyti sena apdaila, kuri sudarė nemažą kiekį statybinių atliekų. Kadangi butas yra įsikūręs ketvirtame stalinistinės architektūros pastato aukšte, kuriame nėra lifto, viena iš sudėtingiausių užduočių buvo atliekų pašalinimas iš buto ir naujų statybinių medžiagų atgabenimas į jį. Pora sako, kad jiems labai pasisekė, nes jie dirbo kartu su puikiu statybų rangovu, kuris ne tik užtikrino, kad visi darbai būtų atlikti gražiai bei kokybiškai, bet ir negailėjo patarimų, kaip išvengti tam tikrų klaidų, kurias dažnai daro naujakuriai. Remonto metu buvo atlikti šie darbai: langų pakėlimas, grindų pakėlimas bei montavimo darbai, plytelių klijavimas, sienų apdailos darbai ir t.t.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Kuriant būsto interjerą, daugiausia laiko ir pastangų įdėjo Merit, kuri yra juodos ir baltos spalvų derinio mėgėja. Interjerui buvo parinkta monochromatinė spalvų paletė (derinamos juoda, balta bei pilka spalvos). Jauna moteris sako, kad šis spalvų derinys yra labai universalus – savaime jis yra paprastas ir ramus, bet panorėjus, prie jo lengvai galima pridėti naują, ryškią akcentinę spalvą. Prie tokios monochromatinės paletės buvo priderinti minimalios stilistikos baldai bei aksesuarai.

Atnaujinant šį būstą, daugiausiai dėmesio buvo skirta bendrai virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvei. Pradiniame plane virtuvės zona turėjo būti kur kas tamsesnė, bet kadangi juoda spalva sugeria šviesą, buvo nuspręsta erdvę išlaikyti kuo šviesesnę, taip sukuriant maksimalų erdvumo įspūdį.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Virtuvės zonai įdomumo buvo suteikta plytelių mozaika ant sienos. Vietoje valgomojo stalo buvo įrengta virtuvės sala, skirianti virtuvės ir svetainės zonas. Valgomojo kompozicija žaviai užbaigta betoniniais pakabinamais šviestuvais.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Miegamajam bei vonios kambariui buvo pasirinkti tamsesni, atmosferiški atspalviai, kuriantys intymesnę nuotaiką. Miegamajame jaukumas kuriamas pasitelkus pastelinius akcentus bei minkštas, tekstūriškas detales.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Vonia šiame bute išsiskiria tuo, kad yra visiškai tamsi. Įdomi vonios detalė – paliktas lengvas, tekstūriškas sienų apdailos paviršius, kuris sukuria neužbaigtumo įspūdį, bet kartu atrodo netikėtai ir stilingai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.