Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus

 (9)
Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.
© Kristina Kaiva

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pora drąsiai ėmėsi buto atnaujinimo darbų. Jie nusprendė apsieiti be interjero dizaino specialistų pagalbos ir būsto interjero projektą sukurti savo jėgomis. Įkvėpimo jie ieškojo įvairiuose dizaino leidiniuose bei interneto platybėse. Išsirinkę jiems labiausiai patikusius apdailos sprendimus bei interjero detales, jie viską pasižymėjo detaliame būsto plane (nuo apšvietimo iki baldų išdėstymo) ir ėmėsi darbų.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Buvo nuspręstą viską pakeisti iš pagrindų, tad buvo reikalingas kapitalinis erdvės remontas. Pirmiausia teko atsikratyti sena apdaila, kuri sudarė nemažą kiekį statybinių atliekų. Kadangi butas yra įsikūręs ketvirtame stalinistinės architektūros pastato aukšte, kuriame nėra lifto, viena iš sudėtingiausių užduočių buvo atliekų pašalinimas iš buto ir naujų statybinių medžiagų atgabenimas į jį. Pora sako, kad jiems labai pasisekė, nes jie dirbo kartu su puikiu statybų rangovu, kuris ne tik užtikrino, kad visi darbai būtų atlikti gražiai bei kokybiškai, bet ir negailėjo patarimų, kaip išvengti tam tikrų klaidų, kurias dažnai daro naujakuriai. Remonto metu buvo atlikti šie darbai: langų pakėlimas, grindų pakėlimas bei montavimo darbai, plytelių klijavimas, sienų apdailos darbai ir t.t.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Kuriant būsto interjerą, daugiausia laiko ir pastangų įdėjo Merit, kuri yra juodos ir baltos spalvų derinio mėgėja. Interjerui buvo parinkta monochromatinė spalvų paletė (derinamos juoda, balta bei pilka spalvos). Jauna moteris sako, kad šis spalvų derinys yra labai universalus – savaime jis yra paprastas ir ramus, bet panorėjus, prie jo lengvai galima pridėti naują, ryškią akcentinę spalvą. Prie tokios monochromatinės paletės buvo priderinti minimalios stilistikos baldai bei aksesuarai.

Atnaujinant šį būstą, daugiausiai dėmesio buvo skirta bendrai virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvei. Pradiniame plane virtuvės zona turėjo būti kur kas tamsesnė, bet kadangi juoda spalva sugeria šviesą, buvo nuspręsta erdvę išlaikyti kuo šviesesnę, taip sukuriant maksimalų erdvumo įspūdį.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Virtuvės zonai įdomumo buvo suteikta plytelių mozaika ant sienos. Vietoje valgomojo stalo buvo įrengta virtuvės sala, skirianti virtuvės ir svetainės zonas. Valgomojo kompozicija žaviai užbaigta betoniniais pakabinamais šviestuvais.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Miegamajam bei vonios kambariui buvo pasirinkti tamsesni, atmosferiški atspalviai, kuriantys intymesnę nuotaiką. Miegamajame jaukumas kuriamas pasitelkus pastelinius akcentus bei minkštas, tekstūriškas detales.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Vonia šiame bute išsiskiria tuo, kad yra visiškai tamsi. Įdomi vonios detalė – paliktas lengvas, tekstūriškas sienų apdailos paviršius, kuris sukuria neužbaigtumo įspūdį, bet kartu atrodo netikėtai ir stilingai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (1)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?

44 kv.m butas Vilniuje: geometrinių formų kuriamas lengvumas (4)

44 kv.m butas yra įsikūręs patogioje Vilniaus vietoje. Interjero dizainerė Simona Kazakauskaitė sako, kad kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo „supinti“ funkciją bei estetiką į vientisą rezultatą.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus (9)

Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.

46 kv.m industrinis interjeras Vilniuje, kuriame atsiskleidžia vyriška vizija (10)

Visos aplinkybės lėmė, kad kurdamos naujo buto interjerą architektės Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė nuosekliai vystytų šiuolaikiško ir dinamiško industrinio stiliaus koncepciją. Butas įrengtas judriame ir urbanistiniame loftų bei pramoninių pastatų kvartale Vilniaus centre. Tiek šis kontekstas, suteikiantis galimybę susieti vaizdus už lango su interjero sprendimais buto viduje, tiek tai, kad šeimininkas – jaunas vyras, užduotį gerokai palengvino. Taip natūraliai ir logiškai interjere atsirado grubios faktūros apdailos medžiagos, grafiški juodos spalvos metalo elementai, lakoniško dizaino korpusiniai baldai.

314 kv.m butas Vilniuje: apartamentai su ypatingu vaizdu (14)

Šis įspūdingo dydžio „penthouse“ stiliaus būstas su 100 kv.m terasa yra išplanuotas taip, kad nuostabia Vilniaus panorama būtų galima grožėtis iš visų jo erdvių.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune (8)

Už lango čiurlena upelis, o viduje – šviesu ir ramu. Įsitaisius ant sofos vakare galima net pamiršti, kad esi mieste – tokia rami gyvenimo tėkmė Kauno Žaliakalnyje. Tačiau ramybė apgaulinga – visai netoli KTU universitetas, ir aplink gyvena daugybė studentų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Į šių studentų gretas galbūt stosiančiai jaunai merginai ir buvo kuriamas interjeras su lengvai romantiška nuotaika.