Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus

 (9)
Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.
© Kristina Kaiva

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pora drąsiai ėmėsi buto atnaujinimo darbų. Jie nusprendė apsieiti be interjero dizaino specialistų pagalbos ir būsto interjero projektą sukurti savo jėgomis. Įkvėpimo jie ieškojo įvairiuose dizaino leidiniuose bei interneto platybėse. Išsirinkę jiems labiausiai patikusius apdailos sprendimus bei interjero detales, jie viską pasižymėjo detaliame būsto plane (nuo apšvietimo iki baldų išdėstymo) ir ėmėsi darbų.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Buvo nuspręstą viską pakeisti iš pagrindų, tad buvo reikalingas kapitalinis erdvės remontas. Pirmiausia teko atsikratyti sena apdaila, kuri sudarė nemažą kiekį statybinių atliekų. Kadangi butas yra įsikūręs ketvirtame stalinistinės architektūros pastato aukšte, kuriame nėra lifto, viena iš sudėtingiausių užduočių buvo atliekų pašalinimas iš buto ir naujų statybinių medžiagų atgabenimas į jį. Pora sako, kad jiems labai pasisekė, nes jie dirbo kartu su puikiu statybų rangovu, kuris ne tik užtikrino, kad visi darbai būtų atlikti gražiai bei kokybiškai, bet ir negailėjo patarimų, kaip išvengti tam tikrų klaidų, kurias dažnai daro naujakuriai. Remonto metu buvo atlikti šie darbai: langų pakėlimas, grindų pakėlimas bei montavimo darbai, plytelių klijavimas, sienų apdailos darbai ir t.t.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Kuriant būsto interjerą, daugiausia laiko ir pastangų įdėjo Merit, kuri yra juodos ir baltos spalvų derinio mėgėja. Interjerui buvo parinkta monochromatinė spalvų paletė (derinamos juoda, balta bei pilka spalvos). Jauna moteris sako, kad šis spalvų derinys yra labai universalus – savaime jis yra paprastas ir ramus, bet panorėjus, prie jo lengvai galima pridėti naują, ryškią akcentinę spalvą. Prie tokios monochromatinės paletės buvo priderinti minimalios stilistikos baldai bei aksesuarai.

Atnaujinant šį būstą, daugiausiai dėmesio buvo skirta bendrai virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvei. Pradiniame plane virtuvės zona turėjo būti kur kas tamsesnė, bet kadangi juoda spalva sugeria šviesą, buvo nuspręsta erdvę išlaikyti kuo šviesesnę, taip sukuriant maksimalų erdvumo įspūdį.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Virtuvės zonai įdomumo buvo suteikta plytelių mozaika ant sienos. Vietoje valgomojo stalo buvo įrengta virtuvės sala, skirianti virtuvės ir svetainės zonas. Valgomojo kompozicija žaviai užbaigta betoniniais pakabinamais šviestuvais.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Miegamajam bei vonios kambariui buvo pasirinkti tamsesni, atmosferiški atspalviai, kuriantys intymesnę nuotaiką. Miegamajame jaukumas kuriamas pasitelkus pastelinius akcentus bei minkštas, tekstūriškas detales.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus
© Kristina Kaiva

Vonia šiame bute išsiskiria tuo, kad yra visiškai tamsi. Įdomi vonios detalė – paliktas lengvas, tekstūriškas sienų apdailos paviršius, kuris sukuria neužbaigtumo įspūdį, bet kartu atrodo netikėtai ir stilingai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.