Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais

Studijos tipo butas – vieno kambario butas su vonios patalpa. Tokio tipo buto bendra erdvė funkciškai turi veikti kaip virtuvė, svetainė bei miegamasis. Vienintelė keturiomis sienomis įrėminta zona tokiame bute yra vonios kambarys. Paklausėme architekto – interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip tuščią studijos erdvę paversti komfortiškais ir jaukiais namais.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Architektas – interjero dizaineris Tomas Strižanas sako, kad studijos tipo butas gali būti pritaikytas ir suprojektuotas įvairaus amžiaus bei skirtingus gyvenimo būdus turintiems gyventojams. Ir tiems, kurie ilgai būna namuose, ir tiems, kurie tik grįžta į savo būstą išsimiegoti. Studijos tipo butai paprastai būna ekonomiški, nereikalaujantys didelių mokesčių už komunalines paslaugas. Į tokius būstus dažniausiai orientuojasi žmogus, kuris nori gyventi pigiai ir paprastai, tačiau, kaip ir kiekvienam, labai svarbu, kad savo namuose jaustumeis patogiai ir jaukiai.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais
© Shutterstock

Pirmiausia studijos tipo buto erdvė priklauso nuo tokių faktorių kaip ribotas plotas, patalpos aukštis, per langus patenkanti natūrali šviesa. Atsižvelgiant į jau esamą patalpą, reikia ieškoti sprendinių, kaip kurti didesnės erdvės įspūdį.

Studijos tipo butas turi būti gerai organizuotas bei patogiai išplanuotas. Esminis erdvės zonavimas paprastai yra atliekamas baldų išdėstymu. T. Strižanas pastebi, kad efektyviam erdvės išnaudojimui, reikia daugiau dėmesio skirti universalesnių baldų paieškai (pavyzdžiui, sofa–lova arba lova integruota spintoje ir panašiai).

Tinkamas skirtingų zonų atskyrimas

Vienas iš kambario zonavimų sprendimų yra lengvos konstrukcijos atitvaros. Pavyzdžiui, miegamojo zona galėtų būti atskirta įrėminto stiklo pertvara, tokiu būdu nesumažinant erdvės vizualiai bei leidžiant skverbtis natūraliai šviesai. Už stiklinės pertvaros pastačius lovą su įmontuota daiktadėže – funkciškai išsprendžiama daiktų laikymo problema.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais
© Shutterstock

Atskirti zoną galima ir pastatomo baldo pagalba. Pavyzdžiui, miegamasis galėtų būti atitvertas atviromis lentynomis. Lentynose sudėliotos knygos, muzikos įrašai ar bet kokie kiti patinkantys daiktai kuria jaukumą, įneša spalvos, gyvybės bei funkciškai sprendžia daiktų laikymo klausimą. Tai taip pat gali būti kaip viso buto akcentinis baldas.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais
© Shutterstock

Kaip pavyzdys, kad baldas turėtų būti universalus, gali būti ir TV baldo pastatymas atskiriant miegamojo ir svetainės ar virtuvės zoną. Viena baldo pusė skirta TV, kita, atitinkamai pagal funkciją, kokią zoną norima atskirti, pritaikyta reikalingiems daiktams pasidėti. Šiuo atveju turime dvigubą baldo funkciją.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais
© Shutterstock

Zonuoti erdvę galima ir spalvų pagalba. Iš dizaino pusės architektas siūlo vengti tamsių spalvų ir stengtis išlaikyti spalvos ar atspalvių vientisumą. Švelnių, šviesių spalvų paletė didina erdvės įspūdį, suteikia šilumos.

Taupant erdvę, reikėtų mąstyti ir apie daiktų bei buities prietaisų (skalbyklės, džiovyklės) įrengimą skirtingais aukščių lygiais (vienas virš kito). T. Strižanas pataria, taupant patalpos plotą, išnaudoti jos aukštį.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais
© Shutterstock

Sandėliavimo problema studijos tipo bute

Didelė problema tokio tipo butuose yra sandėliavimas. Architektas sako, kad nežinant tikslios situacijos (buto ploto, galimybių ir panašiai), sunku duoti konkrečių patarimų šia projektavimo tema.

Jis pastebi, kad kuriant studijos tipo buto interjerą, labai svarbu nebijoti ieškoti naujos erdvės ar aukščio esamoje ribotoje patalpoje. Nors apskritai žmogus, kuris renkasi studijos tipo butą, turėtų būti praktiškas ir negyventi su nereikalingais daiktais. Tada ir sandėliavimo problemos nelieka.

Tiksilinio ir atmosferinio apšvietimo svarba

Apšvietimas studijos tipo bute turėtų dominuoti dekoratyvinis. T. Strižanas pataria pagal funkciją projektuoti kryptinius šviestuvus, nebijoti naudoti daugiau atskirai įjungiamų blankių šviesos šaltinių ir apšvietimą sustiprinti tik konkrečiose zonose (darbo, skaitymo, maisto gaminimo).

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais
© Shutterstock

Tokiu būdu erdvėje būtų kuriama atitinkama nuotaika. Taip pat šiuo būdu gali būti akcentuojamos skirtingos interjero detalės.

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.