Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose

 (4)
Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Objekto dosjė:
Tipas – trijų kambarių butas naujos statybos daugiabutyje „Aura“ Druskininkuose.
Gyvenamoji erdvė – svetainė kartu su virtuve, miegamasis, svečių kambarys ir vonia.
Buto plotas – 77 m².
Projekto autorė – Kristina Lastauskaitė-Pundė.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose
© Leonas Garbačauskas

„Kai tavimi pasitiki ir visiškai pasikliauja priimtais sprendimais, gimsta tam tikra sinergija, – mano K. Lastauskaitė-Pundė. – O jei abejojama kiekvienu žingsniu, procesas tampa komplikuotas, užtrunka.“ Šiuo atveju nereikėjo nuolat ieškoti kompromisų: laisvės dizainerė turėjo daugiau nei įprasta. Todėl ir polėkio nepritrūko!

Naujos statybos gyvenamasis namas „Aura“ Druskininkuose įsikūręs priešais Druskonio ežerą ir parką. Gražus neoklasikinio stiliaus pastatas, jaukūs balkonėliai su metalinėmis tvorelėmis, puikus vaizdas pro langą. Pirmame namo aukšte – kavinė ir kepyklėlė. Sakytumei, svajonių būstas ilsėtis. Dizainerei tapo iššūkiu tą ramybę, harmoniją ir jaukumą iš išorės perkelti į vidų, juolab kad klientas pageidavo jaukaus buto ir kad jis būtų „šiek tiek solidesnis, prabangesnis“.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose
© Leonas Garbačauskas

„Visada atsižvelgiu į būsto aplinką: kokios architektūros pastatas, kas yra netoliese. Man labai svarbi išorės ir vidaus dermė, – sako K. Lastauskaitė-Pundė. – Klasikinius elementus nusprendėme derinti su moderniais. Klasikiniai – tai lubų lipdiniai, grindjuostės, durys, vadinamosios metro plytelės vonioje, santechnika. Modernūs – korpusiniai ir minkštieji baldai, šviestuvai. Manau, šie elementai gražiai vieni kitus papildo.“

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose
© Leonas Garbačauskas


Pilkos spalvos lubos tapo buto akcentu. Jos visai neatrodo slegiančiai, nes dideli langai įleidžia užtektinai šviesos, juolab kad akį džiugina šiltų ir šaltų baldų atspalvių žaismas.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose
© Leonas Garbačauskas


Romantiška vieta ir neoklasikinė namo architektūra padiktavo daug interjero sprendimų. Klasikinio stiliaus durys, parketlenčių grindys, lubų lipdiniai suteikia rafinuotumo, o ryškiaspalviai modernūs baldai atrodo gaiviai ir šiuolaikiškai.

Dizainerė išrinko riešuto spalvos eglute dedamą parketą – toks sukuria elegancijos ir nostalgijos įspūdį. Bute naudota nemažai medžio elementų. Pavyzdžiui, labai šiltai atrodo medinė siena miegamajame, apšviesta į baldus įmontuotų šviestuvų. K. Lastauskaitė-Pundė pripažįsta labai vertinanti jaukų apšvietimą, kuris išgaunamas naudojant paslėptą šviesą.

Dizainerė sako visada naudojanti daug pastelinių spalvų. Šis atvejis – ne išimtis. Čia miegamojo ir svetainės baldai – šviesiai pilki, virtuvės – tamsiai pilki su melsvu atspalviu. Ryškesnių spalvų baldai tampa akcentais: virtuvėje – raudonas šviestuvas ir gelsva oda aptrauktos kėdės, o svetainėje – ryškiai mėlyno aksomo sofa ir žalsvos vilnos krėsliukai. Pilki ir pasteliniai atspalviai – neįkyrūs, neerzina ir yra puikus kitų elementų fonas. Svetainės šviestuvas ir auksinės sofos kojelės suteikia truputį spindesio.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose
© Leonas Garbačauskas

Daug šilumos svetainėje suteikia vadinamuoju eglutės raštu sudėtos parketlentės, mediniai baldų fasadai ir paslėpta jauki šviesa. Atkartojami pilkos spalvos motyvai kuria vientisumo įspūdį.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose
© Leonas Garbačauskas


Virtuvėje, kaip ir svetainėje, dizainerė sukūrė šiltų ir šaltų atspalvių dramą. Tamsios lubos ir virtuvės baldai – smagus šilto atspalvio stalo ir gelsvos odos kėdžių kontrastas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.