90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas

Architektė sako siekusi „neišsišokti su spalvomis“, tad pirmenybę teikė natūraliam – žemiškam – koloritui. Sienos nudažytos jaukia ir šilta balta spalva su šiokiu tokiu pieno pilkšvumo atspalviu, solidumo suteikia tamsesnės (balinto medžio, pilka) spalvos, o niūrumą išsklaido gyvesni akcentai – hole ryškiau suspindi samanų spalvos foteliukas, svetainėje – prigesinto garstyčių atspalvio minkštieji baldai ir pagalvėlės.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


„Erdvių išdėstymą padiktavo buto struktūra – teko prie jos taikytis ir zonas suprojektuoti taip, kad nieko nepajudintume (senamiestyje esančiame name nebuvo galima griauti laikančiųjų sienų). Butas suskirstytas į tris dalis: įėjus patenkama į bendrą erdvę, iš kurios vienoje pusėje yra miegamasis, kitoje – svetainė.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas

Didžiausias iššūkis buvo rasti vietos virtuvei – nesinorėjo jos įrengti toje bendroje erdvėje, kur yra tik vienas langas: vargu, ar būtų jauku leisti laiką geriant rytinę kavą ar vakarieniaujant. Taigi šioje erdvėje suprojektuotas erdvus holas ir įrengti atskiri vonios bei tualeto kambariai (anksčiau jie buvo ne bute, o kitoje patalpoje). Juk smagu, kai įėjus į butą patenkama ne į mažą kamarėlę, kurioje sunku apsisukti, o į didelį elegantiškų namų holą, kuriame telpa ir patogus krėslas, ir konsolė, – sako Irma Pivoriūnienė. – Pasirinkus šį sprendimą virtuvės zona perkelta į svetainę.“

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas

Virtuvės nišose sienos dekoruotos akmens imitacijos plokštėmis, o po pakabinamosiomis spintelėmis įrengtas apšvietimas išryškina subtiliai margą jų raštą.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


Apgalvotas ir saikingas sienų bei lubų lipdinių dekoras skirtas klasikiniam interjero charakteriui išsaugoti. Natūralios medienos parketlentės, suklotos klasikiniu eglutės raštu (jį architektė mėgsta naudoti tiek klasikiniuose, tiek moderniuose būstuose) taip pat harmoningai pratęsia stilistinę koncepciją ir gražiai dera su senovinėmis durimis bei langais.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas

„Kadangi namas yra senamiestyje, kur tik buvo įmanoma, paisiau klasikinio stiliaus principo – išlaikyti simetriją. Mėgstu interjere simetriją: drauge su ja atsiranda tvarka, o ne bet kaip „išmėtyti“ daiktai“, – pastebi architektė. Tai, kad svetainėje dvivėrės durys buvo per patį sienos vidurį, sudarė sąlygas virtuvę simetriškai padalyti į dvi dalis abipus jų. Priešais duris įkomponuotas pusryčių stalas (priklausomai nuo poreikių, tai gali būti ir darbo vieta), už jo – simetriškai kambario centre pastatyta sofa. „Bandėme ją pasukti ir kitaip, tačiau buvo akivaizdu, kad leidžiant laiką svetainėje norėsis žiūrėti į langus. Tarp jų įkomponuota komoda, ant kurios galima pastatyti televizorių. O ir virtuvė lieka už nugaros, tad jei kažkas ten šeimininkauja, į akis ne taip krenta. Remdamasi tuo pačiu principu suprojektavau dvi komodas knygoms ar indams laikyti, virš jų pakabinti du saulutes primenantys veidrodžiai – šį kartą interjerą nutariau dekoruoti šiais klasikinio stiliaus akcentais, o ne paveikslais. Taip ir susidėliojo simetriška baldų kompozicija“, – apibendrina Irma Pivoriūnienė.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


„Kai pradėjome įrenginėti butą, pamatėme, kad visos jo sienos padengtos gipskartoniu, o po juo išlikusios senovinės freskos. Paslėptos ir tapytos lubų sijos. Kol kas viską taip ir palikome, kol ateis laikas „išlaisvinti“, nes ir lėšų daug reikėtų, ir restauravimas ilgai užtruktų. Dabar atidengti tik keli puošybos fragmentai: vienas jų yra svetainės nišoje, kur anksčiau, matyt, buvo durys į kitą patalpą. Čia suprojektuotas freską išryškinantis apšvietimas ir įkomponuota indauja“, – pasakoja architektė.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


Praktiškas sprendimas
Miegamąjį nuo drabužinės zonos skiriančios sienutės šone suprojektuotos lentynos knygoms, žurnalams laikyti. Kadangi čia nėra daug vietos masyvesniems baldams pastatyti, lentynose patogu susidėti daiktus, kuriuos galima pasiimti neišlipus iš lovos.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas

Miegamojo erdvė padalyta į dvi dalis: vienoje pusėje, kambario centre, įkomponuota lova – čia taip pat dominuoja simetrijos principas, kitoje kambario pusėje įrengta drabužinė su erdvia sienine spinta. Abi zonas skiria neaukšta sienutė, dekoruota subtiliu klasikiniu raštu margintu lino audiniu: iš vienos pusės ji įrėmina lovą, iš kitos pusės ant jos įkomponuotas veidrodis. „Interjere daug kur naudojau natūralaus lino tekstilę – mėgstu šį audinį: jis jaukus, modernus, dera su senamiesčio buto nuotaika. Iš jo pasiūtos visos užuolaidos, pagalvėlės, lovatiesė“, – pasakoja Irma.

Pasak architektės, kadangi interjeras skirtas ne konkrečiam žmogui, jo koloritas universalus – prireikus gobeleną pakeisti bus lengviau, nei perdažyti sienas. Miegamajame vyrauja ramūs gelsvi, samanų atspalviai. Čia įkomponuotas gelsvo kolorito kilimas iš pradžių buvo numatytas svetainei, tačiau miegamajame derėjo geriau, o svetainėje patiestas kitas – pilkesnio ir tamsiai žalio atspalvių.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


Miegamajame, kaip ir visame bute, suprojektuoti lubose paslėpti lakoniško dizaino šviestuvėliai (tik svetainėje įspūdingai išryškėja daugiašakis šviestuvas). Jie nekrenta į akis, yra funkcionalūs, apšviečiantys tikslinius objektus. Staliukai šalia lovos – itin minimalistiniai, tad siekiant jų neapkrauti priderinti sieniniai šviestuvai, toks pat apšvietimo scenarijus atkartojamas ir drabužinėje šalia veidrodžio.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


„Iš tiesų mėgstu tekstilę – ji suteikia interjerui charakterį. Namuose būtinai turi būti kilimų, pagalvėlių, pirmenybę teikiu užuolaidoms, o ne romanetėms. Miegamojo spintos fasadui taip pat naudota audinio imitacija“, – sako architektė.

Karūnuota krosnis tapo labai išraiškingu elementu, suteikusiu vonios kambariui šarmo ir nulėmusiu estetiškai išgrynintą interjero koncepciją bei sprendimą tualeto kambarį įrengti atskirai. Erdviame vonios kambaryje užteko vietos talpiai dušo kabinai, suprojektuotai priešais krosnį, ir erdviam stalviršiui su praustuvais. „Vonios kambaryje kilimų nepatiesi, todėl interjerui šilumos suteikiau kitais būdais – natūraliomis medžiagomis, subtiliomis spalvomis ir raštais. Sienoms naudotos plytelės primena akmens raštus, o grindims parinktos medžio imitacijos plytelės – jų faktūra itin jauki“, – pasakoja Irma.

Architektei buvo svarbu bute išsaugoti trejas dvivėres, įsprūdomis dekoruotas duris. Tačiau visos jos yra skirtingo aukščio ir pločio, todėl nebuvo būtinybės išsaugoti stilistinio vientisumo ir naujai suprojektuotose vonios ir tualeto kambariuose durys vizualiai susilieja su sienomis, yra lygiai dažytos ir nematomos, todėl nekonkuruoja su autentiška puošyba.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


Bute išsaugota baltų koklių krosnis – autentiškas senojo interjero elementas. Kaip buvo įprasta to laikmečio namuose, krosnis šildė dvi patalpas. Dabar viena jos dalis puošia miegamąjį, o kita atsidūrė naujai suprojektuotame vonios kambaryje ir suteikė šiai zonai intriguojamos prabangos.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia
© Leonas Garbačauskas


Dušo kabinos apšvietimas ir LED profilis virš praustuvų zonos skirti šios patalpos funkcionalumui pabrėžti, o už veidrodžio sumontuoti paslėpti šviestuvai vonios kambaryje kuria jaukią, atsipalaiduoti skatinančią nuotaiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.