82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.
© Vaidotas Darulis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

G. Kisieliūtė apie atliktus darbus pradeda pasakoti nuo pastebėjimo, jog kurti interjerą nuo nulio visada yra paprasčiau, nes tada butas yra tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame erdvė kūrybiškiems sprendimams yra neribota. Dizainerė pabrėžia, kad dirbant su tokio pobūdžio projektais, kai užsakovas nenori atlikti kapitalinio remonto, labai svarbu jį išgirsti ir suprasti, o tada pasitelkti visas turimas žinias ir jų pagalba prie esamų detalių priderinti naujus elementus, ir sukurti „šviežiai“ atrodantį interjerą.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava
© Vaidotas Darulis

Šis trijų kambarių butas yra ramioje, gamtos apsuptoje Vilniaus vietoje, tad ir interjero tematika buvo derinama su aplinkos kuriama nuotaika – pasitelkta tai, kas teikia jaukumo ir padeda pasiilsėti po ilgos darbo dienos. Būste vyrauja modernus skandinaviškas interjero stilius (skandinaviškas jaukumas derinamas su moderniais sprendimais, kurie padeda komfortiškai gyventi). Interjere vyrauja švelnūs žemės tonai su melsvais akcentais, kurie derėdami tarpusavyje kuria malonią namų atmosferą. Parinkta koncepcija spinduliuoja lengvumu, jaukumu bei patogumu.

Sunkiausia užduotis dirbant su šiuo projektu, pasak G. Kisieliūtės, buvo nestandartinės erdvės. Siaura ir pailga svetainė, nors ir nemažo ploto, dėl joje esančios užapvalintos sienos, padiktavo kai kuriuos išplanavimo sprendimus, baldų dydžius ir panašiai. Tokio pat tipo – ilga ir siaura virtuvė taip pat padiktavo nestandartinio dydžio valgomojo stalą. Kadangi nenorėta bute kapitaliai keisti visko, dizainerei taip pat reikėjo prisitaikyti prie esamų detalių: grindų dangos, elektros išdėstymo plano.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava
© Vaidotas Darulis

Kalbėdama apie išskirtines šio interjero detales, dizainerė išskiria specialiai šiam būstui suprojektuotus baldus, kurių dėl turimos nestandartinės erdvės, buvo pagaminta iš tiesų nemažai – baldas televizoriui, darbo stalas, žurnaliniai staliukai, knygų lentyna, valgomojo stalas. Dar vienas įdomus dekoravimo elementas – akcentinė siena miegamajame, kuri buvo papuošta aksomą primenančiais tapetais, kurie šiame kambaryje kuria jaukumo atmosferą.

Svarbiausi etapai, verčiant šį būstą užsakovų namais, buvo šie: svetainėje buvo pakeisti visi baldai, sienų spalvos (paliktas tik vienas šviestuvas ir romanetės). Suderinti tinkamo dydžio baldai bei interjerą papildantys dekoro elementai. Virtuvėje pagrindinis pokytis buvo sienų plytelės, kurios iškart patalpai suteikė spindesio, o naujas šeimos stalas su kėdėmis ir šviestuvu tarsi patvirtino, jog šis butas dabar jau tikrai priklauso naujakuriams. Miegamajame parinkti tapetai gerokai pakeitė šalto kambario įvaizdį ir pavertė jį jaukiu. Lova minkštu galvūgaliu ir staliukai šalia tokį jausmą tik dar labiau sustiprino.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.