82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.
© Vaidotas Darulis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

G. Kisieliūtė apie atliktus darbus pradeda pasakoti nuo pastebėjimo, jog kurti interjerą nuo nulio visada yra paprasčiau, nes tada butas yra tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame erdvė kūrybiškiems sprendimams yra neribota. Dizainerė pabrėžia, kad dirbant su tokio pobūdžio projektais, kai užsakovas nenori atlikti kapitalinio remonto, labai svarbu jį išgirsti ir suprasti, o tada pasitelkti visas turimas žinias ir jų pagalba prie esamų detalių priderinti naujus elementus, ir sukurti „šviežiai“ atrodantį interjerą.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava
© Vaidotas Darulis

Šis trijų kambarių butas yra ramioje, gamtos apsuptoje Vilniaus vietoje, tad ir interjero tematika buvo derinama su aplinkos kuriama nuotaika – pasitelkta tai, kas teikia jaukumo ir padeda pasiilsėti po ilgos darbo dienos. Būste vyrauja modernus skandinaviškas interjero stilius (skandinaviškas jaukumas derinamas su moderniais sprendimais, kurie padeda komfortiškai gyventi). Interjere vyrauja švelnūs žemės tonai su melsvais akcentais, kurie derėdami tarpusavyje kuria malonią namų atmosferą. Parinkta koncepcija spinduliuoja lengvumu, jaukumu bei patogumu.

Sunkiausia užduotis dirbant su šiuo projektu, pasak G. Kisieliūtės, buvo nestandartinės erdvės. Siaura ir pailga svetainė, nors ir nemažo ploto, dėl joje esančios užapvalintos sienos, padiktavo kai kuriuos išplanavimo sprendimus, baldų dydžius ir panašiai. Tokio pat tipo – ilga ir siaura virtuvė taip pat padiktavo nestandartinio dydžio valgomojo stalą. Kadangi nenorėta bute kapitaliai keisti visko, dizainerei taip pat reikėjo prisitaikyti prie esamų detalių: grindų dangos, elektros išdėstymo plano.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava
© Vaidotas Darulis

Kalbėdama apie išskirtines šio interjero detales, dizainerė išskiria specialiai šiam būstui suprojektuotus baldus, kurių dėl turimos nestandartinės erdvės, buvo pagaminta iš tiesų nemažai – baldas televizoriui, darbo stalas, žurnaliniai staliukai, knygų lentyna, valgomojo stalas. Dar vienas įdomus dekoravimo elementas – akcentinė siena miegamajame, kuri buvo papuošta aksomą primenančiais tapetais, kurie šiame kambaryje kuria jaukumo atmosferą.

Svarbiausi etapai, verčiant šį būstą užsakovų namais, buvo šie: svetainėje buvo pakeisti visi baldai, sienų spalvos (paliktas tik vienas šviestuvas ir romanetės). Suderinti tinkamo dydžio baldai bei interjerą papildantys dekoro elementai. Virtuvėje pagrindinis pokytis buvo sienų plytelės, kurios iškart patalpai suteikė spindesio, o naujas šeimos stalas su kėdėmis ir šviestuvu tarsi patvirtino, jog šis butas dabar jau tikrai priklauso naujakuriams. Miegamajame parinkti tapetai gerokai pakeitė šalto kambario įvaizdį ir pavertė jį jaukiu. Lova minkštu galvūgaliu ir staliukai šalia tokį jausmą tik dar labiau sustiprino.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.