76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa

 (5)
Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

76 kv.m butas yra įrengtas per du aukštus. Jį sudaro bendra virtuvės, valgomojo bei svetainės erdvė, vonia, miegamasis ir pagalbinė patalpa. Interjerui buvo parinkta minimali ir funkcionali stilistika. Dizainerė sako, kad kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo šviesa. „Viso buto perplanavimo tikslas buvo pajusti saulės tekėjimą dienos metu ir lempų šviesos sklidimą vakarais. Labai norėjosi šviesaus buto, kad net ir tolimiausi kampai dienos metu nereikalautų įjungtos lemputės“, – sako L. Gronskytė-Bakienė.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa
© Asmeninis albumas

Perplanuojant butą, buvo pakeista laiptų vieta, taip sumažinant koridoriaus ilgį. Patys laiptai buvo palikti betoniniai, jų apdailai buvo panaudota mediena. Parinkti minimalistiniai juodi turėklai atvėrė erdvę ir leido saugiai jaustis. Panaudotos medžiagos (betonas, mediena, metalas) tekstūriškai bei spalviškai yra visiškai skirtingos, todėl laiptai atrodo itin originaliai ir yra vienas įdomiausių šio interjero elementų. Kylant į antrąjį aukštą, nedidelis langelis iš miegamojo praleidžia dienos metu pietų saulę, o vakarais iš miegamojo sklindančią lemputės šviesą. Laiptų kompozicija buvo užbaigta unikaliu pakabinamu šviestuvu. Šį sietyną išlankstė bei suinstaliavo dizainerės vyras.

Svetainės zonoje buvo parinkta gan neįprasta tokiam mažam butui detalė – didelis stalas. Aplink jį, pasak dizainerės, ir vyksta visas gyvenimas: darbo dienomis tai tampa vakarienių ir darbo stalu, o savaitgaliais draugų susibūrimo vieta. Prie stalo yra dvipusė sofa – nuo stalo pusės minkštas suolas, o nuo poilsio pusės – patogus minkštas baldas. Pirmame buto aukšte yra ypatingai daug plokštumų su veidrodžiais, taip buvo išspręsta žemų lubų problema.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa
© Asmeninis albumas

Sumažinus koridorių, buvo galima įrengti gan erdvų vonios kambarį. Šioje erdvėje taip pat buvo palikta neapdoroto betono. Dizainerė sako, kad betonas interjere jai asocijuojasi su gyvenimu mieste. Pats vonios interjeras yra minimalus bei funkcionalus: didžiulė ūkinė spinta, paprasta spintelė su kriaukle ir dušas, kuris nėra niekaip atitvertas. Lango, veidrodžio ir atviro dušo derinys sukuria maksimalų erdvės bei šviesos įspūdį.

Antrajame aukšte buvo atsisakyta antrojo sanitarinio mazgo. Šiame aukšte yra du kambariai. Minimalios stilistikos miegamasis: pilkšvos medinės grindys, balta vientisa spinta ir gan ekscentriškas veliūro audinio lovos galvūgalis, kuris suteikia charakterio visai patalpai. Šiame aukšte taip pat yra ir antras didžiulis kambarys, kuris dabar tarnauja kaip pagalbinė patalpa, o vėliau gal taps vaikų kambariu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (11)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (5)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.

PRIEŠ ir PO: butą Vilniaus centre įrengė nuo tinko sienų iki modernios prabangos (7)

„Manau, šio buto vieta – ideali. Pašonėje – senamiestis, pati sostinės šerdis, vos kelios minutės pėsčiomis iki Gedimino pilies. Tikrai patiks tiems, kas mėgsta romantiškus pasivaikščiojimus ar sveiką gyvenimo būdą bėgiojant upės pakrante“, – pokalbį pradeda interjero dizainerė Iveta Bružienė, įrengusi „Teleloto“ kalėdinį butą.

2 miestietiški butai Vilniuje: žemiškos paletės darna su industriniais akcentais (2)

Kaip sukurti daugeliui patrauklų ir kartu šiuolaikines dizaino mados tendencijas atitinkantį interjerą sostinės centre esančiame būste? Tokią užduotį sprendė įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda, prisidėjusia prie dviejų ekspozicinių butų, įkurtų „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“, įrengimo.

Butas Sidnėjuje: eksterjero padiktuota tema

Šis butas yra įsikūręs viename prestižiškiausių Art Deco stiliaus „The Macleay Regis“ pastate, stilingame Sidnėjaus Poots Point rajone. Išskirtinis pastato architektūros stilius ir jo vieta padiktavo neeilinį buto interjero stilių, kuriame gerai juntama Art Deco įtaka.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (14)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?