61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna

 (13)
Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).
© Vilius Lašaitis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

61 kv.m butas yra įsikūręs gražioje ir ramioje Vilniaus vietoje esančioje šalia upės. Būstą sudaro šios erdvės: svetainė sujungta su virtuve, miegamasis, vonios kambarys ir įstiklintas balkonas. Interjero stilius yra nevienalytis – jame modernus stilius yra derinamas su klasikinėmis detalėmis, taip sukuriant elegantišką ir kartu šiuolaikišką erdvę.

Pagrindinė užduotis, kurią išsikėlė dizainerė – pritaikyti mėgiamo stiliaus interjerą jaunai porai taip, kad jis nebūtų nei pernelyg klasikinis, nei per moteriškas. Reikėjo atrasti balansą ir išlaikyti įspūdį, jog bute gyvena jauni bei aktyvūs žmonės, ir taip pat sukurti jaukumą po darbų grįžusiems šeimininkams.

Interjeras buvo kuriamas derinant įvairius modernius ir klasikinius sprendimus, pavyzdžiui, virtuvėje – filinginės spintelės su blizgiais lygiais paviršiais nugarėlei buvo naudojama įstrižos krypties medžio tekstūra. Vietoj klasikinio grindų klojimo eglute pasirinktas įstrižas, kuris tarytum „pratampo“ erdvę. Juodos spalvos detalės ir akcentai suteikia erdvei griežtumo bei modernumo. Duoklė klasikai atiduodama per minkštuosius baldus, eglutės motyvus ant baldų, šviestuvus, klasikinio rašto plyteles ir t.t..

Prieškambaryje buvo įrengta erdvi sieninė spinta, talpinanti didelę dalį savininkų daiktų. Elektros skydeliams, interneto įvadams ir maršrutizatoriams paslėpti buvo suprojektuota nedidelė, kabanti lentynėlė greta durų. Čia taip pat buvo suformuota „paskutinio žvilgtelėjimo į veidrodį“ zona su jai skirtu jaukiu apšvietimu.

Dizainerė, kalbėdama apie bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, išskiria šias pagrindines užduotis, su kuriomis reikėjo susidoroti kuriant interjerą: valgomojo funkcijos įtalpinimas, virtuvės/valgomojo atskyrimas nuo koridoriaus bei daiktų laikymo klausimas. Pastarasis buvo išspręstas suprojektavus korpusinį baldą nusitiesusį per visą galinę sieną, kurio balta spalva padaro jį beveik nepastebimą, todėl jis neapsunkina erdvės. Per baldo vidurį suformuota akcentinė niša, kuri tarsi įrėmina svetainę. Kadangi valgomojo nebuvo, jis buvo suformuotas greta virtuvės ir vizualiai atskirtas nuo koridoriaus ažūrine sienute, kuri valgomajam suteikia jaukumo, ir dalinai užstoja vaizdą į miegamąjį, kai jo durys atdaros.

Miegamajame, kaip ir visame bute, derinta klasika ir modernumas: klasikinių motyvų lovos atkaltė, vintažinio stiliaus šviestuvai, modernūs šoniniai staliukai. Prabangūs karvės kailio imitacijos tapetai dailiai raibuliuoja šviesoje, suteikdami akcentinei miegamojo sienai erdvinį pojūti. Miegamajame taip pat buvo sutalpinta darbo/grožio zona. Kadangi toje vietoje stovėjo paviršinis radiatorius, buvo sumąstyta jį paslėpti ažūriniu tūriu, ant kurio pakabintas ir staliukas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (27)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?

44 kv.m butas Vilniuje: geometrinių formų kuriamas lengvumas (4)

44 kv.m butas yra įsikūręs patogioje Vilniaus vietoje. Interjero dizainerė Simona Kazakauskaitė sako, kad kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo „supinti“ funkciją bei estetiką į vientisą rezultatą.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus (9)

Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.

46 kv.m industrinis interjeras Vilniuje, kuriame atsiskleidžia vyriška vizija (10)

Visos aplinkybės lėmė, kad kurdamos naujo buto interjerą architektės Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė nuosekliai vystytų šiuolaikiško ir dinamiško industrinio stiliaus koncepciją. Butas įrengtas judriame ir urbanistiniame loftų bei pramoninių pastatų kvartale Vilniaus centre. Tiek šis kontekstas, suteikiantis galimybę susieti vaizdus už lango su interjero sprendimais buto viduje, tiek tai, kad šeimininkas – jaunas vyras, užduotį gerokai palengvino. Taip natūraliai ir logiškai interjere atsirado grubios faktūros apdailos medžiagos, grafiški juodos spalvos metalo elementai, lakoniško dizaino korpusiniai baldai.

314 kv.m butas Vilniuje: apartamentai su ypatingu vaizdu (14)

Šis įspūdingo dydžio „penthouse“ stiliaus būstas su 100 kv.m terasa yra išplanuotas taip, kad nuostabia Vilniaus panorama būtų galima grožėtis iš visų jo erdvių.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune (8)

Už lango čiurlena upelis, o viduje – šviesu ir ramu. Įsitaisius ant sofos vakare galima net pamiršti, kad esi mieste – tokia rami gyvenimo tėkmė Kauno Žaliakalnyje. Tačiau ramybė apgaulinga – visai netoli KTU universitetas, ir aplink gyvena daugybė studentų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Į šių studentų gretas galbūt stosiančiai jaunai merginai ir buvo kuriamas interjeras su lengvai romantiška nuotaika.

125 kv.m butas Vilniuje: autentiška elegancija (11)

Erdvus keturių kambarių butas yra įrengtas itin prabangiu stiliumi. Jame harmoningai jungiasi senųjų laikų autentiška dvasia su modernia klasika. Toks derinys sukuria ypatingai elegantišką erdvės atmosferą.