61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna

 (13)
Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).
© Vilius Lašaitis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

61 kv.m butas yra įsikūręs gražioje ir ramioje Vilniaus vietoje esančioje šalia upės. Būstą sudaro šios erdvės: svetainė sujungta su virtuve, miegamasis, vonios kambarys ir įstiklintas balkonas. Interjero stilius yra nevienalytis – jame modernus stilius yra derinamas su klasikinėmis detalėmis, taip sukuriant elegantišką ir kartu šiuolaikišką erdvę.

Pagrindinė užduotis, kurią išsikėlė dizainerė – pritaikyti mėgiamo stiliaus interjerą jaunai porai taip, kad jis nebūtų nei pernelyg klasikinis, nei per moteriškas. Reikėjo atrasti balansą ir išlaikyti įspūdį, jog bute gyvena jauni bei aktyvūs žmonės, ir taip pat sukurti jaukumą po darbų grįžusiems šeimininkams.

Interjeras buvo kuriamas derinant įvairius modernius ir klasikinius sprendimus, pavyzdžiui, virtuvėje – filinginės spintelės su blizgiais lygiais paviršiais nugarėlei buvo naudojama įstrižos krypties medžio tekstūra. Vietoj klasikinio grindų klojimo eglute pasirinktas įstrižas, kuris tarytum „pratampo“ erdvę. Juodos spalvos detalės ir akcentai suteikia erdvei griežtumo bei modernumo. Duoklė klasikai atiduodama per minkštuosius baldus, eglutės motyvus ant baldų, šviestuvus, klasikinio rašto plyteles ir t.t..

Prieškambaryje buvo įrengta erdvi sieninė spinta, talpinanti didelę dalį savininkų daiktų. Elektros skydeliams, interneto įvadams ir maršrutizatoriams paslėpti buvo suprojektuota nedidelė, kabanti lentynėlė greta durų. Čia taip pat buvo suformuota „paskutinio žvilgtelėjimo į veidrodį“ zona su jai skirtu jaukiu apšvietimu.

Dizainerė, kalbėdama apie bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, išskiria šias pagrindines užduotis, su kuriomis reikėjo susidoroti kuriant interjerą: valgomojo funkcijos įtalpinimas, virtuvės/valgomojo atskyrimas nuo koridoriaus bei daiktų laikymo klausimas. Pastarasis buvo išspręstas suprojektavus korpusinį baldą nusitiesusį per visą galinę sieną, kurio balta spalva padaro jį beveik nepastebimą, todėl jis neapsunkina erdvės. Per baldo vidurį suformuota akcentinė niša, kuri tarsi įrėmina svetainę. Kadangi valgomojo nebuvo, jis buvo suformuotas greta virtuvės ir vizualiai atskirtas nuo koridoriaus ažūrine sienute, kuri valgomajam suteikia jaukumo, ir dalinai užstoja vaizdą į miegamąjį, kai jo durys atdaros.

Miegamajame, kaip ir visame bute, derinta klasika ir modernumas: klasikinių motyvų lovos atkaltė, vintažinio stiliaus šviestuvai, modernūs šoniniai staliukai. Prabangūs karvės kailio imitacijos tapetai dailiai raibuliuoja šviesoje, suteikdami akcentinei miegamojo sienai erdvinį pojūti. Miegamajame taip pat buvo sutalpinta darbo/grožio zona. Kadangi toje vietoje stovėjo paviršinis radiatorius, buvo sumąstyta jį paslėpti ažūriniu tūriu, ant kurio pakabintas ir staliukas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.