61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna

 (13)
Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).
© Vilius Lašaitis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

61 kv.m butas yra įsikūręs gražioje ir ramioje Vilniaus vietoje esančioje šalia upės. Būstą sudaro šios erdvės: svetainė sujungta su virtuve, miegamasis, vonios kambarys ir įstiklintas balkonas. Interjero stilius yra nevienalytis – jame modernus stilius yra derinamas su klasikinėmis detalėmis, taip sukuriant elegantišką ir kartu šiuolaikišką erdvę.

Pagrindinė užduotis, kurią išsikėlė dizainerė – pritaikyti mėgiamo stiliaus interjerą jaunai porai taip, kad jis nebūtų nei pernelyg klasikinis, nei per moteriškas. Reikėjo atrasti balansą ir išlaikyti įspūdį, jog bute gyvena jauni bei aktyvūs žmonės, ir taip pat sukurti jaukumą po darbų grįžusiems šeimininkams.

Interjeras buvo kuriamas derinant įvairius modernius ir klasikinius sprendimus, pavyzdžiui, virtuvėje – filinginės spintelės su blizgiais lygiais paviršiais nugarėlei buvo naudojama įstrižos krypties medžio tekstūra. Vietoj klasikinio grindų klojimo eglute pasirinktas įstrižas, kuris tarytum „pratampo“ erdvę. Juodos spalvos detalės ir akcentai suteikia erdvei griežtumo bei modernumo. Duoklė klasikai atiduodama per minkštuosius baldus, eglutės motyvus ant baldų, šviestuvus, klasikinio rašto plyteles ir t.t..

Prieškambaryje buvo įrengta erdvi sieninė spinta, talpinanti didelę dalį savininkų daiktų. Elektros skydeliams, interneto įvadams ir maršrutizatoriams paslėpti buvo suprojektuota nedidelė, kabanti lentynėlė greta durų. Čia taip pat buvo suformuota „paskutinio žvilgtelėjimo į veidrodį“ zona su jai skirtu jaukiu apšvietimu.

Dizainerė, kalbėdama apie bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, išskiria šias pagrindines užduotis, su kuriomis reikėjo susidoroti kuriant interjerą: valgomojo funkcijos įtalpinimas, virtuvės/valgomojo atskyrimas nuo koridoriaus bei daiktų laikymo klausimas. Pastarasis buvo išspręstas suprojektavus korpusinį baldą nusitiesusį per visą galinę sieną, kurio balta spalva padaro jį beveik nepastebimą, todėl jis neapsunkina erdvės. Per baldo vidurį suformuota akcentinė niša, kuri tarsi įrėmina svetainę. Kadangi valgomojo nebuvo, jis buvo suformuotas greta virtuvės ir vizualiai atskirtas nuo koridoriaus ažūrine sienute, kuri valgomajam suteikia jaukumo, ir dalinai užstoja vaizdą į miegamąjį, kai jo durys atdaros.

Miegamajame, kaip ir visame bute, derinta klasika ir modernumas: klasikinių motyvų lovos atkaltė, vintažinio stiliaus šviestuvai, modernūs šoniniai staliukai. Prabangūs karvės kailio imitacijos tapetai dailiai raibuliuoja šviesoje, suteikdami akcentinei miegamojo sienai erdvinį pojūti. Miegamajame taip pat buvo sutalpinta darbo/grožio zona. Kadangi toje vietoje stovėjo paviršinis radiatorius, buvo sumąstyta jį paslėpti ažūriniu tūriu, ant kurio pakabintas ir staliukas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

93 kv.m butas Vilniuje: ypatinga senamiesčio atmosfera (18)

Autentiškas, prabanga dvelkiantis būstas prie pat Lietuvos Respublikos prezidentūros yra unikalus tiek savo vidumi, tiek išore.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas (26)

Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.

156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą (11)

Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.

180 kv.m apartamentai Užupyje: sunku rasti prie ko prikibti (8)

Pačioje Užupio širdyje nuomojami šviesūs trijų miegamųjų kambarių apartamentai per du aukštus. Rafinuotas interjero dizainas, aukštos lubos, prabangūs apdailos sprendimai padėjo sukurti jaukų interjerą.

PRIEŠ ir PO: kaip minimalistinis stilius pakeitė 68 kv.m butą (16)

„Siekiau tokio įspūdžio: užlipate senos statybos namo laiptais, atidarote duris ir pasijuntate lyg įžengę į kitą, šviesų ir erdvų, pasaulį, – sako interjerą kūrusi interjero dizainerė Ieva Gabytė. – Manau, man pavyko. Santūrus skandinaviškas stilius su šiltomis natūraliomis detalėmis puikiai atitiko šeimininkų lūkesčius, o aš bandau žvelgti giliau: interjeras yra mus supanti aplinka, svarbiausios detalės esame mes, žmonės, su savo spalvotais gyvenimais, emocijomis, istorijomis – tad jų pėdsakai turi atsispindėti. Be jų interjeras bus stilingas, estetiškas ir t.t., bet gyvybės jame stigs.“

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą (20)

40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.

61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna (13)

Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).

45 kv.m butas Vilniuje: betonas ir fanera – nebūtinai tik statybinė medžiaga (21)

Įrenginėjant šį 2 kambarių butą įkvėpimo buvo semtasi iš industrinio interjero stiliaus, kuriame yra išryškinamos neapdirbtos konstrukcinės, mechaninės detalės, kurios kituose interjeruose paprastai yra slepiamos. Kurdamas tokio tipo interjerą, dizaineris Ernestas Možeiko (interjero dizaino studija „4SIENOS“) susidūrė su iššūkiu – jaukumo detalių šilumos ir konstrukcinių medžiagų šaltumo balansavimu.

64 kv.m butas Vilniuje: maksimalios erdvės siekis nedideliame plote (18)

Nedidelis dviejų kambarių butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Buto savininkai – jauna, išsilavinusi ir gerą skonį turinti pora. Jie pageidavo, kad kuriant namų interjerą, būtų išsaugota kuo daugiau erdvės. Šiuo projektu užsiėmė studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Greta Magylaitė.

115 kv.m butas Vilniuje: klasikos ir gamtos harmonijos derinys (22)

Erdvus ir kupinas natūralios šviesos butas yra įsikūręs prestižiniame Valakampių rajone, Vilniuje. Pasak būsto savininkų šie namai yra skirti tiems, kurie ieško jaukių namų, vertina gamtos privalumus, džiaugiasi jos teikiama ramybę ir trokšta atitrūkti nuo intensyvaus gyvenimo būdo miesto šurmulyje.