61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna

 (13)
Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).
© Vilius Lašaitis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

61 kv.m butas yra įsikūręs gražioje ir ramioje Vilniaus vietoje esančioje šalia upės. Būstą sudaro šios erdvės: svetainė sujungta su virtuve, miegamasis, vonios kambarys ir įstiklintas balkonas. Interjero stilius yra nevienalytis – jame modernus stilius yra derinamas su klasikinėmis detalėmis, taip sukuriant elegantišką ir kartu šiuolaikišką erdvę.

Pagrindinė užduotis, kurią išsikėlė dizainerė – pritaikyti mėgiamo stiliaus interjerą jaunai porai taip, kad jis nebūtų nei pernelyg klasikinis, nei per moteriškas. Reikėjo atrasti balansą ir išlaikyti įspūdį, jog bute gyvena jauni bei aktyvūs žmonės, ir taip pat sukurti jaukumą po darbų grįžusiems šeimininkams.

Interjeras buvo kuriamas derinant įvairius modernius ir klasikinius sprendimus, pavyzdžiui, virtuvėje – filinginės spintelės su blizgiais lygiais paviršiais nugarėlei buvo naudojama įstrižos krypties medžio tekstūra. Vietoj klasikinio grindų klojimo eglute pasirinktas įstrižas, kuris tarytum „pratampo“ erdvę. Juodos spalvos detalės ir akcentai suteikia erdvei griežtumo bei modernumo. Duoklė klasikai atiduodama per minkštuosius baldus, eglutės motyvus ant baldų, šviestuvus, klasikinio rašto plyteles ir t.t..

Prieškambaryje buvo įrengta erdvi sieninė spinta, talpinanti didelę dalį savininkų daiktų. Elektros skydeliams, interneto įvadams ir maršrutizatoriams paslėpti buvo suprojektuota nedidelė, kabanti lentynėlė greta durų. Čia taip pat buvo suformuota „paskutinio žvilgtelėjimo į veidrodį“ zona su jai skirtu jaukiu apšvietimu.

Dizainerė, kalbėdama apie bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, išskiria šias pagrindines užduotis, su kuriomis reikėjo susidoroti kuriant interjerą: valgomojo funkcijos įtalpinimas, virtuvės/valgomojo atskyrimas nuo koridoriaus bei daiktų laikymo klausimas. Pastarasis buvo išspręstas suprojektavus korpusinį baldą nusitiesusį per visą galinę sieną, kurio balta spalva padaro jį beveik nepastebimą, todėl jis neapsunkina erdvės. Per baldo vidurį suformuota akcentinė niša, kuri tarsi įrėmina svetainę. Kadangi valgomojo nebuvo, jis buvo suformuotas greta virtuvės ir vizualiai atskirtas nuo koridoriaus ažūrine sienute, kuri valgomajam suteikia jaukumo, ir dalinai užstoja vaizdą į miegamąjį, kai jo durys atdaros.

Miegamajame, kaip ir visame bute, derinta klasika ir modernumas: klasikinių motyvų lovos atkaltė, vintažinio stiliaus šviestuvai, modernūs šoniniai staliukai. Prabangūs karvės kailio imitacijos tapetai dailiai raibuliuoja šviesoje, suteikdami akcentinei miegamojo sienai erdvinį pojūti. Miegamajame taip pat buvo sutalpinta darbo/grožio zona. Kadangi toje vietoje stovėjo paviršinis radiatorius, buvo sumąstyta jį paslėpti ažūriniu tūriu, ant kurio pakabintas ir staliukas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.