55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis

 (4)
Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Objekto dosjė
Tipas – naujos statybos daugiabutis Naujamiestyje, Vilniuje.
Plotas – 55 m.
Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys (virtuvė, valgomasis, svetainė ir miegamasis).
Gyventojas – vienas vyras.
Projekto autorė – architektė Renata Mockutė (interjero studija DIZU).

Iš devinto aukšto, kuriame įrengtas butas, atsiveria patrauklus miesto vaizdas, todėl architektei Renatai Mockutei prioritetu tapo siekis suprojektuoti vientisą erdvę, kurioje esant būtų galima grožėtis Vilniaus panorama. Tačiau buto plotas nedidelis, čia turėjo sutilpti „visas gyvenimas“. Vienas netradicinių sprendimų suderinti šias dvi priešybes buvo tas, kad architektė atsisakė minties įrengti atskirą miegamąjį, o jam iš pradžių numatytoje vietoje suprojektavo atvirą virtuvę – taip bendrojo kambario erdvė liko nesuskaidyta. O pirminiame plane numatytoje virtuvės vietoje įrengta miegamojo zona – ji išsiteko nišoje. Vonios kambarys suprojektuotas taip, kad užimtų kuo mažiau erdvės ir neužstotų panoraminio vaizdo pro langus. Nors įsiterpia į bendrąjį kambarį (kaip ir kitoje jo pusėje esanti miegamojo zona), tačiau vizualiai jo nesumažina. Steriliai blizgus plokštumų baltumas, su siena tarsi susiliejančios vonios kambario durys ne tik neapsunkina erdvės, bet ir atsveria savotišką gelžbetonio lubų šiurkštumą.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Ilgas koridorius suprojektuotas taip, kad jo erdvė taptų funkcionali iš visų pusių – čia įrengtos erdvios sieninės spintos drabužiams ir kitiems buitiniams reikmenims, skirta vietos skalbyklei.
Kad siauras koridorius neatrodytų nejaukiai, jame atkartotas visame interjere įgyvendintas industrinio stiliaus apšvietimo scenarijus: ant ilgo juodo bėgelio sumontuoti reguliuojami šviestuvėliai, kurių skleidžiama šviesa atsispindi nuo blizgių baldų plokštumų bei veidrodžio, tad jos užtenka erdvei vizualiai praplėsti.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Sieninėje koridoriaus spintoje įmontuotas riešutmedžio plokštėmis „įrėmintas“ suoliukas – tokia prieškambario baldo konstrukcija ne tik patogi, bet praktiška, nes racionaliai panaudota tiek virš suoliuko, tiek po juo esanti erdvė – joje suprojektuoti stalčiai.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Praktiškas sprendimas
Lakoniško dizaino šviestuvas virš valgomojo stalo ne tik stilistiškai pratęsia interjero apšvietimo koncepciją – jis yra mobilus, tad, kai reikia, apšviečia ir kitas zonas.

Gelžbetoninės perdangų plokštės sužavėjo architektę vos pirmą kartą pamačius butą, tad iš karto nutarta jų neslėpti, o išryškinti kaip autentišką interjero elementą. Akivaizdžiai matomos klojinių siūlės pabrėžia unikalią faktūrą. Kita vertus, betonas yra ta medžiaga, kuri natūraliai pratęsia industrinę temą, atskleidžia savotišką interjero griežtumą. Net ir ventiliacijos įranga apgalvotai neslėpta, nesibaiminant jos egzistavimą akcentuoti juoda spalva.

Vyrišką interjero charakterį išreiškia lakoniškos kampuotos baldų formos ir metaliniai elementai. Pasak architektės, visi korpusiniai baldai kurti individualiai, atsižvelgiant į funkcinius poreikius ir interjero visumą. Jie suprojektuoti taip, kad nekonkuruotų su industriniu kontekstu ir atspindėtų minimalistinio stiliaus idėją.

Atsvara industriniams elementams – gelžbetoninėms autentiškoms luboms, lieto betono grindims – tampa lygūs sienų paviršiai ir apdailai bei baldams naudotos riešutmedžio plokštės, suteikiančios interjerui šilumos ir harmoningos pusiausvyros. Valgomajame architektė tikslingai įkomponavo baltą stalą – ši spalva praskaidrina monochrominį koloritą. Jį pagyvina ir kitos akcentinės sienos bei jų fragmentai, nudažyti sodria tamsiai žalia, šviesiai pilka ir antracito spalvomis.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas

Nišoje įrengta miegamojo zona tampa uždara užtraukus užuolaidą. Klostuota draperija suteikia jai jaukumo, susieja bendrojo kambario interjerą į vieną visumą; draperijai panaudotas toks pats audinys, kaip ir langus dengiančioms subtilaus pilko atspalvio užuolaidoms. Siekiant miegamajame sukurti šiltesnę nuotaiką ir vizualiai apibrėžti šios zonos ribas nišoje atsisakyta industrinį stilių akcentuojančių betono lubų. Nors čia išsitenka tik lova, sienoje suprojektuotose lentynose užtenka vietos būtiniems daiktams susidėti.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Tarp koridoriaus ir miegamojo nišos įkomponuotas pianinas. Santūrų interjero koloritą pagyvina tai, kad siena priešais pianiną nudažyta sodria spalva, tad jos fone išryškėja baltų lentynų konstrukcija. Šios zonos dekoro sprendimas ritmiškai atkartoja darbo vietos stilistinę koncepciją.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Vonios kambario interjeras – išskirtinai santūrus. Monochrominių pilkšvų sienų ir grindų plokštumų fone išsiskiria lakoniški juodos spalvos elementai. Ritmiškai kartojami visame interjere (nuo kėdžių ir pianino iki grindjuosčių ir jungiklių), buitinės paskirties zonai jie suteikia solidumo ir išryškėja kaip efektingas kontrastas su vonios kambaryje ne tik grindų, bet ir sienų apdailai naudojamu lietu betonu.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Stačiakampės formos praustuvas ir veidrodis taip pat yra vyriškai kampuoto interjero charakterio išraiška.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.