55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis

 (4)
Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Objekto dosjė
Tipas – naujos statybos daugiabutis Naujamiestyje, Vilniuje.
Plotas – 55 m.
Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys (virtuvė, valgomasis, svetainė ir miegamasis).
Gyventojas – vienas vyras.
Projekto autorė – architektė Renata Mockutė (interjero studija DIZU).

Iš devinto aukšto, kuriame įrengtas butas, atsiveria patrauklus miesto vaizdas, todėl architektei Renatai Mockutei prioritetu tapo siekis suprojektuoti vientisą erdvę, kurioje esant būtų galima grožėtis Vilniaus panorama. Tačiau buto plotas nedidelis, čia turėjo sutilpti „visas gyvenimas“. Vienas netradicinių sprendimų suderinti šias dvi priešybes buvo tas, kad architektė atsisakė minties įrengti atskirą miegamąjį, o jam iš pradžių numatytoje vietoje suprojektavo atvirą virtuvę – taip bendrojo kambario erdvė liko nesuskaidyta. O pirminiame plane numatytoje virtuvės vietoje įrengta miegamojo zona – ji išsiteko nišoje. Vonios kambarys suprojektuotas taip, kad užimtų kuo mažiau erdvės ir neužstotų panoraminio vaizdo pro langus. Nors įsiterpia į bendrąjį kambarį (kaip ir kitoje jo pusėje esanti miegamojo zona), tačiau vizualiai jo nesumažina. Steriliai blizgus plokštumų baltumas, su siena tarsi susiliejančios vonios kambario durys ne tik neapsunkina erdvės, bet ir atsveria savotišką gelžbetonio lubų šiurkštumą.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Ilgas koridorius suprojektuotas taip, kad jo erdvė taptų funkcionali iš visų pusių – čia įrengtos erdvios sieninės spintos drabužiams ir kitiems buitiniams reikmenims, skirta vietos skalbyklei.
Kad siauras koridorius neatrodytų nejaukiai, jame atkartotas visame interjere įgyvendintas industrinio stiliaus apšvietimo scenarijus: ant ilgo juodo bėgelio sumontuoti reguliuojami šviestuvėliai, kurių skleidžiama šviesa atsispindi nuo blizgių baldų plokštumų bei veidrodžio, tad jos užtenka erdvei vizualiai praplėsti.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Sieninėje koridoriaus spintoje įmontuotas riešutmedžio plokštėmis „įrėmintas“ suoliukas – tokia prieškambario baldo konstrukcija ne tik patogi, bet praktiška, nes racionaliai panaudota tiek virš suoliuko, tiek po juo esanti erdvė – joje suprojektuoti stalčiai.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Praktiškas sprendimas
Lakoniško dizaino šviestuvas virš valgomojo stalo ne tik stilistiškai pratęsia interjero apšvietimo koncepciją – jis yra mobilus, tad, kai reikia, apšviečia ir kitas zonas.

Gelžbetoninės perdangų plokštės sužavėjo architektę vos pirmą kartą pamačius butą, tad iš karto nutarta jų neslėpti, o išryškinti kaip autentišką interjero elementą. Akivaizdžiai matomos klojinių siūlės pabrėžia unikalią faktūrą. Kita vertus, betonas yra ta medžiaga, kuri natūraliai pratęsia industrinę temą, atskleidžia savotišką interjero griežtumą. Net ir ventiliacijos įranga apgalvotai neslėpta, nesibaiminant jos egzistavimą akcentuoti juoda spalva.

Vyrišką interjero charakterį išreiškia lakoniškos kampuotos baldų formos ir metaliniai elementai. Pasak architektės, visi korpusiniai baldai kurti individualiai, atsižvelgiant į funkcinius poreikius ir interjero visumą. Jie suprojektuoti taip, kad nekonkuruotų su industriniu kontekstu ir atspindėtų minimalistinio stiliaus idėją.

Atsvara industriniams elementams – gelžbetoninėms autentiškoms luboms, lieto betono grindims – tampa lygūs sienų paviršiai ir apdailai bei baldams naudotos riešutmedžio plokštės, suteikiančios interjerui šilumos ir harmoningos pusiausvyros. Valgomajame architektė tikslingai įkomponavo baltą stalą – ši spalva praskaidrina monochrominį koloritą. Jį pagyvina ir kitos akcentinės sienos bei jų fragmentai, nudažyti sodria tamsiai žalia, šviesiai pilka ir antracito spalvomis.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas

Nišoje įrengta miegamojo zona tampa uždara užtraukus užuolaidą. Klostuota draperija suteikia jai jaukumo, susieja bendrojo kambario interjerą į vieną visumą; draperijai panaudotas toks pats audinys, kaip ir langus dengiančioms subtilaus pilko atspalvio užuolaidoms. Siekiant miegamajame sukurti šiltesnę nuotaiką ir vizualiai apibrėžti šios zonos ribas nišoje atsisakyta industrinį stilių akcentuojančių betono lubų. Nors čia išsitenka tik lova, sienoje suprojektuotose lentynose užtenka vietos būtiniems daiktams susidėti.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Tarp koridoriaus ir miegamojo nišos įkomponuotas pianinas. Santūrų interjero koloritą pagyvina tai, kad siena priešais pianiną nudažyta sodria spalva, tad jos fone išryškėja baltų lentynų konstrukcija. Šios zonos dekoro sprendimas ritmiškai atkartoja darbo vietos stilistinę koncepciją.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Vonios kambario interjeras – išskirtinai santūrus. Monochrominių pilkšvų sienų ir grindų plokštumų fone išsiskiria lakoniški juodos spalvos elementai. Ritmiškai kartojami visame interjere (nuo kėdžių ir pianino iki grindjuosčių ir jungiklių), buitinės paskirties zonai jie suteikia solidumo ir išryškėja kaip efektingas kontrastas su vonios kambaryje ne tik grindų, bet ir sienų apdailai naudojamu lietu betonu.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis
© Leonas Garbačauskas


Stačiakampės formos praustuvas ir veidrodis taip pat yra vyriškai kampuoto interjero charakterio išraiška.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (1)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (3)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė (2)

Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.

„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas (8)

„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis (4)

Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (14)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (6)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.