53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras

 (3)
Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.
© Joana Buividaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Balta spalva – tai švaros spalva. Ji neįpareigoja, suteikia lengvumo bei daug laisvės namų gyventojams ne tik dabar, bet ir ateityje ant sienų kabinant naujus paveikslus, derinant interjero detales ar net piešinius.“

Miesto erdvei būdingo braižo suteikė ir betoninės lubos – ši „statybinė“ apdaila palikta sąmoningai. Tai – urbanistinis stilius; betono apdaila harmoningai susilieja su išorine miesto aplinka. Be to, „nenuleidus“ lubų atsirado galimybė išsaugoti daug papildomo aukščio naujos statybos name.

Šiame bute gyvenamoji erdvė buvo kuriama trijų asmenų šeimai. Tai interjeras šiuolaikiškiems, vertinantiems natūralumą ir estetiką žmonėms. Bendrojo kambario baldai su natūralaus riešutmedžio danga suteikia šiai erdvei tikrumo ir lengvos prabangos įspūdį.

Solidi natūralaus riešutmedžio faktūra, derinama su juodai dažyto metalo paviršiais, pabrėžia miesto buto charakterį ir suteikia prabangos.

Faktūriškos detalės – švelnūs kailio, stambaus rašto mezginio tekstūros akcentai – lakoniškai dekoruotoje erdvėje kuria jaukumo įspūdį.

Šio buto interjero koncepcija drąsesnė, todėl virtuvės baldų fasaduose buvo panaudotos ir juodos vertikalios detalės, vizualiai dalijančios sienos plokštumą ir paįvairinančios erdvę vertikaliomis linijomis.

Dekoratyvūs marmuro aksesuarai pabrėžia interjero prabangos pojūtį ir suteikia natūralioms medžiagoms būdingo jaukumo.

Šio buto šeimos poilsio erdvė labiau orientuota į TV zoną – jai parinkta jauki vieta palei langą, čia įkomponuota patogi sofa, o valgomasis – atokiau, greta įėjimo į bendrąjį kambarį.

Didžiausias dizainerės iššūkis projektuojant interjerą buvo maksimaliai išnaudoti mažų butų erdves, tad baldai buvo renkami ypač kruopščiai. Dėl šios priežasties visos lovos bute – su pakeliamais mechanizmais, kad būtų kur susidėti vasarinę patalynę šaltuoju metų laiku ir atvirkščiai.

Mažose erdvėse pirmenybė teikiama funkcionaliems baldams. Vaikų ir darbo kambariuose parinkti stalai, kuriuose po stalviršiais galima pasidėti nešiojamąjį kompiuterį ar planšetę, knygų, žurnalų ar smulkių namų daikčiukų.

Romantiškas pilkos betoninės sienos akcentas – švelnių formų paukščių skrydis.

Norėdama miegamajame sukurti jaukią aplinką, ypač turint galvoje betoninę sieną, dizainerė parinko minkštos tekstilės, šiltos kailio faktūros aksesuarų.

Joanos Buividaitės nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.