53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras

 (3)
Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.
© Joana Buividaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Balta spalva – tai švaros spalva. Ji neįpareigoja, suteikia lengvumo bei daug laisvės namų gyventojams ne tik dabar, bet ir ateityje ant sienų kabinant naujus paveikslus, derinant interjero detales ar net piešinius.“

Miesto erdvei būdingo braižo suteikė ir betoninės lubos – ši „statybinė“ apdaila palikta sąmoningai. Tai – urbanistinis stilius; betono apdaila harmoningai susilieja su išorine miesto aplinka. Be to, „nenuleidus“ lubų atsirado galimybė išsaugoti daug papildomo aukščio naujos statybos name.

Šiame bute gyvenamoji erdvė buvo kuriama trijų asmenų šeimai. Tai interjeras šiuolaikiškiems, vertinantiems natūralumą ir estetiką žmonėms. Bendrojo kambario baldai su natūralaus riešutmedžio danga suteikia šiai erdvei tikrumo ir lengvos prabangos įspūdį.

Solidi natūralaus riešutmedžio faktūra, derinama su juodai dažyto metalo paviršiais, pabrėžia miesto buto charakterį ir suteikia prabangos.

Faktūriškos detalės – švelnūs kailio, stambaus rašto mezginio tekstūros akcentai – lakoniškai dekoruotoje erdvėje kuria jaukumo įspūdį.

Šio buto interjero koncepcija drąsesnė, todėl virtuvės baldų fasaduose buvo panaudotos ir juodos vertikalios detalės, vizualiai dalijančios sienos plokštumą ir paįvairinančios erdvę vertikaliomis linijomis.

Dekoratyvūs marmuro aksesuarai pabrėžia interjero prabangos pojūtį ir suteikia natūralioms medžiagoms būdingo jaukumo.

Šio buto šeimos poilsio erdvė labiau orientuota į TV zoną – jai parinkta jauki vieta palei langą, čia įkomponuota patogi sofa, o valgomasis – atokiau, greta įėjimo į bendrąjį kambarį.

Didžiausias dizainerės iššūkis projektuojant interjerą buvo maksimaliai išnaudoti mažų butų erdves, tad baldai buvo renkami ypač kruopščiai. Dėl šios priežasties visos lovos bute – su pakeliamais mechanizmais, kad būtų kur susidėti vasarinę patalynę šaltuoju metų laiku ir atvirkščiai.

Mažose erdvėse pirmenybė teikiama funkcionaliems baldams. Vaikų ir darbo kambariuose parinkti stalai, kuriuose po stalviršiais galima pasidėti nešiojamąjį kompiuterį ar planšetę, knygų, žurnalų ar smulkių namų daikčiukų.

Romantiškas pilkos betoninės sienos akcentas – švelnių formų paukščių skrydis.

Norėdama miegamajame sukurti jaukią aplinką, ypač turint galvoje betoninę sieną, dizainerė parinko minkštos tekstilės, šiltos kailio faktūros aksesuarų.

Joanos Buividaitės nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.