51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere

 (15)
Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.
© R.Strakšaitės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sako, kad kuriant šį interjerą sunkiausia buvo sukurti šviesos įspūdį. Dėl langų padėties, bute trūko natūralios šviesos, tad svarbiausia užduotis buvo suteikti erdvei skaistumo ir lengvumo įspūdį. Dizainerė interjerui parinko šviesias pastelines spalvas. Virtuvė neabejotinai turėjo būti balta, kad joje būtų pasiektas maksimalus šviesos kiekis. Taip pat svarbiausiai užduočiai realizuoti buvo parinkti kokybiški šviestuvai. Dizainerė sako, kad tai buvo itin svarbu norint, kad visos pasirinktos spalvos atsiskleistų teisingoje šviesoje. Apšviesti sienai buvo panaudota bėgelio sistema, kuri atkreipia dėmesį į akcentinį laikrodį ir kitus interjero elementus.

Svarbiausios interjero detalės šiame bute, pasak D.Kenstavičiūtė, yra kelios. Pirmiausia – veidrodinė siena koridoriuje, kuri iš esmės pakeičia erdvės suvokimą. Erdvė dėl šios sienos, kuri atspindi šviesos šaltinius, atrodo didesnė bei šviesesnė. Užsakovė norėjo tvarkos, švaros ir jaukumo pojūčio. Tam prieškambaryje buvo suprojektuota nemaža spinta, kurios bendroje interjero erdvėje nė nesijaučia, nes durys susilieja vaizde su siena.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere
© R.Strakšaitės nuotr.

Kita išskirtinė interjero detalė – svetainės sieną puošiantis riešutmedžio laikrodis, kuris dėl savo kitoniškumo tapo vienu iš labiausiai dėmesį patraukančių interjero akcentų. Išskirtinis akcentas miegamajame – lovos apklotas, kuris storomis pynėmis primena mergaitės kasas. Bendroje svetainės, virtuvės bei valgomojo erdvėje dizainerė išskiria skandinaviško dizaino stalą ir patogias kėdes. Ši vieta skirta ne tik valgymui, bet ir darbui bei poilsiui, todėl didelis dėmesys buvo skiriamas baldų patogumui.

Kalbėdama apie kalėdinį namų dekoravimą, D. Kenstavičiūtė sako, kad svarbiausia yra vientisumas – interjeras ir dekoras turi būti bendros tematikos. Tokiu būdu yra sukuriama ir išlaikoma harmonija, kurios labiausiai trokštame švenčių metu.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere
© R.Strakšaitės nuotr.

Jei interjeras yra minimalus, šiuolaikiškas, tuomet kalėdiniai papuošimai turi būti lakoniškesni – pakanka eglės šakos ir žvakės, gali būti ryškios spalvos, pasitelkti skandinaviško dizaino rašai ir žaislai. Pavyzdžiui, šiame interjere buvo panaudotas šviesos burbulas, spygliuočių girlianda, smulki vos pastebima švieselių girlianda, vario spalvos žvakidės – visos šios detalės sukuria pakilią nuotaiką. Jei interjeras yra klasikinis, puošimui skirtų detalių gali būti įvairiapusiškesnių ir daugiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.