51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere

 (14)
Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.
© R.Strakšaitės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sako, kad kuriant šį interjerą sunkiausia buvo sukurti šviesos įspūdį. Dėl langų padėties, bute trūko natūralios šviesos, tad svarbiausia užduotis buvo suteikti erdvei skaistumo ir lengvumo įspūdį. Dizainerė interjerui parinko šviesias pastelines spalvas. Virtuvė neabejotinai turėjo būti balta, kad joje būtų pasiektas maksimalus šviesos kiekis. Taip pat svarbiausiai užduočiai realizuoti buvo parinkti kokybiški šviestuvai. Dizainerė sako, kad tai buvo itin svarbu norint, kad visos pasirinktos spalvos atsiskleistų teisingoje šviesoje. Apšviesti sienai buvo panaudota bėgelio sistema, kuri atkreipia dėmesį į akcentinį laikrodį ir kitus interjero elementus.

Svarbiausios interjero detalės šiame bute, pasak D.Kenstavičiūtė, yra kelios. Pirmiausia – veidrodinė siena koridoriuje, kuri iš esmės pakeičia erdvės suvokimą. Erdvė dėl šios sienos, kuri atspindi šviesos šaltinius, atrodo didesnė bei šviesesnė. Užsakovė norėjo tvarkos, švaros ir jaukumo pojūčio. Tam prieškambaryje buvo suprojektuota nemaža spinta, kurios bendroje interjero erdvėje nė nesijaučia, nes durys susilieja vaizde su siena.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere
© R.Strakšaitės nuotr.

Kita išskirtinė interjero detalė – svetainės sieną puošiantis riešutmedžio laikrodis, kuris dėl savo kitoniškumo tapo vienu iš labiausiai dėmesį patraukančių interjero akcentų. Išskirtinis akcentas miegamajame – lovos apklotas, kuris storomis pynėmis primena mergaitės kasas. Bendroje svetainės, virtuvės bei valgomojo erdvėje dizainerė išskiria skandinaviško dizaino stalą ir patogias kėdes. Ši vieta skirta ne tik valgymui, bet ir darbui bei poilsiui, todėl didelis dėmesys buvo skiriamas baldų patogumui.

Kalbėdama apie kalėdinį namų dekoravimą, D. Kenstavičiūtė sako, kad svarbiausia yra vientisumas – interjeras ir dekoras turi būti bendros tematikos. Tokiu būdu yra sukuriama ir išlaikoma harmonija, kurios labiausiai trokštame švenčių metu.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere
© R.Strakšaitės nuotr.

Jei interjeras yra minimalus, šiuolaikiškas, tuomet kalėdiniai papuošimai turi būti lakoniškesni – pakanka eglės šakos ir žvakės, gali būti ryškios spalvos, pasitelkti skandinaviško dizaino rašai ir žaislai. Pavyzdžiui, šiame interjere buvo panaudotas šviesos burbulas, spygliuočių girlianda, smulki vos pastebima švieselių girlianda, vario spalvos žvakidės – visos šios detalės sukuria pakilią nuotaiką. Jei interjeras yra klasikinis, puošimui skirtų detalių gali būti įvairiapusiškesnių ir daugiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (11)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (5)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.

PRIEŠ ir PO: butą Vilniaus centre įrengė nuo tinko sienų iki modernios prabangos (7)

„Manau, šio buto vieta – ideali. Pašonėje – senamiestis, pati sostinės šerdis, vos kelios minutės pėsčiomis iki Gedimino pilies. Tikrai patiks tiems, kas mėgsta romantiškus pasivaikščiojimus ar sveiką gyvenimo būdą bėgiojant upės pakrante“, – pokalbį pradeda interjero dizainerė Iveta Bružienė, įrengusi „Teleloto“ kalėdinį butą.

2 miestietiški butai Vilniuje: žemiškos paletės darna su industriniais akcentais (2)

Kaip sukurti daugeliui patrauklų ir kartu šiuolaikines dizaino mados tendencijas atitinkantį interjerą sostinės centre esančiame būste? Tokią užduotį sprendė įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda, prisidėjusia prie dviejų ekspozicinių butų, įkurtų „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“, įrengimo.

Butas Sidnėjuje: eksterjero padiktuota tema

Šis butas yra įsikūręs viename prestižiškiausių Art Deco stiliaus „The Macleay Regis“ pastate, stilingame Sidnėjaus Poots Point rajone. Išskirtinis pastato architektūros stilius ir jo vieta padiktavo neeilinį buto interjero stilių, kuriame gerai juntama Art Deco įtaka.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (14)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?