51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere

 (15)
Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.
© R.Strakšaitės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sako, kad kuriant šį interjerą sunkiausia buvo sukurti šviesos įspūdį. Dėl langų padėties, bute trūko natūralios šviesos, tad svarbiausia užduotis buvo suteikti erdvei skaistumo ir lengvumo įspūdį. Dizainerė interjerui parinko šviesias pastelines spalvas. Virtuvė neabejotinai turėjo būti balta, kad joje būtų pasiektas maksimalus šviesos kiekis. Taip pat svarbiausiai užduočiai realizuoti buvo parinkti kokybiški šviestuvai. Dizainerė sako, kad tai buvo itin svarbu norint, kad visos pasirinktos spalvos atsiskleistų teisingoje šviesoje. Apšviesti sienai buvo panaudota bėgelio sistema, kuri atkreipia dėmesį į akcentinį laikrodį ir kitus interjero elementus.

Svarbiausios interjero detalės šiame bute, pasak D.Kenstavičiūtė, yra kelios. Pirmiausia – veidrodinė siena koridoriuje, kuri iš esmės pakeičia erdvės suvokimą. Erdvė dėl šios sienos, kuri atspindi šviesos šaltinius, atrodo didesnė bei šviesesnė. Užsakovė norėjo tvarkos, švaros ir jaukumo pojūčio. Tam prieškambaryje buvo suprojektuota nemaža spinta, kurios bendroje interjero erdvėje nė nesijaučia, nes durys susilieja vaizde su siena.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere
© R.Strakšaitės nuotr.

Kita išskirtinė interjero detalė – svetainės sieną puošiantis riešutmedžio laikrodis, kuris dėl savo kitoniškumo tapo vienu iš labiausiai dėmesį patraukančių interjero akcentų. Išskirtinis akcentas miegamajame – lovos apklotas, kuris storomis pynėmis primena mergaitės kasas. Bendroje svetainės, virtuvės bei valgomojo erdvėje dizainerė išskiria skandinaviško dizaino stalą ir patogias kėdes. Ši vieta skirta ne tik valgymui, bet ir darbui bei poilsiui, todėl didelis dėmesys buvo skiriamas baldų patogumui.

Kalbėdama apie kalėdinį namų dekoravimą, D. Kenstavičiūtė sako, kad svarbiausia yra vientisumas – interjeras ir dekoras turi būti bendros tematikos. Tokiu būdu yra sukuriama ir išlaikoma harmonija, kurios labiausiai trokštame švenčių metu.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere
© R.Strakšaitės nuotr.

Jei interjeras yra minimalus, šiuolaikiškas, tuomet kalėdiniai papuošimai turi būti lakoniškesni – pakanka eglės šakos ir žvakės, gali būti ryškios spalvos, pasitelkti skandinaviško dizaino rašai ir žaislai. Pavyzdžiui, šiame interjere buvo panaudotas šviesos burbulas, spygliuočių girlianda, smulki vos pastebima švieselių girlianda, vario spalvos žvakidės – visos šios detalės sukuria pakilią nuotaiką. Jei interjeras yra klasikinis, puošimui skirtų detalių gali būti įvairiapusiškesnių ir daugiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais

Studijos tipo butas – vieno kambario butas su vonios patalpa. Tokio tipo buto bendra erdvė funkciškai turi veikti kaip virtuvė, svetainė bei miegamasis. Vienintelė keturiomis sienomis įrėminta zona tokiame bute yra vonios kambarys. Paklausėme architekto – interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip tuščią studijos erdvę paversti komfortiškais ir jaukiais namais.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (6)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.