50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.
© Rūta Strakšaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė pradeda nuo to, kad norint sukurti gyvą, įdomią bei jaukią interjero erdvę, svarbiausia išlaikyti balansą tarp In ir Jang polių. In kinų filosofijoje asocijuojasi su tamsa, pasyvumu, moteriškumu, o Jang – su šviesa, aktyvumu, vyriškumu.

Pasak Ž. Stasiūnės, šaltus atspalvius interjere turi atsverti šilti, intensyviau apšviestas zonas turi keisti prieblanda, o šalia intensyviai baldais apstatytos zonos turi atsirasti tuščia erdvė. Tokia dizainerės praktikuojama estetika yra juntama ir šiame būste.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus
© Rūta Strakšaitė

Butui buvo parinktas modernus stilius, kuris atitinka šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą. Taip pat erdvėje panaudoti ir keli loftų dekorui būdingi akcentai, kurie erdvei suteikia „miesčioniško“ šarmo. Harmonijos jausmą erdvėje kuria dominuojantys medžio ir akmens paviršiai, natūralūs žemės ir pilki miesto betono atspalviai, interjerą sušildo aukso ir vario akcentai šviestuvuose.

Atviro išplanavimo erdvėje dominuoja kontrastingas medienos ir akmens derinys, kuris derėdamas tarpusavyje sukuria balanso įspūdį. Grindims buvo parinktos riešuto spalvos natūralios medinės grindys. Lubose virš poilsio zonos buvo palikta atvira dalis betoninių lubų (jas stilingai papildo prožektoriniai įleidžiami šviestuvai). Savita apdailos detalė – masyviomis (75x150 cm) akmens masės plytelėmis apdailinta bio židinio sienelė.

Lakoniška virtuvės zona bute susilieja su sienomis ir užleidžia vietą valgomojo zonai, kurios deginto ąžuolo stalas, kėdės bei blizgūs šviestuvai išsiskiria šviesių sienų apsuptyje. Išskirtinis akcentas šioje zonoje – virš valgomojo stalo pakabinta trijų metalinių atspalvių šviestuvų kompozicija.

Vonios kambaryje vyrauja neutralių spalvų kuriamas ramybės jausmas. Kambaryje panaudotos baltos ir šiltai pilkos marmuro piešinio plytelės, kurios niekuomet neišeina iš mados. Čia taip pat gausu mozaikų, kurių simetriškumas erdvei suteikia solidumo.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus
© Rūta Strakšaitė

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.