50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.
© Rūta Strakšaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė pradeda nuo to, kad norint sukurti gyvą, įdomią bei jaukią interjero erdvę, svarbiausia išlaikyti balansą tarp In ir Jang polių. In kinų filosofijoje asocijuojasi su tamsa, pasyvumu, moteriškumu, o Jang – su šviesa, aktyvumu, vyriškumu.

Pasak Ž. Stasiūnės, šaltus atspalvius interjere turi atsverti šilti, intensyviau apšviestas zonas turi keisti prieblanda, o šalia intensyviai baldais apstatytos zonos turi atsirasti tuščia erdvė. Tokia dizainerės praktikuojama estetika yra juntama ir šiame būste.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus
© Rūta Strakšaitė

Butui buvo parinktas modernus stilius, kuris atitinka šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą. Taip pat erdvėje panaudoti ir keli loftų dekorui būdingi akcentai, kurie erdvei suteikia „miesčioniško“ šarmo. Harmonijos jausmą erdvėje kuria dominuojantys medžio ir akmens paviršiai, natūralūs žemės ir pilki miesto betono atspalviai, interjerą sušildo aukso ir vario akcentai šviestuvuose.

Atviro išplanavimo erdvėje dominuoja kontrastingas medienos ir akmens derinys, kuris derėdamas tarpusavyje sukuria balanso įspūdį. Grindims buvo parinktos riešuto spalvos natūralios medinės grindys. Lubose virš poilsio zonos buvo palikta atvira dalis betoninių lubų (jas stilingai papildo prožektoriniai įleidžiami šviestuvai). Savita apdailos detalė – masyviomis (75x150 cm) akmens masės plytelėmis apdailinta bio židinio sienelė.

Lakoniška virtuvės zona bute susilieja su sienomis ir užleidžia vietą valgomojo zonai, kurios deginto ąžuolo stalas, kėdės bei blizgūs šviestuvai išsiskiria šviesių sienų apsuptyje. Išskirtinis akcentas šioje zonoje – virš valgomojo stalo pakabinta trijų metalinių atspalvių šviestuvų kompozicija.

Vonios kambaryje vyrauja neutralių spalvų kuriamas ramybės jausmas. Kambaryje panaudotos baltos ir šiltai pilkos marmuro piešinio plytelės, kurios niekuomet neišeina iš mados. Čia taip pat gausu mozaikų, kurių simetriškumas erdvei suteikia solidumo.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus
© Rūta Strakšaitė

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

90 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvėpimas pokyčiams

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais

Studijos tipo butas – vieno kambario butas su vonios patalpa. Tokio tipo buto bendra erdvė funkciškai turi veikti kaip virtuvė, svetainė bei miegamasis. Vienintelė keturiomis sienomis įrėminta zona tokiame bute yra vonios kambarys. Paklausėme architekto – interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip tuščią studijos erdvę paversti komfortiškais ir jaukiais namais.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (6)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.