50 kv.m butas Vilniuje: jaunos šeimos pavyzdys, kaip neapsikrauti

 (30)
Šio nedidelio būsto savininkai – jauna pora, kurios pagrindinis pageidavimas buvo – sukurti ramybės oazę primenančią erdvę, kuri būtų šviesi, neperkrauta ir funkcionali. Šios užduoties ėmėsi architektūros ir interjero dizaino studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Laura Byčenkova.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Būstas yra įsikūręs jaukiame Venecijos rajone. Ši Vilniaus vieta išsiskiria savo ramumu, žalumu bei grynu oru. Pats butas yra skirtas poilsiui, kai jo savininkai grįžta iš užsienio, todėl interjere buvo sukurta aplinkos ramybės įkvėpta atmosfera. Erdvės stilistikoje daug šviesos ir natūralumo, kurie drauge kuria lengvumo įspūdį, leidžia atsipalaiduoti. Šviesios spalvos kilimas, primenantis žolę, ant sienų panauti gėlės motyvai – interjero elementai, kurie būstą dar labiau priartina prie gamtos.

Buto interjero stilius – moderni klasika. Šiam stiliui pabrėžti buvo naudojami tokie interjero elementai, kaip: grindų dangos klojimas „eglute“, korpusinių ir mobilių baldų charakteris – filinginės durelės, spalvinė sienų gama, „romantiškos“ stilistikos apmušalai, užuolaidos, durų stilistika.

Užėjus į būstą yra patenkama į koridorių, kurio vienoje pusėje yra įrengta didelė sieninė spinta, kurioje telpa visi butui reikalingi buitiniai prietaisai (skalbimo mašina, siurblys, džiovyklė) bei šeimininkų daiktai. Kitoje pusėje yra sukabintos šeimos bei draugų fotografijos, kurios erdvei suteikia intymumo ir asmeniškumo. Kad koridorius atrodytų vizualiai erdvesnis, buvo pasirinkta spinta su veidrodiniais fasadais.

Bendra virtuvės ir svetainės erdvė buvo padalinta į funkcines zonas. Riba, tarp virtuvės ir svetainės, buvo pasirinktas baras, kuris pridengia maisto ruošimo zoną ir tarnauja kaip stalas. Korpusiniai baldai šioje erdvėje buvo pagaminti pagal individualų projektą.

Miegamajame vyrauja natūralaus lino atspalvis, lengvumas ir minkštumas. Čia, kaip ir koridoriuje, panaudota spinta veidrodiniu paviršiumi. Veidrodžio atspindys padeda praplėsti erdvę ir suteikia jai papildomos šviesos. Monochromatinė paletė kuria itin ramią miegamojo atmosferą. Šilumos erdvei suteikia kiliminė danga.

Vonios kambaryje išlaikyta šviesi ir natūrali stilistika. Erdvei praplėsti taip pat naudojami veidrodžiai, už kurių slepiasi talpios spintelės. Veidrodžiai susijungia vienas su kitu statmenai, taip sukurdami netikėtų perspektyvų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.