50 kv.m butas Vilniuje: jaunos šeimos pavyzdys, kaip neapsikrauti

 (30)
Šio nedidelio būsto savininkai – jauna pora, kurios pagrindinis pageidavimas buvo – sukurti ramybės oazę primenančią erdvę, kuri būtų šviesi, neperkrauta ir funkcionali. Šios užduoties ėmėsi architektūros ir interjero dizaino studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Laura Byčenkova.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Būstas yra įsikūręs jaukiame Venecijos rajone. Ši Vilniaus vieta išsiskiria savo ramumu, žalumu bei grynu oru. Pats butas yra skirtas poilsiui, kai jo savininkai grįžta iš užsienio, todėl interjere buvo sukurta aplinkos ramybės įkvėpta atmosfera. Erdvės stilistikoje daug šviesos ir natūralumo, kurie drauge kuria lengvumo įspūdį, leidžia atsipalaiduoti. Šviesios spalvos kilimas, primenantis žolę, ant sienų panauti gėlės motyvai – interjero elementai, kurie būstą dar labiau priartina prie gamtos.

Buto interjero stilius – moderni klasika. Šiam stiliui pabrėžti buvo naudojami tokie interjero elementai, kaip: grindų dangos klojimas „eglute“, korpusinių ir mobilių baldų charakteris – filinginės durelės, spalvinė sienų gama, „romantiškos“ stilistikos apmušalai, užuolaidos, durų stilistika.

Užėjus į būstą yra patenkama į koridorių, kurio vienoje pusėje yra įrengta didelė sieninė spinta, kurioje telpa visi butui reikalingi buitiniai prietaisai (skalbimo mašina, siurblys, džiovyklė) bei šeimininkų daiktai. Kitoje pusėje yra sukabintos šeimos bei draugų fotografijos, kurios erdvei suteikia intymumo ir asmeniškumo. Kad koridorius atrodytų vizualiai erdvesnis, buvo pasirinkta spinta su veidrodiniais fasadais.

Bendra virtuvės ir svetainės erdvė buvo padalinta į funkcines zonas. Riba, tarp virtuvės ir svetainės, buvo pasirinktas baras, kuris pridengia maisto ruošimo zoną ir tarnauja kaip stalas. Korpusiniai baldai šioje erdvėje buvo pagaminti pagal individualų projektą.

Miegamajame vyrauja natūralaus lino atspalvis, lengvumas ir minkštumas. Čia, kaip ir koridoriuje, panaudota spinta veidrodiniu paviršiumi. Veidrodžio atspindys padeda praplėsti erdvę ir suteikia jai papildomos šviesos. Monochromatinė paletė kuria itin ramią miegamojo atmosferą. Šilumos erdvei suteikia kiliminė danga.

Vonios kambaryje išlaikyta šviesi ir natūrali stilistika. Erdvei praplėsti taip pat naudojami veidrodžiai, už kurių slepiasi talpios spintelės. Veidrodžiai susijungia vienas su kitu statmenai, taip sukurdami netikėtų perspektyvų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Erdvės sutramdymas 200 kv.m bute Vilniuje

Išraiškinga palėpės erdvė, didžiulis plotas, pro langus matomi vieno jaukiausių Vilniaus rajonų vaizdai – tokiame bute, įrengtame renovuotame Užupio name, interjerą projektavusi dizainerė Eglė Prunskaitė-Braziulė stengėsi suvaldyti didelę erdvę, kad namai būtų patogūs visiems gyventojams, ir surasti tinkamų stilistinių išraiškos priemonių pabrėžti šios aplinkos išskirtinumą.

46 kv.m industrinis interjeras Vilniuje, kuriame atsiskleidžia vyriška vizija (7)

Visos aplinkybės lėmė, kad kurdamos naujo buto interjerą architektės Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė nuosekliai vystytų šiuolaikiško ir dinamiško industrinio stiliaus koncepciją. Butas įrengtas judriame ir urbanistiniame loftų bei pramoninių pastatų kvartale Vilniaus centre. Tiek šis kontekstas, suteikiantis galimybę susieti vaizdus už lango su interjero sprendimais buto viduje, tiek tai, kad šeimininkas – jaunas vyras, užduotį gerokai palengvino. Taip natūraliai ir logiškai interjere atsirado grubios faktūros apdailos medžiagos, grafiški juodos spalvos metalo elementai, lakoniško dizaino korpusiniai baldai.

314 kv.m butas Vilniuje: apartamentai su ypatingu vaizdu (14)

Šis įspūdingo dydžio „penthouse“ stiliaus būstas su 100 kv.m terasa yra išplanuotas taip, kad nuostabia Vilniaus panorama būtų galima grožėtis iš visų jo erdvių.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune (8)

Už lango čiurlena upelis, o viduje – šviesu ir ramu. Įsitaisius ant sofos vakare galima net pamiršti, kad esi mieste – tokia rami gyvenimo tėkmė Kauno Žaliakalnyje. Tačiau ramybė apgaulinga – visai netoli KTU universitetas, ir aplink gyvena daugybė studentų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Į šių studentų gretas galbūt stosiančiai jaunai merginai ir buvo kuriamas interjeras su lengvai romantiška nuotaika.

125 kv.m butas Vilniuje: autentiška elegancija (11)

Erdvus keturių kambarių butas yra įrengtas itin prabangiu stiliumi. Jame harmoningai jungiasi senųjų laikų autentiška dvasia su modernia klasika. Toks derinys sukuria ypatingai elegantišką erdvės atmosferą.

93 kv.m butas Vilniuje: sienomis nevaržoma erdvė (4)

Šis šviesus ir erdvus būstas ypatingas tuo, kad Vilniaus senamiesčio panorama čia galima gėrėtis ne tik per didžiulius buto langus, bet ir leidžiant laiką įspūdingo 46 kv.m dydžio terasoje, kuri gerokai padidina tiek būsto plotą, tiek jo vertę.

50 kv.m butas Vilniuje: jaunos šeimos pavyzdys, kaip neapsikrauti (30)

Šio nedidelio būsto savininkai – jauna pora, kurios pagrindinis pageidavimas buvo – sukurti ramybės oazę primenančią erdvę, kuri būtų šviesi, neperkrauta ir funkcionali. Šios užduoties ėmėsi architektūros ir interjero dizaino studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Laura Byčenkova.

Skandinaviška ramybė 58 kv.m bute Vilniuje (6)

Kuriant interjerą Gintarei Jarmalavičiūtei labai svarbūs buvo funkciniai sprendimai. Buto erdvė nedidelė, tad ją reikėjo panaudoti taip, kad čia gyvensiantys žmonės jaustųsi laisvai, galėtų nevaržomai judėti, kad funkcinės zonos būtų išdėstytos racionaliai bei patogiai, o ir pritaikomos pagal poreikius. Laisvės pojūtį sustiprina ne tik tikslingi interjero sprendimai, bet ir bute vyraujantys motyvai gamtos tema – jie artimi ir pačiai interjero dizainerei. „Gamtoje žmonės jaučiasi geriausiai, ji gydo ir suteikia mums laimės. Kita vertus, smagu ir tai, kad interjeras atitinka šių metų dizaino tendencijas. Gili žalia yra šių metų spalva, o labiausiai „ant bangos“ – floristiniai motyvai“, – pastebi Gintarė.

Išskirtinis 3 kambarių buto interjeras Vilniuje: modernumas iki „Swarovski“ atspindžių (3)

Viename iš „Naujoji Rivjera“ kvartalo namų, trijų kambarių bute, jauna šeima pagaliau atšventė įkurtuves ir pasidalijo žavingu interjeru.

93 kv.m butas Vilniuje: ypatinga senamiesčio atmosfera (20)

Autentiškas, prabanga dvelkiantis būstas prie pat Lietuvos Respublikos prezidentūros yra unikalus tiek savo vidumi, tiek išore.