50 kv.m butas Vilniuje: jaunos šeimos pavyzdys, kaip neapsikrauti

 (30)
Šio nedidelio būsto savininkai – jauna pora, kurios pagrindinis pageidavimas buvo – sukurti ramybės oazę primenančią erdvę, kuri būtų šviesi, neperkrauta ir funkcionali. Šios užduoties ėmėsi architektūros ir interjero dizaino studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Laura Byčenkova.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Būstas yra įsikūręs jaukiame Venecijos rajone. Ši Vilniaus vieta išsiskiria savo ramumu, žalumu bei grynu oru. Pats butas yra skirtas poilsiui, kai jo savininkai grįžta iš užsienio, todėl interjere buvo sukurta aplinkos ramybės įkvėpta atmosfera. Erdvės stilistikoje daug šviesos ir natūralumo, kurie drauge kuria lengvumo įspūdį, leidžia atsipalaiduoti. Šviesios spalvos kilimas, primenantis žolę, ant sienų panauti gėlės motyvai – interjero elementai, kurie būstą dar labiau priartina prie gamtos.

Buto interjero stilius – moderni klasika. Šiam stiliui pabrėžti buvo naudojami tokie interjero elementai, kaip: grindų dangos klojimas „eglute“, korpusinių ir mobilių baldų charakteris – filinginės durelės, spalvinė sienų gama, „romantiškos“ stilistikos apmušalai, užuolaidos, durų stilistika.

Užėjus į būstą yra patenkama į koridorių, kurio vienoje pusėje yra įrengta didelė sieninė spinta, kurioje telpa visi butui reikalingi buitiniai prietaisai (skalbimo mašina, siurblys, džiovyklė) bei šeimininkų daiktai. Kitoje pusėje yra sukabintos šeimos bei draugų fotografijos, kurios erdvei suteikia intymumo ir asmeniškumo. Kad koridorius atrodytų vizualiai erdvesnis, buvo pasirinkta spinta su veidrodiniais fasadais.

Bendra virtuvės ir svetainės erdvė buvo padalinta į funkcines zonas. Riba, tarp virtuvės ir svetainės, buvo pasirinktas baras, kuris pridengia maisto ruošimo zoną ir tarnauja kaip stalas. Korpusiniai baldai šioje erdvėje buvo pagaminti pagal individualų projektą.

Miegamajame vyrauja natūralaus lino atspalvis, lengvumas ir minkštumas. Čia, kaip ir koridoriuje, panaudota spinta veidrodiniu paviršiumi. Veidrodžio atspindys padeda praplėsti erdvę ir suteikia jai papildomos šviesos. Monochromatinė paletė kuria itin ramią miegamojo atmosferą. Šilumos erdvei suteikia kiliminė danga.

Vonios kambaryje išlaikyta šviesi ir natūrali stilistika. Erdvei praplėsti taip pat naudojami veidrodžiai, už kurių slepiasi talpios spintelės. Veidrodžiai susijungia vienas su kitu statmenai, taip sukurdami netikėtų perspektyvų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (12)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (5)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.

PRIEŠ ir PO: butą Vilniaus centre įrengė nuo tinko sienų iki modernios prabangos (8)

„Manau, šio buto vieta – ideali. Pašonėje – senamiestis, pati sostinės šerdis, vos kelios minutės pėsčiomis iki Gedimino pilies. Tikrai patiks tiems, kas mėgsta romantiškus pasivaikščiojimus ar sveiką gyvenimo būdą bėgiojant upės pakrante“, – pokalbį pradeda interjero dizainerė Iveta Bružienė, įrengusi „Teleloto“ kalėdinį butą.

2 miestietiški butai Vilniuje: žemiškos paletės darna su industriniais akcentais (2)

Kaip sukurti daugeliui patrauklų ir kartu šiuolaikines dizaino mados tendencijas atitinkantį interjerą sostinės centre esančiame būste? Tokią užduotį sprendė įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda, prisidėjusia prie dviejų ekspozicinių butų, įkurtų „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“, įrengimo.

Butas Sidnėjuje: eksterjero padiktuota tema

Šis butas yra įsikūręs viename prestižiškiausių Art Deco stiliaus „The Macleay Regis“ pastate, stilingame Sidnėjaus Poots Point rajone. Išskirtinis pastato architektūros stilius ir jo vieta padiktavo neeilinį buto interjero stilių, kuriame gerai juntama Art Deco įtaka.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (14)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?