49 kv.m. butas Kaune: kruopščiai apgalvota kiekviena detalė

 (64)
Projektuojant namus, visada yra atsižvelgiama į būsimų gyventojų skonį, poreikius, gyvenimo būdą. Tačiau naujos statybos name Kaune esantis butas buvo įrenginėjamas nuomai, tad įnorių niekas nediktavo. Architektė Lina Gronskytė, gavusi užduotį sukurti patogų ir estetišką interjerą įsivaizduojamam gyventojui, kūrė jį tarsi turėtų jame apsigyventi pati.
© E.Kniežausko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš pradžių butas buvo padalintas į du pailgus kambarius, virtuvės zona numatyta tamsiajame buto gale. Architektė perplanavo patalpas taip, kad būtų funkcionalesnis išdėstymas ir jaukesnės kambarių proporcijos. Virtuvės ir svetainės zonoms atiteko šviesioji buto pusė arčiau langų, kadangi šiose zonose praleidžiama daugiausia laiko. Vonios kambarys liko prie įėjimo, o miegamąjį nuspręsta perkelti į buto gilumą.

49 kv.m. butas Kaune: kruopščiai apgalvota kiekviena detalė
© E.Kniežausko nuotr.

Ši zona nuo gyvenamojo kambario buvo dalinai atitverta slankiojančia stikline pertvara ir prie jos pakabinta užuolaida. Tai sudaro galimybę pagal poreikį įsileisti dienos šviesą arba atsiriboti nuo gretimo kambario. Iliuziją, kad miegamajame yra langas, kuria baltos užuolaidos, kurios iš tiesų dengia drabužių spintą. Na, o ventiliacijos klausimas buvo išspręstas įrengiant vėdinimo kanalus. Iš tamsaus buto kampo gavosi jaukus poilsio kambarėlis.

Kadangi butas nedidelis, visose patalpose buvo naudotos tos pačios apdailos medžiagos, kad būtų išlaikytas vientisumas, o įvairovė kurta baldais ir detalėmis. Interjere daug medžio – baldams naudotos faneruotos plokštės, grindis ir net porą sienų dengia parketlentės.

Jaukumo suteikia ir tamsios spalvos: užuolaidų ir sofos audiniai, miegamojo kilimas, virtuvės ir vonios plytelės. Architektė Lina sako, kad tamsių spalvų nereikia bijoti, net ir juodos! Tai – labai graži spalva, šalia kurios kontrasto principu išryškėja šviesūs objektai, atsiskleidžia kitos spalvos.

Interjero stilius gana eklektiškas, tačiau šioje stilistinėje mozaikoje galima atrasti daug dermės ir, gerai įsižiūrėjus, pastebėti kruopščiai apgalvotas detales: kaip puikiai dera kėdės prie valgomojo stalo su virš jo kabančiu šviestuvu, lengvas trikojis svetainės staliukas - su trikoju ažūriniu krėslu. O juodai baltas fototapetas, tarsi išdidintas medienos raštas, atkartoja grindų tekstūrą ir pabrėžia pailgą buto formą.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (1)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (3)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė (2)

Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.

„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas (8)

„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis (4)

Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (14)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (6)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.