44 kv.m butas Vilniuje: geometrinių formų kuriamas lengvumas

 (4)
44 kv.m butas yra įsikūręs patogioje Vilniaus vietoje. Interjero dizainerė Simona Kazakauskaitė sako, kad kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo „supinti“ funkciją bei estetiką į vientisą rezultatą.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nedidelė buto kvadratūra padiktavo lengvą ir šviesų interjero stilių. Čia vyrauja geometriniai motyvai, kurie kartu su spalviniais sprendimais kuria lengvų, dinamiškų, stilingų namų įvaizdį. Lengvumo įspūdį bute sustiprina baldais ir detalėmis neapkrauta bendra atvira erdvė, kur pagrindinis dėmesys skiriamas švarių geometrinių formų žaismui.

Svarbiausias interjero elementas yra trikampis apie kurį tarsi apie ašį rutuliojasi visa buto stilistika. „Erdvėje vyksta žaidimas su šia geometrine forma. Tačiau stengiausi tuo nepiktnaudžiauti, neperspausti ir neapsunkinti“, – pasakoja dizainerė.

Interjere naudota pakankamai plati spalvų paletė, tačiau kadangi parinktos spalvos yra pastelinės ir harmoningai suderintos, jos kuria šviesaus, švaraus ir neperkrauto interjero nuotaiką. Kontrastui sukurti buvo panaudoti juodos spalvos akcentai. „Juodos spalvos detalės interjerą padaro grafišku, tarsi įrėmina jį“, – sako S. Kazakauskaitė.

Bute vyrauja atvira ir šviesi erdvė. Bendroje gyvenamojoje erdvėje talpinamos trys funkcinės zonos. Virtuvę nuo svetainės skiria baras, o miegamojo zoną nuo bendros gyvenamosios erdvės skiria ažūrinė geometriniais motyvais perforuota slankiojanti pertvara. Tik drabužinė ir vonios kambarys yra izoliuoti nuo bendros gyvenamosios patalpos bei apjungti nedidelio holo.

44 kv.m butas Vilniuje: geometrinių formų kuriamas lengvumas
© Asmeninis archyvas

Vonios kambaryje išlaikomas interjero tematikos vientisumas. Čia taip pat yra atkartojami trikampių motyvai. Išskirtinė vonios detalė – veidrodžiai. Veidrodžių gausa bei netradicinis jų panaudojimas praplečia mažą vonios erdvę ir padaro ją unikalesne.

Eva Grin nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.