40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas

 (26)
Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis 40 kv.m butas, priklausantis jaunai porai, yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Būstą sudaro: bendra svetainės, virtuvės ir prieškambario erdvė, miegamasis, vonios kambarys. Projekto užsakovai turėjo pirminę viziją dėl būsimo interjero – tai turėjo būti skandinaviško stiliaus butas su įdomesniais projektavimo, apdailos ir dekoravimo sprendimais. Tad sunkiausia užduotis, kuriant šį interjerą, buvo sugalvoti kaip įdomiau būtų galima pateikti šią stilistiką.

Skandinaviškam stiliui yra būdingos baltos sienos ir balinto medžio grindys, tad šiame būste buvo nuspręsta eiti kitu keliu – atsisakant balintų grindų ir vietoje jų pasirenkant alyvuotas medaus atspalvio ąžuolines parketlentes, o interjero koloritą papildant įvairių melsvų atspalvių tonais – pilkšvai mėlyna sienų, plytelių, virtuvės baldų spalva, melsvas sofos gobelenas, žydras kavos staliukas, pilkšvai mėlynas kilimas ir t.t.. Šiltų parketlenčių fone šie melsvi atspalviai atrodo dar ryškiau, todėl visumoje interjeras atrodo žaismingas ir gyvybingas.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas
© Asmeninio albumo nuotr.

Dizainerė pasakoja, kad jau projekto pradžioje išsikėlė tikslą sukurti vientisą svetainės ir virtuvės erdvę, tuo pačiu aiškiai atskiriant, kur baigiasi virtuvė ir prasideda svetainė. Esant nedideliam plotui, svarbu būstui suteikti bent minimalų zonų atskyrimą, nes tokia nedidelė vizuali apgaulė padeda psichologiškai geriau jaustis esant erdvės trūkumui. Riba tarp virtuvės ir svetainė – pusbaris. Galinė buto siena, prie kurios išdėstyti pagrindiniai šių erdvių baldai, išskiriama tos pačios, pilkšvai mėlynos, spalvos plytelėmis ir sienų dažais. Skirtingas paviršių faktūriškumas suteikia interjerui įdomumo. Priešais esanti pailga buto siena yra tikslingai maskuojama. Balta siena su baltomis durimis tarsi išnyksta erdvėje susiliedama su lubomis ir tik juodos rankenos išduoda, kad tai kelias į kitas patalpas.

E. Augulienė išskiria svarbią, akį patraukiančią interjero detalę – lengvų pastelinių tonų interjerą pagyvinančius ir aštrumo priduodančius juodos spalvos akcentus. Visų jų centre, prieš kone 50 metų Meksikoje sukurtas, „Acapulco“ krėslas. Baldas išsiskiria savo originaliu dizainu, lengvumu ir patogumu. Virtuvės dėmesio centre atsiduria juoda kreidinė siena, galinti pasitarnauti pirkinių sąrašui sudaryti, ar inspiracijai, palinkėjimui užrašyti. Pusbario kėdės, toršeras, šaldytuvas, durų rankenos – visi šie juodi elementai buvo tikslingai parinkti.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Taip pat vertėtų išskirti kontrastingą vonios kambario interjerą, kuris buvo išpildytas „juoda-balta“ stilistikoje. Juodai baltame plytelių fone dominuoja juodos spalvos maišytuvai ir aksesuarai, išryškėja balta keramika. Žaismingos grindų plytelės su geometriniu raštu primena apie skandinaviško stiliaus tęstinumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.