40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas

 (26)
Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis 40 kv.m butas, priklausantis jaunai porai, yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Būstą sudaro: bendra svetainės, virtuvės ir prieškambario erdvė, miegamasis, vonios kambarys. Projekto užsakovai turėjo pirminę viziją dėl būsimo interjero – tai turėjo būti skandinaviško stiliaus butas su įdomesniais projektavimo, apdailos ir dekoravimo sprendimais. Tad sunkiausia užduotis, kuriant šį interjerą, buvo sugalvoti kaip įdomiau būtų galima pateikti šią stilistiką.

Skandinaviškam stiliui yra būdingos baltos sienos ir balinto medžio grindys, tad šiame būste buvo nuspręsta eiti kitu keliu – atsisakant balintų grindų ir vietoje jų pasirenkant alyvuotas medaus atspalvio ąžuolines parketlentes, o interjero koloritą papildant įvairių melsvų atspalvių tonais – pilkšvai mėlyna sienų, plytelių, virtuvės baldų spalva, melsvas sofos gobelenas, žydras kavos staliukas, pilkšvai mėlynas kilimas ir t.t.. Šiltų parketlenčių fone šie melsvi atspalviai atrodo dar ryškiau, todėl visumoje interjeras atrodo žaismingas ir gyvybingas.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas
© Asmeninio albumo nuotr.

Dizainerė pasakoja, kad jau projekto pradžioje išsikėlė tikslą sukurti vientisą svetainės ir virtuvės erdvę, tuo pačiu aiškiai atskiriant, kur baigiasi virtuvė ir prasideda svetainė. Esant nedideliam plotui, svarbu būstui suteikti bent minimalų zonų atskyrimą, nes tokia nedidelė vizuali apgaulė padeda psichologiškai geriau jaustis esant erdvės trūkumui. Riba tarp virtuvės ir svetainė – pusbaris. Galinė buto siena, prie kurios išdėstyti pagrindiniai šių erdvių baldai, išskiriama tos pačios, pilkšvai mėlynos, spalvos plytelėmis ir sienų dažais. Skirtingas paviršių faktūriškumas suteikia interjerui įdomumo. Priešais esanti pailga buto siena yra tikslingai maskuojama. Balta siena su baltomis durimis tarsi išnyksta erdvėje susiliedama su lubomis ir tik juodos rankenos išduoda, kad tai kelias į kitas patalpas.

E. Augulienė išskiria svarbią, akį patraukiančią interjero detalę – lengvų pastelinių tonų interjerą pagyvinančius ir aštrumo priduodančius juodos spalvos akcentus. Visų jų centre, prieš kone 50 metų Meksikoje sukurtas, „Acapulco“ krėslas. Baldas išsiskiria savo originaliu dizainu, lengvumu ir patogumu. Virtuvės dėmesio centre atsiduria juoda kreidinė siena, galinti pasitarnauti pirkinių sąrašui sudaryti, ar inspiracijai, palinkėjimui užrašyti. Pusbario kėdės, toršeras, šaldytuvas, durų rankenos – visi šie juodi elementai buvo tikslingai parinkti.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Taip pat vertėtų išskirti kontrastingą vonios kambario interjerą, kuris buvo išpildytas „juoda-balta“ stilistikoje. Juodai baltame plytelių fone dominuoja juodos spalvos maišytuvai ir aksesuarai, išryškėja balta keramika. Žaismingos grindų plytelės su geometriniu raštu primena apie skandinaviško stiliaus tęstinumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.