40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas

 (26)
Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis 40 kv.m butas, priklausantis jaunai porai, yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Būstą sudaro: bendra svetainės, virtuvės ir prieškambario erdvė, miegamasis, vonios kambarys. Projekto užsakovai turėjo pirminę viziją dėl būsimo interjero – tai turėjo būti skandinaviško stiliaus butas su įdomesniais projektavimo, apdailos ir dekoravimo sprendimais. Tad sunkiausia užduotis, kuriant šį interjerą, buvo sugalvoti kaip įdomiau būtų galima pateikti šią stilistiką.

Skandinaviškam stiliui yra būdingos baltos sienos ir balinto medžio grindys, tad šiame būste buvo nuspręsta eiti kitu keliu – atsisakant balintų grindų ir vietoje jų pasirenkant alyvuotas medaus atspalvio ąžuolines parketlentes, o interjero koloritą papildant įvairių melsvų atspalvių tonais – pilkšvai mėlyna sienų, plytelių, virtuvės baldų spalva, melsvas sofos gobelenas, žydras kavos staliukas, pilkšvai mėlynas kilimas ir t.t.. Šiltų parketlenčių fone šie melsvi atspalviai atrodo dar ryškiau, todėl visumoje interjeras atrodo žaismingas ir gyvybingas.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas
© Asmeninio albumo nuotr.

Dizainerė pasakoja, kad jau projekto pradžioje išsikėlė tikslą sukurti vientisą svetainės ir virtuvės erdvę, tuo pačiu aiškiai atskiriant, kur baigiasi virtuvė ir prasideda svetainė. Esant nedideliam plotui, svarbu būstui suteikti bent minimalų zonų atskyrimą, nes tokia nedidelė vizuali apgaulė padeda psichologiškai geriau jaustis esant erdvės trūkumui. Riba tarp virtuvės ir svetainė – pusbaris. Galinė buto siena, prie kurios išdėstyti pagrindiniai šių erdvių baldai, išskiriama tos pačios, pilkšvai mėlynos, spalvos plytelėmis ir sienų dažais. Skirtingas paviršių faktūriškumas suteikia interjerui įdomumo. Priešais esanti pailga buto siena yra tikslingai maskuojama. Balta siena su baltomis durimis tarsi išnyksta erdvėje susiliedama su lubomis ir tik juodos rankenos išduoda, kad tai kelias į kitas patalpas.

E. Augulienė išskiria svarbią, akį patraukiančią interjero detalę – lengvų pastelinių tonų interjerą pagyvinančius ir aštrumo priduodančius juodos spalvos akcentus. Visų jų centre, prieš kone 50 metų Meksikoje sukurtas, „Acapulco“ krėslas. Baldas išsiskiria savo originaliu dizainu, lengvumu ir patogumu. Virtuvės dėmesio centre atsiduria juoda kreidinė siena, galinti pasitarnauti pirkinių sąrašui sudaryti, ar inspiracijai, palinkėjimui užrašyti. Pusbario kėdės, toršeras, šaldytuvas, durų rankenos – visi šie juodi elementai buvo tikslingai parinkti.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Taip pat vertėtų išskirti kontrastingą vonios kambario interjerą, kuris buvo išpildytas „juoda-balta“ stilistikoje. Juodai baltame plytelių fone dominuoja juodos spalvos maišytuvai ir aksesuarai, išryškėja balta keramika. Žaismingos grindų plytelės su geometriniu raštu primena apie skandinaviško stiliaus tęstinumą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

93 kv.m butas Vilniuje: ypatinga senamiesčio atmosfera (18)

Autentiškas, prabanga dvelkiantis būstas prie pat Lietuvos Respublikos prezidentūros yra unikalus tiek savo vidumi, tiek išore.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas (26)

Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.

156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą (11)

Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.

180 kv.m apartamentai Užupyje: sunku rasti prie ko prikibti (8)

Pačioje Užupio širdyje nuomojami šviesūs trijų miegamųjų kambarių apartamentai per du aukštus. Rafinuotas interjero dizainas, aukštos lubos, prabangūs apdailos sprendimai padėjo sukurti jaukų interjerą.

PRIEŠ ir PO: kaip minimalistinis stilius pakeitė 68 kv.m butą (16)

„Siekiau tokio įspūdžio: užlipate senos statybos namo laiptais, atidarote duris ir pasijuntate lyg įžengę į kitą, šviesų ir erdvų, pasaulį, – sako interjerą kūrusi interjero dizainerė Ieva Gabytė. – Manau, man pavyko. Santūrus skandinaviškas stilius su šiltomis natūraliomis detalėmis puikiai atitiko šeimininkų lūkesčius, o aš bandau žvelgti giliau: interjeras yra mus supanti aplinka, svarbiausios detalės esame mes, žmonės, su savo spalvotais gyvenimais, emocijomis, istorijomis – tad jų pėdsakai turi atsispindėti. Be jų interjeras bus stilingas, estetiškas ir t.t., bet gyvybės jame stigs.“

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą (20)

40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.

61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna (13)

Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).

45 kv.m butas Vilniuje: betonas ir fanera – nebūtinai tik statybinė medžiaga (21)

Įrenginėjant šį 2 kambarių butą įkvėpimo buvo semtasi iš industrinio interjero stiliaus, kuriame yra išryškinamos neapdirbtos konstrukcinės, mechaninės detalės, kurios kituose interjeruose paprastai yra slepiamos. Kurdamas tokio tipo interjerą, dizaineris Ernestas Možeiko (interjero dizaino studija „4SIENOS“) susidūrė su iššūkiu – jaukumo detalių šilumos ir konstrukcinių medžiagų šaltumo balansavimu.

64 kv.m butas Vilniuje: maksimalios erdvės siekis nedideliame plote (18)

Nedidelis dviejų kambarių butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Buto savininkai – jauna, išsilavinusi ir gerą skonį turinti pora. Jie pageidavo, kad kuriant namų interjerą, būtų išsaugota kuo daugiau erdvės. Šiuo projektu užsiėmė studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Greta Magylaitė.

115 kv.m butas Vilniuje: klasikos ir gamtos harmonijos derinys (22)

Erdvus ir kupinas natūralios šviesos butas yra įsikūręs prestižiniame Valakampių rajone, Vilniuje. Pasak būsto savininkų šie namai yra skirti tiems, kurie ieško jaukių namų, vertina gamtos privalumus, džiaugiasi jos teikiama ramybę ir trokšta atitrūkti nuo intensyvaus gyvenimo būdo miesto šurmulyje.