36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika

 (6)
Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Darbai buvo pradėti nuo keletos pradinio buto išplanavimo pokyčių. Mažytė pereinama virtuvė, buvusi tiesiai prie įėjimo, ir vonia buvo išgriautos. Vietoj jų suformuota prieškambario erdvė su spinta drabužiams ir patogesnių proporcijų vonia. Išnaudojant lubų aukštį, virš vonios buvo įrengta antresolė daiktams ir miegamoji vieta kartkartėmis užsukantiems svečiams. Ji atsiveria į svetainę, kuri pavirto gyvenamuoju kambariu su atvira virtuve, ir nors patalpoje atsirado daugiau funkcijų, dėl funkcionalesnio išplanavimo ir atviros antresolės, erdvės pojūtis nedideliame bute tik padidėjo.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika
© Asmeninis archyvas


Išskirtinės šio interjero detalės: unikalūs, senoviniams butams būdingi elementai: aukšti langai bei durys, krosnis, senoviniai radiatoriai ir panašiai. Taikant tvaraus dizaino principus, buvo stengtąsi išsaugoti kuo daugiau šių elementų, juos iš naujo panaudojant. Buvo palikti originalūs radiatoriai, baltai perdažytos senos medinės grindys, išsaugotos esamos aukštos dvivėrės durys, atidengta plytų siena ir t.t. Kadangi būstas yra aukštomis lubomis, erdvės pojūčiui dar labiau paryškinti, visame bute dominuoja balta spalva (nuo lubų iki pat baltų medinių grindų).

Prie senovinio buto estetikos interjerui buvo parinkta retro stilistika su skandinaviško stiliaus priemaišomis. Šie stiliai derėdami tarpusavyje sukuria erdvės vizualinį vientisumą. Papildomo charakterio būstui suteikia spalviniai akcentai, šviestuvai ir kitos nedidelės, kruopščiai parinktos detalės.

Pasak architekto, sunkiausia užduotis buvo gan ankštas biudžetas, dėl kurio teko atrinkinėti, kurie pokyčiai interjere tikrai būtini, o kurių galima atsisakyti. Tai ypač sunku yra renovuojant senus butus, nes niekada negali žinoti, kokios problemos gali išlįsti pajudinus vieną ar kitą kampą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais

Studijos tipo butas – vieno kambario butas su vonios patalpa. Tokio tipo buto bendra erdvė funkciškai turi veikti kaip virtuvė, svetainė bei miegamasis. Vienintelė keturiomis sienomis įrėminta zona tokiame bute yra vonios kambarys. Paklausėme architekto – interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip tuščią studijos erdvę paversti komfortiškais ir jaukiais namais.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (6)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.