36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika

 (6)
Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Darbai buvo pradėti nuo keletos pradinio buto išplanavimo pokyčių. Mažytė pereinama virtuvė, buvusi tiesiai prie įėjimo, ir vonia buvo išgriautos. Vietoj jų suformuota prieškambario erdvė su spinta drabužiams ir patogesnių proporcijų vonia. Išnaudojant lubų aukštį, virš vonios buvo įrengta antresolė daiktams ir miegamoji vieta kartkartėmis užsukantiems svečiams. Ji atsiveria į svetainę, kuri pavirto gyvenamuoju kambariu su atvira virtuve, ir nors patalpoje atsirado daugiau funkcijų, dėl funkcionalesnio išplanavimo ir atviros antresolės, erdvės pojūtis nedideliame bute tik padidėjo.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika
© Asmeninis archyvas


Išskirtinės šio interjero detalės: unikalūs, senoviniams butams būdingi elementai: aukšti langai bei durys, krosnis, senoviniai radiatoriai ir panašiai. Taikant tvaraus dizaino principus, buvo stengtąsi išsaugoti kuo daugiau šių elementų, juos iš naujo panaudojant. Buvo palikti originalūs radiatoriai, baltai perdažytos senos medinės grindys, išsaugotos esamos aukštos dvivėrės durys, atidengta plytų siena ir t.t. Kadangi būstas yra aukštomis lubomis, erdvės pojūčiui dar labiau paryškinti, visame bute dominuoja balta spalva (nuo lubų iki pat baltų medinių grindų).

Prie senovinio buto estetikos interjerui buvo parinkta retro stilistika su skandinaviško stiliaus priemaišomis. Šie stiliai derėdami tarpusavyje sukuria erdvės vizualinį vientisumą. Papildomo charakterio būstui suteikia spalviniai akcentai, šviestuvai ir kitos nedidelės, kruopščiai parinktos detalės.

Pasak architekto, sunkiausia užduotis buvo gan ankštas biudžetas, dėl kurio teko atrinkinėti, kurie pokyčiai interjere tikrai būtini, o kurių galima atsisakyti. Tai ypač sunku yra renovuojant senus butus, nes niekada negali žinoti, kokios problemos gali išlįsti pajudinus vieną ar kitą kampą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.