156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą

 (12)
Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Minimalistinio stiliaus, keturių kambarių būstą sudaro šios erdvės: virtuvės ir valgomojo erdvė, svetainė, miegamasis, bendras darbo bei svečių kambarys. Dizainerė pasakoja, kad paprastai kuriant interjerą svarbiausia yra visų zonų tinkamas išplanavimas, judėjimo srautas ir mintis „kas čia yra svarbiausia“, suradus atsakymus – gimsta idėjos. Šiuo atveju svarbiausia – vaizdas pro langus. Judėjimo srautas ir numatytas erdvių sudalinimas padiktavo spalvinę ir medžiagiškumu išsiskiriančią apdailą. Interjere yra žaidžiama tų pačių spalvų medžiagiškumu (grublėtumu, švelnumu, šiurkštumu, minkštumu, tvirtumu) ir visa ši ritmika – kuria stiprų pojūtį, bet netampa pagrindiniais dalyviais.

Svarbios išplanavimo detalės – panelės ir vitrina. Už medžio panelių ir vitrinos slepiasi drabužinės, vonios ir WC patalpos bei bendras darbo bei svečių kambarys. Pagrindinė erdvė atvira – virtuvė, valgomasis ir svetainė. Tik miegamasis su savotiška paslaptimi, jis ir atviras, ir poreikiui esant uždaras, tam numatytos per visą patalpos aukštį stumdomos faneruotos juodos spalvos durys. Toks sprendimas turi tąsos jausmą. Taigi šis būstas padalintas į dvi dalis: gyvenamąją, kurioje vyksta veiksmas ir ramesnę – skirtą poilsiui.

Virtuvė yra spalviškai maskuojama. Baldo fasadinei apdailai pasirinkta juoda nedažyta MDF (vidutinio tanko medžio dulkių plokštė), kuri pasižymi praktiškumu įbrėžimo atvejais. Taip pat juodos spalvos fasadas vizualiai susilieja su juodos spalvos eglutės rašto parketlentėmis, taip patalpa atrodo ilgesnė, nes nėra aiškios grindų ir baldo ribos. Šioje erdvėje svarbus yra gartraukio sprendimas – jis buvo paslėptas po veidrodžio apdaila, kuri atspindi visą pagrindinį šio būsto grožį – panoramą. Veidrodis neturi jokio šalutinio „svorio“ jis suteikia tik tokią informaciją, kuri jau yra.

Valgomojo stalo, kėdžių ir šviestuvų derinys – keičiantis nuotaiką (kaip ir vaizdas pro langus sutemus), lakoniškiems šviestuvams šviečiant, išryškėja stalo perregimumas, jo įdomi konstrukcija, šviesos atspindžiai kuria jaukią bei prabangią nuotaiką. Kontrasto šiai zonai suteikia išskirtinio dizaino baltos kėdės (jos dizainerės manymu atrodo tarsi debesėliai kabantys ore).

Svetainė – poilsiui ir laisvalaikio leidimui skirta zona, buvo išskirta ramios žalios spalvos žaismu. Nors naujos spalvos įnešimas gali pasirodyti, kaip nieko daug, bet nuotaikai ir pojūčiui išskirti pakanka paviršių kontrasto.

Miegamasis arba slepiasi už stumdomų durų, arba yra atviras vientisoje erdvėje. Spalvų paletė jame kartojasi, tačiau išsiskiria švelnumu, minkštumu, kurį suteikia kiliminė danga. Minimalistinė miegamojo lova nėra atskiras objektas, o visuma, nes čia svarbi ramybė, kuri atsiranda neperkrautoje erdvėje.

Darbo/svečių kambarys – trumpalaikio darbo zona, arba svečių poilsio erdvė. Ji slepiasi už vitrinos, kuriančios ritmiką ir keičiantis apšvietimui, kuriančios skirtingą nuotaiką.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (3)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?

44 kv.m butas Vilniuje: geometrinių formų kuriamas lengvumas (4)

44 kv.m butas yra įsikūręs patogioje Vilniaus vietoje. Interjero dizainerė Simona Kazakauskaitė sako, kad kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo „supinti“ funkciją bei estetiką į vientisą rezultatą.

Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus (9)

Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.

46 kv.m industrinis interjeras Vilniuje, kuriame atsiskleidžia vyriška vizija (10)

Visos aplinkybės lėmė, kad kurdamos naujo buto interjerą architektės Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė nuosekliai vystytų šiuolaikiško ir dinamiško industrinio stiliaus koncepciją. Butas įrengtas judriame ir urbanistiniame loftų bei pramoninių pastatų kvartale Vilniaus centre. Tiek šis kontekstas, suteikiantis galimybę susieti vaizdus už lango su interjero sprendimais buto viduje, tiek tai, kad šeimininkas – jaunas vyras, užduotį gerokai palengvino. Taip natūraliai ir logiškai interjere atsirado grubios faktūros apdailos medžiagos, grafiški juodos spalvos metalo elementai, lakoniško dizaino korpusiniai baldai.

314 kv.m butas Vilniuje: apartamentai su ypatingu vaizdu (14)

Šis įspūdingo dydžio „penthouse“ stiliaus būstas su 100 kv.m terasa yra išplanuotas taip, kad nuostabia Vilniaus panorama būtų galima grožėtis iš visų jo erdvių.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune (8)

Už lango čiurlena upelis, o viduje – šviesu ir ramu. Įsitaisius ant sofos vakare galima net pamiršti, kad esi mieste – tokia rami gyvenimo tėkmė Kauno Žaliakalnyje. Tačiau ramybė apgaulinga – visai netoli KTU universitetas, ir aplink gyvena daugybė studentų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Į šių studentų gretas galbūt stosiančiai jaunai merginai ir buvo kuriamas interjeras su lengvai romantiška nuotaika.