156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą

 (12)
Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Minimalistinio stiliaus, keturių kambarių būstą sudaro šios erdvės: virtuvės ir valgomojo erdvė, svetainė, miegamasis, bendras darbo bei svečių kambarys. Dizainerė pasakoja, kad paprastai kuriant interjerą svarbiausia yra visų zonų tinkamas išplanavimas, judėjimo srautas ir mintis „kas čia yra svarbiausia“, suradus atsakymus – gimsta idėjos. Šiuo atveju svarbiausia – vaizdas pro langus. Judėjimo srautas ir numatytas erdvių sudalinimas padiktavo spalvinę ir medžiagiškumu išsiskiriančią apdailą. Interjere yra žaidžiama tų pačių spalvų medžiagiškumu (grublėtumu, švelnumu, šiurkštumu, minkštumu, tvirtumu) ir visa ši ritmika – kuria stiprų pojūtį, bet netampa pagrindiniais dalyviais.

Svarbios išplanavimo detalės – panelės ir vitrina. Už medžio panelių ir vitrinos slepiasi drabužinės, vonios ir WC patalpos bei bendras darbo bei svečių kambarys. Pagrindinė erdvė atvira – virtuvė, valgomasis ir svetainė. Tik miegamasis su savotiška paslaptimi, jis ir atviras, ir poreikiui esant uždaras, tam numatytos per visą patalpos aukštį stumdomos faneruotos juodos spalvos durys. Toks sprendimas turi tąsos jausmą. Taigi šis būstas padalintas į dvi dalis: gyvenamąją, kurioje vyksta veiksmas ir ramesnę – skirtą poilsiui.

Virtuvė yra spalviškai maskuojama. Baldo fasadinei apdailai pasirinkta juoda nedažyta MDF (vidutinio tanko medžio dulkių plokštė), kuri pasižymi praktiškumu įbrėžimo atvejais. Taip pat juodos spalvos fasadas vizualiai susilieja su juodos spalvos eglutės rašto parketlentėmis, taip patalpa atrodo ilgesnė, nes nėra aiškios grindų ir baldo ribos. Šioje erdvėje svarbus yra gartraukio sprendimas – jis buvo paslėptas po veidrodžio apdaila, kuri atspindi visą pagrindinį šio būsto grožį – panoramą. Veidrodis neturi jokio šalutinio „svorio“ jis suteikia tik tokią informaciją, kuri jau yra.

Valgomojo stalo, kėdžių ir šviestuvų derinys – keičiantis nuotaiką (kaip ir vaizdas pro langus sutemus), lakoniškiems šviestuvams šviečiant, išryškėja stalo perregimumas, jo įdomi konstrukcija, šviesos atspindžiai kuria jaukią bei prabangią nuotaiką. Kontrasto šiai zonai suteikia išskirtinio dizaino baltos kėdės (jos dizainerės manymu atrodo tarsi debesėliai kabantys ore).

Svetainė – poilsiui ir laisvalaikio leidimui skirta zona, buvo išskirta ramios žalios spalvos žaismu. Nors naujos spalvos įnešimas gali pasirodyti, kaip nieko daug, bet nuotaikai ir pojūčiui išskirti pakanka paviršių kontrasto.

Miegamasis arba slepiasi už stumdomų durų, arba yra atviras vientisoje erdvėje. Spalvų paletė jame kartojasi, tačiau išsiskiria švelnumu, minkštumu, kurį suteikia kiliminė danga. Minimalistinė miegamojo lova nėra atskiras objektas, o visuma, nes čia svarbi ramybė, kuri atsiranda neperkrautoje erdvėje.

Darbo/svečių kambarys – trumpalaikio darbo zona, arba svečių poilsio erdvė. Ji slepiasi už vitrinos, kuriančios ritmiką ir keičiantis apšvietimui, kuriančios skirtingą nuotaiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (4)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.