156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą

 (11)
Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Minimalistinio stiliaus, keturių kambarių būstą sudaro šios erdvės: virtuvės ir valgomojo erdvė, svetainė, miegamasis, bendras darbo bei svečių kambarys. Dizainerė pasakoja, kad paprastai kuriant interjerą svarbiausia yra visų zonų tinkamas išplanavimas, judėjimo srautas ir mintis „kas čia yra svarbiausia“, suradus atsakymus – gimsta idėjos. Šiuo atveju svarbiausia – vaizdas pro langus. Judėjimo srautas ir numatytas erdvių sudalinimas padiktavo spalvinę ir medžiagiškumu išsiskiriančią apdailą. Interjere yra žaidžiama tų pačių spalvų medžiagiškumu (grublėtumu, švelnumu, šiurkštumu, minkštumu, tvirtumu) ir visa ši ritmika – kuria stiprų pojūtį, bet netampa pagrindiniais dalyviais.

Svarbios išplanavimo detalės – panelės ir vitrina. Už medžio panelių ir vitrinos slepiasi drabužinės, vonios ir WC patalpos bei bendras darbo bei svečių kambarys. Pagrindinė erdvė atvira – virtuvė, valgomasis ir svetainė. Tik miegamasis su savotiška paslaptimi, jis ir atviras, ir poreikiui esant uždaras, tam numatytos per visą patalpos aukštį stumdomos faneruotos juodos spalvos durys. Toks sprendimas turi tąsos jausmą. Taigi šis būstas padalintas į dvi dalis: gyvenamąją, kurioje vyksta veiksmas ir ramesnę – skirtą poilsiui.

Virtuvė yra spalviškai maskuojama. Baldo fasadinei apdailai pasirinkta juoda nedažyta MDF (vidutinio tanko medžio dulkių plokštė), kuri pasižymi praktiškumu įbrėžimo atvejais. Taip pat juodos spalvos fasadas vizualiai susilieja su juodos spalvos eglutės rašto parketlentėmis, taip patalpa atrodo ilgesnė, nes nėra aiškios grindų ir baldo ribos. Šioje erdvėje svarbus yra gartraukio sprendimas – jis buvo paslėptas po veidrodžio apdaila, kuri atspindi visą pagrindinį šio būsto grožį – panoramą. Veidrodis neturi jokio šalutinio „svorio“ jis suteikia tik tokią informaciją, kuri jau yra.

Valgomojo stalo, kėdžių ir šviestuvų derinys – keičiantis nuotaiką (kaip ir vaizdas pro langus sutemus), lakoniškiems šviestuvams šviečiant, išryškėja stalo perregimumas, jo įdomi konstrukcija, šviesos atspindžiai kuria jaukią bei prabangią nuotaiką. Kontrasto šiai zonai suteikia išskirtinio dizaino baltos kėdės (jos dizainerės manymu atrodo tarsi debesėliai kabantys ore).

Svetainė – poilsiui ir laisvalaikio leidimui skirta zona, buvo išskirta ramios žalios spalvos žaismu. Nors naujos spalvos įnešimas gali pasirodyti, kaip nieko daug, bet nuotaikai ir pojūčiui išskirti pakanka paviršių kontrasto.

Miegamasis arba slepiasi už stumdomų durų, arba yra atviras vientisoje erdvėje. Spalvų paletė jame kartojasi, tačiau išsiskiria švelnumu, minkštumu, kurį suteikia kiliminė danga. Minimalistinė miegamojo lova nėra atskiras objektas, o visuma, nes čia svarbi ramybė, kuri atsiranda neperkrautoje erdvėje.

Darbo/svečių kambarys – trumpalaikio darbo zona, arba svečių poilsio erdvė. Ji slepiasi už vitrinos, kuriančios ritmiką ir keičiantis apšvietimui, kuriančios skirtingą nuotaiką.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

93 kv.m butas Vilniuje: ypatinga senamiesčio atmosfera (18)

Autentiškas, prabanga dvelkiantis būstas prie pat Lietuvos Respublikos prezidentūros yra unikalus tiek savo vidumi, tiek išore.

40 kv.m butas Vilniuje: pastelinių atspalvių žaismingumas (26)

Projektuojant nedidelės kvadratūros butus, pirmiausia, labai svarbu tinkamai suskirstyti erdves, atsižvelgiant į bute gyvensiančių žmonių poreikius ir gyvenimo būdą. Kiekvienas kvadratinis metras turi būti kruopščiai apgalvotas, atsisakant tuščių, nefunkcionalių zonų. Interjero dizainerė Eugenija Augulienė („Ebi Interjero dizainas“) pasakoja, kad kurdama šio nedidelio buto interjerą, jautė užsakovų pasitikėjimą. Tai leido kuriant improvizuoti, todėl projekto koncepcija atsirado labai natūraliai.

156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą (11)

Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.

180 kv.m apartamentai Užupyje: sunku rasti prie ko prikibti (8)

Pačioje Užupio širdyje nuomojami šviesūs trijų miegamųjų kambarių apartamentai per du aukštus. Rafinuotas interjero dizainas, aukštos lubos, prabangūs apdailos sprendimai padėjo sukurti jaukų interjerą.

PRIEŠ ir PO: kaip minimalistinis stilius pakeitė 68 kv.m butą (16)

„Siekiau tokio įspūdžio: užlipate senos statybos namo laiptais, atidarote duris ir pasijuntate lyg įžengę į kitą, šviesų ir erdvų, pasaulį, – sako interjerą kūrusi interjero dizainerė Ieva Gabytė. – Manau, man pavyko. Santūrus skandinaviškas stilius su šiltomis natūraliomis detalėmis puikiai atitiko šeimininkų lūkesčius, o aš bandau žvelgti giliau: interjeras yra mus supanti aplinka, svarbiausios detalės esame mes, žmonės, su savo spalvotais gyvenimais, emocijomis, istorijomis – tad jų pėdsakai turi atsispindėti. Be jų interjeras bus stilingas, estetiškas ir t.t., bet gyvybės jame stigs.“

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m butas Vilniuje, kuriame nereikia kurti prabangos – pakanka vaizdo pro langą (20)

40 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Kuriant šį interjerą, pro būsto langus atsiveriantys vaizdai projekto autorei Rasai Černakauskienei tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu.

61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna (13)

Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).

45 kv.m butas Vilniuje: betonas ir fanera – nebūtinai tik statybinė medžiaga (21)

Įrenginėjant šį 2 kambarių butą įkvėpimo buvo semtasi iš industrinio interjero stiliaus, kuriame yra išryškinamos neapdirbtos konstrukcinės, mechaninės detalės, kurios kituose interjeruose paprastai yra slepiamos. Kurdamas tokio tipo interjerą, dizaineris Ernestas Možeiko (interjero dizaino studija „4SIENOS“) susidūrė su iššūkiu – jaukumo detalių šilumos ir konstrukcinių medžiagų šaltumo balansavimu.

64 kv.m butas Vilniuje: maksimalios erdvės siekis nedideliame plote (18)

Nedidelis dviejų kambarių butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Buto savininkai – jauna, išsilavinusi ir gerą skonį turinti pora. Jie pageidavo, kad kuriant namų interjerą, būtų išsaugota kuo daugiau erdvės. Šiuo projektu užsiėmė studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Greta Magylaitė.

115 kv.m butas Vilniuje: klasikos ir gamtos harmonijos derinys (22)

Erdvus ir kupinas natūralios šviesos butas yra įsikūręs prestižiniame Valakampių rajone, Vilniuje. Pasak būsto savininkų šie namai yra skirti tiems, kurie ieško jaukių namų, vertina gamtos privalumus, džiaugiasi jos teikiama ramybę ir trokšta atitrūkti nuo intensyvaus gyvenimo būdo miesto šurmulyje.