156 kv.m apartamentai Vilniuje, kuriuose svarbiausias akcentas – vaizdas pro langą

 (12)
Šis 156 kv.m būstas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (interjero dizaino studija „Redeco“) pasakoja, kad būtent vietos, kurioje yra įrengtas butas, vaizdas pro langą yra svarbiausias ir išskirtiniausias šio interjero akcentas.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Minimalistinio stiliaus, keturių kambarių būstą sudaro šios erdvės: virtuvės ir valgomojo erdvė, svetainė, miegamasis, bendras darbo bei svečių kambarys. Dizainerė pasakoja, kad paprastai kuriant interjerą svarbiausia yra visų zonų tinkamas išplanavimas, judėjimo srautas ir mintis „kas čia yra svarbiausia“, suradus atsakymus – gimsta idėjos. Šiuo atveju svarbiausia – vaizdas pro langus. Judėjimo srautas ir numatytas erdvių sudalinimas padiktavo spalvinę ir medžiagiškumu išsiskiriančią apdailą. Interjere yra žaidžiama tų pačių spalvų medžiagiškumu (grublėtumu, švelnumu, šiurkštumu, minkštumu, tvirtumu) ir visa ši ritmika – kuria stiprų pojūtį, bet netampa pagrindiniais dalyviais.

Svarbios išplanavimo detalės – panelės ir vitrina. Už medžio panelių ir vitrinos slepiasi drabužinės, vonios ir WC patalpos bei bendras darbo bei svečių kambarys. Pagrindinė erdvė atvira – virtuvė, valgomasis ir svetainė. Tik miegamasis su savotiška paslaptimi, jis ir atviras, ir poreikiui esant uždaras, tam numatytos per visą patalpos aukštį stumdomos faneruotos juodos spalvos durys. Toks sprendimas turi tąsos jausmą. Taigi šis būstas padalintas į dvi dalis: gyvenamąją, kurioje vyksta veiksmas ir ramesnę – skirtą poilsiui.

Virtuvė yra spalviškai maskuojama. Baldo fasadinei apdailai pasirinkta juoda nedažyta MDF (vidutinio tanko medžio dulkių plokštė), kuri pasižymi praktiškumu įbrėžimo atvejais. Taip pat juodos spalvos fasadas vizualiai susilieja su juodos spalvos eglutės rašto parketlentėmis, taip patalpa atrodo ilgesnė, nes nėra aiškios grindų ir baldo ribos. Šioje erdvėje svarbus yra gartraukio sprendimas – jis buvo paslėptas po veidrodžio apdaila, kuri atspindi visą pagrindinį šio būsto grožį – panoramą. Veidrodis neturi jokio šalutinio „svorio“ jis suteikia tik tokią informaciją, kuri jau yra.

Valgomojo stalo, kėdžių ir šviestuvų derinys – keičiantis nuotaiką (kaip ir vaizdas pro langus sutemus), lakoniškiems šviestuvams šviečiant, išryškėja stalo perregimumas, jo įdomi konstrukcija, šviesos atspindžiai kuria jaukią bei prabangią nuotaiką. Kontrasto šiai zonai suteikia išskirtinio dizaino baltos kėdės (jos dizainerės manymu atrodo tarsi debesėliai kabantys ore).

Svetainė – poilsiui ir laisvalaikio leidimui skirta zona, buvo išskirta ramios žalios spalvos žaismu. Nors naujos spalvos įnešimas gali pasirodyti, kaip nieko daug, bet nuotaikai ir pojūčiui išskirti pakanka paviršių kontrasto.

Miegamasis arba slepiasi už stumdomų durų, arba yra atviras vientisoje erdvėje. Spalvų paletė jame kartojasi, tačiau išsiskiria švelnumu, minkštumu, kurį suteikia kiliminė danga. Minimalistinė miegamojo lova nėra atskiras objektas, o visuma, nes čia svarbi ramybė, kuri atsiranda neperkrautoje erdvėje.

Darbo/svečių kambarys – trumpalaikio darbo zona, arba svečių poilsio erdvė. Ji slepiasi už vitrinos, kuriančios ritmiką ir keičiantis apšvietimui, kuriančios skirtingą nuotaiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.