100 kv.m butas Vilniaus dangoraižyje

Projektuodama erdvų trijų kambarių butą 23-iame „Europos“ dangoraižio aukšte, studijos „Dalius & Greta Design“ komanda stengėsi pabrėžti išskirtinį šios erdvės privalumą – pro langus atsiveriančią nuostabią sostinės senamiesčio panoramą. Tiesa, siekiant, kad vaizdas pro langus taptų vienu svarbiausių interjero akcentų, o gyvenamoji aplinka būtų funkcionali, jauki ir šviesi, iš pradžių teko gerokai pakoreguoti erdvių išdėstymo projektą bei pritaikyti nestandartinių architektūrinių sprendimų.

„Europos“ dangoraižio 23-iame aukšte suprojektuotas beveik 100 m² ploto dviejų miegamųjų butas turėjo stebinti dideliais, per visą buto sieną nusitęsiančiais langais, už kurių įrengta didžiulė lodžija, – iš čia matoma įspūdinga Vilniaus senamiesčio panorama. Tačiau nuobodus pirminis buto projektas – į pailgus vienodo dydžio kambarėlius suskirstyta erdvė – nesuteikė galimybės iki galo atsiskleisti šiam privalumui, o būstas atrodė mažas ir nejaukus. Interjerą projektavusi studijos „Dalius & Greta Design“ komanda – architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė – pirmiausia nusprendė atverti erdvę ir į svetainę įleisti kuo daugiau natūralios šviesos. 

L. Garbačiausko nuotr.

Radikalūs planavimo pokyčiai, ypač pritaikant lenktas linijas ir taip kuriant funkcionalią erdvę, jau tapo šio dueto vizitine kortele, tad ne išimtis ir šis projektas. Rekonstruojant butą buvo išgriautos kone visos sienos ir suformuotos naujos. Projekto pagrindu tapo visą butą į dvi dalis dalijanti lenkta siena: vienoje jos pusėje, palei didžiulius langus, suformuotas bendrasis kambarys, o už jos – privačioji namų zona.

L. Garbačiausko nuotr.

Lenktas sienos linijas pakartoja ir kiti svetainės elementai – įgilintose lubų nišose įmontuoti apskriti šviesuvai, lenkta linija išdėstyti minkštieji poilsio zonos baldai, priderintas apskritų linijų fotelis ir pufas bei ant kilimo įkomponuotas apvalus žurnalinis staliukas.

L. Garbačiausko nuotr.

L. Garbačiausko nuotr.

Lenktoji siena iš svetainės pusės papuošta dinamiška įrėmintų nuotraukų galerija, o palei langus, priešais stiklinę jos dalį, skiriančią svetainę ir miegamąjį, pastatytas rašomojo stalas ir įrengta nedidelė darbo zona.

Buto šeimininkai iš pat pradžių pageidavo, kad dangoraižyje suprojektuotas interjeras būtų modernus ir funkcionalus, bet taip pat išliktų jaukus ir šiltas, todėl naujai atsivėrusioje didelėje ir šviesioje bendrojoje erdvėje buvo pritaikytas pastelinis pilkšvų, samaninių, rusvų atspalvių koloritas, derinamas su natūralaus ąžuolo grindų bei durų faktūra. Šis ramus, šiltas ir gana neutralus spalvinis derinys ne tik sukuria jaukumo atmosferą, bet ir padeda išryškinti įspūdingą vaizdą pro langą.

Naujai suformuotame erdviame bendrajame kambaryje įrengtos net kelios funkcinės zonos: palei didžiulius langus, pro kuriuos tarsi iš paukščio skrydžio matoma Vilniaus panorama, įkomponuota jauki svetainė – joje pritaikyti apskritų formų baldai dar labiau pabrėžė nestandartinį šio interjero elementą. Šiek tiek atokiau nuo poilsio zonos, prie pat lenktos sienos, įrengta kompaktiška virtuvė. Dalius ir Greta neslepia, kad šeimininkai iš pradžių skeptiškai vertino lenktos virtuvės idėją, tačiau vėliau sutiko, kad tai išties praktiškas ir estetiškas sprendimas. Norėdami išvengti atviros virtuvės buitiškumo įspūdžio, projekto autoriai virtuvės zonoje atsisakė keraminių plytelių ir sieną virš darbastalio dekoravo organinio stiklo plokšte su smagia mėgstamos dainos ištrauka.

L. Garbačiausko nuotr.

Virtuvės zonoje kartojami grafiniai motyvai – mėgstamos dainos ištrauka virš darbastalio bei dvispalvis paveikslas su šmaikščia iš Niujorko atkeliavusia fraze, kurią meniškai užrašė Dalius Regelskis, – šioje erdvėje sukuria pozityvų žaismingumo bei dinamikos įspūdį.

L. Garbačiausko nuotr.

Virtuvės siena virš darbastalio dekoruota blizgia organinio stiklo plokšte, padedančia išsaugoti estetišką buitinės paskirties zonos vaizdą.

L. Garbačiausko nuotr.

L. Garbačiausko nuotr.

Šeimininkų vonios kambaryje pritaikyti apskritų formų elementai – praustuvo spintelė, veidrodžiai, dušo kabina – pabrėžia interjere kuriamą lenktų linijų plastiškumą ir harmoningai įsilieja į bendrą visumą.

L. Garbačiausko nuotr.

Po rekonstrukcijos pastačius naujas pertvaras ir vizualiai padidinus buto erdvę ne tik pavyko išsaugoti galimybę įrengti du vonios kambarius, bet ir suprojektuoti nedidelę pirtelę. Ji prijungta prie erdvaus šeimininkų vonios kambario, į kurį galima įeiti iš jų miegamojo. Norėdami, kad į vonios kambarį patektų bent šiek tiek natūralios dienos šviesos ir patalpa atrodytų jaukiau, projekto autoriai lenktojoje sienoje, skiriančioje šį kambarį nuo virtuvės zonos, sumontavo matinio stiklo intarpą. Patalpos sienoms dekoruoti buvo pasirinktas baltas koloritas, derinamas su medžio faktūros elementais ir natūralių akmenų bei jūros motyvais: didžiajame šeimininkų vonios kambaryje, kuriame sumontuota vonia, dušinė, dvigubas praustuvas ir unitazas, sienos per visą perimetrą dekoruotos keraminėmis plytelėmis su jūros ir vandens nugludintų akmenų vaizdais. Tai padėjo sukurti romantika ir jaukumu dvelkiančią atmosferą.

L. Garbačiausko nuotr.

Mažajame vonios kambaryje dušinės siena dekoruota rusvomis keraminėmis plytelėmis, jas paįvairina intarpai su vandens nugludintų akmenų vaizdais.

L. Garbačiausko nuotr.
L. Garbačiausko nuotr.

Per visą butą einanti lenktoji siena – itin funkcionalus elementas: mažajame vonios kambaryje prie jos suformuota niša skalbyklei ir džiovyklei pastatyti, bendrajame kambaryje – virtuvės baldams bei darbo zonai, o miegamajame – drabužių spintai įrengti.

Perplanavus buto erdves ir suformavus lenktąją sieną, šeimininkų miegamajame liko tik vienas stiklinio fasado segmentas su durimis į lodžiją. Siekiant į šį kambarį įlieti daugiau natūralios dienos šviesos, lenktosios sienos atkarpa, besiribojanti su stiklinio fasado linija, buvo sumontuota iš skaidraus stiklo, pro kurį iš bendrojo kambario patenka šviesa.

L. Garbačiausko nuotr.

Iš svetainės pusės prie šio „vidinio lango“ pastatytas rašomojo stalas ir įrengta nedidelė darbo zona. Kad svetainėje vakarais deganti šviesa netrukdytų norinčiajam pailsėti, prie lango buvo sumontuotos specialios šviesą sulaikančios ritininės užuolaidos.

L. Garbačiausko nuotr.

Stengdamiesi, kad neįprastos formos šeimininkų miegamasis atrodytų jaukiai, Dalius ir Greta jam dekoruoti parinko šviesius tapetus su blizgiais raštais, vizualiai sukuriančiais šviesesnės patalpos įspūdį. Jaukumo suteikia natūralios medžiagos – lenktojoje sienoje suformuotoje nišoje įrengtos spintos durys, medžio faktūros baldai bei originalus reljefinis meno kūrinys virš lovos.

L. Garbačiausko nuotr.

Šeimininkų miegamajame vyrauja šviesūs pasteliniai atspalviai, paįvairinti blizgių tapetų raštų faktūra, padedančia vizualiai padidinti ir pašviesinti kambario erdvę.

L. Garbačiausko nuotr.

Perplanavus erdves, greta svetainės buvo suformuota netaisyklingos formos patalpa – čia įrengtas nedidelis, bet jaukus vaikų kambarys. Jo svarbiausias ir žaismingiausias elementas – juodai nudažyta siena, ant kurios galima piešti kreidelėmis.

L. Garbačiausko nuotr.

Nuotraukos – Leono Garbačausko.

Projekto autoriai – architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė, studija „Dalius & Greta Design“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis