Neretai turint standartinę erdvę priimami lengviausi sprendimai. Tačiau į pagalbą pasitelkus profesionalus ir praktiškus sprendimus, ir 50 kv.m namuose galima gyventi jaukiai ir patogiai. Šįkart į pagalbą ateina architektas Tautvydas Pasvenskas, atstovaujantis architektūros studiją „Baltican Ltd“.
Šį interjerą sukūrė „Vaida Home Design“ dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė. Joms buvo iškelta užduotis funkciškai įrengti būstą jaunuoliams (broliui ir sesei), kurie dar studijuoja.
Nedidelio 40 m² buto interjero stiliaus idėją lėmė pragmatiškas poreikis – šis būstas skirtas nuomai. Tad siekta sukurti patogią gyventi erdvę, o universalumas ir racionalumas tapo prioritetiniais aspektais. Pasak projekto autorės Gintarės Jarmalavičiūtės, interjeras turėjo būti daugeliui suprantamas, svarbios buvo ir būsto įrengimo sąnaudos: medžiagos turėjo būti kokybiškos, tačiau ne pačios brangiausios. Tad modernaus interjero koncepcija įgyvendinta pasirinkus santūrius, bet originalius dizaino sprendimus.
Žinoma, svajonės turi savybę pildytis. Šiuo metu modelis Gisele Bundchen parduoda savo butą Niujorke. Apartamentai įvertinti virš 15 mln. eurų. Būste įrengti trys miegamieji, dvi drabužinės, vonios kambarys ir kitos būtinos zonos. Tiesa, į namus galima patekti atskiru liftu.
277 kv.m butas pasižymi prabangiu ir eksliuzyviniu stiliumi. Būste yra net 6 kambariai. Tačiau nenuginčijamas šio interjero išskirtinumas – 120 kv.m terasa su įstiklinta sūkurine vonia ant stogo. O jaukumo suteikia ne tik tarpusavyje suderinti atspalviai, skoningi akcentai, pro vitrininius langus besiveržianti šviesa, bet ir įrengti du židiniai. Visą interjerą galite įvertinti nuotraukų galerijoje.
Dabar lyg ramybės ir komforto oazė atrodantis būstas iki remonto buvo smarkiai nugyventas, tačiau tai nesukliudė jį įsigijusiai porai siekti savo svajonės. O ji buvo paprasta – kuo kuklesnis, šviesesnis ir jaukesnis butas, kurį būtų lengva prižiūrėti ir nevargintų daiktų gausa. Projektą įgyvendinti padėjo dizainerė ir architektė Jurgita Ambraškaitė.
Daugelio mažų butų problema – daiktais perkrautos erdvės, nes dėl vietos stokos nepavyksta įrengti pakankamai spintų jiems patogiai susidėti. Taigi projektuojant nedidelį vieno kambario butą naujai pastatytame name, prestižiniame sostinės rajone, pagrindinis dėmesys buvo skiriamas racionaliems sprendimams, padedantiems išlaisvinti mažą erdvę.
Ieškojome interjero, kuris praskaidrintų nuotaiką, pažadintų norą po žiemos atnaujinti namus, paskatintų ieškoti įdomių dekoravimo idėjų. Toks yra naujas dizainerių Eglės Balčiūnaitės ir Jurgitos Dragūnaitės projektas: sumaniai perplanuotas, kad gyvenamoji erdvė būtų patogiai pritaikyta šeimininkės poreikiams, šiuolaikiškas ir jaukus, nes modernias griežtas formas sušvelnina klasikai būdingos detalės ir natūralios medžiagos, smagus ir linksmas, nes jauna buto šeimininkė nebijojo į namus įsileisti ryškių spalvinių blyksnių.
Apsipratus su naujais namais ir pagyvenus keletą metų kartais supranti, kad tavo poreikiai ir gyvenimo būdas pageidauja kitokios aplinkos. Taip vieną dieną „Minkštų namų“ architektė Lina Gronskytė sulaukė intriguojančio skambučio. Užsakovas sugalvojo pasididinti savo poilsio zoną ir susikurti jaukų vonios kambarį. O esamas garažas turėjo tapti jaukia ir šviesia svetaine. Kadangi namai jau buvo šiuolaikiškai įrengti, architektei reikėjo išlaikyti vientisumą, perkurti ir sujungti abi erdves.
Nors keli tūkstančiai lietuvių susiviliojo nusipirkti būstą saulėtoje Ispanijoje, Graikijoje ar kitoje šiltesnio klimato šalyje, kai kurie nenusisuka ir nuo gintarinio Baltijos pajūrio. Antri namai šalia pušyno gali tapti ne tik jaukiu antruoju būstu, bet ir puikia investicija, nors įrengti juos pajūryje, kurorto zonoje architektams tampa tikru iššūkiu.
Naujos statybos name esančio buto dizainas turėjo atitikti užsakovės – jaunos ir veržlios, bet kartu santūrios asmenybės – charakterį ir gyvenimo būdą. Todėl siekta sukurti šiluma ir šviesa spinduliuojančią erdvę, kurioje po intensyvios darbo dienos galima pasimėgauti ramybe.