Reklama

Konkursas kūrybingiems: nustebinkite šviestuvo dizainu ir užsidirbkite

 (1)
Šabloniški sprendimai vis rečiau tenkina mūsų poreikius. Tampame vis išrankesni savo aplinkai, be to, dažniau norime patys ją kurti ir tobulinti. Dabar turite progą realizuoti savo kūrybines idėjas! LED šviestuvų gamintoja „Elmo technologijos“ kviečia dalyvauti konkurse „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie ką šis konkursas ir kokie bus laimėtojų atrankos kriterijai, kalbėjomės su „Elmo technologijos“ rinkodaros vadove Roma Skaraite ir komisijos nariais – žurnalo MANO NAMAI vyr. redaktore Kristina Pečiukoniene, tapytoju Gintautu Vaičiu ir galerijos „Balta“ direktore Jolanta Šmidtiene.

Kodėl organizuojate tokį konkursą? Koks jo tikslas?
Roma Skaraitė. Šį konkursą organizuojame tam, kad paskatintume žmonių kūrybingumą. Kad ir kaip banaliai skamba, tai išties svarbiausia priežastis. Pastebime, jog į šviestuvų salonus užsukę klientai dažnai dalijasi idėjomis, kokių šviestuvų jie norėtų, kokius įsivaizduoja savo namuose.

Nusprendėme suteikti jiems progą sukurti svajonių šviestuvo projektą, pagal kurį mes pagaminsime realų šviestuvą ir juo prekiausime Lietuvoje ir užsienyje, o dalį uždarbio atiduosime idėjos autoriui. Tai pirmas tokio pobūdžio konkursas Lietuvoje, tad tikimės, kad jis išjudins žmones, skatins būti kūrybingiems ir nedvejojant įgyvendinti savo svajones.

Gintautas Vaičys. Šis konkursas – dar viena erdvė ir galimybė kūrybingiems žmonėms išreikšti save. Kitas svarbus jo aspektas, mano galva, yra paskata derinti techniką su kūryba, skatinti pramoninkų ir menininkų bendradarbiavimą. Funkcionalumas ir dizainas – du vienodos svarbos dalykai, o kūrėjo užduotis – rasti deramą balansą. Juk galima sugalvoti labai gražią, bet visiškai nenaudingą ar neįgyvendinamą idėją. Kita vertus, galima sukurti labai menišką šviestuvą, kuris taps interjero akcentu, bet kartu turės aiškią, apibrėžtą funkciją. Apšvietimo sprendimai gali būti taip sumanyti, kad jų nė nepastebėtume, tačiau jie gali tapti ir išskirtine detale prabangiuose namuose.

Kam šis konkursas skirtas?
Roma Skaraitė. Konkursas skirtas visiems kūrybingiems žmonėms – tiek menininkams, architektams ir dizaineriams, tiek ir visiems kitiems, turintiems idėjų, kaip atrodytų jų svajonių šviestuvas. Visiškai vienodomis sąlygomis gali dalyvauti visi pilnamečiai gyventojai, nepriklausomai nuo jų lyties ar profesijos.

Kokia šio konkurso nauda? Kodėl žmonės turėtų jame dalyvauti?
Roma Skaraitė. Konkurso vertinimo komisija ir portalo ManoNamai.lt skaitytojai išrinks penkis nugalėtojus, pagal kurių idėjas pagaminsime šviestuvus ir prekiausime jais Lietuvoje ir užsienyje. Laimėjusių projektų autoriai gaus 20 % dydžio komisinį mokestį nuo parduotų šviestuvų. Taip konkurso dalyviai galės realizuoti savo idėjas ir užsidirbti pinigų, o mes atnaujinsime savo salonų asortimentą net penkiais išskirtiniais pakabinamų šviestuvų modeliais.

Jolanta Šmidtienė. Manau, kad konkursas ypač aktualus jauniesiems dizaineriams, kurie per jį gali išreikšti savo ir lietuviško dizaino tradicijų išskirtinumą. Įžvelgiu jame lietuviško dizaino atsinaujinimo galimybę.

Gintautas Vaičys. Pritarčiau, kad jaunimui tai puiki galimybė ieškant savęs pasivaržyti su kitais, atsiskleisti. Tačiau tikimės, kad daug vertingų idėjų pateiks ir patyrę kūrėjai, turintys išskirtinį braižą ir stilių.

Konkursas kūrybingiems: nustebinkite šviestuvo dizainu ir užsidirbkite
© Organizatorių nuotr.

Kam apskritai reikalingi tokie konkursai?
Roma Skaraitė. Tai nėra tradicinis konkursas. Neretai pamirštame apie apšvietimo svarbą namuose, todėl siekiame atkreipti į tai dėmesį. Kartu tai švietėjiškas projektas, per kurį rašysime straipsnius apie namų apšvietimą.

Gintautas Vaičys. Manau, kad tokie konkursai yra geri, nes jie pritraukia menininkų ir visuomenės dėmesį. Menininkams suteikiama motyvacija stengtis, o visuomenė gauna naujų impulsų. Visų mūsų skonis skiriasi, todėl rinkoje turi būti pakankamai produktų, kad turėtume iš ko rinktis.

Kristina Pečiukonienė. Konkursui pateikti darbai bus skelbiami portale ManoNamai.lt, taigi kiekvienas norintis galės juos pamatyti, įvertinti ir savo balsu prisidėti renkant geriausią idėją. Viliamės, kad žurnalo ir portalo skaitytojams tai suteiks įkvėpimo gražinti savo aplinką, o kartu ugdys estetinį skonį.

Kiek apšvietimas svarbus namuose ir interjero dizaine?
Jolanta Šmidtienė. Geras, tinkamas apšvietimas – vienas svarbiausių interjero dizaino elementų. Matomoje vietoje kabantis šviestuvas gali prilygti meno kūriniui. Apšvietimo funkcija turi būti aiškiai apibrėžta, atsižvelgiant į tai, kas apšviečiama – siena, paveikslai ar erdvė.

Roma Skaraitė. Apšvietimas yra neatsiejama interjero detalė, kuri tiesiogiai veikia žmonių nuotaiką ir darbingumą. Turbūt svarbiausia apšvietimo užduotis – suteikti namams dirbtinę šviesą, ypač tada, kai lauke tamsu ar apsiniaukę. Tinkamai apšvietus erdvę, galima ne tik ją vizualiai padidinti, bet ir sukurti jaukią atmosferą.

Vienas iš būdų, kaip panaudoti apšvietimą interjero dizaine – „sluoksniuoti“ šviesą. Taip šviesa tolygiai pasiskirsto visuose kambariuose. Atminkite, kad norimam rezultatui pasiekti nepakaks vieno šviesos šaltinio, turi būti naudojami keli skirtingi apšvietimo sprendimai.

Gintautas Vaičys. Apšvietimas turi dvi pagrindines funkcijas – nuo jo priklauso, ar aplinka bus tvarkinga ir graži, ir ar žmogus joje gerai jausis. Reikia nepamiršti, kad šviesa yra nepaprastai svarbi gerai savijautai, pozityvumui, padeda įveikti niūrią nuotaiką, ypač tamsiuoju laikotarpiu.

Atrodo akivaizdu, bet kartais pamirštama, kad dirbdami prie prasto apšvietimo gadiname akis. Tinkamai apšviestai darbo ar bet kokiai kitai aplinkai sukurti nepakanka vienos lempos, tam reikia priemonių rinkinio. Kuo daugiau ir įvairesnių šviesos šaltinių turime, tuo geriau. Žinoma, šviestuvas turi įsilieti į namų aplinką, derėti prie kitų interjero sprendimų. Svarbiausia – praktinės ir estetinės funkcijos dermė.

Į kokius kriterijus, vertindama pateiktus darbus, atsižvelgs komisija?

Jolanta Šmidtienė. Novatoriškumą, patrauklumą, funkcionalumą – visų pirma, šviestuvas turi tinkamai skleisti šviesą, o jo dizainas būti gerai apgalvotas, meniškai realizuotas ir įgyvendinamas. Estetinė vertė ne mažiau svarbi nei praktinė funkcija.

Gintautas Vaičys. Konkursui pateikiamų projektų autoriai turi apmąstyti, kaip jų sukurtas šviestuvas atrodys šiandieniniame interjere, kaip derės su aplinka, kaip bus pritaikomas kasdieną. Visa tai turi atsispindėti pateiktuose dizaino projektuose. Ne mažiau svarbus šviestuvo unikalumas, jo dizaino išskirtinumas.

Plačiau susipažinti su konkurso sąlygomis ir terminais galite ČIA

Užsakymo nr.: PT_72299508

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dalyvauk ir laimėk

KONKURSAS: LAIMĖK RAMINANTĮ „BIODERMA“ KREMĄ JAUTRIAI, RAUSTANČIAI ODAI

Atsakyk į klausimą ir laimėk kremą! Apdovanosime 3 konkurso dalyvius.

Laimėk 5 pakvietimus į Vilniaus universiteto Botanikos sodą!

Paskutinį spalio mėn. šeštadienį Vilniaus universiteto Botanikos sodas kviečia mažus ir didelius į unikalią paskaitą, kurioje bus galima sužinoti daug įdomių dalykų apie paslaptingus bioliuminescencinius organizmus, natūraliai šviečiančius gamtoje.

KONKURSAS: pasikvieskite į namus tikrąjį pavasarį!

Pavasaris šiemet mus tikrai vedžioja už nosies, tačiau neverta nusiminti!

Už kavos puodelio nuotrauką - kvepiantys prizai (5)

Kartu su lapkričio numeriu kiekvienam žurnalo "Mano namai" prenumeratoriui išsiuntėme malonų siurprizą - kvapnios kavos "Aroma Gold". Mėgaukitės gerdami nuostabią kavą ir skaitydami žurnalą, kurį kurti jūs ir įkvepiate!

Konkursas kūrybingiems: nustebinkite šviestuvo dizainu ir užsidirbkite (1)

Šabloniški sprendimai vis rečiau tenkina mūsų poreikius. Tampame vis išrankesni savo aplinkai, be to, dažniau norime patys ją kurti ir tobulinti. Dabar turite progą realizuoti savo kūrybines idėjas! LED šviestuvų gamintoja „Elmo technologijos“ kviečia dalyvauti konkurse „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“.

KONKURSAS: kas savaitę laimėkite po 10 litrų SADOLIN sienų dažų! (2)

Ketinate atnaujinti namus, tačiau niekaip neapsisprendžiate, kokia spalva tiktų Jūsų sienoms? Mes žinome, kaip padėti!

Konkursas: sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk! (7)

Moderniems šviestuvams priskiriamos funkcijos atveria daugybę naujų galimybių projektuojant interjerus ir meta iššūkį surasti reikiamo dizaino šviestuvą.

KONKURSAS: mano mylimiausia orchidėja (3)

Orchidėja – gėlė, kuri puošia daugelio lietuvių namus. Kviečiame dalyvauti naujausiame konkurse ir galbūt būtent Jums atiteks vertingi bei naudingi prizai.

KONKURSAS: laimėk kambario perdažymą! PASKELBTAS NUGALĖTOJAS

Jau seniai svajojote perdažyti patalpas kitomis spalvomis? Dabar pats laikas permainoms! Turbūt sutiksite, kad spalvos namų interjere turi didelę galią: jos skatina mūsų vaizduotę, leidžia susikurti jaukią aplinką ir netgi daro įtaką kasdienei nuotaikai. Taigi, „Vivacolor“ šiandien Jums sako: „gana atidėlioti perdažymą ir atsinaujinkite dar šį pavasarį!“