Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?

Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką reikia žinoti apie spalvų paletes?

Renkantis spalvų paletę, pirmiausia reikia suprasti, kaip spalvos dera tarpusavyje, kaip viena kitą papildo. Vienas iš būdų kaip išsirinkti tinkamą spalvų derinį – prisiminti pradinėse klasėse ant sienos kabėjusį spalvų ratą. Ši priemonė puikiai padeda suprasti kokios spalvos dera tarpusavyje. Šiuo ratu, renkantis spalvų paletę, galima naudotis dvejais būdais: rinktis viena kitą papildančias spalvas arba analogiškas spalvas. Spalvos esančios viena priešais kitą spalvų rate yra papildančios viena kitą, o analogiškos spalvos – tai spalvos esančios šalia viena kitos, kurios gražiai viena su kita susilieja.

Kitas paprastas būdas, kuris gali padėti išsirinkti spalvų paletę – gamtovaizdis. Gamta dažnai gali padiktuoti natūraliai tarpusavyje derančių spalvų derinį. Tokio įkvėpimo galima semtis visur: pajūryje, kalnuose ir net nuosavame kieme. Bet koks peizažas gali padiktuoti 5-6 spalvas, kurios tikrai viena kitą papildys.

Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?
© Shutterstock

Kokių taisyklių reikia laikytis, renkantis virtuvės spalvų paletę?

Visiems yra puikiai žinoma, kad taisyklės interjero kontekste, visada gali būti sulaužomos – virtuvės spalvų pasirinkimas ne išimtis. Paprastai šioje erdvėje yra rekomenduojama naudoti žemės atspalvius, šiltas neutralias arba šviesias spalvas, nes yra manoma, kad šios spalvos sukurią jaukią atmosferą vakarienių ir ilgesnių pasisėdėjimų prie stalo metu. Kai kurie specialistai nepataria naudoti labai tamsių bei šaltų spalvų, nes jos neskatina alkio jausmo, o tai galbūt nevisai tinka šiai erdvei.

Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?
© Shutterstock

Ar visos spalvos tinka jūsų virtuvei?

Iš principo virtuvėje galima naudoti įvairiausias spalvų paletes, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą, reikia įvertinti kelis svarbius aspektus: natūralios šviesos kiekį, erdvės dydį bei formą. Pavyzdžiui, mažoje virtuvėje, kurioje yra mažai natūralios šviesos, nepatariama naudoti juodos spalvos, nes ši sugeria šviesą ir vizualiai sumažina virtuvės plotą. O štai didelėje, natūralios šviesos kupinoje virtuvėje tamsios spalvos tikrai tinka. Beje, per daug baltos spalvos tokioje erdvėje gali sukurti gan nejaukią, šaltą atmosferą (erdviai baltos spalvos virtuvei jaukumo gali suteikti parinkti šilti arba tamsūs elementai).

Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?
© Shutterstock

Kokios spalvos visada tinka virtuvei?

Žemės spalvos. Žemės spalvos (pavyzdžiui: sodri žalia, ruda) yra labai natūralus pasirinkimas, nes maistas ant mūsų stalo atsiranda būtent iš žemės. Tai yra saugus pasirinkimas, nes žemės atspalvių paletė niekada neišeis iš mados.

Balta. Ši spalva yra ypatingai populiari, nes ji sukuria atviros, šviesios ir tvarkingos erdvės įspūdį. Ją lengvai galima derinti su įvairiomis kitomis spalvomis. Balta virtuvė asocijuojasi su modernumu bei šiuolaikiškumu.

Raudona. Raudona spalva tikrai nėra dažnas pasirinkimas, bet specialistai sako, kad ši spalva labai tinka virtuvės erdvei. Raudoni akcentai sukuria svetingos erdvės įspūdi.

Neutralios spalvos. Jeigu bijote suklysti rinkdamiesi virtuvės spalvą, visada galite rinktis neutralias spalvas. Nors tai gali pasirodyti per daug saugus pasirinkimas, naudojant ryškias faktūras, tikrai galima sukurti išskirtinį neutralių spalvų virtuvės dizainą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spalvos

Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?

Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.

2018-ųjų metų spalva įkūnija ryškesnio interjero tendenciją

Skandinaviškam interjero stiliui tampa būdingos Europoje populiarios žemės spalvos. Tuo įsitikinusi kompanijos „Tikkurila“ sudaryta vertinimo komisija, paskelbusi spalvą „Terracotta“ (N405) 2018 metų spalva. Raudoną molį primenantis oranžinis šios spalvos atspalvis suteikia įprastam šviesiam interjerui taip reikalingos šilumos.

Kaip šių metų spalvą prisijaukinti interjere

„Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados pasaulyje, kine, televizijoje ir žinoma stilinguose interjeruose. 2018 metais tai bus ryški violetinė spalva (angl. ultra violet). „Domus galerijos“ ambasadorės, interjero dizainerės Kristina Balaišytė ir Vaida Kandratavičiūtė dalijasi patarimais, kaip šią paslaptingą spalvą prisijaukinti savo namų interjere.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva

„Pantone Color Institute“ paskelbė 2018 m. spalvą. Tai – ryškiai violetinė.

6 spalvos, kurios namuose gali kelti nemalonias asociacijas (2)

Turbūt kiekvienas turime keletą spalvų, kurios ne tik asmeniškai nepatinka, bet ir nesižiūri bet kur, juolab interjere.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų (1)

Balta spalva neabejotinai atrodo elegantiškai, yra aktuali bet kokiu laikmečiu, o ypač šiais laikais, kai ją galima išvysti praktiškai kiekvienuose namuose, nes visi arba gyvena baltame interjere, arba apie jį svajoja. Vis dėlto derėtų nuodugniai apsvarstyti, ar konkretus interjero elementas tikrai turi būti baltas. Neretai po kurio laiko naujakuriai supranta, kad sunkumų prižiūrėti baltos spalvos elementą yra daugiau, nei džiaugsmo dėl šviesios spalvos.

3 originalios vaikų kambario interjero idėjos

Papuoškite mergaičių kambarį žvaigžde ant sienos ir sukurkite išskirtinį foną asmenukėms daryti. Nudažykite žvaigždę dažais, leidžiančiais ant jų rašyti kreida, ir tegul vaiko fantazija atsiskleidžia tiesiog piešiant ant sienų!

Dekoro tendencija: žalios spalvos siena

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad šiuo metu ypač populiarios dažytos sienos. Žalios spalvos dominavimas interjere prasidėjo prieš 3-4 metus, tačiau labiau buvo matomos mikro atmainos, tokios, kaip botanikos, džiunglių, pasteliniai tropiniai elementai. Šiuo metu žalia spalva tapo tikra makro tendencija.

Naujausios tendencijos: sizalis, kokosų pluoštas, jūrų žolės atgimsta moderniose erdvėse

Aplinką tausojantys produktai – neatskiriama šiuolaikiško stilingo gyvenimo dalis. Natūralios apdailos medžiagos – nešabloninės, jos padeda įgyvendinti individualius interjero dekoravimo sprendimus. Atsinaujinančių pluoštų tekstilinė grindų danga ar kilimas – tai ne tik unikalus dizaino elementas, bet ir individualaus stiliaus bei darnaus santykio su gamta išraiška.

Jaukesnė atmosfera namuose: pasitelkite įvairias spalvas virtuvėje

Dažnai mūsų emocijos lemia indų, serviravimo elementų, baldų, staltiesės spalvas ir apskritai visus spalvinius sprendimus. O kokiomis spalvomis save apsupti, norint kontroliuoti apetitą?