Interjeras
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. rugpjūčio 29 d. 11:38

Renkamės spalvas: pilka

Jei interjerui rinksitės pilką spalvą - dažymui, baldams ar medžiagai, štai keletas pilkos spalvos reikšmės apibrėžimų. Spalvų reikšmių žinojimas padės jums teisingai išsirinkti.

Pilka techniškai nėra spalva, ji neutrali, bet mes ją šiame kontekste vadinsime spalva. Tai spalva, kurią mes gausime sumaišę dvi pirmines spalvas.

Pilka dažniausiai laikoma nykia, nuobodžia spalva, ji nepastebima, kol nesugrupuojama su kokia pagrindine spalva, pvz., ryškiai rožine ar skaisčiai oranžine.

Pilka yra labai populiari išorės darbams, nes ji nėra iššaukianti, gerai dera su daugybe kitų spalvų.

Ji naudinga ir vidaus darbams, dekoruojant interjerą, nes yra subtili ir stabili, ne tokia dramatiška kaip balta ar juoda, kitos neutralios spalvos, ji dera su kitomis spalvomis, nes neužgožia jų.

Pavyzdžiui, naudojant ryškias spalvas – žalią, mėlyną, raudoną, atrodys linksmai ir jausmingai ir gali būti per ryšku, paderinus su pilka jos įgautų pusiausvyros, taptų subtilesnės.

Pilka spalva – pagrindinis šiuolaikinio kambario akcentas

Pilka spalva dažnai naudojama kuriant pramoninį dizainą, pvz., jūsų nešiojamas kompiuteris, klaviatūra, mobilus telefonas, kalkuliatorius, medicinos prietaisai dažniausiai yra pilki. Tai reiškia, kad jie derės prie jūsų interjero.

Metalo apdaila yra dažniausiai pilka, šviesiai pilka, plieno, aliuminio, anglies pilkumo, nerūdijančio plieno- įvairi apdaila. Mes pilką spalvą matome dažniau nei ją atpažįstame.

Peiliai iš nerūdijančio plieno, šviesų jungikliai, šviestuvai, grindų jungtys, durų rankenos, durų laikikliai – galima tęsti ir tęsti. Pilkos spalvos gausu kiekvienuose namuose ir ji gyvuoja nepastebima, maišydama atspalvius, persipindama su kitomis spalvomis.

Su kuo asocijuojasi pilka spalva?

Pilka spalva simbolizuoja tvirtumą, susitaikymą, stabilumą, orumą, neryžtingumą, saugumą, lėtumą, atsargumą,drausmę, saugumą, ji laikoma šalta, neutrali, ji tinka deryboms, skatina eiti į kompromisus.

Pilka – labai naudinga spalva naudojant ją kaip pagrindo spalvą dažant sienas, tada jūs galite pridėti kitas spalvas pabrėžimui, tai labai ekonomiškas pasirinkimas, nes jūs ryškias spalvas galėsite keisti, o pilka spalva gerai atrodys kaip pagrindo spalva.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Vienas didžiausių paklydimų interjero dizaino teorijoje – juodos spalvos sumenkinimas. Daug kas mano, kad juoda sugeria šviesą, vizualiai sumažina erdvę ir yra per daug niūri. Tačiau profesionalai žino, kad ši nuomonė klaidinga, ir plačiai naudoja juodą spalvą – kuria grafiškus, prabangius, subtilaus skonio interjerus.
Bekuriant namų interjerą dažnai kyla klausimas, kokią šviesią spalvą parinkti tamsiam kambariui? Kaskart, kai užduodamas toks klausimas, galimas tik vienas atsakymas – šviesi spalva netinkama tamsiame kambaryje.
Šokoladas, avietės, ananasas, slyvos, moliūgas... Kaip sukurti interjerą, naudojant pačias skaniausias spalvas pasaulyje? Siūlome paprastus spalvinius derinius, kurie tiks bet kokiam kambariui dekoruoti.
Žmonės, nusprendę suteikti namams naują įvaizdį, dažnai renkasi šią linksmą ir gaivią spalvą. Nepaisant jos populiarumo, geltona spalva pasižymi šiek tiek aikštinga reputacija. Jos atspalvis priklauso nuo to, kokios detalės ją supa ir kiek šviesos patenka į kambarį. Ši spalva gali būti šilta ar šalta, ryški ar tamsi, „civilizuota“ ar laukinė.
Pasaulio podiumai dar sykį mus bando įtikinti, kad pavasaris - ryškių spalvų metas. Viena pagrindinių 2012 metų pavasario-vasaros sezono krypčių - tai akis patraukiančios neoninės spalvos. Beje, tai tinka kalbant apie aprangą, avalynę, aksesuarus ir makiažą, o ar tinka interjere?
Mėlyna spalva mus supa visur – kur bepažvelgsime, akys užklius už mėlyno atspalvio... Pirmiausia, žinoma, dangus – jis visada nuostabus, kokios spalvos bebūtų... Vandenys – jūra, upės, ežerai.
Senovinė kinų fengšui teorija apibūdina harmoningą su jūsų asmenine energija (arba chi) daiktų išdėliojimą erdvėje. Energijos teoriją sudaro penki gamtos elementai – medis, ugnis, žemė, metalas ir vanduo, kiekvienas iš jų turi atitinkančią spalvą.