Interjeras
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. rugpjūčio 29 d. 11:38

Renkamės spalvas: pilka

Jei interjerui rinksitės pilką spalvą - dažymui, baldams ar medžiagai, štai keletas pilkos spalvos reikšmės apibrėžimų. Spalvų reikšmių žinojimas padės jums teisingai išsirinkti.

Pilka techniškai nėra spalva, ji neutrali, bet mes ją šiame kontekste vadinsime spalva. Tai spalva, kurią mes gausime sumaišę dvi pirmines spalvas.

Pilka dažniausiai laikoma nykia, nuobodžia spalva, ji nepastebima, kol nesugrupuojama su kokia pagrindine spalva, pvz., ryškiai rožine ar skaisčiai oranžine.

Pilka yra labai populiari išorės darbams, nes ji nėra iššaukianti, gerai dera su daugybe kitų spalvų.

Ji naudinga ir vidaus darbams, dekoruojant interjerą, nes yra subtili ir stabili, ne tokia dramatiška kaip balta ar juoda, kitos neutralios spalvos, ji dera su kitomis spalvomis, nes neužgožia jų.

Pavyzdžiui, naudojant ryškias spalvas – žalią, mėlyną, raudoną, atrodys linksmai ir jausmingai ir gali būti per ryšku, paderinus su pilka jos įgautų pusiausvyros, taptų subtilesnės.

Pilka spalva – pagrindinis šiuolaikinio kambario akcentas

Pilka spalva dažnai naudojama kuriant pramoninį dizainą, pvz., jūsų nešiojamas kompiuteris, klaviatūra, mobilus telefonas, kalkuliatorius, medicinos prietaisai dažniausiai yra pilki. Tai reiškia, kad jie derės prie jūsų interjero.

Metalo apdaila yra dažniausiai pilka, šviesiai pilka, plieno, aliuminio, anglies pilkumo, nerūdijančio plieno- įvairi apdaila. Mes pilką spalvą matome dažniau nei ją atpažįstame.

Peiliai iš nerūdijančio plieno, šviesų jungikliai, šviestuvai, grindų jungtys, durų rankenos, durų laikikliai – galima tęsti ir tęsti. Pilkos spalvos gausu kiekvienuose namuose ir ji gyvuoja nepastebima, maišydama atspalvius, persipindama su kitomis spalvomis.

Su kuo asocijuojasi pilka spalva?

Pilka spalva simbolizuoja tvirtumą, susitaikymą, stabilumą, orumą, neryžtingumą, saugumą, lėtumą, atsargumą,drausmę, saugumą, ji laikoma šalta, neutrali, ji tinka deryboms, skatina eiti į kompromisus.

Pilka – labai naudinga spalva naudojant ją kaip pagrindo spalvą dažant sienas, tada jūs galite pridėti kitas spalvas pabrėžimui, tai labai ekonomiškas pasirinkimas, nes jūs ryškias spalvas galėsite keisti, o pilka spalva gerai atrodys kaip pagrindo spalva.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Balta spalva ne tokia paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Už jos apgaulingo „bespalviškumo“ slypi neribotos tiek spalvinių, tiek stiliaus sprendimų galimybės. Interjere ji visuomet atrodo elegantiškai, gaiviai ir stilingai, yra ganėtinai sudėtinga ir daugiaprasmė.
Visus atspalvius galima suskirstyti į šiltus ir šaltus tonus. Pirmieji atpalaiduoja ir nuramina, o antrieji veikia priešingai, tai yra, nuteikia darbui bei stimuliuoja protinę veiklą.
Juodai baltos derinys garantuoja elegantišką, modernų stilių, kuris patinka daugeliui. Nors pakankamai ryškus, šis kontrastas taip pat ganėtinai lankstus ir gali būti derinamas su šviesiomis ar neutraliomis spalvomis. Be to, esti nemažai raštų ir stilių, iš kurių galima pasirinkti ieškant tinkamų baltos ir juodos spalvos kombinacijų.
Spalvos pasižymi puikia ypatybe pakelti nuotaiką, tad kodėl tuo nepasinaudoti dekoruojant namus? Jei senokai pabodo blankios ir nuobodžios sienos, išbandykite ryškias spalvas, kurios atgaivins ir namus, ir sielą.
Mėlyna gali būti išreikšta dviem atspalviais – šviesiu ir tamsiu. Tačiau mėlyna spalva, kaip ir bet kuri kita, turi begalę šiltų ir šaltų atspalvių. Juk mėlyna – tarpinė spalva tarp raudonos ir žalios. Artėdama prie žalios, mėlyna virsta akvamarino, turkio, indigo.
Raudona spalva feng shui filosofijoje priskiriama ugnies elementui. Tai šilumos, jaudulio ir aistros spalva. Jūsų namams, kaip ir kūnui, kiekvieną sezoną būtina šiluma. Namams jos gali suteikti raudona spalva.
Jeigu mėgstate raudoną spalvą, tikriausiai jau ne kartą bandėte su ja „pažaisti“ interjere. Raudonos detalės pagyvina aplinką, suteikia jai šarmo, tačiau dominuojanti raudona gali per daug „užkaitinti“ kraują. Klasikiniai raudonos deriniai yra su balta ir juoda, tačiau kodėl jums nepabandžius atrasti savojo varianto?