Interjeras
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. rugpjūčio 29 d. 11:38

Renkamės spalvas: pilka

Jei interjerui rinksitės pilką spalvą - dažymui, baldams ar medžiagai, štai keletas pilkos spalvos reikšmės apibrėžimų. Spalvų reikšmių žinojimas padės jums teisingai išsirinkti.

Pilka techniškai nėra spalva, ji neutrali, bet mes ją šiame kontekste vadinsime spalva. Tai spalva, kurią mes gausime sumaišę dvi pirmines spalvas.

Pilka dažniausiai laikoma nykia, nuobodžia spalva, ji nepastebima, kol nesugrupuojama su kokia pagrindine spalva, pvz., ryškiai rožine ar skaisčiai oranžine.

Pilka yra labai populiari išorės darbams, nes ji nėra iššaukianti, gerai dera su daugybe kitų spalvų.

Ji naudinga ir vidaus darbams, dekoruojant interjerą, nes yra subtili ir stabili, ne tokia dramatiška kaip balta ar juoda, kitos neutralios spalvos, ji dera su kitomis spalvomis, nes neužgožia jų.

Pavyzdžiui, naudojant ryškias spalvas – žalią, mėlyną, raudoną, atrodys linksmai ir jausmingai ir gali būti per ryšku, paderinus su pilka jos įgautų pusiausvyros, taptų subtilesnės.

Pilka spalva – pagrindinis šiuolaikinio kambario akcentas

Pilka spalva dažnai naudojama kuriant pramoninį dizainą, pvz., jūsų nešiojamas kompiuteris, klaviatūra, mobilus telefonas, kalkuliatorius, medicinos prietaisai dažniausiai yra pilki. Tai reiškia, kad jie derės prie jūsų interjero.

Metalo apdaila yra dažniausiai pilka, šviesiai pilka, plieno, aliuminio, anglies pilkumo, nerūdijančio plieno- įvairi apdaila. Mes pilką spalvą matome dažniau nei ją atpažįstame.

Peiliai iš nerūdijančio plieno, šviesų jungikliai, šviestuvai, grindų jungtys, durų rankenos, durų laikikliai – galima tęsti ir tęsti. Pilkos spalvos gausu kiekvienuose namuose ir ji gyvuoja nepastebima, maišydama atspalvius, persipindama su kitomis spalvomis.

Su kuo asocijuojasi pilka spalva?

Pilka spalva simbolizuoja tvirtumą, susitaikymą, stabilumą, orumą, neryžtingumą, saugumą, lėtumą, atsargumą,drausmę, saugumą, ji laikoma šalta, neutrali, ji tinka deryboms, skatina eiti į kompromisus.

Pilka – labai naudinga spalva naudojant ją kaip pagrindo spalvą dažant sienas, tada jūs galite pridėti kitas spalvas pabrėžimui, tai labai ekonomiškas pasirinkimas, nes jūs ryškias spalvas galėsite keisti, o pilka spalva gerai atrodys kaip pagrindo spalva.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
3 populiariausios spalvų kombinacijos 2014 metais
Kai ateina metas pasirinkti spalvas, kurios turėtų vyrauti namuose, pirmiausiai pagalvokite, kokią emociją ir pojūtį namuose norite sukurti. Reikia apgalvoti ne tik sienų spalvas, tačiau ir baldų tekstūrų atspalvius. Juk teisingai parinkti atspalviai gali sušvelninti ryškius sprendimus arba kaip tik pagyvinti švelnesnių spalvų interjero sprendimus.
Kaip spalvas veikia natūrali šviesa
Kai parduotuvėje rasite patinkančio atspalvio dažus, neskubėkite pirkti didelio kiekio, prieš tai jų neišbandę. Parduotuvės fluorescentinių lempų šviesoje ši spalva gali atrodyti tobula, tačiau jūsų namuose - visiškai nebeatpažįstama. Natūrali šviesa gali smarkiai pakeisti spalvą - romantiškas žalsvas atspalvis staiga gali tapti baisiausiu Šreko košmaru.
Spalvų poveikis erdvei
Spalva – pigiausias būdas atnaujinti kambarį. Prieš pradedant bet kokius interjero keitimo darbus, būtina įvertinti keičiamą erdvę – ne tik pamatuoti dažomą plotą, bet ir nuspręsti, kuri vieta turėtų suteikti jaukumo, o galbūt turėtų vizualiai didinti erdvę.
Ką daryti, kad namuose gerai jaustumėtės?
Jei jus domina, kaip sukurti jaukius namus, interjero dizaineriai pasakys, kad pirmiausia jūs turite įvardinti kiekvieno kambario funkcijas. Vėliau - išrinkti spalvas.
Ryškios spalvos suteiks gyvybės
Rudenį, kai vakarai tampa ilgi ir vis rečiau džiugina saulė, namuose ypatingai norisi jaukumo ir šilumos. Tada suskumbame kepti pyragus, traukiame ant stalų žvakes ir dairomės, kas gi dar galėtų mums pakelti ūpą. Geriausia priemonė šiuo atveju - ryškios spalvingos detalės namuose.
Renkamės spalvas: turkio žavesys
Jums patinka turkio spalva? Kaip jos pagrindu sukurti svetainės interjerą, kokias derančias spalvas parinkti – skaitykite profesionalių dizainerių patarimus.
Renkamės spalvas: pilka
Jei interjerui rinksitės pilką spalvą - dažymui, baldams ar medžiagai, štai keletas pilkos spalvos reikšmės apibrėžimų. Spalvų reikšmių žinojimas padės jums teisingai išsirinkti.
Kvieskime į namus pavasarį
Kai lauke šalta, o saulėtos dienos aplanko ne taip ir dažnai, mums labai trūksta šviesos ir šilumos, todėl stengiamės kuo greičiau sugrįžti namo, pailsėti ir sušilti. Žinoma, oro sąlygų pakeisti mes negalime, tačiau sukurti šilumą ir jaukumą namuose – tikrai įmanoma. O pasitelkus ryškias spalvas galima prišaukti ir patį pavasarį!