Interjeras
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. rugpjūčio 29 d. 11:38

Renkamės spalvas: pilka

Jei interjerui rinksitės pilką spalvą - dažymui, baldams ar medžiagai, štai keletas pilkos spalvos reikšmės apibrėžimų. Spalvų reikšmių žinojimas padės jums teisingai išsirinkti.

Pilka techniškai nėra spalva, ji neutrali, bet mes ją šiame kontekste vadinsime spalva. Tai spalva, kurią mes gausime sumaišę dvi pirmines spalvas.

Pilka dažniausiai laikoma nykia, nuobodžia spalva, ji nepastebima, kol nesugrupuojama su kokia pagrindine spalva, pvz., ryškiai rožine ar skaisčiai oranžine.

Pilka yra labai populiari išorės darbams, nes ji nėra iššaukianti, gerai dera su daugybe kitų spalvų.

Ji naudinga ir vidaus darbams, dekoruojant interjerą, nes yra subtili ir stabili, ne tokia dramatiška kaip balta ar juoda, kitos neutralios spalvos, ji dera su kitomis spalvomis, nes neužgožia jų.

Pavyzdžiui, naudojant ryškias spalvas – žalią, mėlyną, raudoną, atrodys linksmai ir jausmingai ir gali būti per ryšku, paderinus su pilka jos įgautų pusiausvyros, taptų subtilesnės.

Pilka spalva – pagrindinis šiuolaikinio kambario akcentas

Pilka spalva dažnai naudojama kuriant pramoninį dizainą, pvz., jūsų nešiojamas kompiuteris, klaviatūra, mobilus telefonas, kalkuliatorius, medicinos prietaisai dažniausiai yra pilki. Tai reiškia, kad jie derės prie jūsų interjero.

Metalo apdaila yra dažniausiai pilka, šviesiai pilka, plieno, aliuminio, anglies pilkumo, nerūdijančio plieno- įvairi apdaila. Mes pilką spalvą matome dažniau nei ją atpažįstame.

Peiliai iš nerūdijančio plieno, šviesų jungikliai, šviestuvai, grindų jungtys, durų rankenos, durų laikikliai – galima tęsti ir tęsti. Pilkos spalvos gausu kiekvienuose namuose ir ji gyvuoja nepastebima, maišydama atspalvius, persipindama su kitomis spalvomis.

Su kuo asocijuojasi pilka spalva?

Pilka spalva simbolizuoja tvirtumą, susitaikymą, stabilumą, orumą, neryžtingumą, saugumą, lėtumą, atsargumą,drausmę, saugumą, ji laikoma šalta, neutrali, ji tinka deryboms, skatina eiti į kompromisus.

Pilka – labai naudinga spalva naudojant ją kaip pagrindo spalvą dažant sienas, tada jūs galite pridėti kitas spalvas pabrėžimui, tai labai ekonomiškas pasirinkimas, nes jūs ryškias spalvas galėsite keisti, o pilka spalva gerai atrodys kaip pagrindo spalva.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Atsakykite į testo klausimą.
Atėjo laikas perdažyti butą arba naujai įrengti namą. Kaip pasielgsite?
A. Vėl dažysite visas sienas baltai
B. Ieškosite naujovių
C. Pasidomėsite mados tendencijomis
Jei pasirinkote A variantą, šį straipsnį Jums vis tiek pravartu perskaityti.
Pats geriausias būdas suteikti namams gyvumo ir energijos - dekoruoti juos oranžine spalva. Bet tai ne taip paprasta, kaip atrodo. Štai patarimai, kaip elgtis su šia ryškia, saulėta spalva.
Rožinė spalva daugeliui asocijuojasi su beskonybe, tačiau kaip sako interjero dizaineriai, visa esmė slypi jos atspalvyje, kiek daug šios spalvos naudojama ir su kuo ji derinama. Štai kelios idėjos, kaip rožinę galima panaudoti interjere.
Balta ir juoda spalvos gali padėti sukurti įspūdingą ir dramatišką erdvę. Štai patarimai, kaip maksimaliai išnaudoti šio derinio privalumus. Viena interjero dekoravimo taisyklių – juoda spalva ras vietą bet kokiame kambaryje. Ši taisyklė galioja net tuo atveju, jei jūsų kambarys išdažytas pastelinėmis spalvomis. Juoda spalva tarsi įrėmina kitas spalvas ir suteikia kambariui rafinuotumo.
Tamsiai mėlyna – pats tamsiausias mėlynos spalvos variantas, kuris iš pirmo žvilgsnio netgi gali būti supainiotas su juoda. Angliškas šios spalvos pavadinimas – navy blue – kilo nuo tradicinės Jungtinės Karališkojo laivyno uniformos spalvos, kurią vėliau perėmė ir kitų šalių laivynai.
Spalvų spektre oranžinė yra tarp raudonos ir geltonos, todėl ir jų apibūdinimas labai panašus: raudona suteikia aktyvumo ir aistros geltonai, o pastaroji užkrečia gyvenimišku džiaugsmu. Tad ši saulėta spalva, tinkamai panaudota interjerui įrengti, pripildys namus šilumos ir linksmos nuotaikos.
Oranžinė – viena madingiausių spalvų. Nedaugelis žmonių tai žino, bet oranžinė puikiai dera su turkio, žalia ir daugybe kitų spalvų.
Violetinė spalva puikiai tinka ir svetainei, ir darbo kambariui, o tamsesnis variantas miegamajame sukurs nepaprastai intymią nuotaiką. Tam pritaria ir mokslininkai, nustatę, kad miegamajame, kurio sienos nudažytos violetine spalva, poros mylisi aistringiau ir dažniau. Šiltesni violetinės atspalviai puikiai dera su žalia spalva (pvz., samanų), o šaltesni - su mėlynos atspalviais, įdomus derinys su geltona, aukso atspalviais.