Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų

 (1)
Balta spalva neabejotinai atrodo elegantiškai, yra aktuali bet kokiu laikmečiu, o ypač šiais laikais, kai ją galima išvysti praktiškai kiekvienuose namuose, nes visi arba gyvena baltame interjere, arba apie jį svajoja. Vis dėlto derėtų nuodugniai apsvarstyti, ar konkretus interjero elementas tikrai turi būti baltas. Neretai po kurio laiko naujakuriai supranta, kad sunkumų prižiūrėti baltos spalvos elementą yra daugiau, nei džiaugsmo dėl šviesios spalvos.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visų pirma primygtinai nerekomenduojame rinktis baltų ar šviesių vonios plytelių! Ypač grindų, nes nors balta spalva ir suteikia erdvės ir švarumo pojūtį, tą švarumo įspūdį palaikyti nebus lengva, nes ant baltų grindų matysis kiekvienas plaukelis ir dėmelė. Jūsų priešais taps net vandens lašeliai, nes išdžiūvę jie virs matomomis dėmėmis dėl ant jų nusėdusių dulkių. Tai sakytina ne tik apie vonią – bet kurioje patalpoje baltos arba labai šviesios grindų plytelės nėra geras pasirinkimas, nebent nesate pedantai ir ryškiai matomi nešvarumai jums nebado akių. Be to, suklojus baltas plyteles, tarpus tarp jų taip pat teks užtaisyti baltu glaistu, o juk būtent tarpuose tarp plytelių kaupiasi daugiausiai nešvarumų. Kadangi siūles išvalyti labai sunku, baltą spalvą labai greit pakeis drumzlina.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – balti kilimai. Dažnai tokius kilimus žmonės tiesia vonioje, o neretai ir svetainėje. O jei baltu kilimu papuošite vaikų kambario grindis, labai greit pamatysite, kad klydote. Kad ir kokie tvarkingi būtumėte, kad ir kaip švariai stengtumėtės gyventi, mažai kam pavyksta nieko niekada neišpilti ar neišberti ant kilimo, o jei jis baltas, dėmių liks praktiškai nuo bet ko. Jei vis vien labai norite baltos spalvos ant grindų, bent jau rinkitės raštuotą kilimą, kur baltą spalvą papildo kokia kita – tokiu atveju atsiradusios dėmės ne taip smarkiai kris į akis. Tas pats sakytina ir apie balto kailio patiesalus – patiesti ant grindų jie rinks dulkes ir nešvarumus, tad jų priežiūra reikalaus daug pastangų ir finansų.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock


Balta sofa minimalistinio stiliaus interjere – skamba viliojančiai, bet tik teoriškai. Tokią įsigijus, teks nuolat nerimauti, kad vaikas neapipieštų audinio, kad ant sofos neužšoktų augintinis su nešvariomis kojomis arba svečiai neperbrauktų per ją riebaluotomis rankomis.Tausokite nervus ir nepirkite baltos spalvos sofos – net jei ji odinė ar aptraukta kitu lengvai prižiūrimu minkštu audiniu. Labai greit suprasite, kodėl taip primygtinai patariame.

Taip pat ir balta oda aptraukti foteliai ir kėdės, net baltas lovos rėmas nėra praktiškas pasirinkimas – smulkaus pluošto plaušeliuose ilgainiui susikaupia dulkės, o paviršių valant drėgna šluoste, jos tampa matomos dar labiau, todėl teks pasirūpinti specialiomis priemonėmis ir papildomai skirti laiko kaprizingo paviršiaus valymui.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock


Jei statotės namą ar įsirenginėjate būstą nuo nulio, vertėtų vengti baltų laukujų durų. Gana neretai pasitaiko, kai šis interjero elementas pasirenkamas baltas, bet ilgalaikė praktika parodo, kad tamsesnės spalvos durys yra tinkamesnis sprendimas. Ieškant informacijos, kokios spalvos duris rinktis, aiškėja, kad ant baltų durų lieka purvinų pirštų atspaudų, durų apačia išsipurvina nuo batų, o ypač baltos durys nukenčia, jei namuose yra augintinių. Žinoma, jūs turite teisę rinktis, tačiau vėliau nesakykite, kad niekas jūsų neperspėjo!

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock

Balti vonios rankšluosčiai taip pat skamba viliojančiai, nors aišku kaip dieną, kad tokios spalvos rankšluosčius skalbti teks dažniau. Negana to, juos galima bus skalbti tik kartu su kitais baltais rankšluosčiais (rankšluosčių nepatartina skalbti su drabužiais). Jei dažote plaukus (ypač jei juos dažote ruda ar rusva spalva), labai greit pamatysite, kad reikia imtis papildomų priemonių norint nuo baltų rankšluosčių pašalinti dėmes.

Tą patį galima pasakyti ir apie virtuvinius rankšluosčius – gamindami maistą neišvengiamai susitepame rankas ir ištepame darbastalį. O kai staigiai prireikia nušluostyti darbastalį, baltas virtuvinis rankšluostis iškart turi keliauti į skalbinių krepšį.

Dar vienas namų objektas, kurio nepatariama rinktis baltos spalvos, yra šiukšlių dėžė. Kad ir kaip rūpestingai įklosite į ją atliekų maišą, ilgainiui pati šiukšlių dėžė išsiteps, o nušveisti ją nėra taip lengva, todėl rekomenduojame rinktis neutralesnių spalvų šiukšliadėžę, ant kurios nesimatys kiekviena dėmė.

Tęsiant kalbą apie virtuvės elementus, nevertėtų rinktis baltų plastmasinių įrankių. Pavyzdžiui, baltas samtis labai greit nusidažys ir praras sniego spindesį: užtenka vieną kartą įmerkti tokį samtį į burokėlių sriubą, ir visiems laikams galėsite pamiršti pirmykštį jo baltumą. Tas pats sakytina ir apie baltas plastmasines pjaustymo lenteles – nuo produktų, kuriuos ant jų pjaustysime, jos greit tampa dėmėtos, atrodo nešvarios, o nuplauti dėmes yra kone neįmanoma užduotis.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock


Svarstant apie interjero aksesuarus, dažnai kyla pagunda įsigyti baltą dekoratyvinę pagalvę ir ja papuošti sofą ar lovą. Kadangi pagalvėles malonu niurkyti, į jas remtis ar ant jų gulėti, ypač jei jos minkštos, švelnios ir malonios liesti, turėkite omenyje, kad labai greit jos praras sniego baltumą ir geriausiu atveju taps kreminės. Be to, jei pagalvėlės neskalbiamos, jų valymui teks skirti dvigubai daugiau pastangų.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock


Į šį sąrašą taip pat verta įtraukti minkštus ir pūkuotus pledus. Rinktis juos baltus taip pat labai nepraktiška. Kol naujas, apklotas atrodys labai gražiai, bet jis susiteps labai greit, todėl ilgainiui net nenorėsite juo užsikloti, žinodami, kad po to iškart gali tekti skalbti.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų
© Shutterstock

Geras sprendimas vonios kambaryje – pinti krepšiai, į kuriuos galima sudėti tualetinio popieriaus rulonus, skalbimo priemones arba nešvarius skalbinius. Toks pasirinkimas padeda palaikyti tvarką vonios kambaryje, tačiau svarbu nesirinkti baltos spalvos krepšių – jau po metų jie apsibraižys, išbluks ir nebebus tokie balti. Geriau rinktis tamsesnių spalvų arba natūralaus šiaudo spalvos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spalvos

Rožinės spalvos karštinė: kaip ją prisijaukinti?

2016 metais prasidėjusi tūkstantmečio rožinės (angl. millennial pink) spalvos karštinė šiandien yra vis tokia pat aktuali. Jos pavyzdžių gausu tiek mados, tiek interjero leidiniuose. Tai švelni, elegantiška ir androgeniška energija dvelkianti spalva. Tad kaip ją prisijaukinti savo namuose?

Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?

Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.

2018-ųjų metų spalva įkūnija ryškesnio interjero tendenciją

Skandinaviškam interjero stiliui tampa būdingos Europoje populiarios žemės spalvos. Tuo įsitikinusi kompanijos „Tikkurila“ sudaryta vertinimo komisija, paskelbusi spalvą „Terracotta“ (N405) 2018 metų spalva. Raudoną molį primenantis oranžinis šios spalvos atspalvis suteikia įprastam šviesiam interjerui taip reikalingos šilumos.

Kaip šių metų spalvą prisijaukinti interjere

„Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados pasaulyje, kine, televizijoje ir žinoma stilinguose interjeruose. 2018 metais tai bus ryški violetinė spalva (angl. ultra violet). „Domus galerijos“ ambasadorės, interjero dizainerės Kristina Balaišytė ir Vaida Kandratavičiūtė dalijasi patarimais, kaip šią paslaptingą spalvą prisijaukinti savo namų interjere.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva

„Pantone Color Institute“ paskelbė 2018 m. spalvą. Tai – ryškiai violetinė.

6 spalvos, kurios namuose gali kelti nemalonias asociacijas (2)

Turbūt kiekvienas turime keletą spalvų, kurios ne tik asmeniškai nepatinka, bet ir nesižiūri bet kur, juolab interjere.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų (1)

Balta spalva neabejotinai atrodo elegantiškai, yra aktuali bet kokiu laikmečiu, o ypač šiais laikais, kai ją galima išvysti praktiškai kiekvienuose namuose, nes visi arba gyvena baltame interjere, arba apie jį svajoja. Vis dėlto derėtų nuodugniai apsvarstyti, ar konkretus interjero elementas tikrai turi būti baltas. Neretai po kurio laiko naujakuriai supranta, kad sunkumų prižiūrėti baltos spalvos elementą yra daugiau, nei džiaugsmo dėl šviesios spalvos.

3 originalios vaikų kambario interjero idėjos

Papuoškite mergaičių kambarį žvaigžde ant sienos ir sukurkite išskirtinį foną asmenukėms daryti. Nudažykite žvaigždę dažais, leidžiančiais ant jų rašyti kreida, ir tegul vaiko fantazija atsiskleidžia tiesiog piešiant ant sienų!

Dekoro tendencija: žalios spalvos siena

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad šiuo metu ypač populiarios dažytos sienos. Žalios spalvos dominavimas interjere prasidėjo prieš 3-4 metus, tačiau labiau buvo matomos mikro atmainos, tokios, kaip botanikos, džiunglių, pasteliniai tropiniai elementai. Šiuo metu žalia spalva tapo tikra makro tendencija.

Naujausios tendencijos: sizalis, kokosų pluoštas, jūrų žolės atgimsta moderniose erdvėse

Aplinką tausojantys produktai – neatskiriama šiuolaikiško stilingo gyvenimo dalis. Natūralios apdailos medžiagos – nešabloninės, jos padeda įgyvendinti individualius interjero dekoravimo sprendimus. Atsinaujinančių pluoštų tekstilinė grindų danga ar kilimas – tai ne tik unikalus dizaino elementas, bet ir individualaus stiliaus bei darnaus santykio su gamta išraiška.