Balta spalva neabejotinai atrodo elegantiškai, yra aktuali bet kokiu laikmečiu, o ypač šiais laikais, kai ją galima išvysti praktiškai kiekvienuose namuose, nes visi arba gyvena baltame interjere, arba apie jį svajoja. Vis dėlto derėtų nuodugniai apsvarstyti, ar konkretus interjero elementas tikrai turi būti baltas. Neretai po kurio laiko naujakuriai supranta, kad sunkumų prižiūrėti baltos spalvos elementą yra daugiau, nei džiaugsmo dėl šviesios spalvos.
Spalvų derinimas dažnai būna traktuojamas kaip savotiška meno forma. Tačiau visa tai nėra taip sudėtinga. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kurie padės jums pasiekti trokštamą spalvų harmoniją, kuomet baldus derinate su kambariu.
Viena ryškiausių šių metų interjero mados krypčių – naujasis paprastumas, apjungiantis industrinio dizaino ir ekologijos elementus. Gražu tai, kas iš pirmo žvilgsnio paprasta ir gruboka. Į pirmą planą iškyla ne spalvų ir formų dermė, bet emocija, kurią kuria visas interjeras.
Pavasaris jau ne už kalnų, todėl vis labiau stiprėja noras atsinaujinti: pakeisti stilių, šukuoseną, namų interjerą. Kalbant apie jį, siūlome atlikti eksperimentą - bent šį pavasarį ryžkitės namuose apgyvendinti keletą spalvotų baldų, nudažykite vieną sieną ryškiai ar bent pasirūpinkite spalvotais akcentais! Pamatysite, kiek gyvybės tai suteiks namams, o jums - geros nuotaikos ir gaivališko, pavasariško beprotiškumo.
Teisingai pasirinkus spalvas, galima vizualiai pašalinti daugelį buto ar namo išplanavimo trūkumų. Kokie spalvų deriniai padės į gerąją pusę pakeisti mūsų gyvenimą? Pastaruoju metu interjero dizaineriai spalvų terapijai (mokslui apie spalvų poveikį žmogaus savijautai) skiria net didesnį dėmesį nei fengšui filosofijai.
Juoda - dramatiška spalva, ji sudaro didžiausią kontrastą, ypač jei derinama su balta. Techniškai tai nėra spalva, ji neutrali, o derinama su metaliniu aukso, sidabro, vario, žalvario atspalviu sukuria nepakartojamą įspūdį.
Gyvenimas tarp erzinančių spalvų gali bet ką išvesti iš proto. Štai keli patarimai, kaip pasirinkti tinkamą spalvų paletę iš pirmo karto ir parinkti harmoningas spalvas namams.
Rožinė spalva daugeliui asocijuojasi su beskonybe, tačiau kaip sako interjero dizaineriai, visa esmė slypi jos atspalvyje, kiek daug šios spalvos naudojama ir su kuo ji derinama. Štai kelios idėjos, kaip rožinę galima panaudoti interjere.