Be spalvų nėra gyvybės. Įneškite į kasdienybę daugiau spalvų jau nuo šiandien! Spalvos interjere ne tik dailiai pakeis Jus supančią aplinką, bet ir taps puikiu įkvėpimo šaltiniu. Pasinerkite į interjero spalvų įvairovę ir raskite sau tinkamiausią spalvą kartu su COLOR NOW 2016.
Žaismingas „skaliko dantų“ ornamentas dosniai mirga ant podiumų ir interjeruose, jau keleri metai jis vėl mėgstamas ne tik mados namų dizainerių, bet ir baldų, apdailos medžiagų ir aksesuarų gamintojų. Žiemą dar dažniau pastebime šį raštą – gal todėl, kad asocijuojasi su šiltu vilnoniu audiniu (išaustas jis ir pradėjo savo kelią – vingiuotą, bet vis sugrąžinantį į populiarumo aukštumas).
Stilizuotą riestą lašą primenantis Peislio ornamento motyvas su niekuo nesupainiojamas. Neįtikėtinos pritaikymo galimybės pavertė jį vienu labiausiai atpažįstamų raštų – šis motyvas be galo dažnas, jo įvairios variacijos pakartojamos dekoruojant interjerą, aksesuarus, drabužius. Tokio išskirtinio populiarumo priežastis – itin sudėtingos detalės: jas žiūrinėti ir grožėtis galima labai ilgai...
Atsakykite į testo klausimą.
Atėjo laikas perdažyti butą arba naujai įrengti namą. Kaip pasielgsite?
A. Vėl dažysite visas sienas baltai
B. Ieškosite naujovių
C. Pasidomėsite mados tendencijomis
Jei pasirinkote A variantą, šį straipsnį Jums vis tiek pravartu perskaityti.
Pats geriausias būdas suteikti namams gyvumo ir energijos - dekoruoti juos oranžine spalva. Bet tai ne taip paprasta, kaip atrodo. Štai patarimai, kaip elgtis su šia ryškia, saulėta spalva.
Rožinė spalva daugeliui asocijuojasi su beskonybe, tačiau kaip sako interjero dizaineriai, visa esmė slypi jos atspalvyje, kiek daug šios spalvos naudojama ir su kuo ji derinama. Štai kelios idėjos, kaip rožinę galima panaudoti interjere.
Balta ir juoda spalvos gali padėti sukurti įspūdingą ir dramatišką erdvę. Štai patarimai, kaip maksimaliai išnaudoti šio derinio privalumus. Viena interjero dekoravimo taisyklių – juoda spalva ras vietą bet kokiame kambaryje. Ši taisyklė galioja net tuo atveju, jei jūsų kambarys išdažytas pastelinėmis spalvomis. Juoda spalva tarsi įrėmina kitas spalvas ir suteikia kambariui rafinuotumo.
Tamsiai mėlyna – pats tamsiausias mėlynos spalvos variantas, kuris iš pirmo žvilgsnio netgi gali būti supainiotas su juoda. Angliškas šios spalvos pavadinimas – navy blue – kilo nuo tradicinės Jungtinės Karališkojo laivyno uniformos spalvos, kurią vėliau perėmė ir kitų šalių laivynai.
Spalvų spektre oranžinė yra tarp raudonos ir geltonos, todėl ir jų apibūdinimas labai panašus: raudona suteikia aktyvumo ir aistros geltonai, o pastaroji užkrečia gyvenimišku džiaugsmu. Tad ši saulėta spalva, tinkamai panaudota interjerui įrengti, pripildys namus šilumos ir linksmos nuotaikos.
Oranžinė – viena madingiausių spalvų. Nedaugelis žmonių tai žino, bet oranžinė puikiai dera su turkio, žalia ir daugybe kitų spalvų.
Violetinė spalva puikiai tinka ir svetainei, ir darbo kambariui, o tamsesnis variantas miegamajame sukurs nepaprastai intymią nuotaiką. Tam pritaria ir mokslininkai, nustatę, kad miegamajame, kurio sienos nudažytos violetine spalva, poros mylisi aistringiau ir dažniau. Šiltesni violetinės atspalviai puikiai dera su žalia spalva (pvz., samanų), o šaltesni - su mėlynos atspalviais, įdomus derinys su geltona, aukso atspalviais.