Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.
Nors pagal naujausias pasaulines tendencijas interjeruose atsiranda vis daugiau spalvų ir akį traukiančių ekstravagantiškų detalių, lietuviai tebėra prisirišę prie nuosaikesnės mados. Su klientais nuolat dirbanti architektūros ir interjero studijos „Prusta“ architektė-dizainerė Ieva Prunskaitė pastebi, jog Lietuvoje kuriant namų interjerą pirmenybė teikiama kuo neutralesniems žemės spalvų atspalviams, o ryškių detalių apskritai vengiama.
Parinkti spalvą sienų dažymui yra vienas svarbiausių sprendimų remonto metu. Sumaniai priderintas atspalvis gali padidinti kambario erdvę, o neapgalvotas sprendimas – sumažinti ir sudarkyti interjerą. Taip pat svarbu parinkti spalvą pagal kambario paskirtį ir jame gyvenančio asmens charakterį, nes naujoji spalva lydės kiekvieną dieną. Patarimais dalinasi „Vivacolor“ dažų ekspertas Rokas Vičkus.
Viena vertus, atspalvių interjerui rinkimas – asmeninio skonio reikalas, juk kiekvienas žmogus spalvas suvokia savaip. Kita vertus, kiekvienais metais garsūs koloristai siūlo naujus atspalvius ir originalius derinius, tad nesidomėti tendencijomis – tolygu pražiopsoti galimus įkvėpimo šaltinius. Mes sudarėme trumpą madingiausių šio sezono atspalvių sąrašą tiems, kurie nori žengti koja kojon su laiku.
Balta spalva ne tokia paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Už jos apgaulingo „bespalviškumo“ slypi neribotos tiek spalvinių, tiek stiliaus sprendimų galimybės. Interjere ji visuomet atrodo elegantiškai, gaiviai ir stilingai, yra ganėtinai sudėtinga ir daugiaprasmė.
Visus atspalvius galima suskirstyti į šiltus ir šaltus tonus. Pirmieji atpalaiduoja ir nuramina, o antrieji veikia priešingai, tai yra, nuteikia darbui bei stimuliuoja protinę veiklą.
Juodai baltos derinys garantuoja elegantišką, modernų stilių, kuris patinka daugeliui. Nors pakankamai ryškus, šis kontrastas taip pat ganėtinai lankstus ir gali būti derinamas su šviesiomis ar neutraliomis spalvomis. Be to, esti nemažai raštų ir stilių, iš kurių galima pasirinkti ieškant tinkamų baltos ir juodos spalvos kombinacijų.
Spalvos pasižymi puikia ypatybe pakelti nuotaiką, tad kodėl tuo nepasinaudoti dekoruojant namus? Jei senokai pabodo blankios ir nuobodžios sienos, išbandykite ryškias spalvas, kurios atgaivins ir namus, ir sielą.
Mėlyna gali būti išreikšta dviem atspalviais – šviesiu ir tamsiu. Tačiau mėlyna spalva, kaip ir bet kuri kita, turi begalę šiltų ir šaltų atspalvių. Juk mėlyna – tarpinė spalva tarp raudonos ir žalios. Artėdama prie žalios, mėlyna virsta akvamarino, turkio, indigo.
Raudona spalva feng shui filosofijoje priskiriama ugnies elementui. Tai šilumos, jaudulio ir aistros spalva. Jūsų namams, kaip ir kūnui, kiekvieną sezoną būtina šiluma. Namams jos gali suteikti raudona spalva.
Jeigu mėgstate raudoną spalvą, tikriausiai jau ne kartą bandėte su ja „pažaisti“ interjere. Raudonos detalės pagyvina aplinką, suteikia jai šarmo, tačiau dominuojanti raudona gali per daug „užkaitinti“ kraują. Klasikiniai raudonos deriniai yra su balta ir juoda, tačiau kodėl jums nepabandžius atrasti savojo varianto?