Skandinaviškam interjero stiliui tampa būdingos Europoje populiarios žemės spalvos. Tuo įsitikinusi kompanijos „Tikkurila“ sudaryta vertinimo komisija, paskelbusi spalvą „Terracotta“ (N405) 2018 metų spalva. Raudoną molį primenantis oranžinis šios spalvos atspalvis suteikia įprastam šviesiam interjerui taip reikalingos šilumos.
Įsivaizduokite, kad su parneriu kraustotės gyventi į nuosavą būstą. Planuojate įsirengti ir dekoruoti jį taip, kaip patiktų jums. Tik yra viena bėda: jūsų ir mylimo žmogaus skonis smarkiai skiriasi. Negalite sutarti, kokia spalva išdažyti kambarių sienas, todėl šį darbą atidėliojate iki begalybės arba įsiveliate į tuščius ir nereikalingus ginčus. Kaip to išvengti ir susikurti svajonių aplinką?
Nors šiemet pirmą kartą istorijoje paskelbta ne viena, bet dvi metų spalvos, kurios vyraus 2016 m. interjero ir kitų sričių tendencijose, tačiau specialistai išskiria dar keturis atspalvius, kurie taip pat bus madingi – susipažinkime su visais.
Kam neteko kelionėje, išvykoje ar persikrausčius į naują būstą žiūrėti į konservų skardinę ar stipriai užsuktą stiklainį ir netikėtai suvokti didžiulį savo bejėgiškumą, nes po ranka nėra tokio paprasto daikto – atidarytuvo? Jis paprastai sulaukia nelabai daug dėmesio ir tyliai tūno tolimiausiame stalčiaus kampe...
Interjero tendencijos nuolat keičiasi, tačiau šie laiko patikrinti spalvų deriniai sėkmingai atsilaikė prieš visus madų vėjus.
Juoda ir balta - amžina klasika, štai kodėl šių spalvų derinį itin mėgsta dizaineriai, kuriantys modernų interjerą. Tačiau juodos ir baltos variacijos puikiai tinka tiek moderniame, tiek klasikiniame ar netgi žavingame kaimiškame interjere. Svarbiausia - tinkamai pasirinkti vienos ir kitos spalvos kiekį.
Mokslininkai įrodė, kad spalvos sukelia tam tikras biochemines reakcijas žmonių organizmuose, skatina įvairias liaukas ir galvos smegenų sritis, taip pat hipofizę. O ši „atsakinga“ už įvairių hormonų, kontroliuojančių medžiagų apykaitą, miegą, apetitą, mūsų emocinę būseną, seksualinį susijaudinimą ir kitus dalykus, išskyrimą.
Dažnai vienas kebliausių uždavinių naujakuriams būna... spalvų pasirinkimas. Kad šis darbas būtų lengvesnis, pasinaudokite svarbiausiu interjero dizainerio įrankiu – spalvų ratu. Štai keturios pagrindinės spalvų sistemos, sukurtos naudojantis spalvų ratu.
Juodo lino šviestuvas, juodo stiklo žvakidė, juodo aksomo užiolaidos... Gedulas ar būstas, kuriame įmanoma gyventi?