Dažnai mūsų emocijos lemia indų, serviravimo elementų, baldų, staltiesės spalvas ir apskritai visus spalvinius sprendimus. O kokiomis spalvomis save apsupti, norint kontroliuoti apetitą?
Mėgstate klasikos ir elegancijos persmelktą interjerą? Reiškia, jog nesiskiriate su baltais ir pilkais atspalviais interjere. Madingiausių šių metų spalvų derinių kataloge COLOR NOW 2016 šie atspalviai užima svarbią vietą ir neabejotinai yra vieni iš XXI amžiaus interjero dizaino lyderių!
Gėlių raštai gal ir šaukia – „devintas dešimtmetis“, bet jie grįžta. Kuriozas, tačiau dar prieš dešimtmetį kartūnas buvo laikomas antrarūšiu audiniu, tinkančiu tik buduarams ar tarnaičių kambariams. Pirmą kartą gėlėtas kartūnas iš Indijos į Angliją buvo atgabentas XVII amžiuje.
Kai ateina metas pasirinkti spalvas, kurios turėtų vyrauti namuose, pirmiausiai pagalvokite, kokią emociją ir pojūtį namuose norite sukurti. Reikia apgalvoti ne tik sienų spalvas, tačiau ir baldų tekstūrų atspalvius. Juk teisingai parinkti atspalviai gali sušvelninti ryškius sprendimus arba kaip tik pagyvinti švelnesnių spalvų interjero sprendimus.
Kai parduotuvėje rasite patinkančio atspalvio dažus, neskubėkite pirkti didelio kiekio, prieš tai jų neišbandę. Parduotuvės fluorescentinių lempų šviesoje ši spalva gali atrodyti tobula, tačiau jūsų namuose - visiškai nebeatpažįstama. Natūrali šviesa gali smarkiai pakeisti spalvą - romantiškas žalsvas atspalvis staiga gali tapti baisiausiu Šreko košmaru.
Spalva – pigiausias būdas atnaujinti kambarį. Prieš pradedant bet kokius interjero keitimo darbus, būtina įvertinti keičiamą erdvę – ne tik pamatuoti dažomą plotą, bet ir nuspręsti, kuri vieta turėtų suteikti jaukumo, o galbūt turėtų vizualiai didinti erdvę.
Jei jus domina, kaip sukurti jaukius namus, interjero dizaineriai pasakys, kad pirmiausia jūs turite įvardinti kiekvieno kambario funkcijas. Vėliau - išrinkti spalvas.
Rudenį, kai vakarai tampa ilgi ir vis rečiau džiugina saulė, namuose ypatingai norisi jaukumo ir šilumos. Tada suskumbame kepti pyragus, traukiame ant stalų žvakes ir dairomės, kas gi dar galėtų mums pakelti ūpą. Geriausia priemonė šiuo atveju - ryškios spalvingos detalės namuose.
Jums patinka turkio spalva? Kaip jos pagrindu sukurti svetainės interjerą, kokias derančias spalvas parinkti – skaitykite profesionalių dizainerių patarimus.
Jei interjerui rinksitės pilką spalvą - dažymui, baldams ar medžiagai, štai keletas pilkos spalvos reikšmės apibrėžimų. Spalvų reikšmių žinojimas padės jums teisingai išsirinkti.
Kai lauke šalta, o saulėtos dienos aplanko ne taip ir dažnai, mums labai trūksta šviesos ir šilumos, todėl stengiamės kuo greičiau sugrįžti namo, pailsėti ir sušilti. Žinoma, oro sąlygų pakeisti mes negalime, tačiau sukurti šilumą ir jaukumą namuose – tikrai įmanoma. O pasitelkus ryškias spalvas galima prišaukti ir patį pavasarį!