Reklama

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą

 (7)
Maži butai turi savo privalumų – jie kainuoja pigiau, todėl galima sau leisti išsinuomoti ar įsigyti tokį pačiame miesto centre, be to, jie dažnai būna labai jaukūs. Žinoma, jei yra skoningai ir išmaniai įrengti. Kaip tai padaryti, pataria interjero dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.
© BoConcept nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Viena iš labiausiai paplitusių klaidingų įsitikinimų įsirenginėjant mažus butus, yra manymas, kad reikia susitelkti į funkcionalumą, o ne estetiką. Tai visiškai neteisingas supratimas. Tai, kad būsto erdvė nedidelė, nereiškia, kad jis negali būti stilingai įrengtas. Labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp funkcionalumo ir estetikos, kad sukurtumėte erdvę, kurioje jums bus patogu gyventi. Įsigykite daiktus, kurie atitinka jūsų poreikius ir atspindi estetinį skonį. Tikimės, kad mūsų pateikti patarimai padės išnaudoti visą turimą erdvę ir atskleisti savo asmenybę interjere. Nors atrodo, kad gyventi mažame būste yra sudėtinga, pateiksime patarimus, kaip jame gyventi erdviai ir patogiai.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

1. Kruopščiai apibrėžkite atskiras zonas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad mažame būste labiausiai tinka atviras išplanavimas. Tačiau toks išplanavimas gali varginti akį, o ilgainiui neapibrėžtos erdvės gali atrodyti netvarkingai.
Todėl pasistenkite išskirti atskiras erdves pagal konkrečias jų paskirtis. Prie durų pastatykite kabyklą paltams ir batų stovą – taip apibrėšite prieškambarį. Tarp virtuvės ir valgomojo zonų pastatykite bufetą – bus patogiau serviruoti stalą, be to, turėsite papildomos vietos laikyti indams ir kitiems reikmenims. Prie lovos galvūgalio pastatykite sofą, kad akis iškart nukryptų į svetainės zoną. Jei turite konkretų hobį ar domėjimosi sritį, nebijokite parodyti, kas esate ir skirti jiems dėmesio interjere. Pavyzdžiui, galima sugalvoti įdomią kabyklą dviračiui, kad dviratis atrodytų ne šiaip laikomas kambaryje, o kaip interjero detalė. Taip pat erdves galima atskirti kambariniais augalais.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

2. Investuokite į daugiafunkcinius baldus

Mažoje erdvėje svarbus kiekvienas centimetras. Išnaudokite kiekvienų jų, investavę į baldus, kurie turi kelias paskirtis. Ne jūs prisitaikykite prie baldų, bet įsigykite prie savo poreikių pritaikytus baldus. Ypač daugiafunkciniai baldai tinka miegamajame.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

Pavyzdžiui, galima rinktis išskleidžiamą lovą, kurią galima suskleisti, kad ji virstų sofa, kai žiūrite televizorių. Sofą rinkitės su patalynės dėže, į kurią galima susidėti reikalingus daiktus. Valgomojo stalą rinkitės taip pat išskleidžiamą – nereikės baimintis, kai susirinks daugiau svečių. Rinkdamiesi daugiafunkcius baldus, ieškokite tokių, kurie tinka jūsų erdvei pagal dydį. Jei baldai bus per dideli, jūsų būstas atrodys dar mažesnis. Daugiau apie tokius baldus skaitykite ČIA

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

3. Peržiūrėkite nenaudojamas erdves

Ilgesnį laiką gyvenant vienoje, dažniausiai įsisukame į rutiną – įprantame naudotis vienomis erdvėmis ir daiktais ir pamirštame apie kitus. Įprantame kepimo formas laikyti nenaudojamoje orkaitėje, žvakes – viename iš virtuvės stalčių, o švarią patalynę – patalynės dėžėje ar stalčiuje po lova. Bet ar kada susimąstėte, kad galbūt savo erdvės neišnaudojate veiksmingiausiai? Įdėmiai apžiūrėkite savo būstą ir atraskite visus „mirties taškus“ arba erdves, kurios nėra veiksmingai išnaudojamos.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

Pavyzdžiui, nenaudojami kampai ar tuščios sienos. Tada pagalvokite, kaip juos galite pritaikyti savo poreikiams. Pavyzdžiui, plačią palangę naudokite kaip darbo erdvę, kai nusprendžiate vakare baigti darbus iš namų. Įsigykite kampinę lentyną, kur galėsite susidėti būtinus daiktus. Ant šaldytuvo užkelkite kelias dėžes, kuriose galite laikyti, pavyzdžiui, rečiau naudojamus indus.

4. Daiktų laikymo sistemas planuokite ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai

Norint optimaliausiai išnaudoti turimą erdvę, reikia mąstyti ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai. Mažose erdvėse, kur reikia išnaudoti kiek įmanoma daugiau erdvės, geriausiai tinka aukštos, siauros daiktų laikymo sistemos. Iš abiejų durų pusių įrenkite vienodas lentynas knygoms – jos atrodys kaip integruotos.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

Didelis, nuo grindų iki lubų namų pramogų centras padalins kambarį į miegojimo ir gyvenamąją erdvę. Turimas sienų erdves galima išnaudoti dar veiksmingiau – prie jų pritvirtinti išlankstomus baldus, pavyzdžiui, lovą.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

5. Susikurkite organizavimo sistemą

Visi žino, kad mažame būste svarbiausia yra vietos, kur laikyti daiktus. Kad ir kaip minimalistiškai stengtumėmės gyventi, be būtiniausių daiktų vis vien neapsieisime, tad labai svarbu juos susidėti taip, kad jie nesudarytų netvarkos įspūdžio.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.
10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad laikymo sistemos skirtos ne tam, kad į juos sumestume viską kaip pakliuvo ir uždarytume dureles – labai svarbu, kad prireikus kokio daikto, lengvai jį rastume. Todėl verta investuoti į tokias daiktų laikymo ir organizavimo sistemas ar baldus, kuriuose viską galima būtų surūšiuoti.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą
© BoConcept nuotr.

Pavyzdžiui, speciali pakabinama medžiaginė batų laikymo sistema su kišenėlėmis gali būti naudojama ne tik batams laikyti: į ją galima susidėti praktiškai viską – nuo valymo produktų iki užkandžių. Į atviras lentynas sudėję vienodus krepšius, sukursite nuoseklumo įspūdį, o dėžėse galėsite paslėpti daiktus, kurie šiaip sudėti į lentynas atrodo netvarkingai. Kai tik įsirengsite kelias laikymo sistemas, svarbiausia įprasti jas naudoti. O įpročiui susiformuoti tereikia 21 dienos.

Užsakymo nr.: PT_74378538

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šiuolaikiški namai

Dizaino gudrybės, kurios pravers ir namuose, ir biure (1)

Šiuolaikinis gyvenimo tempas – tikrai beprotiškas. Tačiau jam stabilumo bei balanso gali suteikti ir teisingai parinkti baldai. Jie ne tik padės racionaliau, patogiau susidėlioti, pasiruošti laukiančioms užduotims, bet ir sukurti darbingą atmosferą. Kaip nepasiklysti tarp daugybės galimybių, pataria Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

11 interjero patarimų, kurių būtina klausyti

Namai kelia Jums nuobodulį ir vėl norite permainų? Pateikiame Jums 11 interjero patarimų, kuriuos pritaikius būstas įgaus naują veidą ir galbūt pavyks išvengti eilinio remonto. Sumaniomis gudrybėmis dalijasi dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Dizainerė pataria: kaip išsirinkti tinkamus baldus, kad vėliau nesigailėtumėte

Visi bent jau teoriškai žinome, kad tinkamų baldų pasirinkimą lemia ne vien tik susižavėjimas jų išoriniu grožiu. Baldą perkame ne vieniems ir net ne keleriems metams, tad jo stilius ir konstrukcija turi būti nesenstantys. Todėl labai svarbu prieš perkant tai įvertinti, taip pat atkreipti dėmesį į išskirtines detales bei kokybę. Esminius patarimus pateikia dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Paprasti būdai, kaip namuose sukurti minimalistišką interjerą (7)

Minimalizmas suteikia galimybę išreikšti save be iššaukiamų aksesuarų ar neįprastų formų baldų. Jei jums patinka paprastumas ir griežtas dizainas, minimalizmas – tai, ko jums reikia. Kaip susikurti tokią atmosferą, pataria dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Esminiai patarimai, kaip įsirengti miegamąjį (1)

Miegamasis turėtų būti šventovė – ramybės oazė po triukšmingos dienos, vieta pailsėti, nusivilkus darbo drabužius, jaukus kambarys, kuriame galima pažiūrėti filmą. Na, o visų pirmiausia, miegamasis turi būti patogi vieta miegui.

Kuriantiems interjerą patiems: 10 dažniausiai pasitaikančių dizaino klaidų (5)

Keli maži patobulinimai interjere gali padaryti stebuklus. Atskyrus teisingą nuo neteisingo, užgriozdintą ir chaotiška erdvę galima paversti tvarkinga, subalansuota, raminančia. Taigi, išsiaiškinkime, kas interjere leistina, o ko reikėtų vengti. Kaip tai paversti realybe, pataria dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Išsikraustome į kiemą: 6 lauko erdvės įrengimo tendencijos, kurios vyraus 2017 m. šiltąjį sezoną

Ar jau pradėjote ruoštis savo terasos atidarymui? Nors kol kas sunku patikėti, bet šiltos dienos vis tiek kažkada ateis. Tam, kad laukimas neprailgtų, pasirūpinkime, jog būtų kur jaukiai leisti pavasario, vasaros vakarus ar savaitgalius. Šį sezoną modernus betonas, kaltas metalas ir plastikiniai baldai, imituojantys medį, išlaikys savo aktualumą. Tiesa, pastebima tendencija naudoti ir natūralias medžiagas, taip pat pasitelkti retro įkvėptą stilių ir vėsias, raminančias spalvas. Nepaklysti tarp pasirinkimų padės JustinosLazdauskaitės iš daniškų baldų salono „BoConcept“ patarimai.

5 idėjos, kurios padės susikurti tokį interjerą, kuris visuomet išliktų stilingas

Kartais, rodos, imamės kardinalių priemonių norint atnaujinti namus. Tačiau gali pakakti vieno teisingo pasirinkimo. Tai gali būti daili sofa, originalus valgomojo stalas ar aptakių formų krėslas. Svarbiausia, skirti laiko paieškai. Ją palengvinti bando Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

10 dalykų, kurių niekas jums neatskleidė apie mažo būsto įrengimą (7)

Maži butai turi savo privalumų – jie kainuoja pigiau, todėl galima sau leisti išsinuomoti ar įsigyti tokį pačiame miesto centre, be to, jie dažnai būna labai jaukūs. Žinoma, jei yra skoningai ir išmaniai įrengti. Kaip tai padaryti, pataria interjero dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

8 patarimai, kaip efektingai atnaujinti namus prieš šventes (5)

Dizaino gerbėjai, dėmesio: oficialiai atėjo pavasaris. Tuo metu, kai lauke niūrią pilkumą keičia saulė ir žaluma, šiokio tokio atnaujinimo prašosi ir interjeras. Jūsų erdvei sužydėti padės šio sezono tendencijos.