Kompaktiškas 53 kv.m butas Vilniuje: funkcionalūs, bet originalūs sprendimai

 (8)
Šio buto visos sienos jau buvo suprojektuotos architektų, tad interjero dizainerei Justinai Lazdauskaitei iš daniškų baldų salono „BoConcept“ teko taikytis prie esamos schemos. Bute virtuvė sujungta su valgomojo ir svetainės zona. Tad kaip šiuos rebusus išsprendė dizainerė?

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lengvos prabangos įvaizdis

Šiame bute gyvenamoji erdvė buvo kuriama trijų asmenų šeimai. Tai interjeras šiuolaikiškiems, vertinantiems natūralumą ir estetiką žmonėms. Bendrojo kambario baldai su natūralaus riešutmedžio danga suteikia šiai erdvei tikrumo ir lengvos prabangos įspūdį.

Kompaktiškas 53 kv.m butas Vilniuje: funkcionalūs, bet originalūs sprendimai

Solidi natūralaus riešutmedžio faktūra, derinama su juodai dažyto metalo paviršiais, pabrėžia miesto buto charakterį ir suteikia prabangos. Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė parinko pilką koloritą. Miesto erdvei būdingo braižo suteikė betoninės lubos – ši „statybinė“ apdaila palikta sąmoningai. Tai – urbanistinis stilius.

Be to, šio buto šeimos poilsio erdvė labiau orientuota į TV zoną – jai parinkta jauki vieta palei langą, čia įkomponuota patogi sofa, o valgomasis – atokiau, greta įėjimo į bendrąjį kambarį.

Interjerų originalumas ir vientisumas

„Bet kuriuo atveju didžiausias iššūkis buvo maksimaliai išnaudoti mažų butų erdves, pasitelkiant funkcionalius „BoConcept“ baldus. Todėl pasiūliau užsakovams rinktis lovas su pakeliamais mechanizmais (kad būtų kur susidėti vasarinę patalynę šaltuoju metų laiku ir atvirkščiai), parinkau funkcionalius kavos staliukus, darbo stalą, kuriuose po stalviršiais galima pasidėti nešiojamą kompiuterį ar planšetę, knygas, žurnalus ar smulkius namų daikčiukus. Galiausiai, sumontavome nišose sienines spintas bei panaudojome dekoratyvines lentynas, žaismingai dalinančias erdves ir taip išnaudojančias kiekvieną kvadratinį metrą mažame bute“, – funkcionaliais sprendimais pasidalijo dizainerė Justina Lazdauskaitė.

Pasak interjero dizainerės, užsakovai liko patenkinti. Jos nuomone, „BoConcept“ baldų funkcionalumo pagalba pavyko susidoroti su sunkiausia užduotimi – paruošti būstą tikram gyvenimui.

Kompaktiškas 53 kv.m butas Vilniuje: funkcionalūs, bet originalūs sprendimai

„Kurti šiuos projektus buvo vertinga patirtis, nes jie atitiko „BoConcept“ esmę, užsakovų stilių ir miesto dvasią. Taip pat džiugu, kad nors beveik visi pasitelkti baldai ar aksesuarai iš vieno gamintojo, tai nebuvo kliūtis. Atvirkščiai, tai įrodė, kad šio danų gamintojo produkciją lengva derinti tarpusavyje, o tai padeda kurti harmoningą, vientisą įvaizdį O tai ypač didelis iššūkis mažame bute, kuriame kiekviena detalė turi būti apgalvota“, – apibendrino dizainerė.

Joanos Burn nuotraukos

Daugiau apie šį projektą ir identiško buto interjerą galite išvysti spalio mėn. žurnalo MANO NAMAI numeryje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jaukūs namai

Danų dizaino paslaptys: kaip įsirengti modernius namus, nepamirštant jaukumo (3)

Kai kalbama apie modernų dekorą, vargu ar į galvą ateina žodis „jaukus“. Dauguma žmonių modernų dekorą įsivaizduoja kaip minimalistinį, akinamai baltą interjerą su aiškiomis linijomis. Savo patirtimi įrengiant tokius interjerus dalijasi dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Kompaktiškas 53 kv.m butas Vilniuje: funkcionalūs, bet originalūs sprendimai (8)

Šio buto visos sienos jau buvo suprojektuotos architektų, tad interjero dizainerei Justinai Lazdauskaitei iš daniškų baldų salono „BoConcept“ teko taikytis prie esamos schemos. Bute virtuvė sujungta su valgomojo ir svetainės zona. Tad kaip šiuos rebusus išsprendė dizainerė?

Miegamojo idėjos, dėl kurių nesinorės lipti iš lovos

Miegamajame praleidžiame savo didžiąją gyvenimo dalį, todėl labai svarbu, kad ši zona nekeltų įtampos ir neigiamų emocijų. Poilsio kambaryje mes turime jaustis laimingi, atsipalaidavę, o grįžę po sunkios darbo dienos kristi į patogią lovą ir jos šiltą patalą. Svarstote, kaip įsirengti miegamąjį, kad šis taptų jaukiausiu ir mylimiausiu namų kambariu? Būtinai apsvarstykite šias idėjas.

Kaip įpūsti pokyčių vėjo į svetainės zoną (1)

Ruduo ne veltui vadinamas pokyčių metu, kuomet norisi atnaujinti ne tik drabužių spintą, bet ir kasdienę namų aplinką. Svetainė – tai vieta, kurioje praleidžiame didžiąją savo laiko dalį skaitydami, žiūrėdami televizorių, žaisdami su šeima ar priimdami svečius. Dėl šios priežasties ji privalo būti funkcionali, erdvi ir patogi. Kaip išsaugoti šias svarbias kambario savybes, bet išlaikyti jį stilingą? Kviečiame šį rebusą išspręsti kartu su dizainere Justina Lazdauskaite iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Kaip sukurti rudenišką interjerą?

Ruduo – pokyčių metas ne tik gamtoje, bet ir visų, savo namais besirūpinančių žmonių gyvenimuose. Rudenį norisi jaukios žvakių šviesos, saldžių cinamono kvapų ir šilto pledo ant mėgstamiausios sofos. Kaip į savo namus atnešti rudenines nuotaikas? Patarimais dalijasi dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Sumanūs patarimai, kaip skoningai įrengti mažą būstą

Turbūt daugelis iš mūsų pasvajoja apie didelį ir erdvų namą. Deja, gyvendami didmiesčiuose kartais turime pasispausti ir nuspręsti, kaip tinkamai įrengti nedidelį butą. Mažas būstas – tikras iššūkis dizaino atžvilgiu, tačiau pasitelkus tam tikras taisykles, net ir be profesionalaus interjero dizainerio ar architekto pagalbos, galima sukurti patogius, funkcionalius ir jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti.

10 naujausių 2017 m. interjero kūrimo tendencijų, kurios sušildys ir rudenį, ir žiemą (1)

Vienspalviškumas – stipriausia šio sezono tendencija. Sugrįžo gėlių motyvais marginti tapetai ir kambariniai augalai. Naktims vis ilgėjant ateina laikas daugiau dėmesio skirti namų paruošimui artėjančiam žiemos sezonui. Taigi dar niekada nebuvo taip aktualu peržvelgti naujausias šio sezono tendencijas. Įžvalgomis dalijasi dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Kaip susikurti miegamąjį, kuriame tvyrotų santarvė ir meilė (2)

Turbūt kiekvienas iš mūsų sugrįžęs namo po sunkios darbo dienos svajoja apie jaukią lovą ir ramybe dvelkiantį miegamojo kambarį. Ne paslaptis, kad miegamojo dizainas bei jo dekoravimo elementai daro didelę įtaką mūsų psichologijai ir bendrai nuotaikai. Todėl nenuostabu, kad prieš įrenginėdami miegamajį dažnai susimąstome kokiomis interjero dizaino taisyklėmis reikėtų vadovautis?

Skandinaviškų interjerų idėjos, kurias pats metas įkurdinti savo namuose (5)

Elegantiškas minimalistinis interjeras visada yra sumanus pasirinkimas. Tačiau atšiaurių juodai baltų interjerų laikas jau praėjo. Pats metas „paskaninti“ skandinavišką interjerą originaliomis detalėmis. Taigi dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ atskleidžia, kokios darbar yra naujos skandinaviško interjero dizaino tendencijos, kurios peržengia juodai baltų erdvių ribas.

Svarbiausios šių metų rudens interjero dizaino tendencijos (1)

Tenka pripažinti, kad ruduo jau atėjo, taigi laikas pasižvalgyti po esminių namų interjero dizaino tendencijų plotus. Šiame tekste pateikiamos aktualiausios šio rudens idėjos, patvirtintos interjero dizaino srities ekspertų. Savaime suprantama, rinktis derėtų tai, kas patinka jums, nepriklausomai nuo bendrų rekomendacijų. Vis tik rudeniškiems orams keičiant vasariškus visai smagu šiek tiek pakeisti nuotaiką namuose pasirenkant naujų detalių. Štai idėjos, kurios 2017 m. rudens ir žiemos sezonu bus aktualios, o kurios – ne. Savo įžvalgomis dalijasi dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“