Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?

Pats laikas prisiminti, kokios svarbiausios interjero dizaino tendencijos buvo įvardintos 2017 metų pradžioje vykusioje vienoje svarbiausių sezono baldų ir interjero parodoje „imm cologne“. Ar jos išliks tokios pat aktualios ir 2018-aisiais, sužinosime jau netrukus.
Asociatyvinė nuotrauka (Gamintojas FritzHansen)
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Jokių griežtų įsipareigojimų konkrečiam interjero stiliui

Šiuolaikinės interjero ir dizaino tendencijos vis mažiau kalba apie konkretaus stiliaus dominavimą ir labiau akcentuoja individualų požiūrį į interjerą ir dizainą. Konkrečiam stiliui šiuolaikinis žmogus neįsipareigoja ir dėl to, kad jo paties gyvenimas yra kaip niekad dinamiškas ir įvairiapusiškas. Trokštame naudotis išmanių technologijų teikiamais privalumais, bet tuo pačiu būti arčiau gamtos.

Gamintojas FontanaArte Max Ingrand 1954
Gamintojas FontanaArte Max Ingrand 1954
© Gamintojo archyvas

Atsiversti popierinę knygą ar žurnalą, tačiau nepaleidžiame iš rankų išmanaus telefono sekdami naujienų srautą socialiniuose tinkluose. Vertiname šiuolaikinį komfortą, tačiau jaučiame nostalgiją praeičiai. Privačiame gyvenime trinamos ribos tarp darbo ir laisvalaikio, bendravimo su šeimos nariais ir draugais. Iš gyvenamosios erdvės pirmiausia tikimasi funkcionalumo ir jaukumo, kur gera grįžti ir būti, patogu dirbti ir malonu leisti laisvalaikį.

Gamintojas Zanotta Shoji
Gamintojas Zanotta Shoji
© Gamintojo archyvas

2. Baldai su istorija

Renkantis baldus pagrindiniai kriterijai yra baldo kokybė, funkcionalumas ir ergonomiškumas. Vis dėlto šiuolaikiniame interjere vis didesnę vertę turi baldai su savo istorija. Galbūt tai jūsų senelio pagamintas ir restauruotas stalas, o gal – žymaus dizainerio kėdė, apie kurios įsigijimą galėsite papasakoti savo anūkams. Šiuolaikinį žmogų supa vis daugiau daiktų, kuriuos lydi prisiminimai ir istorijos, todėl jie reiškia kur kas daugiau nei vien tik funkciją.

Gamintojas Vitra
Gamintojas Vitra
© Gamintojo archyvas

3. Modernus dizaino klasikos suklestėjimas

Vis daugiau kompanijų į serijinę gamybą gražina XX amžiaus penktajame iš dalies ir šeštajame dešimtmečiuose kurtus baldus, šviestuvus, interjero aksesuarus. Gaminti prieš daugiau kaip pusę amžiaus, vėliau pamiršti, jie vėl sulaukia išskirtinio gamintojų ir vartotojų dėmesio. Šis pokario stilius atspindi optimistinį visuomenės požiūrį į pasaulį ir tikėjimą pažanga, kuriam nostalgiją jaučia ir XXI amžiaus vartotojas. Tuo metu kūrė nemažai legendinių JAV, Italijos dizainerių, pasauliui prisistatė ir pradėjo sparčiai populiarėti skandinaviškas dizaino stilius ir filosofija.

Gamintojas Muuto
Gamintojas Muuto
© Gamintojo archyvas


4. Baldai ir šviestuvai, kurie „gali daugiau“

Multifunkciniai baldai ir šviestuvai mažoms erdvėms – tarp šio sezono topų. Vis daugiau žmonių kraustosi į didmiesčius, gyvena aktyvų socialų gyvenimą, tačiau negali sau leisti turėti didelį plotą užimančių namų. Itin patogūs, funkcionalūs, neužimantys daug vietos, turintys atsakymus ne į vieną klausimą baldai ir šviestuvai ypač vertinami už galimybę ir mažoje erdvėje gyventi patogiai ir komfortiškai. Dizaineriai pripažįsta, jog kurti baldus ir šviestuvus, kurie „gali daugiau“, reikliam ir skonį turinčiam šiuolaikiniam vartotojui – nemažas, tačiau intriguojantys iššūkis.

Gamintojas AndTradition
Gamintojas AndTradition
© Gamintojo archyvas


5. Dar daugiau dėmesio apšvietimui

Apšvietimui interjere vis dar skiriama per mažai dėmesio, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Vartotojai vis labiau supranta, kad skirtingi apšvietimo scenarijai, įvairūs šviesos intensyvumo lygiai, ne tik bendras, bet ir funkcinis apšvietimas interjerui gali suteikti norimą nuotaiką ir neatpažįstamai jį pakeisti. Ypač efektingai atrodo tie šviestuvai, kuriuose dizaineriams ir gamintojams pavyksta atrasti balansą tarp inovatyvių technologinių sprendimų ir emocionalaus, poetiško dizaino.

Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?
© Gamintojo archyvas

Šaltinis: www.dizainika.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

2018 m. interjero dizaino tendencijos, kurias būtinai turite žinoti (2)

2018 m. interjero spalvos, dizaino tendencijos atspindės žmonių poreikį palaikyti vienas kitą, saugoti žemę, rasti gyvenime ir bendruomenėse harmoniją, užuot be saiko leidus pinigus. Įžūlios, ekscentriškos, neretai brangios dekoravimo idėjos lieka praeityje. Ateinančiais metais pirmenybė teikiama praktiškumui, ekologijai, patogumui, funkcionalumui. Į kurias iš tikrųjų vertėtų atkreipti dėmesį, pataria dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus

Visi, kada nors šventę Kalėdas, žino, kad pusę šios šventės džiaugsmo sudaro eglutės puošimas (žinoma, dovanų išpakavimas – antroji to džiaugsmo pusė). Tačiau tai, kaip pasirenkate savo medelį ir jo papuošimus – blizgučius, žaisliukus ir girliandas – daug ką apie jus pasako.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais

Namai – mūsų prieglobstis po sunkių dienų, vieta, kur galime būti savimi, jie turi būti jaukūs, išpuoselėti, kupini šilumos. Į visas gyvenimo sritis žengia naujovės, ne išimtis ir mūsų namai – interjero dizaino, puošybos tendencijos sparčiai keičiasi, neretai siūlomi keli sprendimai. Daugybė tendencijų gražios, bet nepigiai atsieinančios, tad ne visiems prieinamos. Smagi žinia – 2018 m. į madą grįžta seni namų dekoro stiliaus elementai.

Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?

Pats laikas prisiminti, kokios svarbiausios interjero dizaino tendencijos buvo įvardintos 2017 metų pradžioje vykusioje vienoje svarbiausių sezono baldų ir interjero parodoje „imm cologne“. Ar jos išliks tokios pat aktualios ir 2018-aisiais, sužinosime jau netrukus.

Būkite atidūs: kaip pagal savo Zodiako ženklą puošti šventinį stalą (2)

Mitiniu Zodiaku galima vadovautis širdies reikaluose ar tvarkant piniginius klausimus, tačiau mažai kas žino, jog įkvėpimo žvaigždėse galima ieškoti net dekoruojant savo stalą.

GALERIJA: 60 stalo dekoro idėjų (1)

Grožis slypi detalėse. Tad jei planuojate šventę, skirkite laiko ne tik maisto meniu, tačiau ir stalo dekorui. Ypatingai tais atvejais, kuomet pietūs ar vakarienė, o gal pusryčiai, bus pagrindinis jūsų šventės akcentas.

6 klaidos, kurių geriau nedaryti, dekoruojant mažą erdvę

Temų apie mažas erdves ir patarimus joms turbūt niekada nebus per daug. Yra kelios klaidos, kurias daro naujakuriai, įrenginėdami mažas erdves. Kokios jos ir kaip to išvengti, skaitykite žemiau.

Kokias gudrybes pasitelkti, kad namuose būtų jauku ne tik per šventes

Vis daugiau laiko praleidžiame šiltuose namuose... Tam, kad neužpultų liūdesys, namų interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ rekomenduoja, kaip sukurti jaukumą savo būste.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką

Interjero dizaino namų „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman, kurios žavingas kalėdinis interjeras puošia žurnalo MANO NAMAI gruodžio mėnesio viršelį, sako, kad pirmiausia šventinis laikotarpis jai asocijuojasi su šviežiai iškeptų imbierinių sausainių aromatu, kuris pamažu padeda kurti ypatingą nuotaiką. Dizainerė pabrėžia, kad šventiškai atmosferai pakanka mažų, bet apgalvotų akcentų – tam nėra būtinos ypatingos dekoracijos.

Dizaino klasika: kaip plytelės gali pakeisti bet kuriuos namus

Kai 1904 metais Niujorke buvo atidarytas metro, vargu ar kas galvojo, kad jis visame pasaulyje išgarsins keramines plyteles. Taip, jei sienos fragmentas virtuvėje virš darbastalio ar dušo zona vonios kambaryje dekoruota pailgomis baltomis keraminėmis plytelėmis, kurių ilgio ir aukščio santykis 2:1, tai ne tik gražu bei madinga, bet ir yra tiesioginė nuoroda į XX amžiaus pradžios istoriją – ne bet kokią, o Amerikos metro.