Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?

Pats laikas prisiminti, kokios svarbiausios interjero dizaino tendencijos buvo įvardintos 2017 metų pradžioje vykusioje vienoje svarbiausių sezono baldų ir interjero parodoje „imm cologne“. Ar jos išliks tokios pat aktualios ir 2018-aisiais, sužinosime jau netrukus.
Asociatyvinė nuotrauka (Gamintojas FritzHansen)
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Jokių griežtų įsipareigojimų konkrečiam interjero stiliui

Šiuolaikinės interjero ir dizaino tendencijos vis mažiau kalba apie konkretaus stiliaus dominavimą ir labiau akcentuoja individualų požiūrį į interjerą ir dizainą. Konkrečiam stiliui šiuolaikinis žmogus neįsipareigoja ir dėl to, kad jo paties gyvenimas yra kaip niekad dinamiškas ir įvairiapusiškas. Trokštame naudotis išmanių technologijų teikiamais privalumais, bet tuo pačiu būti arčiau gamtos.

Gamintojas FontanaArte Max Ingrand 1954
Gamintojas FontanaArte Max Ingrand 1954
© Gamintojo archyvas

Atsiversti popierinę knygą ar žurnalą, tačiau nepaleidžiame iš rankų išmanaus telefono sekdami naujienų srautą socialiniuose tinkluose. Vertiname šiuolaikinį komfortą, tačiau jaučiame nostalgiją praeičiai. Privačiame gyvenime trinamos ribos tarp darbo ir laisvalaikio, bendravimo su šeimos nariais ir draugais. Iš gyvenamosios erdvės pirmiausia tikimasi funkcionalumo ir jaukumo, kur gera grįžti ir būti, patogu dirbti ir malonu leisti laisvalaikį.

Gamintojas Zanotta Shoji
Gamintojas Zanotta Shoji
© Gamintojo archyvas

2. Baldai su istorija

Renkantis baldus pagrindiniai kriterijai yra baldo kokybė, funkcionalumas ir ergonomiškumas. Vis dėlto šiuolaikiniame interjere vis didesnę vertę turi baldai su savo istorija. Galbūt tai jūsų senelio pagamintas ir restauruotas stalas, o gal – žymaus dizainerio kėdė, apie kurios įsigijimą galėsite papasakoti savo anūkams. Šiuolaikinį žmogų supa vis daugiau daiktų, kuriuos lydi prisiminimai ir istorijos, todėl jie reiškia kur kas daugiau nei vien tik funkciją.

Gamintojas Vitra
Gamintojas Vitra
© Gamintojo archyvas

3. Modernus dizaino klasikos suklestėjimas

Vis daugiau kompanijų į serijinę gamybą gražina XX amžiaus penktajame iš dalies ir šeštajame dešimtmečiuose kurtus baldus, šviestuvus, interjero aksesuarus. Gaminti prieš daugiau kaip pusę amžiaus, vėliau pamiršti, jie vėl sulaukia išskirtinio gamintojų ir vartotojų dėmesio. Šis pokario stilius atspindi optimistinį visuomenės požiūrį į pasaulį ir tikėjimą pažanga, kuriam nostalgiją jaučia ir XXI amžiaus vartotojas. Tuo metu kūrė nemažai legendinių JAV, Italijos dizainerių, pasauliui prisistatė ir pradėjo sparčiai populiarėti skandinaviškas dizaino stilius ir filosofija.

Gamintojas Muuto
Gamintojas Muuto
© Gamintojo archyvas


4. Baldai ir šviestuvai, kurie „gali daugiau“

Multifunkciniai baldai ir šviestuvai mažoms erdvėms – tarp šio sezono topų. Vis daugiau žmonių kraustosi į didmiesčius, gyvena aktyvų socialų gyvenimą, tačiau negali sau leisti turėti didelį plotą užimančių namų. Itin patogūs, funkcionalūs, neužimantys daug vietos, turintys atsakymus ne į vieną klausimą baldai ir šviestuvai ypač vertinami už galimybę ir mažoje erdvėje gyventi patogiai ir komfortiškai. Dizaineriai pripažįsta, jog kurti baldus ir šviestuvus, kurie „gali daugiau“, reikliam ir skonį turinčiam šiuolaikiniam vartotojui – nemažas, tačiau intriguojantys iššūkis.

Gamintojas AndTradition
Gamintojas AndTradition
© Gamintojo archyvas


5. Dar daugiau dėmesio apšvietimui

Apšvietimui interjere vis dar skiriama per mažai dėmesio, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Vartotojai vis labiau supranta, kad skirtingi apšvietimo scenarijai, įvairūs šviesos intensyvumo lygiai, ne tik bendras, bet ir funkcinis apšvietimas interjerui gali suteikti norimą nuotaiką ir neatpažįstamai jį pakeisti. Ypač efektingai atrodo tie šviestuvai, kuriuose dizaineriams ir gamintojams pavyksta atrasti balansą tarp inovatyvių technologinių sprendimų ir emocionalaus, poetiško dizaino.

Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?
© Gamintojo archyvas

Šaltinis: www.dizainika.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).