Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?

Pats laikas prisiminti, kokios svarbiausios interjero dizaino tendencijos buvo įvardintos 2017 metų pradžioje vykusioje vienoje svarbiausių sezono baldų ir interjero parodoje „imm cologne“. Ar jos išliks tokios pat aktualios ir 2018-aisiais, sužinosime jau netrukus.
Asociatyvinė nuotrauka (Gamintojas FritzHansen)
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Jokių griežtų įsipareigojimų konkrečiam interjero stiliui

Šiuolaikinės interjero ir dizaino tendencijos vis mažiau kalba apie konkretaus stiliaus dominavimą ir labiau akcentuoja individualų požiūrį į interjerą ir dizainą. Konkrečiam stiliui šiuolaikinis žmogus neįsipareigoja ir dėl to, kad jo paties gyvenimas yra kaip niekad dinamiškas ir įvairiapusiškas. Trokštame naudotis išmanių technologijų teikiamais privalumais, bet tuo pačiu būti arčiau gamtos.

Gamintojas FontanaArte Max Ingrand 1954
Gamintojas FontanaArte Max Ingrand 1954
© Gamintojo archyvas

Atsiversti popierinę knygą ar žurnalą, tačiau nepaleidžiame iš rankų išmanaus telefono sekdami naujienų srautą socialiniuose tinkluose. Vertiname šiuolaikinį komfortą, tačiau jaučiame nostalgiją praeičiai. Privačiame gyvenime trinamos ribos tarp darbo ir laisvalaikio, bendravimo su šeimos nariais ir draugais. Iš gyvenamosios erdvės pirmiausia tikimasi funkcionalumo ir jaukumo, kur gera grįžti ir būti, patogu dirbti ir malonu leisti laisvalaikį.

Gamintojas Zanotta Shoji
Gamintojas Zanotta Shoji
© Gamintojo archyvas

2. Baldai su istorija

Renkantis baldus pagrindiniai kriterijai yra baldo kokybė, funkcionalumas ir ergonomiškumas. Vis dėlto šiuolaikiniame interjere vis didesnę vertę turi baldai su savo istorija. Galbūt tai jūsų senelio pagamintas ir restauruotas stalas, o gal – žymaus dizainerio kėdė, apie kurios įsigijimą galėsite papasakoti savo anūkams. Šiuolaikinį žmogų supa vis daugiau daiktų, kuriuos lydi prisiminimai ir istorijos, todėl jie reiškia kur kas daugiau nei vien tik funkciją.

Gamintojas Vitra
Gamintojas Vitra
© Gamintojo archyvas

3. Modernus dizaino klasikos suklestėjimas

Vis daugiau kompanijų į serijinę gamybą gražina XX amžiaus penktajame iš dalies ir šeštajame dešimtmečiuose kurtus baldus, šviestuvus, interjero aksesuarus. Gaminti prieš daugiau kaip pusę amžiaus, vėliau pamiršti, jie vėl sulaukia išskirtinio gamintojų ir vartotojų dėmesio. Šis pokario stilius atspindi optimistinį visuomenės požiūrį į pasaulį ir tikėjimą pažanga, kuriam nostalgiją jaučia ir XXI amžiaus vartotojas. Tuo metu kūrė nemažai legendinių JAV, Italijos dizainerių, pasauliui prisistatė ir pradėjo sparčiai populiarėti skandinaviškas dizaino stilius ir filosofija.

Gamintojas Muuto
Gamintojas Muuto
© Gamintojo archyvas


4. Baldai ir šviestuvai, kurie „gali daugiau“

Multifunkciniai baldai ir šviestuvai mažoms erdvėms – tarp šio sezono topų. Vis daugiau žmonių kraustosi į didmiesčius, gyvena aktyvų socialų gyvenimą, tačiau negali sau leisti turėti didelį plotą užimančių namų. Itin patogūs, funkcionalūs, neužimantys daug vietos, turintys atsakymus ne į vieną klausimą baldai ir šviestuvai ypač vertinami už galimybę ir mažoje erdvėje gyventi patogiai ir komfortiškai. Dizaineriai pripažįsta, jog kurti baldus ir šviestuvus, kurie „gali daugiau“, reikliam ir skonį turinčiam šiuolaikiniam vartotojui – nemažas, tačiau intriguojantys iššūkis.

Gamintojas AndTradition
Gamintojas AndTradition
© Gamintojo archyvas


5. Dar daugiau dėmesio apšvietimui

Apšvietimui interjere vis dar skiriama per mažai dėmesio, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Vartotojai vis labiau supranta, kad skirtingi apšvietimo scenarijai, įvairūs šviesos intensyvumo lygiai, ne tik bendras, bet ir funkcinis apšvietimas interjerui gali suteikti norimą nuotaiką ir neatpažįstamai jį pakeisti. Ypač efektingai atrodo tie šviestuvai, kuriuose dizaineriams ir gamintojams pavyksta atrasti balansą tarp inovatyvių technologinių sprendimų ir emocionalaus, poetiško dizaino.

Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?
© Gamintojo archyvas

Šaltinis: www.dizainika.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.