Sienų dekoravimo būdai, į kuriuos verta pažvelgti iš naujo

Šis straipsnis aktualus visiems, kurie turi susikūrę savo namus, bet vis tiek galvoja, kad jiems kažko dar trūksta. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko dalinasi savo praktiškomis įžvalgomis.
Standartinio buto sprendimai
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lyg ir esame erdvę apsistatę reikalingais baldais, namų jaukumą išpuoselėję interjero detalėmis, bet išbaigtumo jausmo neatrandame. Kodėl? Pažiūrėkite į savo būsto sienas.

Ar jos kalba? Ar jos pasakoja įdomias istorijas? Ar pažvelgus į jas kyla įdomių, įkvepiančių minčių?

Jeigu atsakymas neigiamas, tada turbūt jos tuščios. Baltos, kreminės, rusvos, nesvarbu kokios spalvos, bet ant jų niekas negyvena, o tada ir namai atrodo lyg ne iki galo užbaigti.

Žinoma, skubėti pirkti meno kūrinius sienoms dabinti neverta, nes tai brangu ir galbūt jūs visai nesate meno gerbėjas. Be to, yra ir kitų alternatyvių ir įdomių būdų, kaip galima jas nebrangiai papuošti.

1. Paveikslai

Paveikslai yra pats populiariausias sienų dekoro būdas. Aišku, tai nebūtinai turi būti tapytas meno kūrinys. Galima įsirėminti tiesiog didelio formato nuotrauką, motyvuojantį užrašą, plakatą, atvirutę ar tiesiog gražų žurnalo puslapį. Pasak tinklaraštininkės, kuo įdomesnis įrėmintas objektas, tuo jūsų siena atrodys įspūdingiau.

Jeigu turite daug nedidelio formato nuotraukų, galite sukurti akį traukiantį rėmelių koliažą. Derinti galima skirtingas rėmelių formas, spalvas ir dydžius. Tik pagrindinis principas, kurio patariama laikytis – visą koliažą stengtis sutalpinti į geometrinę formą, nes kitu atveju, bet kaip išmėtyti rėmeliai gali įvesti chaosą. O tam, kad patogiau rėmelius būtų sukabinti ant sienos, pirmiau galite pasidaryti reikalingų formų popierinius trafaretus, juos sudėlioti ir tik tada gręžti skyles.

2. Laikrodžiai

Antras būdas pagal populiarumą būtų sieniniai laikrodžiai. Pastaruoju metu ši dekoro detalė yra šiek tiek užmiršta. Galbūt dar iš mūsų močiučių laikų atsimename tuos garsiai tiksinčius ir kukuojančius masyvius agregatus ant sienos, bet laikai pasikeitė, ir dabar siūlomos labai įdomios ir modernios alternatyvos, kurios gali sienai suteiki užbaigtumo.

3. Veidrodžiai

Anot J. Gulko, veidrodžiai yra vienas iš universaliausių sienų dekoro elementų, nes atlieka tris svarbias funkcijas: užpildo tuštumą ir savo gražiais rėmeliais papuošia sieną, padidina erdvę ir duoda praktinę naudą – turime kur pasižiūrėti į savo atvaizdą. Veidrodžių karalystės iš savo namų daryti nereikia, bet jo įkomponavimas per didžiąją sienos dalį ar pakabinimas virš komodos suteiks netikėtumo ir savito charakterio jūsų namams. Tikrai verta pabandyti, ypač jeigu gyvenate nedideliame būste.

Сохраняйте и обязательно ❤️ за такую подборку! Специально фотографировала зеркала, чтобы вам показать свежие американские идеи по оформлению стен зеркалами! . И так, использование зеркал в интерьере - это уже успешный приём! А использование их в необычной форме - это уникальный и мега успешный приём 😉 . Мы привыкли, что зеркала должны служить отражением нас любимых! А вот американцы считают, что зеркало - это зеркало в интерьере - замечательная трансформациях пространства! Причём в разных формах (смотрите сколько вариантов багета), и цветах! . Я уже посмотрела, что многие из таких зеркал можно сделать на заказ в своём городе! Главное же желание, а идея уже есть 😉. Отличного вам дня! . . #lifestyle #veronaforme #inspiration #interiordesign #design #designer #interiordesigner #mood #lasvegas #usa #mirror #decoration #designideas #idea #walldecor #mirrordecor #reflection #home #sweethome #homeidea #decorideas #lasvegasmarket #lvmrkt #lvmarket

A post shared by Tatiana I. Verona - designer (@verona_for_me) on Jan 30, 2018 at 12:59am PST

4. Sapnų gaudyklės

Nuo senų laikų Amerikos indėnai sapnų gaudykles laikė ypatingu talismanu, saugančiu miegą nuo blogų sapnų. Tad visi, kurie tiki magijos galia, gali pabandyti papuošti ja savo miegamąjį.

5. Lempučių girlianda

Paprastas ir jaukus sienos papuošimo būdas – tiesiog užkabinti šviečiančią lempučių girliandą. Jas komponuoti galima įvairiai, o ant jų galima sukabinti jums brangias nuotraukas ar nedideles atvirutes. Taip ir papuošite, ir išeksponuosite sau brangias akimirkas. Beje, šį būdą verta pasitelkti ne tik per šventes.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).

Septynios 2018 metų namų dekoro tendencijos

Interjero dekoro tendencijos yra labai nepastovios: vieną dieną visur matome prancūziškos eglutės raštus ir dekoracijas su flamingais, o kitą dieną visa tai jau būna įtraukta į nusibodusių dalykų sąrašą. Jei nenorite, kad jūsų butas atrodytų kaip „Instagram“ svetainės klišė, labai svarbu domėtis, kurie dizaino elementai aktualūs, o kurie jau pasenę. Paprasčiausias būdas tai padaryti – pasidomėti tuo, kas populiaru „Pinterest“ svetainėje.

Specialiai iš Frankfurto: interjero tendencijos 2018 m. – kokie pokyčiai laukia

Praėjusiais metais namus puošėme naujais kambariniais augalais, netikėtais spalvų deriniais ir kūrėme gamtos atmosferą viduje, o šiais metais bus aktualios kitokios patalpų dizaino tendencijos. Iš vasario 9-13 d. vykusioje parodoje Frankfurte (Vokietijoje) „Ambiente“ atvežėme naujų impulsų.

Dizaino klasika: žaismingas aksesuaras vaikams ir vaikystės nepamiršusiems

Ir „Eames Elephant“, ir „Puppy“ vieni garsiausių pasaulyje dizainerių kūrė galvodami apie vaikus ir įsivaizduodami, kad šiems bus smagu su jais žaisti. Bet tai, ką sugalvoja genialūs menininkai, niekada netelpa į siaurus rėmus. Nes ir suaugusiesiems reikia žaislų.

Kas žinoma apie garsųjį architektą, suprojektavusį Vilniaus katedrą ir rotušę?

Daugiausiai istoriografijoje minimas visų laikų Lietuvos architektas - tai Laurynas Gucevičius (1753–1798). Tačiau kodėl būtent jis sulaukė tiek dėmesio ir tapo žymiausiu architektu, nors iki šių dienų išliko nepakitę tik du neabejotinai jo autorystės objektai – Vilniaus katedra ir Rotušė?

Interjero dizaino instagramo profiliai, kuriuos įdomu sekti

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Sienų dekoravimo būdai, į kuriuos verta pažvelgti iš naujo

Šis straipsnis aktualus visiems, kurie turi susikūrę savo namus, bet vis tiek galvoja, kad jiems kažko dar trūksta. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko dalinasi savo praktiškomis įžvalgomis.

10 idėjų, kaip dekoruoti namus žiemą

Šventėms pasibaigus, žiema tęsiasi dar beveik tris mėnesius. Nukabinus kalėdinius papuošimus namai gali atrodyti nykokai. Pateikiame dešimt idėjų, kaip namus papuošti po švenčių, kad juose būtų jauku, šviesu ir malonu.