Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos

Principas „Pats sau režisierius“ yra puikus, tačiau tik tokiu atveju, jeigu turite meninį skonį. O jeigu ne?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įpročiai kabinti kilimus, užtraukti užuolaidas, baltai dažyti sienas – tai seniai nebeaktualu. Nepaverskite savo buto draugų pajuokos objektu! Čia surinkti patarimai laužo standartus, tad pasinaudokite jais ir būkite stilingi!

Baldai palei sieną

Tai vienas populiariausių stereotipų. Daugelis įsitikinę, kad taip atlaisvinama daugiau erdvės. Net jeigu jūsų kambarys mažas, jis daug patraukliau atrodys su lakoniška sofa ir nedideliu stalu.

Baltos sienos

Niekada nedažykite sienų baltai, nes tai asocijuojasi su ligonine! Šiuolaikiniuose namuose sienos dažomos maloniais ir švelniais atspalviais. Baldai turi harmoningai įsipaišyti į interjerą, tačiau netinkamai parinktas fonas sugadins bet kokį pasirinkimą.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos
© Shutterstock

Baldai ne iš komplekto

Turbūt pati genialiausia namų interjero idėja! Naudokite kambaryje skirtingų spalvų krėslus ir kėdes. Atrodo tiesiog stulbinamai!

Gremėzdiškas miegamasis

Nepirkite viso miegamojo komplekto, pakanka vienos lovos. Spintelės šalia lovos, staliukas, etažerės – juos nusipirkite atskirai. Gaunasi gerokai pigiau.

Skirtingos kėdės

Šalin nuobodulį ir melancholiją virtuvėje! Standartų metas jau praeityje. Rinkitės įvairių spalvų arba kardinaliai priešingas kėdes. Svarbiausia, kad jos būtų panašių gabaritų.

Masyvūs baldai

Įsiminkite pagrindinę taisyklę: kuo mažesnis kambarys, tuo mažesni baldai. Porankiai, masyvūs odiniai komplektai – visai tai išties neskoninga. Šiuolaikinis hitas yra lakoniška sofutė, sėdmaišiai ir maži pufai.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos
© Shutterstock

Ryškus vaikų kambarys

Vaikų kambaryje nereikėtų naudoti visų vaivorykštės spalvų. Ryškiai dažytos sienos, persistengimas su dekoravimo detalėmis – tai kenkia vaiko sveikatai! Vaiko psichika nuo spalvų ir smulkmenų gausos persitempia. Vaikai tampa irzlūs, negali susikaupti. Vaiko kambaryje turi vyrauti ramūs atspalviai, nereikia daug baldų ir lentynų. Idealus variantas – plakatai ar piešiniai ant šviesių sienų.

Grubi sienų apdaila

Šiais laikais madinga sienas palikti nedažytas. Atkreipkite dėmesį, kad betonas ar dekoratyvinis tinkas neatrodytų pernelyg grubiai.

Šviesios užuolaidos

Įprotis kabinti šviesias užuolaidas puikiai įsitvirtino mūsų pasąmonėje. Sulaužykite šį stereotipą, išbandykite tamsias užuolaidas. Jeigu jūsų kambarys mažas, pamirškite jas visai. Šiuolaikiniuose užmiesčio namuose užuolaidos seniai nenaudojamos.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos
© Shutterstock

Prastas skonis vonios kambaryje

Eksperimentuokite vonios kambaryje! Nebūtina plytelėmis klijuoti sienų nuo grindų iki pat lubų. Šiuolaikinių vandeniui atsparių medžiagų įvairovė leidžia išrinkti originalų foną.

Apšvietimo gausa

Yra tokia elementari taisyklė, kad kuo daugiau šviesos, tuo geriau. Viena vertus, taip, šviesus kambarys atrodo geriau nei tamsus. Tačiau šviesą reikia naudoti protingai! Ne lempų ir lempučių gausa suteikia kambariui šviesumą, o minimalūs baldai, švarios sienos ir atviri langai. Lubų apšvietimą palikite voniai ar virtuvei kaip papildomą.

Sukurti jaukumą ir suteikti interjerui daugiafunkciškumą – pakankamai sunku. Pradėkite remontą nuo projektavimo. Aukščiau išvardinti patarimai padės išvengti klaidų. Net jeigu jūsų butas mažas, pasinaudokite idėjomis, kurios pavers jį šiuolaikišku ir stilingu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurie įkvėps namuose susikurti pavasarišką nuotaiką

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.

Interjero dizainerės patarimai: ką reikia žinoti įsirengiant savo būstą

Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžiagų parinkimu, interjero apdailos detalėmis, spalvų derinimu, apšvietimo galimybėmis bei kitais būstą tobulinančiais sprendimais. Interjero dizainerė, architektė bei „Novarchis“ studijos įkūrėja Ona Januškevičiūtė pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo namų jaukumui, tad investicijų į būsto apdailą negaili.

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.