Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos

Principas „Pats sau režisierius“ yra puikus, tačiau tik tokiu atveju, jeigu turite meninį skonį. O jeigu ne?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įpročiai kabinti kilimus, užtraukti užuolaidas, baltai dažyti sienas – tai seniai nebeaktualu. Nepaverskite savo buto draugų pajuokos objektu! Čia surinkti patarimai laužo standartus, tad pasinaudokite jais ir būkite stilingi!

Baldai palei sieną

Tai vienas populiariausių stereotipų. Daugelis įsitikinę, kad taip atlaisvinama daugiau erdvės. Net jeigu jūsų kambarys mažas, jis daug patraukliau atrodys su lakoniška sofa ir nedideliu stalu.

Baltos sienos

Niekada nedažykite sienų baltai, nes tai asocijuojasi su ligonine! Šiuolaikiniuose namuose sienos dažomos maloniais ir švelniais atspalviais. Baldai turi harmoningai įsipaišyti į interjerą, tačiau netinkamai parinktas fonas sugadins bet kokį pasirinkimą.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos
© Shutterstock

Baldai ne iš komplekto

Turbūt pati genialiausia namų interjero idėja! Naudokite kambaryje skirtingų spalvų krėslus ir kėdes. Atrodo tiesiog stulbinamai!

Gremėzdiškas miegamasis

Nepirkite viso miegamojo komplekto, pakanka vienos lovos. Spintelės šalia lovos, staliukas, etažerės – juos nusipirkite atskirai. Gaunasi gerokai pigiau.

Skirtingos kėdės

Šalin nuobodulį ir melancholiją virtuvėje! Standartų metas jau praeityje. Rinkitės įvairių spalvų arba kardinaliai priešingas kėdes. Svarbiausia, kad jos būtų panašių gabaritų.

Masyvūs baldai

Įsiminkite pagrindinę taisyklę: kuo mažesnis kambarys, tuo mažesni baldai. Porankiai, masyvūs odiniai komplektai – visai tai išties neskoninga. Šiuolaikinis hitas yra lakoniška sofutė, sėdmaišiai ir maži pufai.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos
© Shutterstock

Ryškus vaikų kambarys

Vaikų kambaryje nereikėtų naudoti visų vaivorykštės spalvų. Ryškiai dažytos sienos, persistengimas su dekoravimo detalėmis – tai kenkia vaiko sveikatai! Vaiko psichika nuo spalvų ir smulkmenų gausos persitempia. Vaikai tampa irzlūs, negali susikaupti. Vaiko kambaryje turi vyrauti ramūs atspalviai, nereikia daug baldų ir lentynų. Idealus variantas – plakatai ar piešiniai ant šviesių sienų.

Grubi sienų apdaila

Šiais laikais madinga sienas palikti nedažytas. Atkreipkite dėmesį, kad betonas ar dekoratyvinis tinkas neatrodytų pernelyg grubiai.

Šviesios užuolaidos

Įprotis kabinti šviesias užuolaidas puikiai įsitvirtino mūsų pasąmonėje. Sulaužykite šį stereotipą, išbandykite tamsias užuolaidas. Jeigu jūsų kambarys mažas, pamirškite jas visai. Šiuolaikiniuose užmiesčio namuose užuolaidos seniai nenaudojamos.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos
© Shutterstock

Prastas skonis vonios kambaryje

Eksperimentuokite vonios kambaryje! Nebūtina plytelėmis klijuoti sienų nuo grindų iki pat lubų. Šiuolaikinių vandeniui atsparių medžiagų įvairovė leidžia išrinkti originalų foną.

Apšvietimo gausa

Yra tokia elementari taisyklė, kad kuo daugiau šviesos, tuo geriau. Viena vertus, taip, šviesus kambarys atrodo geriau nei tamsus. Tačiau šviesą reikia naudoti protingai! Ne lempų ir lempučių gausa suteikia kambariui šviesumą, o minimalūs baldai, švarios sienos ir atviri langai. Lubų apšvietimą palikite voniai ar virtuvei kaip papildomą.

Sukurti jaukumą ir suteikti interjerui daugiafunkciškumą – pakankamai sunku. Pradėkite remontą nuo projektavimo. Aukščiau išvardinti patarimai padės išvengti klaidų. Net jeigu jūsų butas mažas, pasinaudokite idėjomis, kurios pavers jį šiuolaikišku ir stilingu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.