Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kokio pluošto kilimas tinka valgomajam?

Renkantis kilimą valgomojo zonai, pirmiausia reikia atsižvelgti į sąlygas, kurios yra būdingos tik šiai erdvei: valgomajame ant kilimo visada stovi sunkūs baldai; kėdės yra nuolatos stumdomos pirmyn ir atgal; čia sunku išvengti ant žemės nubyrėjusių trupinių; yra rizika, kad ant kilimo išsilies skystis (kava, arbata, sultys ir panašiai).

Atsižvelgiant į anksčiau minėtas sąlygas, valgomajam reikia rinktis kuo tvirtesnį kilimą. Kilimas turi išsiskirti savo ilgaamžiškumu bei atsparumu trinčiai, drėgmei bei dėmėms. Paprastai atsparesni būna sintetinio pluošto kilimai. Verta apsvarstyti kilimų, kurie tinka tiek patalpoms, tiek terasoms variantą.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?
© Shutterstock


Tiems, kurie nori natūralaus pluošto kilimo, gali tikti kilimai iš vilnos. Rinkoje galima rasti specialiai apdorotų vilnos kilimų, kurie yra atsparūs dėmėms. Deja, valgomojo erdvei netiks tokie natūralūs kilimai, kaip: šilkiniai kilimai bei medvilniniai kilimai.

Kokio dydžio kilimą rinktis valgomajam?

Kalbant apie kilimo dydį, valgomojo kilimas turėtų būti pakankamai didelis. Paprastai rekomenduojama rinktis tokio dydžio kilimą, kad atitraukus kėdę nuo stalo, jos galinės kojelės liktų stovėti ant kilimo. Jeigu valgomojo stalas yra prailginamas, į tai taip pat reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimo dydį.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?
© Shutterstock

Kokios formos kilimas tinka valgomajame?

Valgomojo kilimo forma turėtų gražiai papildyti baldų formą bei jų kompoziciją. Akiai patraukliausiai atrodo tos pačios formos stalo ir kilimo derinys. Pavyzdžiui, stačiakampis stalas geriausiai atrodo su stačiakampiu kilimu (beje, stačiakampiai kilimai paprastai dera su visomis stalų formomis), o apvalus stalas gražiai žiūrisi su apvaliu kilimu.

Kokios spalvos bei rašto kilimas yra tinkamiausias valgomajam?

Spalva, renkantis bet kokį kilimą, užima labai svarbią vietą, nes ji erdvei suteikia vizualinio įdomumo. Kilimo spalva gali tapti visos kambario spalvų paletės pradžia, arba tai gali būdas susieti kambaryje jau esančia spalvas. Tad svarbu nuspręsti, kokį vaidmenį atliks kilimo spalva valgomajame: bus išskirtiniu akcentu, kurs dramatiškumo efektą ar įneš šilumos bei jaukumo.

Paprastai valgomajame rekomenduojame rinktis raštuotus kilimus, nes ant jų mažiau matyti dėmės. Kilimo raštą galima derinti su baldų stiliumi: rytietiški kilimai labiau tinka su tradiciniais baldais, o vienspalviai arba įdomios tekstūros kilimai gražiai atrodo su moderniais baldais.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).