Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kokio pluošto kilimas tinka valgomajam?

Renkantis kilimą valgomojo zonai, pirmiausia reikia atsižvelgti į sąlygas, kurios yra būdingos tik šiai erdvei: valgomajame ant kilimo visada stovi sunkūs baldai; kėdės yra nuolatos stumdomos pirmyn ir atgal; čia sunku išvengti ant žemės nubyrėjusių trupinių; yra rizika, kad ant kilimo išsilies skystis (kava, arbata, sultys ir panašiai).

Atsižvelgiant į anksčiau minėtas sąlygas, valgomajam reikia rinktis kuo tvirtesnį kilimą. Kilimas turi išsiskirti savo ilgaamžiškumu bei atsparumu trinčiai, drėgmei bei dėmėms. Paprastai atsparesni būna sintetinio pluošto kilimai. Verta apsvarstyti kilimų, kurie tinka tiek patalpoms, tiek terasoms variantą.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?
© Shutterstock


Tiems, kurie nori natūralaus pluošto kilimo, gali tikti kilimai iš vilnos. Rinkoje galima rasti specialiai apdorotų vilnos kilimų, kurie yra atsparūs dėmėms. Deja, valgomojo erdvei netiks tokie natūralūs kilimai, kaip: šilkiniai kilimai bei medvilniniai kilimai.

Kokio dydžio kilimą rinktis valgomajam?

Kalbant apie kilimo dydį, valgomojo kilimas turėtų būti pakankamai didelis. Paprastai rekomenduojama rinktis tokio dydžio kilimą, kad atitraukus kėdę nuo stalo, jos galinės kojelės liktų stovėti ant kilimo. Jeigu valgomojo stalas yra prailginamas, į tai taip pat reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimo dydį.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?
© Shutterstock

Kokios formos kilimas tinka valgomajame?

Valgomojo kilimo forma turėtų gražiai papildyti baldų formą bei jų kompoziciją. Akiai patraukliausiai atrodo tos pačios formos stalo ir kilimo derinys. Pavyzdžiui, stačiakampis stalas geriausiai atrodo su stačiakampiu kilimu (beje, stačiakampiai kilimai paprastai dera su visomis stalų formomis), o apvalus stalas gražiai žiūrisi su apvaliu kilimu.

Kokios spalvos bei rašto kilimas yra tinkamiausias valgomajam?

Spalva, renkantis bet kokį kilimą, užima labai svarbią vietą, nes ji erdvei suteikia vizualinio įdomumo. Kilimo spalva gali tapti visos kambario spalvų paletės pradžia, arba tai gali būdas susieti kambaryje jau esančia spalvas. Tad svarbu nuspręsti, kokį vaidmenį atliks kilimo spalva valgomajame: bus išskirtiniu akcentu, kurs dramatiškumo efektą ar įneš šilumos bei jaukumo.

Paprastai valgomajame rekomenduojame rinktis raštuotus kilimus, nes ant jų mažiau matyti dėmės. Kilimo raštą galima derinti su baldų stiliumi: rytietiški kilimai labiau tinka su tradiciniais baldais, o vienspalviai arba įdomios tekstūros kilimai gražiai atrodo su moderniais baldais.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.

5 gudrybės, kaip įnešti į namus prabangos

Nepaisant to, koks interjero stilius vyrauja Jūsų namuose, kartais į namų erdvę norisi įnešti kiek subtilios prabangos. Kaip tai sumaniai įgyvendinti neviršijant savo biudžeto, pataria baldų salono „Mato baldai“ plėtros vadovė Laura Baubkuvienė.

Patarimai, kurie padės įnešti jaukumo į lauko poilsio zoną

Atėjus šiltajam sezonui visi norime kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad, natūralu, kad dalis gyvenimo keliasi į lauką. Po darbų ir savaitgaliais vakarojame savo balkone ar terasoje. O tai daryti yra daug maloniau, kai ši zona yra tinkamai sutvarkyta ir paruošta smagiam pasisėdėjimui. Žemiau interjero tinklaraštia „Homy Ideas“ dalijasi, kaip tai paversti realybe.