Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus

Visi, kada nors šventę Kalėdas, žino, kad pusę šios šventės džiaugsmo sudaro eglutės puošimas (žinoma, dovanų išpakavimas – antroji to džiaugsmo pusė). Tačiau tai, kaip pasirenkate savo medelį ir jo papuošimus – blizgučius, žaisliukus ir girliandas – daug ką apie jus pasako.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tobulai simetriška

Kaip ir visa kita jūsų gyvenime, jūsų kalėdinė eglutė privalo būti nepriekaištinga. Tinkamos eglutės paieška jums džiaugsmo nekelia ir šventinės nuotaikos nekuria. Tai gyvybiškai svarbi užduotis, kuri reikalauja kruopštaus tyrimo ir ypatingo tikslumo. Kiekviena šaka turi būti tvirta ir vešli, kiekviena pusė – tobulai simetriška. Kai ateina metas puošti eglę, kiekvienas žaisliukas privalo idealiai tikti ir turi būti pakabintas taip, kad užtikrintų tobulą balansą. Ir kai pagaliau papuošiate eglutę pagal savo aukštus standartus, absoliučiai niekas negali jos liesti.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus
© Shutterstock


Beprotiškai spalvinga

Jūsų kalėdinė eglutė, lygiai kaip ir jūs, išsiskiria iš minios. Pamirškite klasikinį raudonos ir žalios spalvų derinį – jums patinka netradiciniai sprendimai, tad renkatės įnoringą ir labai spalvingą variantą.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus
© Shutterstock


Blizgučių spindesys

Jūs gimėte ne tame dešimtmetyje: nors tais laikais dar nebuvote gimę, labai dažnai prisimenate „senus gerus laikus“. Praėjusio amžiaus vidurio dizainas jums pats mieliausias, o šalta žiemos diena tampa tobula, jeigu galite gurkšnoti karštus gėrimus. Kūčių vakarą mėgstate žiūrėti filmą „Vienas namuose“. Ir net ne vieną kartą.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus
© Shutterstock


Pagal savo skonį suderinti žaisliukai

Ant jūsų kalėdinės eglutės trūksta nebent virtuvės kriauklės. Čia puikuojasi iš makaronų gaminti žaisliukai, pirmieji jūsų vaikų pagaminti papuošimai, lemputės, blizgučiai, girliandos. Sudėjot viską, ką turėjot. Kitaip tariant, jūsų šventinis medelis papuoštas praeities Kalėdų prisiminimais ir kitokio jums nereikia jokiais būdais. Jums sentimentalioji vertė visada svarbesnė už prabangiąją estetiką.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus
© Shutterstock


Balta, sidabrinė ir auksinė

Žiema yra mėgstamiausias jūsų metų laikas ir padarytumėte bet ką, kad tik jūsų Kalėdos būtų baltos. Žiūrėjimas pro langą į nesibaigiantį baltą horizontą – tame yra kažkas magiško, o šis glamūriškas baltos, sidabrinės ir auksinės spalvų derinys tobulai tai užfiksuoja.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus
© Shutterstock

Klasikinis spygliuotis

Jums svarbiausia yra tradicijos, tad dirbtinė kalėdinė eglutė – tikrai ne jums. Jums Kalėdų laukimo džiaugsmas neįsivaizduojamas be išvykos į kaimą, kur spygliuočių lauke galite įsigyti ką tik nupjautą absoliučiai tikrą medelį. Vėliau krentantys spygliai sukels šiokių tokių rūpesčių, tačiau Kalėdos nebus Kalėdos, jeigu namuose netvyros jaukus šventinio medelio kvapas.

Miniatiūrinis medelis

Tai nereiškia, kad jums nepatinka šventės, tačiau šioje vietoje elgiatės pragmatiškai. Juk didelės kalėdinės eglutės kainuoja ne taip ir pigiai, o ir džiugina ne taip jau ilgai. Be to, kam kelias valandas tąsytis su milžinišku medžiu, jeigu galima tą patį džiaugsmą teikia ir nedidelė eglutė, kurią dar galima ir perkelti kur panorėjus? Ne tik sutaupysite laiko puošdami, bet ir sutvarkysite po švenčių nepalyginti greičiau.

Šventinis falsifikatas

Jūs negalite pakęsti netvarkos, o jūsų užimta dienotvarkė nepalieka jums galimybės šluoti grindis 1 342 536 457 kartus per dieną. O štai dirbtinis medelis garantuoja ne tik tobulą išvaizdą po metų kitų, bet dar ir nereikia milžiniškų pastangų įterpti apsirūpinimą kalėdine eglute į savo perkrautą grafiką. Tad, susumavus, patogumas yra svarbiau už kvapą.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus
© Shutterstock

Netradicinis „medelis“

Jūsų netradicinis kalėdinis „medelis“ reiškia, kad jūs arba tingite (kitaip tariant, tiesiog panaudojote tai, kas pasitaikė po ranka), arba esate perdėtai kūrybingi. Bet kuriuo atveju, jūsų išradingumas visiems į jūsų namus užsukusiems žmonėms kelia įspūdį. Gali būti, kad tapsite naujos šventinės mados autoriumi...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurie įkvėps namuose susikurti pavasarišką nuotaiką

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.

Interjero dizainerės patarimai: ką reikia žinoti įsirengiant savo būstą

Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžiagų parinkimu, interjero apdailos detalėmis, spalvų derinimu, apšvietimo galimybėmis bei kitais būstą tobulinančiais sprendimais. Interjero dizainerė, architektė bei „Novarchis“ studijos įkūrėja Ona Januškevičiūtė pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo namų jaukumui, tad investicijų į būsto apdailą negaili.

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.