Japoniškas tvarkos palaikymo menas, kuris palengvins jūsų kasdienybę

Ar esate pastebėję, kaip gera leisti laiką tvarkinguose, nereikalingais daiktais neapkrautuose namuose? Kur papuola išmėtyti naudojami daiktai erzina ir kelia papildomą stresą, kurio namų erdvėje turėtų būti kuo mažiau. Kviečiame susipažinti su japonišku tvarkymosi menu, kuris gali palengvinti jūsų kasdienybę.
© Unsplash

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Marie Kondo yra tvarkos palaikymo konsultantė, kuri savo knygos „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“ pagalba palytėjo milijonų žmonių gyvenimus. Šioje knygoje M. Kondo atskleidžia paslaptis, kaip švarinti namus ir kurti tvarką ne tik savo namuose, bet ir gyvenimuose.

Knygoje pateikiamas radikalus, dviejų dalių tvarkos namuose palaikymo procesas. Pirmas etapas – apsisprendimas, kurie namų objektai yra tikrai reikalingi ir teikiantys džiaugsmą. Nereikalingus daiktus, jiems padėkojus, reikia paleisti (išmesti, atiduoti arba parduoti). Antrasis etapas – namuose likusius, džiaugsmą teikiančius daiktus erdvėje išdėlioti reikia taip, kad jie visada būtų lengvai pasiekiami ir gerai matomi. Tik tokiu būdu, pasak M. Kondo, bus galima pasiekti namų buities nirvaną ir pamiršti ilgą ir nuobodų tvarkymąsi savaitgaliais.

Nuo ko pradėti?

Atsikratyti senais nereikalingais daiktais nėra lengva užduotis – procesas ilgas ir reikalaujantis pastangų. Taip pat šio proceso metu visada susiduriame su nostalgišku prisirišimu prie daiktų, kuris pasunkina šį ir taip nelengvą darbą.

M. Kondo pirmasis patarimas yra imti rūšiuoti ir švarinti namus ne pagal kambarius, o pagal kategorijas. Ji pataria pradėti nuo drabužių, nes prie jų esame mažiausiai prisirišę, tada keliauti prie knygų, vėliau prie fotografijų ir t.t.

Paėmus daiktą į rankas, reikia užduoti vieną vienintelį klausimą – „ar šis daiktas man teikia džiaugsmą?“. Namuose reikia palikti tik tuos objektus, kurie iš tiesų yra reikalingi ir skleidžia teigiamas emocijas.

Tvarkos palaikymas spintoje

Drabužiai dažnai būna sugrūsti į spintą taip, kad apie kai kuriuos iš jų tiesiog užmirštame. M. Kondo siūlo į stalčius drabužius sulanksčius dėti vertikaliu būdu. Taip sudėti rūbai visada bus matomi ir neužmiršti. Beje, taip sulankstyti drabužiai geriau ir ilgiau išlaiko savo formą.

"One of the best things I did for myself last year was get organized. I’m not talking about going to Target in January and buying all the bins and organizing totes. Last year I read The Life Changing Magic of Tidying Up and implemented the KonMari organizing method throughout my entire house. ⠀ ⠀ I can honestly say that getting my house in order was one of the best uses of my time last year. This January I do not feel the need to declutter or organize- because it’s already been done!"⠀ ⠀ Thank you for sharing, @britcrawl! ⠀ ⠀ What was one thing you did last year that made a difference, and what is one thing you will do in 2018 to make an even better difference? ⠀ ⠀ #konmari #konmarimethod #sparkjoy #organized #declutter #declutteryourlife #tidy #organizetheworld

A post shared by Marie "KonMari" Kondo (@mariekondo) on Jan 2, 2018 at 9:17pm PST

Drabužiai spintoje turėtų būti sudėti taip, kad visas tam sezonui skirtas garderobas būtų gerai matomas. Juos rūšiuoti reikėtu pagal rūšį bei spalvą. Ant pakabų laikomis drabužiai turėtų būti sukabinti nuo ilgiausio iki trumpiausio drabužio (iš kairės į dešinę).

Tvarkos palaikymas virtuvėje

Maisto produktai paprastai yra parduodami ryškiose pakuotėse, kurios sukrautos į lentynas pripildo namus nereikalingo chaotiškumo.

M. Kondo sako, kad tokios pakuotės kuria informacijos triukšmą, kurio galima atsikratyti perpilus produktus į neutralius, vienodus indelius, kurie sudėti į lentynas suteikia tvarkos ir harmonijos jausmą.

Tvarkos palaikymas darbo kambaryje

Darbo kambario erdvė turėtų įkvėpti darbams ir padėti juos nudirbti, tad ji turi būti tvarkinga ir kartu turėti visus darbui reikalingus įrankius.

Tvarkos sukūrimui galima pasitelkti vertikalius, daiktų laikymui skirtus laikiklius prikabinamus prie sienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 pamokos, kurių galima pasimokyti iš skandinaviško interjero dizaino

Skandinaviškas interjero dizainas šiandien yra vertinamas gan prieštaringai: vieni jį myli dėl jo paprastumo, o kiti – dėl tos pačios priežasties negali jo pakęsti. Kokia bebūtų jūsų nuomonė apie šį interjero stilių, pamatinės skandinaviško dizaino vertybės yra tikrai svarbios ir pritaikomos bet kokios kitos stilistikos namuose. Tad kokias 5 pamokas galima išmokti iš skandinaviško interjero stiliaus?

Standartinio tipo buto atnaujinimas: kaip įveikti pagrindinius iššūkius

Jeigu gyvenate standartinio tipo daugiabutyje ir ieškote idėjų, kaip atnaujinti savo namų interjerą, šis straipsnis – kaip tik jums. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko apžvelgia didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria tokių būstų šeimininkai.

Japoniškas tvarkos palaikymo menas, kuris palengvins jūsų kasdienybę

Ar esate pastebėję, kaip gera leisti laiką tvarkinguose, nereikalingais daiktais neapkrautuose namuose? Kur papuola išmėtyti naudojami daiktai erzina ir kelia papildomą stresą, kurio namų erdvėje turėtų būti kuo mažiau. Kviečiame susipažinti su japonišku tvarkymosi menu, kuris gali palengvinti jūsų kasdienybę.

2018 metų horoskopas, kuris padės išpildyti jūsų namų interjero dizaino troškimus

Orakulai, krištolas, būrimas taro kortomis… Okultiniai dalykai visur aplinkui! Ir, žinoma, horoskopai – kam nepatinka sužinoti, ką paruošė ateitis? 2018 metų horoskopą, išpildysiantį visus su namų interjero dizainu susijusius jūsų troškimus, pristato Delightfull.eu.

8 didžiausios klaidos mažoje erdvėje (1)

Nedažykite sienų baltai, nevenkite rizikos ir ką bedarytumėte, neprigrūskite per daug daiktų!

15 fengšui patarimų, kaip susikurti jaukius namus

Namai turi būti jūsų šventovė. Feng, išvertus iš kinų kalbos reiškia vėją, o Shui – vandenį. Tai senovės rytų menas, kuris moko, kaip tinkamai išdėstyti baldus ir kitus daiktus savo namuose tam, kad būtumėme sveikesni, klestėtume, jaustumėmės patogiai ir džiaugtumėmės gyvenimo kokybe.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos

Principas „Pats sau režisierius“ yra puikus, tačiau tik tokiu atveju, jeigu turite meninį skonį. O jeigu ne?

Angliško stiliaus namai, kurie spinduliuoja Kalėdų dvasia

Artėjant šventėms, įprasta bent jau šiek tiek papuošti savo namų erdvę, kad joje pasijustų pakili nuotaika. Vieni žmonės, puošdami savo namus, mėgsta naudoti minimalius, per daug į akis nekrentančius kalėdinius simbolius, o kiti – leidžia pasireikšti savo kūrybiškumui ir šventinėmis dekoracijomis išpuošia visus namų kampelius.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą

Visi puikiai žinome, kad kasdienybės grožis slypi detalėse. Kaip gyvenime, taip ir interjere – nedidelės, subtilios smulkmenos gali palikti gilų įspūdį. Tad namų jaukumui sukurti, kartais užtenka kelių gerai apgalvotų detalių. Pristatome 4 būdus, kaip nebrangiai namų erdvei suteikti papildomo jaukumo.

Kokią tiesą kalėdinės dekoracijos atskleidžia apie jus?

Jūs esate nerūpestingas kičo mylėtojas ar perfekcionistė princesė? Sužinokite, ką kalėdiniai papuošimai byloja apie jus.