Japoniškas tvarkos palaikymo menas, kuris palengvins jūsų kasdienybę

Ar esate pastebėję, kaip gera leisti laiką tvarkinguose, nereikalingais daiktais neapkrautuose namuose? Kur papuola išmėtyti naudojami daiktai erzina ir kelia papildomą stresą, kurio namų erdvėje turėtų būti kuo mažiau. Kviečiame susipažinti su japonišku tvarkymosi menu, kuris gali palengvinti jūsų kasdienybę.
© Unsplash

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Marie Kondo yra tvarkos palaikymo konsultantė, kuri savo knygos „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“ pagalba palytėjo milijonų žmonių gyvenimus. Šioje knygoje M. Kondo atskleidžia paslaptis, kaip švarinti namus ir kurti tvarką ne tik savo namuose, bet ir gyvenimuose.

Knygoje pateikiamas radikalus, dviejų dalių tvarkos namuose palaikymo procesas. Pirmas etapas – apsisprendimas, kurie namų objektai yra tikrai reikalingi ir teikiantys džiaugsmą. Nereikalingus daiktus, jiems padėkojus, reikia paleisti (išmesti, atiduoti arba parduoti). Antrasis etapas – namuose likusius, džiaugsmą teikiančius daiktus erdvėje išdėlioti reikia taip, kad jie visada būtų lengvai pasiekiami ir gerai matomi. Tik tokiu būdu, pasak M. Kondo, bus galima pasiekti namų buities nirvaną ir pamiršti ilgą ir nuobodų tvarkymąsi savaitgaliais.

Nuo ko pradėti?

Atsikratyti senais nereikalingais daiktais nėra lengva užduotis – procesas ilgas ir reikalaujantis pastangų. Taip pat šio proceso metu visada susiduriame su nostalgišku prisirišimu prie daiktų, kuris pasunkina šį ir taip nelengvą darbą.

M. Kondo pirmasis patarimas yra imti rūšiuoti ir švarinti namus ne pagal kambarius, o pagal kategorijas. Ji pataria pradėti nuo drabužių, nes prie jų esame mažiausiai prisirišę, tada keliauti prie knygų, vėliau prie fotografijų ir t.t.

Paėmus daiktą į rankas, reikia užduoti vieną vienintelį klausimą – „ar šis daiktas man teikia džiaugsmą?“. Namuose reikia palikti tik tuos objektus, kurie iš tiesų yra reikalingi ir skleidžia teigiamas emocijas.

Tvarkos palaikymas spintoje

Drabužiai dažnai būna sugrūsti į spintą taip, kad apie kai kuriuos iš jų tiesiog užmirštame. M. Kondo siūlo į stalčius drabužius sulanksčius dėti vertikaliu būdu. Taip sudėti rūbai visada bus matomi ir neužmiršti. Beje, taip sulankstyti drabužiai geriau ir ilgiau išlaiko savo formą.

"One of the best things I did for myself last year was get organized. I’m not talking about going to Target in January and buying all the bins and organizing totes. Last year I read The Life Changing Magic of Tidying Up and implemented the KonMari organizing method throughout my entire house. ⠀ ⠀ I can honestly say that getting my house in order was one of the best uses of my time last year. This January I do not feel the need to declutter or organize- because it’s already been done!"⠀ ⠀ Thank you for sharing, @britcrawl! ⠀ ⠀ What was one thing you did last year that made a difference, and what is one thing you will do in 2018 to make an even better difference? ⠀ ⠀ #konmari #konmarimethod #sparkjoy #organized #declutter #declutteryourlife #tidy #organizetheworld

A post shared by Marie "KonMari" Kondo (@mariekondo) on Jan 2, 2018 at 9:17pm PST

Drabužiai spintoje turėtų būti sudėti taip, kad visas tam sezonui skirtas garderobas būtų gerai matomas. Juos rūšiuoti reikėtu pagal rūšį bei spalvą. Ant pakabų laikomis drabužiai turėtų būti sukabinti nuo ilgiausio iki trumpiausio drabužio (iš kairės į dešinę).

Tvarkos palaikymas virtuvėje

Maisto produktai paprastai yra parduodami ryškiose pakuotėse, kurios sukrautos į lentynas pripildo namus nereikalingo chaotiškumo.

M. Kondo sako, kad tokios pakuotės kuria informacijos triukšmą, kurio galima atsikratyti perpilus produktus į neutralius, vienodus indelius, kurie sudėti į lentynas suteikia tvarkos ir harmonijos jausmą.

Tvarkos palaikymas darbo kambaryje

Darbo kambario erdvė turėtų įkvėpti darbams ir padėti juos nudirbti, tad ji turi būti tvarkinga ir kartu turėti visus darbui reikalingus įrankius.

Tvarkos sukūrimui galima pasitelkti vertikalius, daiktų laikymui skirtus laikiklius prikabinamus prie sienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.