Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką

Interjero dizaino namų „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman, kurios žavingas kalėdinis interjeras puošia žurnalo MANO NAMAI gruodžio mėnesio viršelį, sako, kad pirmiausia šventinis laikotarpis jai asocijuojasi su šviežiai iškeptų imbierinių sausainių aromatu, kuris pamažu padeda kurti ypatingą nuotaiką. Dizainerė pabrėžia, kad šventiškai atmosferai pakanka mažų, bet apgalvotų akcentų – tam nėra būtinos ypatingos dekoracijos.
© Augis Narmontas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kalėdinės dvasios kūrimas namų erdvėje

L. Kalinauskaitė-Forsman pataria, kad šventiškai dekoruoti galima ir pasitelkus daiktus, kuriuos jau turite namuose. Juos tereikia gražiai pergrupuoti, sudėti ir papuošti viena kita šaka. Netgi nuo tokios minimalios dekoracijos namai gali prisipildyti kalėdinės dvasios.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Visgi pats svarbiausias kalėdinis akcentas yra eglutė. Kokią eglutę rinktis – gyvą ar dirbtinę, priklauso tik nuo paties žmogaus norų bei požiūrio į ekologiją. Eglutės dydį bei puošnumą, pasak dizainerės, turėtų lemti laiko kiekis, kuris bus leidžiamas namuose šventiniu laikotarpiu.

Jeigu per Kalėdas planuojate išvykti, užtenka namus papuošti minimalia šaka bei keliomis dekoracijomis, kurios primintų apie šventes, o jei planuojate švęsti namuose su šeima ir draugais – smagu turėti didelę ir puošnią eglę.

Kalėdinių dekoracijų tendencijos

Kiekvienais metais kalėdinių dekoracijų tendencijos keičiasi. Kadangi tokie namų puošybos elementai yra interjero dizaino dalis, jų mados įsilieja į bendras interjero bei drabužių industrijos tendencijas.

Dizainerė sako, kad šiais metais dominuoja žalia spalva bei visi jos atspalviai. Taip pat tendencingos yra vario, rūdžių bei sodriai mėlyna spalvos. Nereikia užmiršti ir klasikinio raudonos, žalios ir baltos spalvų derinio, kuris niekada neišeina iš mados.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Kalėdinės eglutės puošimo patarimai

Kiekvienais metais kyla klausimas – kaipgi papuošti kalėdinę eglę? L. Kalinauskaitė-Forsman juokaudama sako, kad šis klausimas beveik prilygsta išsireiškimui „neturiu kuo apsirengti“. Planuojant eglutės dekoracijas, reikia atsižvelgti į tai, kaip jaučiatės, kokias dekoracijas jau turite bei kokios stilistikos šventę kuriate.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Dizainerė sako, kad yra keletas universalių patarimų, kurių laikantis galima sukurti gražią eglutės kompoziciją. Pradėkite eglutę puošti nuo girliandos, ja apvyniokite eglutę ir tik tada pradėkite puošti žaisliukais. Derindami žaisliukus laikykitės vientisos stilistikos. Mažesnius žaisliukus kabinkite eglutės viršuje, sunkesnius ir didesnius – apačioje. Tobulai papuošti eglutės per kelias minutes neįmanoma, todėl paskirkite tam laiko.

Kalėdiniai užsiėmimai skirti visai šeimai

Prieš šventes norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima, todėl smagu visiems kartu užsiimti kokia nors veikla. Kalėdinių sausainių kepimas – dažnai yra neatsiejamas nuo kalėdinio pasiruošimo. Šie sausainiai ne tik pripildo namus šilto ir saldaus kvapo, bet ir gali tapti puikia namų puošmena. Taip pat tokie sausainiai gali būti miela dovana.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Kalėdinių snaigių karpymas yra kitas užsiėmimas, kuriuo galima užsiimti su visa šeima. Iškarpytas snaiges po to galima pasitelkti lėkščių dekoravimui, jos gali pasitarnauti kaip padėkliukai po gėrimais. Juk svarbiausia kuriant namuose šventinę nuojautą – pasitelkti fantaziją ir nebijoti būti kūrybiškais!

Pasisemkite įkvėpimo žiūrėdami VIDEO reportažą, o daugiau kalėdinio dekoro idėjų galite atrasti naujausiame žurnalo MANO NAMAI numeryje!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).