Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką

Interjero dizaino namų „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman, kurios žavingas kalėdinis interjeras puošia žurnalo MANO NAMAI gruodžio mėnesio viršelį, sako, kad pirmiausia šventinis laikotarpis jai asocijuojasi su šviežiai iškeptų imbierinių sausainių aromatu, kuris pamažu padeda kurti ypatingą nuotaiką. Dizainerė pabrėžia, kad šventiškai atmosferai pakanka mažų, bet apgalvotų akcentų – tam nėra būtinos ypatingos dekoracijos.
© Augis Narmontas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kalėdinės dvasios kūrimas namų erdvėje

L. Kalinauskaitė-Forsman pataria, kad šventiškai dekoruoti galima ir pasitelkus daiktus, kuriuos jau turite namuose. Juos tereikia gražiai pergrupuoti, sudėti ir papuošti viena kita šaka. Netgi nuo tokios minimalios dekoracijos namai gali prisipildyti kalėdinės dvasios.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Visgi pats svarbiausias kalėdinis akcentas yra eglutė. Kokią eglutę rinktis – gyvą ar dirbtinę, priklauso tik nuo paties žmogaus norų bei požiūrio į ekologiją. Eglutės dydį bei puošnumą, pasak dizainerės, turėtų lemti laiko kiekis, kuris bus leidžiamas namuose šventiniu laikotarpiu.

Jeigu per Kalėdas planuojate išvykti, užtenka namus papuošti minimalia šaka bei keliomis dekoracijomis, kurios primintų apie šventes, o jei planuojate švęsti namuose su šeima ir draugais – smagu turėti didelę ir puošnią eglę.

Kalėdinių dekoracijų tendencijos

Kiekvienais metais kalėdinių dekoracijų tendencijos keičiasi. Kadangi tokie namų puošybos elementai yra interjero dizaino dalis, jų mados įsilieja į bendras interjero bei drabužių industrijos tendencijas.

Dizainerė sako, kad šiais metais dominuoja žalia spalva bei visi jos atspalviai. Taip pat tendencingos yra vario, rūdžių bei sodriai mėlyna spalvos. Nereikia užmiršti ir klasikinio raudonos, žalios ir baltos spalvų derinio, kuris niekada neišeina iš mados.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Kalėdinės eglutės puošimo patarimai

Kiekvienais metais kyla klausimas – kaipgi papuošti kalėdinę eglę? L. Kalinauskaitė-Forsman juokaudama sako, kad šis klausimas beveik prilygsta išsireiškimui „neturiu kuo apsirengti“. Planuojant eglutės dekoracijas, reikia atsižvelgti į tai, kaip jaučiatės, kokias dekoracijas jau turite bei kokios stilistikos šventę kuriate.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Dizainerė sako, kad yra keletas universalių patarimų, kurių laikantis galima sukurti gražią eglutės kompoziciją. Pradėkite eglutę puošti nuo girliandos, ja apvyniokite eglutę ir tik tada pradėkite puošti žaisliukais. Derindami žaisliukus laikykitės vientisos stilistikos. Mažesnius žaisliukus kabinkite eglutės viršuje, sunkesnius ir didesnius – apačioje. Tobulai papuošti eglutės per kelias minutes neįmanoma, todėl paskirkite tam laiko.

Kalėdiniai užsiėmimai skirti visai šeimai

Prieš šventes norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima, todėl smagu visiems kartu užsiimti kokia nors veikla. Kalėdinių sausainių kepimas – dažnai yra neatsiejamas nuo kalėdinio pasiruošimo. Šie sausainiai ne tik pripildo namus šilto ir saldaus kvapo, bet ir gali tapti puikia namų puošmena. Taip pat tokie sausainiai gali būti miela dovana.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką
© Augis Narmontas

Kalėdinių snaigių karpymas yra kitas užsiėmimas, kuriuo galima užsiimti su visa šeima. Iškarpytas snaiges po to galima pasitelkti lėkščių dekoravimui, jos gali pasitarnauti kaip padėkliukai po gėrimais. Juk svarbiausia kuriant namuose šventinę nuojautą – pasitelkti fantaziją ir nebijoti būti kūrybiškais!

Pasisemkite įkvėpimo žiūrėdami VIDEO reportažą, o daugiau kalėdinio dekoro idėjų galite atrasti naujausiame žurnalo MANO NAMAI numeryje!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.