Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę

 (6)
Hygge“ fenomenas mane užvaldė ne dėl to, kad dievinu pledukus ir arba tikiu magiška žvakių galia. Studijuodama skandinavų vikingų kultūrą ir lygindama juos su baltų, aš ir daugelis kitų autorių, pastebėjome kokio giminingo mentaliteto esame tautos. Taip buvo anksčiau, tačiau dabar atrodo, kad dizaino srityje skandinavai sugebėjo išlikti autentiškais, o mes praradome savo unikalumą. Svarstau, ar „hygge“ tinka Lietuvai ir dalinuosi savo namų interjeru, įrengtu pagal šią koncepciją.
© Martyna Anastazija Trinkūnienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirma. „Hygge“ puikiai suformulavo metodiką, kaip panaudojant apšvietimą sukurti gerą namų atmosferą. Ne tik danai, bet ir profesionalai garsiausiais vardais apie tai kalba, kad tai svarbiausia interjere. Tam sukurti reikia supratimo, žinių ir talento. Danai turėjo autoritetingus šviestuvų dizainerius Heningseną, Vernerį Pantoną, iš kurių mokėsi. Danai žino, kokioje atmosferoje jie jaučiaisi geriausiai. Mes lietuviai, tokios stiprios dizaino mokyklos neturėjome, todėl dabar esame mokymosi etape, kuriame pasitaiko įvairiausių ieškojimų.

Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę
© Martyna Anastazija Trinkūnienė

Antra. Danai negali gyventi be „hygge“ žvakių šviesos. Suskaičiuota, kad tik 4 procentai danų to nedaro. Lietuvoje tokio tyrimo niekas nedarė, bet aš pastebėjau, kad tik nedidelė dalis lietuvių kiekvieną dieną užsidega žvakes. Raginimas tai daryti gali skambėti banaliai, kol nepažvelgėme į mūsų šalies praeitį, kuri turi galingą ugnies istoriją. Paskutinę šventąją ugnį užgesino Vytauto motina Birutė, o tai įvyko visai neseniai. Labai pykome ant krikščionių, kad jie tai padarė, bet labai greitai patys pamiršome ugnį. Deginame bažnyčiose, šokinėjame per Joninių laužus, bet taip, kaip skandinavai, masiškai žvakių namuose nedeginame. Ir labai gaila. Juk ugnis yra universalus visų tautų ritualinis elementas, bendrystės tarp Dievo ir žmogaus ženklas, todėl žvakių šviesa mūsų buitį galėtų sutaurinti.

Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę
© Martyna Anastazija Trinkūnienė
Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę
© Martyna Anastazija Trinkūnienė


Trečia. Neutralios, niuansuotos, be brutalių kontrastų „hygge“ spalvos. Jos kuria ne tik šiaurietišką estetiką, bet ir mano minėtą atmosferą. Išblukusios spalvos, lyg per rūką, tobulai tinka ir mums, lietuviams. Tai mūsų sąvastis. Baisiausias dalykas, kas gali nutikti su namais, į kuriuos norime prisišaukti jaukumą ir šilumą, tai parsinešti kibirėlį baltų dažų, nesuteikiant jiems jokios spalvos, ir nutepti sienas. Labai gaila, bet būtent taip kai kurie žmonės supranta remontą ir taip susikuria šaltus, nejaukius namus.

Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę
© Martyna Anastazija Trinkūnienė
Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę
© Martyna Anastazija Trinkūnienė

Ketvirta. Kokia „hygge“ be pledukų ir šiltų kojinių? Šiuo klausimu skirtumai tarp mūsų tautų yra. Skandinavų regioninė tekstilė buvo vilna, o mūsų linas. Vikingai kirpo avis, nes jų laivams reikėjo vilnonių burių, o mes kankinome gležną augalėlį, nes mergelių kraičiui reikėjo lininių drobelių. Dar visai neseniai buvome lino kraštas, o dabar skandinavai kur kas labiau nei mes vertina šią tekstilę. Vis dar nėra įprasta, kad mūsų namuose būtų daug lininės tekstilės - patalynės, užuolaidų, rankšluosčių, pledų. Nors pokyčių yra, bet panašu, kad mūsų meilė linui turėtų užgimti iš naujo.

Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę
© Martyna Anastazija Trinkūnienė

Šaltinis: www.valaviciute.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.