Dviejų kambarių butas Vilniuje: jaukaus skandinaviško stiliaus pavyzdys

 (6)
Artėjant ilgiems ir tamsiems rugsėjo vakarams, vis daugiau laiko praleisime jaukiuose namuose. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti buto interjeru, atnaujinti baldus, sudėlioti trūkstamus erdvės akcentus. Iš kur semtis idėjų? Šį kartą įkvėpimo ieškome autentiškame, šimtmečio senumo pastate, kurio pirmame aukšte įkurtas jaukus, skandinaviško stiliaus dviejų kambarių butas.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Detalės

Skandinaviško stiliaus bute prioritetas teikiamas komfortui: tikslingai išnaudojamos erdvės, patogiai išdėstomi interjero elementai. Čia didelę svarbą užima krepšiai, staleliai, komodos, lempos. Spintelės sudarytos iš daug skirtingo dydžio dalių, lentynėlių ir stalčių įvairiems daiktams susidėti. Šie namai dvelkia estetika, kruopščiai parinktomis detalėmis – žvakės, indai, vazos, įrėmintos išskirtinės nuotraukos, pakabos ir šviestuvai sukuria išskirtinį dizainą, o vienspalvį interjerą pagyvina raštuotos, dryžuotos, languotos ir ryškiaspalvės tekstilės elementai.


Balta spalvaBalta spalva ir kiti šviesūs atspalviai visuomet siejami su optine erdvės iliuzija. Tad nenuostabu, kad šiuose namuose dominuoja balta spalva, pasteliniai atspalviai. Vienas svarbiausių šio stiliaus elementų – šviestuvai. Namuose yra pakankamai šviesu, apšviestos visos svarbios zonos. Toršerai, stalinės lempos, žibintai, pastatomi ir pakabinami šviestuvai padeda sukurti jaukią šviesą. Dar vienas dominuojantis interjero aspektas suteikiantis butui erdvės jausmą – aukštos lubos, puoštos autentiškomis rozetėmis ir apvadais. Gilią namo istoriją primena ir autentiškos medinės grindys, kurias buvo nuspręsta restauruoti.


Miegamasis

Miegamasis kambarys – individuali ir intymi erdvė, geriausiai atskleidžianti žmogaus asmenybę. Šio kambario šerdis – lova. Šiuo atveju pasirinkta įprasto dizaino lova, kurią paryškina tekstilės elementai – spalvotos pagalvėlės, dvispalvis užtiesalas. Didžiausią dėmesį atkreipia sprendimas naktinius stalelius pakeisti kėdėmis. Tai puikus būdus pagyvinti skandinavišką interjerą ir suteikti jam išskirtinumo.


Virtuvė

Virtuvė – ypač svarbi namų vieta, nes čia ne tik mėgaujamės maistu, bet ir bendraujame, dalijamės dienos įspūdžiais, ateities planais. Šiame kambaryje naudojama balta ir šviesios medienos kompozicija. Tinkamai išnaudota maža erdvė – apatinės komodos atlieka ir kėdžių paskirtį. Šviesus dizainas sukuria didesnės erdvės iliuziją, o minimalus interjero detalių pasirinkimas išlaiko stilingą ir švarią aplinką. Pasak buto šeimininkų, virtuvės baldus teko užsisakyti pagal individualų užsakymą, mat išskirtinio aukščio lubas pora nusprendė išnaudoti uždaroms spintelėms. Jų skaičiumi įprastą virtuvė ši lenkia kone dvigubai.


Svetainė


Svetainėje dažniausiai leidžiame laiką su šeima ir draugais, todėl čia turi būti daug jaukių kampelių prisėsti ir pakankamai vietos viskam susidėti. Tokią galimybę suteikia patogi sofa, stilingi kavos staliukai ir mažos interjero detalės. Skandinaviško stiliaus esmė – paprastumas ir natūralumas, todėl pasirinkti lengvi, grakštūs baldai be papuošimų – jie neapsunkina erdvės ir puikiai įsilieja į minimalistinį interjerą. Neutralų dizainą pagyvina interjero detalės: dryžuotas užtiesalas, raštuota pagalvė, smulkūs augalai ir pinta dėžė su malkomis. Autentiška krosnis ne tik atlieka šildymo funkciją, suteikia jaukumo, bet ir puikiai tinka prie minimalistinio buto dizaino.


Kviečiame į virtualų video turą po NAPSIE čiužinių projekto vadovės Simonos Jonaitytės namus. „Studio Moderna“ skambučių centro grupės vadovas ir čiužinių ekspertas Žymantas Vrubliauskas patars, kaip išsirinkti individualius poreikius atitinkantį čiužinį, sugriaus visuomenėje plačiai paplitusius mitus, pasidalins patarimais, kaip atnaujinti, išvėdinti ir plauti seniai nedezinfekuotus čiužinius bei kokiais atvejais dairytis naujo.

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Sužinokite, koks interjero stilius dominuoja lietuvių namuose

Skandinaviškas santūrumas ir toliau karaliauja naujai įrengiamuose lietuvių interjeruose. Kita vertus, klasikiniai akcentai taip pat populiarūs. Tokiomis pagrindinėmis įžvalgomis apie vyraujančias tendencijas pasidalijo ekspertai.

Dizaino klasika: drąsus protestas

Gėlėtą raštą įsileisti į namus nedrąsu ne tik mums, net ir gamintojai kartais būna įtariai nusiteikę jų atžvilgiu. Vieno žinomiausių raštų pasaulyje – „Unikko“ – istorija (o gal legenda) išskirtinė, nes atsirado jis todėl, kad tekstilę gaminančios kompanijos savininkė liepė dizaineriams nekurti gėlėtų raštų. Bet gerai, kad ne visi kūrėjai nori paklusti nurodymams...

Kaip susikurti svajonių erdvę: Provanso stiliaus miegamasis (2)

Kai už lango jau įsisiūbavo rugsėjis, į namus norisi įnešti bent kažkiek jaukumo. Provanso stilius gali suteikti namams šilumos, ramybės ir komforto. Pietų Prancūzijos regionas asocijuojasi su šviesiomis, raminančiomis spalvomis, jaukiais ir minkštais baldais, maloniais aromatais. Kaip sukurti tokį stilių savo miegamajame?

Traukos centrai namų erdvėje

Įsivaizduokite, kad einate siaura senamiesčio gatvele, ir jums pamažu atsiveria vis nauji pastatai, arkos, skverai, kol galiausiai išeinate į nedidelę aikštę, kurioje sustojate ir atidžiau, kiek iš tolesnės perspektyvos žvelgiate į vietą, kurioje atsidūrėte. Arba prisiminkite kelią per mišką, kai tarp medžių šakų šmėžuoja dalelė erdvės, kuri pilnai pasimato jau paėjus kiek toliau, o atsivėrus miško proskynai, atrodytų, jus supanti aplinka kvieste kviečia stabtelti, apsidairyti, atsikvėpti.

Kokios „prisiminimų gėlės“ skleidžiasi jūsų namuose?

Kiekvienas iš mūsų atmintyje turime didžiulį vaizdinių bagažą. Tikriausiai didžioji jų dalis ten pateko vaikystėje, kada beveik visa aplinkos informacija buvo nauja, įdomi, žadinanti smalsumą. Dauguma atmintyje saugomų vaizdinių turbūt net neturi pavadinimų – juos į bagažą įsidėjome dar tada, kada nemokėjome regimo vaizdo susieti su konkrečia mintimi ar sąvoka. Tačiau net ir tokie ankstyvi iš atminties iškilę vaizdiniai gali priminti emocinius patyrimus, su šiais vazidiniais susijusios aplinkos atmosferą.

Pojūčius žadinantys namai - kas tai?

Kuriant interjerą įprasta rūpintis jo vizualia dalimi – kad viskas derėtų tarpusavyje, gražiai išsidėliotų erdvėje, kad spalvų gama būtų patraukli akiai, raštai ar ornamentai dėliotų vaizdinį ritmą. Tačiau, pasak britų dizainerės Ilse Crawford, kuriant interjerą svarbu nepamiršti ir kitų pojūčių – lytėjimo, uoslės, skonio ir klausos. Tiesa ta, kad suvokdami Pasaulį mes daugiausia naudojamės rega, tačiau, kaip teigia I. Crawford, tokiu būdu tolstame nuo mus supančios aplinkos. Rega sudaro galimybę atstumui, žvilgsniui iš šalies, tuo tarpu kiti keturi pojūčiai priartina mus prie aplinkos, padeda kurti su ja artimesnį, betarpiškesnį ryšį.

Dviejų kambarių butas Vilniuje: jaukaus skandinaviško stiliaus pavyzdys (6)

Artėjant ilgiems ir tamsiems rugsėjo vakarams, vis daugiau laiko praleisime jaukiuose namuose. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti buto interjeru, atnaujinti baldus, sudėlioti trūkstamus erdvės akcentus. Iš kur semtis idėjų? Šį kartą įkvėpimo ieškome autentiškame, šimtmečio senumo pastate, kurio pirmame aukšte įkurtas jaukus, skandinaviško stiliaus dviejų kambarių butas.

Namų jaukumo paslaptis, kurios reikėtų pasimokyti iš danų (7)

​Danai, kaip skelbia ne vieno tarptautinio tyrimo rezultatai, jaučiasi laimingiausi iš visų pasaulio gyventojų. Ir jie šiuos rezultatus sieja su tuo, kad jų gyvenime yra hygge.

Specialiai iš Danijos: dizaineriai išdavė 5 interjero tendencijas, kurios turėtų įsikurti jūsų namuose

Kupinos elegancijos, įkvepiančios ir nereikalaujančios viso kambario remonto – tokios yra šių ir kitų metų namų dekoravimo tendencijos. Dalijamės dizainerių iš „BoConcept“ įžvalgomis.

Naujasis IKEA katalogas kviečia atverti namus gyvenimui

IKEA mylėtojams rugpjūtis yra tarsi Kalėdos, mat tai yra metas, kai pašto dėžutes ir parduotuvę pasiekia naujas IKEA katalogas. Jau penkti metai iš eilės lietuviai kviečiami pasitikti šviežiausias gražesnio gyvenimo namuose kūrimo idėjas.