Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė siūlo atkreipti dėmesį į danus ir perimti iš jų hygge jaukumo kūrimo tradiciją.

Kas tas hygge? Danai taip vadina viską – nuo meno kurti intymumą ar dvasinį jaukumą iki malonumo, kurį suteikia raminantys dalykai, pavyzdžiui, kakavos gėrimas žvakių šviesoje. Bent jau taip teigia knygos „Mažoji laimės knyga. Hygge: gyvenimas pagal danus“ autorius Meikas Wikingas.

Pasak jo, hygge labiau apibūdina nuotaikas ir patyrimus nei konkrečius dalykus. Tai laikas, kurį praleidžiame su mums artimais ir mylimais žmonėmis. Kaip sukurti tokią atmosferą?

Šviesios spalvos – gera pradžia

Jeigu kursi kambarį iš pagrindų, rinkis šviesių spalvų kambario dažus arba tapetus – patalpa atrodys švelnesnė ir didesnė. Žinoma, nepamiršk įleisti natūralios dienos šviesos – ji padės nuvyti niūrias mintis ir įkvėps dienos iššūkiams.

Žvakės

Tai – aksesuaras, kuris ne tik mažai atsieis, bet ir taps ypatinga kiekvienų namų dalimi. Jų yra ne tik įvairių spalvų ar formų, bet ir kvapų. Danai šį interjero aksesuarą išskiria kaip pagrindinį jaukumo elementą ir yra daugiausia žvakių sunaudojanti tauta. Pasak dizainerės D. Kenstavičiūtės, šį dizaino akcentą verta pasitelkti ne tik šaltuoju metų laiku. Beje, užgesinusi žvakes nepamiršk prieš miegą pravėdinti kambario.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Ištraukos iš tekstų, nuotraukos, žurnalų iškarpos

Šie dalykai padės susikurti svajonių lentą – ją lengva suformuoti iš kelių baltos ar šviesios medžio spalvos rėmelių. Svajonių lentą gali sukurti ir ant kamštinės lentos (dar reikės smeigtukų). Pabandyk sujungti nuotraukas įvairiais segtukais ar virvelėmis. Pavyzdžiui, tarp kelių vinių įtempk spalvotų virvelių.

Netikėti sprendimai

Jei norite mielo interjero mažomis sąnaudomis, pasitelkite fantaziją. Šiuo metu madinga viską kabinti ant sienų – lėkštes, žvakides, net akmenis, kriaukles. Laimikiais, kuriuos radote per vasaros (ar kitas) atostogas, dekoruokite sienas. Patikėkite – sulauksi daug komplimentų.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Kambarinės gėlės arba gamtos dovanos

Interjero jaukumą kuria smulkios detalės. Anot dizainerės, vasarą namus turėtume puošti gyvomis gėlėmis, gėlių vainikais, rudenį – kankorėžių girlianda, o žiemą – pušies šakele. Ir nepamiršk kambarinių gėlių – orchidėjos ar šiuo metu madingos lapinės gėlės įlies gyvybės net į niūrų bendrabučio kambarį, suteiks jam jaukumo ir prabangos.

Pagalvėlės ir užtiesalai

Šie aksesuarai kambaryje padeda kurti estetišką tvarkos pojūtį. Užtiesalą rinkitės vienspalvį, tačiau pagalvėlės gali būti spalvotos, su užrašais, kurie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Neapsikrauk

Esminė taisyklė, kuria būtina vadovautis kuriant jaukumą, – less is more (angl. „mažiau yra daugiau“). Stenkis pajusti, ar daiktas tikrai reikalingas toje erdvėje. Jei kuri svajonių lentą, pasirinkite tik vieną sienos dalį, nepaskleiskite paveikslėlių po visą kambarį. Bet kokiam interjerui labai svarbi šviesa. Toršeras (ant žemės pastatomas šviestuvas) – geriausia išeitis. Mėgstančioms detales reikėtų susilaikyti – šį kartą pakaks tik sapnų gaudyklės, bet ne visos dizaino aksesuarų kolekcijos. Nepamirškite, kad maži daiktai labai greit apdulka.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Svarbiausia – nepamirškite susigalvoti savų grožio ritualų, pasidaryti naujų rankdarbių, nusipiešti paveikslo. Kurkite kambaryje ypatingas akimirkas, pripildykite jį malonių kvapų ir juoko. Juk tuomet net žvarbus oras atrodo toks žavingas...

Šaltinis: www.panele.lt

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).