Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė siūlo atkreipti dėmesį į danus ir perimti iš jų hygge jaukumo kūrimo tradiciją.

Kas tas hygge? Danai taip vadina viską – nuo meno kurti intymumą ar dvasinį jaukumą iki malonumo, kurį suteikia raminantys dalykai, pavyzdžiui, kakavos gėrimas žvakių šviesoje. Bent jau taip teigia knygos „Mažoji laimės knyga. Hygge: gyvenimas pagal danus“ autorius Meikas Wikingas.

Pasak jo, hygge labiau apibūdina nuotaikas ir patyrimus nei konkrečius dalykus. Tai laikas, kurį praleidžiame su mums artimais ir mylimais žmonėmis. Kaip sukurti tokią atmosferą?

Šviesios spalvos – gera pradžia

Jeigu kursi kambarį iš pagrindų, rinkis šviesių spalvų kambario dažus arba tapetus – patalpa atrodys švelnesnė ir didesnė. Žinoma, nepamiršk įleisti natūralios dienos šviesos – ji padės nuvyti niūrias mintis ir įkvėps dienos iššūkiams.

Žvakės

Tai – aksesuaras, kuris ne tik mažai atsieis, bet ir taps ypatinga kiekvienų namų dalimi. Jų yra ne tik įvairių spalvų ar formų, bet ir kvapų. Danai šį interjero aksesuarą išskiria kaip pagrindinį jaukumo elementą ir yra daugiausia žvakių sunaudojanti tauta. Pasak dizainerės D. Kenstavičiūtės, šį dizaino akcentą verta pasitelkti ne tik šaltuoju metų laiku. Beje, užgesinusi žvakes nepamiršk prieš miegą pravėdinti kambario.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Ištraukos iš tekstų, nuotraukos, žurnalų iškarpos

Šie dalykai padės susikurti svajonių lentą – ją lengva suformuoti iš kelių baltos ar šviesios medžio spalvos rėmelių. Svajonių lentą gali sukurti ir ant kamštinės lentos (dar reikės smeigtukų). Pabandyk sujungti nuotraukas įvairiais segtukais ar virvelėmis. Pavyzdžiui, tarp kelių vinių įtempk spalvotų virvelių.

Netikėti sprendimai

Jei norite mielo interjero mažomis sąnaudomis, pasitelkite fantaziją. Šiuo metu madinga viską kabinti ant sienų – lėkštes, žvakides, net akmenis, kriaukles. Laimikiais, kuriuos radote per vasaros (ar kitas) atostogas, dekoruokite sienas. Patikėkite – sulauksi daug komplimentų.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Kambarinės gėlės arba gamtos dovanos

Interjero jaukumą kuria smulkios detalės. Anot dizainerės, vasarą namus turėtume puošti gyvomis gėlėmis, gėlių vainikais, rudenį – kankorėžių girlianda, o žiemą – pušies šakele. Ir nepamiršk kambarinių gėlių – orchidėjos ar šiuo metu madingos lapinės gėlės įlies gyvybės net į niūrų bendrabučio kambarį, suteiks jam jaukumo ir prabangos.

Pagalvėlės ir užtiesalai

Šie aksesuarai kambaryje padeda kurti estetišką tvarkos pojūtį. Užtiesalą rinkitės vienspalvį, tačiau pagalvėlės gali būti spalvotos, su užrašais, kurie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Neapsikrauk

Esminė taisyklė, kuria būtina vadovautis kuriant jaukumą, – less is more (angl. „mažiau yra daugiau“). Stenkis pajusti, ar daiktas tikrai reikalingas toje erdvėje. Jei kuri svajonių lentą, pasirinkite tik vieną sienos dalį, nepaskleiskite paveikslėlių po visą kambarį. Bet kokiam interjerui labai svarbi šviesa. Toršeras (ant žemės pastatomas šviestuvas) – geriausia išeitis. Mėgstančioms detales reikėtų susilaikyti – šį kartą pakaks tik sapnų gaudyklės, bet ne visos dizaino aksesuarų kolekcijos. Nepamirškite, kad maži daiktai labai greit apdulka.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti
© Shutterstock

Svarbiausia – nepamirškite susigalvoti savų grožio ritualų, pasidaryti naujų rankdarbių, nusipiešti paveikslo. Kurkite kambaryje ypatingas akimirkas, pripildykite jį malonių kvapų ir juoko. Juk tuomet net žvarbus oras atrodo toks žavingas...

Šaltinis: www.panele.lt

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.