Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – hygge. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Patalynės atnaujinimas. Jei lauke vyrauja šilti ir vasariški orai, tai dar nereiškia, kad reikia nustoti kurti jaukumą savo miegamajame. Žiemišką patalynę, lovos užklotą bei pagalvėles šiuo metų laiku verta pakeisti lengvesniu ir šviesesniu pakaitalu.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą
© Shutterstock

Laikantis „hygge“ principų, reikėtų rinktis jaukius, natūralius audinius. Pavyzdžiui, tam ypač tinka linas, kuris yra ne tik estetiškas bei patvarus audinys, bet ir labai malonus odai ir tinkamas miegojimui.

Neutralus bei natūralus dekoras. Vasarą namus labiausiai tinka puošti natūraliais, neutralių spalvų akcentais. Tokiu metu save apsupti norisi tokiomis medžiagomis, kaip mediena, ratanas, linas.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą
© Shutterstock

Tai taip pat puikus metas lentynas ir palanges padabinti naujais vazoniniais augalais.

Šviežios gėlės. Šviežių gėlių puokštės perkelia dalelė vasaros į namų vidų. Jų žiedai ne tik nuspalvina interjerą, bet ir įneša gaivos bei geros nuotaikos.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą
© Shutterstock

Valgomojo perkėlimas į lauką. Vyraujant šiltiems orams, reikia džiaugtis grynu oru. Nuostabu jei yra galimybė perkelti valgomąjį į lauką, terasą ar balkoną ir kartas nuo karto ten mėgautis pusryčiais, pietumis ar vakariene.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą
© Shutterstock

Terasos bei balkono džiaugsmai. Terasa ar balkonas vasarą turėtų tapti nedidele oaze, kurioje būtų galima maloniai leisti savo laisvalaikį.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą
© Shutterstock

Pasistatykite patogius lauko baldus. Erdvę puoškite pagalvėlėmis, lemputėmis, gėlėmis, galima patiesti net terasoms skirtą kilimą. Vakarais deginkite žvakes.

Vasariški gardumynai. Šiuo metu reikia džiaugtis vasaros privalumais ir iš šviežių uogų bei vaisių gaminti desertus bei gaiviuosius gėrimus, kuriais galėtų vaišintis šeimą bei užsukę svečiai.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą
© Shutterstock

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.

5 gudrybės, kaip įnešti į namus prabangos

Nepaisant to, koks interjero stilius vyrauja Jūsų namuose, kartais į namų erdvę norisi įnešti kiek subtilios prabangos. Kaip tai sumaniai įgyvendinti neviršijant savo biudžeto, pataria baldų salono „Mato baldai“ plėtros vadovė Laura Baubkuvienė.

Patarimai, kurie padės įnešti jaukumo į lauko poilsio zoną

Atėjus šiltajam sezonui visi norime kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad, natūralu, kad dalis gyvenimo keliasi į lauką. Po darbų ir savaitgaliais vakarojame savo balkone ar terasoje. O tai daryti yra daug maloniau, kai ši zona yra tinkamai sutvarkyta ir paruošta smagiam pasisėdėjimui. Žemiau interjero tinklaraštia „Homy Ideas“ dalijasi, kaip tai paversti realybe.