„Daiktizmo“ manija namuose: kaip atsikratyti daiktų balasto

Namų interjero tinklaraščio HOMY IDEAS autorė Jūratė Gulko tiki, kad netvarka namuose ir daiktų perteklius kelia chaosą ne tik jai. Norėdami, kad namai būtų atpalaiduojanti ir rami vieta, mes juos apstatome nereikalingais rakandais ir tada stebimės, kodėl būdami namuose negalime tinkamai atsipalaiduoti ir pailsėti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsakymas gan paprastas, nereikalingi daiktai ir perkrauta erdvė užima vietą ne tik mūsų namuose, bet ir galvose, O sprendimą tam galima rasti greitai – atsikratyti ir nepirkti to, ko nereikia. Bet galiu iš patirties pasidalinti, jog pasakyti, lengviau nei įgyvendinti, Manau, dauguma pripažins, kad šiandieniniame pasaulyje esame tapę daiktų vergais, tad atsispirti pirkimo ir kaupimo manijai yra labai sunku.

Kitas daiktizmo niuansas – pusiausvyros išlaikymas tarp jaukaus namų dekoro ir daiktų pertekliaus. Tušti paviršiai neatrodo jaukiai, tad natūralu, kad norime juos užpildyti mielais interjero aksesuarais, bet tada kyla klausimas, kaip nepersistengti ir nepaversti savo namų tik dulkes kaupiančiu eksponatų muziejumi.

„Daiktizmo“ manija namuose: kaip atsikratyti daiktų balasto
© Shutterstock

Taigi, mane kaip estetę ir tvarkos maniakę, šie klausimai glumino jau seniai, tad dažnai namuose balansuodavau tarp minimalizmo ir pertekliaus. Kadangi paskutiniu metu, šia tema labai daug domėjausi ir sukaupiau nemažai informacijos, noriu ja pasidalinti ir su jumis. Jeigu, kaip ir aš, jaučiatės pavargę nuo perkrautos erdvės, jums paruošiau kelių straipsnių ciklą, kaip išvalyti ir tvarkingai sustyguoti kiekvieną namų kampelį. Ne, tikrai nesiūlysiu visko išmesti, tiesiog patarsiu, kaip galima protingai, žingsnis po žingsnio įsivertinti, ko mums iš tikrųjų gyvenime reikia ir tai sudėlioti patogiai ir estetiškai.

„Daiktizmo“ manija namuose: kaip atsikratyti daiktų balasto
© Shutterstock

Didžiausia bėda, dėl ko nemėgstu didelio daiktų kiekio namuose, yra dulkių kaupimasis ir tai, kad jų nenaudoju. Norint, kad namai būtų lengvi ir erdvūs emocine prasme, pirmiausia mes turime juos išvalyti nuo blogos energijos.

O visa, kas guli metų metus be jokios paskirties, užima nereikalingai vietą ir „bado akis“, ir yra ta negeroji energija. Jeigu pasižiūrėjus į daiktą, baldą ar interjero aksesuarą, man kyla klausimas, kam man jo reikia ir iš kur jis čia atsirado, o aš negaliu į tai atsakyti, reiškia, čia jam ne vieta.

Aišku, turbūt mano tėvai sakytų, kad galima pernešti visa tai į sandėliuką ar garažą, nes gal kada nors prireiks, bet čia ir yra kabliukas „ant kurio mes pasimauname“. Tas „gal kada prireiks“ tiesiog visą nereikalingą šlamštą perstumdo iš vienos vietos į kitą, bet problemos neišsprendžia.

Tad jeigu norime jaustis laisvi ir nepriklausomi savo namuose, turime nevergauti daiktams ir tiesiog jų atsikratyti: padovanoti, parduoti ar išmesti. Tai padarius, sunku net patikėti, koks emocinis lengvumas užplūsta. Aš sukūriau sau net tokį posakį „smagu pirkti, bet dar smagiau atsikratyti“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurie įkvėps namuose susikurti pavasarišką nuotaiką

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.

Interjero dizainerės patarimai: ką reikia žinoti įsirengiant savo būstą

Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžiagų parinkimu, interjero apdailos detalėmis, spalvų derinimu, apšvietimo galimybėmis bei kitais būstą tobulinančiais sprendimais. Interjero dizainerė, architektė bei „Novarchis“ studijos įkūrėja Ona Januškevičiūtė pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo namų jaukumui, tad investicijų į būsto apdailą negaili.

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.