„Daiktizmo“ manija namuose: kaip atsikratyti daiktų balasto

Namų interjero tinklaraščio HOMY IDEAS autorė Jūratė Gulko tiki, kad netvarka namuose ir daiktų perteklius kelia chaosą ne tik jai. Norėdami, kad namai būtų atpalaiduojanti ir rami vieta, mes juos apstatome nereikalingais rakandais ir tada stebimės, kodėl būdami namuose negalime tinkamai atsipalaiduoti ir pailsėti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsakymas gan paprastas, nereikalingi daiktai ir perkrauta erdvė užima vietą ne tik mūsų namuose, bet ir galvose, O sprendimą tam galima rasti greitai – atsikratyti ir nepirkti to, ko nereikia. Bet galiu iš patirties pasidalinti, jog pasakyti, lengviau nei įgyvendinti, Manau, dauguma pripažins, kad šiandieniniame pasaulyje esame tapę daiktų vergais, tad atsispirti pirkimo ir kaupimo manijai yra labai sunku.

Kitas daiktizmo niuansas – pusiausvyros išlaikymas tarp jaukaus namų dekoro ir daiktų pertekliaus. Tušti paviršiai neatrodo jaukiai, tad natūralu, kad norime juos užpildyti mielais interjero aksesuarais, bet tada kyla klausimas, kaip nepersistengti ir nepaversti savo namų tik dulkes kaupiančiu eksponatų muziejumi.

„Daiktizmo“ manija namuose: kaip atsikratyti daiktų balasto
© Shutterstock

Taigi, mane kaip estetę ir tvarkos maniakę, šie klausimai glumino jau seniai, tad dažnai namuose balansuodavau tarp minimalizmo ir pertekliaus. Kadangi paskutiniu metu, šia tema labai daug domėjausi ir sukaupiau nemažai informacijos, noriu ja pasidalinti ir su jumis. Jeigu, kaip ir aš, jaučiatės pavargę nuo perkrautos erdvės, jums paruošiau kelių straipsnių ciklą, kaip išvalyti ir tvarkingai sustyguoti kiekvieną namų kampelį. Ne, tikrai nesiūlysiu visko išmesti, tiesiog patarsiu, kaip galima protingai, žingsnis po žingsnio įsivertinti, ko mums iš tikrųjų gyvenime reikia ir tai sudėlioti patogiai ir estetiškai.

„Daiktizmo“ manija namuose: kaip atsikratyti daiktų balasto
© Shutterstock

Didžiausia bėda, dėl ko nemėgstu didelio daiktų kiekio namuose, yra dulkių kaupimasis ir tai, kad jų nenaudoju. Norint, kad namai būtų lengvi ir erdvūs emocine prasme, pirmiausia mes turime juos išvalyti nuo blogos energijos.

O visa, kas guli metų metus be jokios paskirties, užima nereikalingai vietą ir „bado akis“, ir yra ta negeroji energija. Jeigu pasižiūrėjus į daiktą, baldą ar interjero aksesuarą, man kyla klausimas, kam man jo reikia ir iš kur jis čia atsirado, o aš negaliu į tai atsakyti, reiškia, čia jam ne vieta.

Aišku, turbūt mano tėvai sakytų, kad galima pernešti visa tai į sandėliuką ar garažą, nes gal kada nors prireiks, bet čia ir yra kabliukas „ant kurio mes pasimauname“. Tas „gal kada prireiks“ tiesiog visą nereikalingą šlamštą perstumdo iš vienos vietos į kitą, bet problemos neišsprendžia.

Tad jeigu norime jaustis laisvi ir nepriklausomi savo namuose, turime nevergauti daiktams ir tiesiog jų atsikratyti: padovanoti, parduoti ar išmesti. Tai padarius, sunku net patikėti, koks emocinis lengvumas užplūsta. Aš sukūriau sau net tokį posakį „smagu pirkti, bet dar smagiau atsikratyti“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.