5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais

Namai – mūsų prieglobstis po sunkių dienų, vieta, kur galime būti savimi, jie turi būti jaukūs, išpuoselėti, kupini šilumos. Į visas gyvenimo sritis žengia naujovės, ne išimtis ir mūsų namai – interjero dizaino, puošybos tendencijos sparčiai keičiasi, neretai siūlomi keli sprendimai. Daugybė tendencijų gražios, bet nepigiai atsieinančios, tad ne visiems prieinamos. Smagi žinia – 2018 m. į madą grįžta seni namų dekoro stiliaus elementai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai penkios ateinančiais metais sugrįšiančios tendencijos:

1. Žalvaris, žalvaris...

Šis kuklus metalas gyva gelsva spalva nušvies namus lyg saulė. Žalvariniai dekoro elementai laikyti pasenusia tendencija, tačiau 2016 m. jie sugrįžo į daugelio namus. Manoma, kad nauja jų populiarumo banga laukia ir 2018 m. – visi turės namuose bent po vieną žalvarinį daiktą.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais
© Shutterstock

2. Sodri žalia ir aukso atspalvis

Sodrios, avokado atspalvio žalios ir aukso atspalvio derinys žavus, subtilus, jis suteikia namams gyvybės, bet nėra įkyrus. Šių spalvų derinys buvo labai populiarus praėjusio amžiaus aštuntą dešimtmetį. Regis, jis greitai sugrįš ir kažkiek laiko pabus, sukeldamas nostalgiškų minčių ir prisiminimų tiems, kas gerai atsimena aštuntą dešimtmetį. Be to, tai džiugi žinia tiems, kas neatnaujinto namų nuo to paties aštunto dešimtmečio – greitai būsite nebe senamadiški, o super madingi.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais
© Shutterstock

3. Juoda ir balta

Juodos ir baltos spalvos interjeras – seniai nebe naujiena, jis laikomas niekada iš mados neišeinančia tendencija. Jis gali atrodyti vintažinis, tačiau būtent todėl yra rafinuotas ir elegantiškas. Ir dar vienas dalykas – į madą ateina ir išeina įvairių spalvų deriniai, bet juodos ir baltos derinys visada liks nepamainomu klasikiniu variantu.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais
© Shutterstock

4. Didžiuliai baldai

Įsigyjantys naujus būstus žmonės daugiau dėmesio skiria erdvei nei baldų dizainui. Dabar madingos didelės tuščios erdvės, bet neskubėkite atsikratyti didžiuliais baldais, jei tokių turite. Stilių ir madą diktuojantys dizaineriai pranašauja, kad ateinančiais metais sugrįš dalis, o gal net visos pasenusios interjero dizaino tendencijos. Be to, dideli baldai sukuria elegantišką antikinę atmosferą, kuri džiugins klasikinį stilių mėgstančius žmones.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais
© Shutterstock

5. Mini meno galerija ant sienos

Daug paveikslų paveikslėlių ant vienos sienos laikoma praeities reliktu, bet ji neturėtų išeiti iš mados. Ar tai būtų jums brangių žmonių įrėmintos nuotraukos, ar dailės kūriniai – tai bus žavus akcentas ant sienos, kuris suteis gyvumo kambario dizainui (nors nuotraukos ar paveikslai nėra dideli). Rėmelius galima priderinti prie sienos spalvos ir taip sukurti žavią eklektiką. Jei jau turite mini meno galeriją namuose – palikite, nes ši tendencija greitai sugrįš.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).