4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą

Visi puikiai žinome, kad kasdienybės grožis slypi detalėse. Kaip gyvenime, taip ir interjere – nedidelės, subtilios smulkmenos gali palikti gilų įspūdį. Tad namų jaukumui sukurti, kartais užtenka kelių gerai apgalvotų detalių. Pristatome 4 būdus, kaip nebrangiai namų erdvei suteikti papildomo jaukumo.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neužmirškite prieškambario. Prieškambaris – erdvė, kuri mus pasitinka vos įžengus į namus, todėl kuriant namų jaukumą nereiktų pamiršti ir šio kampelio. Stilingas ir tvarkingas prieškambaris nuteikia svetingai ir užsukusiems svečiams padaro gerą pirmą įspūdį. Pasak interjero specialistų, ši namų zona turėtų pasižymėti trimis savybėmis: šviesumu, organizuotumu ir neutralumu. Taigi kuriant interjerą prieškambaryje, patariama jo neperkrauti ir naudoti vos kelis akcentinius baldus ar detales. Išskirtine detale čia gali tapti veidrodžio ir nedidelio staliuko kompozicija, kuri ne tik papildo erdvės stilistiką, bet veidrodžio atspindys kartu kuria papildomos erdvės ir šviesos įspūdį.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Jaukumą kuriantys aksesuarai. Daug šilumos interjerui teikia minkštos tekstūros (todėl jaukumo aksesurais dažnai yra vadinamos tokias dekoro detalės, kaip: kilimai, pagalvėlės, užklotai, užuolaidas), tad kelios pagalvėlės bei šiltas, dekoratyvus užklotas ant svetainėje pastatytos sofos be vargo erdvei suteikia papildomo jaukumo.

Tvarka. Netvarkingi, retai naudojamais daiktais perkrauti namai kuria įtampą bei papildomą stresą, tad visai nekeista, kad tvarka ir erdvumas asocijuojasi su jaukumu ir gera namų atmosfera. Daiktus, kurių beveik nenaudojate, geriausia laikyti jiems skirtose vietose (lentynose, pintuose krepšiuose, balduose su įmontuota sandėliavimo dalimi ir t.t.). Taip pat rekomenduojama bent kartą metuose padaryti namų „valymą“ ir atsikratyti daiktais, kurių jums nereikia.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Kitas svarbus, jaukumą kuriantis aksesuaras – dirbtinis apšvietimas. Tinkamai parinkti šviestuvai namuose sukuria malonią atmosferą. Erdvės atmosferą labiausiai tinka kurti akcentiniais arba tiksliniais šviestuvais, kurie apšviečia ne visą erdvę, bet tik jos dalį. Taip pat jaukiam apšvietimui galima panaudoti lempučių girliandas, jomis ypač tinka dekoruoti namus šiuo metu, kai artėja šventinis laikotarpis.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Malonus kvapas. Namų jaukumas yra kuriamas ne tik pasitelkus žmogaus regą, bet ir kitas jo jusles. Labai svarbi juslė yra uoslė – namuose, kuriuose vyrauja sunkus oras būti yra nemalonu. Taigi pirmiausia reikia kiekvieną dieną pravėdinti kambarius. O tada, maloniam namų aromatui sukurti, galima pasitelkti įvairias priemones: natūralias kvapnias žvakes, eterinius aliejus, smilkalus, šviežių gėlių puokštes ir t.t.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 pamokos, kurių galima pasimokyti iš skandinaviško interjero dizaino

Skandinaviškas interjero dizainas šiandien yra vertinamas gan prieštaringai: vieni jį myli dėl jo paprastumo, o kiti – dėl tos pačios priežasties negali jo pakęsti. Kokia bebūtų jūsų nuomonė apie šį interjero stilių, pamatinės skandinaviško dizaino vertybės yra tikrai svarbios ir pritaikomos bet kokios kitos stilistikos namuose. Tad kokias 5 pamokas galima išmokti iš skandinaviško interjero stiliaus?

Standartinio tipo buto atnaujinimas: kaip įveikti pagrindinius iššūkius

Jeigu gyvenate standartinio tipo daugiabutyje ir ieškote idėjų, kaip atnaujinti savo namų interjerą, šis straipsnis – kaip tik jums. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko apžvelgia didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria tokių būstų šeimininkai.

Japoniškas tvarkos palaikymo menas, kuris palengvins jūsų kasdienybę

Ar esate pastebėję, kaip gera leisti laiką tvarkinguose, nereikalingais daiktais neapkrautuose namuose? Kur papuola išmėtyti naudojami daiktai erzina ir kelia papildomą stresą, kurio namų erdvėje turėtų būti kuo mažiau. Kviečiame susipažinti su japonišku tvarkymosi menu, kuris gali palengvinti jūsų kasdienybę.

2018 metų horoskopas, kuris padės išpildyti jūsų namų interjero dizaino troškimus

Orakulai, krištolas, būrimas taro kortomis… Okultiniai dalykai visur aplinkui! Ir, žinoma, horoskopai – kam nepatinka sužinoti, ką paruošė ateitis? 2018 metų horoskopą, išpildysiantį visus su namų interjero dizainu susijusius jūsų troškimus, pristato Delightfull.eu.

8 didžiausios klaidos mažoje erdvėje (1)

Nedažykite sienų baltai, nevenkite rizikos ir ką bedarytumėte, neprigrūskite per daug daiktų!

15 fengšui patarimų, kaip susikurti jaukius namus

Namai turi būti jūsų šventovė. Feng, išvertus iš kinų kalbos reiškia vėją, o Shui – vandenį. Tai senovės rytų menas, kuris moko, kaip tinkamai išdėstyti baldus ir kitus daiktus savo namuose tam, kad būtumėme sveikesni, klestėtume, jaustumėmės patogiai ir džiaugtumėmės gyvenimo kokybe.

Metas atsikratyti stereotipų: didžiausios dizaino klaidos

Principas „Pats sau režisierius“ yra puikus, tačiau tik tokiu atveju, jeigu turite meninį skonį. O jeigu ne?

Angliško stiliaus namai, kurie spinduliuoja Kalėdų dvasia

Artėjant šventėms, įprasta bent jau šiek tiek papuošti savo namų erdvę, kad joje pasijustų pakili nuotaika. Vieni žmonės, puošdami savo namus, mėgsta naudoti minimalius, per daug į akis nekrentančius kalėdinius simbolius, o kiti – leidžia pasireikšti savo kūrybiškumui ir šventinėmis dekoracijomis išpuošia visus namų kampelius.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą

Visi puikiai žinome, kad kasdienybės grožis slypi detalėse. Kaip gyvenime, taip ir interjere – nedidelės, subtilios smulkmenos gali palikti gilų įspūdį. Tad namų jaukumui sukurti, kartais užtenka kelių gerai apgalvotų detalių. Pristatome 4 būdus, kaip nebrangiai namų erdvei suteikti papildomo jaukumo.

Kokią tiesą kalėdinės dekoracijos atskleidžia apie jus?

Jūs esate nerūpestingas kičo mylėtojas ar perfekcionistė princesė? Sužinokite, ką kalėdiniai papuošimai byloja apie jus.