4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą

Visi puikiai žinome, kad kasdienybės grožis slypi detalėse. Kaip gyvenime, taip ir interjere – nedidelės, subtilios smulkmenos gali palikti gilų įspūdį. Tad namų jaukumui sukurti, kartais užtenka kelių gerai apgalvotų detalių. Pristatome 4 būdus, kaip nebrangiai namų erdvei suteikti papildomo jaukumo.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neužmirškite prieškambario. Prieškambaris – erdvė, kuri mus pasitinka vos įžengus į namus, todėl kuriant namų jaukumą nereiktų pamiršti ir šio kampelio. Stilingas ir tvarkingas prieškambaris nuteikia svetingai ir užsukusiems svečiams padaro gerą pirmą įspūdį. Pasak interjero specialistų, ši namų zona turėtų pasižymėti trimis savybėmis: šviesumu, organizuotumu ir neutralumu. Taigi kuriant interjerą prieškambaryje, patariama jo neperkrauti ir naudoti vos kelis akcentinius baldus ar detales. Išskirtine detale čia gali tapti veidrodžio ir nedidelio staliuko kompozicija, kuri ne tik papildo erdvės stilistiką, bet veidrodžio atspindys kartu kuria papildomos erdvės ir šviesos įspūdį.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Jaukumą kuriantys aksesuarai. Daug šilumos interjerui teikia minkštos tekstūros (todėl jaukumo aksesurais dažnai yra vadinamos tokias dekoro detalės, kaip: kilimai, pagalvėlės, užklotai, užuolaidas), tad kelios pagalvėlės bei šiltas, dekoratyvus užklotas ant svetainėje pastatytos sofos be vargo erdvei suteikia papildomo jaukumo.

Tvarka. Netvarkingi, retai naudojamais daiktais perkrauti namai kuria įtampą bei papildomą stresą, tad visai nekeista, kad tvarka ir erdvumas asocijuojasi su jaukumu ir gera namų atmosfera. Daiktus, kurių beveik nenaudojate, geriausia laikyti jiems skirtose vietose (lentynose, pintuose krepšiuose, balduose su įmontuota sandėliavimo dalimi ir t.t.). Taip pat rekomenduojama bent kartą metuose padaryti namų „valymą“ ir atsikratyti daiktais, kurių jums nereikia.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Kitas svarbus, jaukumą kuriantis aksesuaras – dirbtinis apšvietimas. Tinkamai parinkti šviestuvai namuose sukuria malonią atmosferą. Erdvės atmosferą labiausiai tinka kurti akcentiniais arba tiksliniais šviestuvais, kurie apšviečia ne visą erdvę, bet tik jos dalį. Taip pat jaukiam apšvietimui galima panaudoti lempučių girliandas, jomis ypač tinka dekoruoti namus šiuo metu, kai artėja šventinis laikotarpis.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Malonus kvapas. Namų jaukumas yra kuriamas ne tik pasitelkus žmogaus regą, bet ir kitas jo jusles. Labai svarbi juslė yra uoslė – namuose, kuriuose vyrauja sunkus oras būti yra nemalonu. Taigi pirmiausia reikia kiekvieną dieną pravėdinti kambarius. O tada, maloniam namų aromatui sukurti, galima pasitelkti įvairias priemones: natūralias kvapnias žvakes, eterinius aliejus, smilkalus, šviežių gėlių puokštes ir t.t.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.