4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą

Visi puikiai žinome, kad kasdienybės grožis slypi detalėse. Kaip gyvenime, taip ir interjere – nedidelės, subtilios smulkmenos gali palikti gilų įspūdį. Tad namų jaukumui sukurti, kartais užtenka kelių gerai apgalvotų detalių. Pristatome 4 būdus, kaip nebrangiai namų erdvei suteikti papildomo jaukumo.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neužmirškite prieškambario. Prieškambaris – erdvė, kuri mus pasitinka vos įžengus į namus, todėl kuriant namų jaukumą nereiktų pamiršti ir šio kampelio. Stilingas ir tvarkingas prieškambaris nuteikia svetingai ir užsukusiems svečiams padaro gerą pirmą įspūdį. Pasak interjero specialistų, ši namų zona turėtų pasižymėti trimis savybėmis: šviesumu, organizuotumu ir neutralumu. Taigi kuriant interjerą prieškambaryje, patariama jo neperkrauti ir naudoti vos kelis akcentinius baldus ar detales. Išskirtine detale čia gali tapti veidrodžio ir nedidelio staliuko kompozicija, kuri ne tik papildo erdvės stilistiką, bet veidrodžio atspindys kartu kuria papildomos erdvės ir šviesos įspūdį.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Jaukumą kuriantys aksesuarai. Daug šilumos interjerui teikia minkštos tekstūros (todėl jaukumo aksesurais dažnai yra vadinamos tokias dekoro detalės, kaip: kilimai, pagalvėlės, užklotai, užuolaidas), tad kelios pagalvėlės bei šiltas, dekoratyvus užklotas ant svetainėje pastatytos sofos be vargo erdvei suteikia papildomo jaukumo.

Tvarka. Netvarkingi, retai naudojamais daiktais perkrauti namai kuria įtampą bei papildomą stresą, tad visai nekeista, kad tvarka ir erdvumas asocijuojasi su jaukumu ir gera namų atmosfera. Daiktus, kurių beveik nenaudojate, geriausia laikyti jiems skirtose vietose (lentynose, pintuose krepšiuose, balduose su įmontuota sandėliavimo dalimi ir t.t.). Taip pat rekomenduojama bent kartą metuose padaryti namų „valymą“ ir atsikratyti daiktais, kurių jums nereikia.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Kitas svarbus, jaukumą kuriantis aksesuaras – dirbtinis apšvietimas. Tinkamai parinkti šviestuvai namuose sukuria malonią atmosferą. Erdvės atmosferą labiausiai tinka kurti akcentiniais arba tiksliniais šviestuvais, kurie apšviečia ne visą erdvę, bet tik jos dalį. Taip pat jaukiam apšvietimui galima panaudoti lempučių girliandas, jomis ypač tinka dekoruoti namus šiuo metu, kai artėja šventinis laikotarpis.

4 būdai, kurie be didelių investicijų padės sukurti namų jaukumą
© Shutterstock

Malonus kvapas. Namų jaukumas yra kuriamas ne tik pasitelkus žmogaus regą, bet ir kitas jo jusles. Labai svarbi juslė yra uoslė – namuose, kuriuose vyrauja sunkus oras būti yra nemalonu. Taigi pirmiausia reikia kiekvieną dieną pravėdinti kambarius. O tada, maloniam namų aromatui sukurti, galima pasitelkti įvairias priemones: natūralias kvapnias žvakes, eterinius aliejus, smilkalus, šviežių gėlių puokštes ir t.t.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurie įkvėps namuose susikurti pavasarišką nuotaiką

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.

Interjero dizainerės patarimai: ką reikia žinoti įsirengiant savo būstą

Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžiagų parinkimu, interjero apdailos detalėmis, spalvų derinimu, apšvietimo galimybėmis bei kitais būstą tobulinančiais sprendimais. Interjero dizainerė, architektė bei „Novarchis“ studijos įkūrėja Ona Januškevičiūtė pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo namų jaukumui, tad investicijų į būsto apdailą negaili.

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.