3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Velnias į Milaną neša ne dėl to, kad dėvi „Prada“. Balandžio mėnesį vykstanti „Milano Design Week“ turi mažai ką bendro su ilgakojėmis manekenėmis ir drabužių spintų maniakėmis. Savaitei Milaną okupuoja daiktų dizainasbaldai, šviestuvai, interjero aksesuarų, virtuvės ir vonios kambario įrangos. Garsiausios pasaulio kompanijos būtent Milane atidengia sezono kozirius.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane
© Organizatorių archyvas

Salone del Mobile“ ir Milano Design Week- tai ne įvykis, o reiškinys

Jau 57 kartą balandžio 17-22 dienomis įvyksianti paroda „Salone del Mobile“ (sutrumpinai vadinama tiesiog „iSalone“) yra pagrindinė priežastis, kodėl balandžio mėnesį vienai savaitei viešbučių, butų, apartamentų ir viešbučių kainos Milane staiga pradeda šokti pasiutpolkę. Baldų parodos įtaka šiam Šiaurės Italijos didmiesčiui milžiniška. Ne tik dėl tų šimtų tūkstančių lankytojų (pernai – parodą aplankė virš 300 000) ar dalyvių skaičiaus (pernai jų buvo virš 1000), maksimaliai užpildančių visas futbolo stadiono dydžio Rho parodų centro sales.

Milane dirba ir gyvena nemažai pasaulinio garso dizainerių, veikia viena žymiausių dizaino aukštųjų mokyklų „Politecniko di Milano“, šiame regione susikoncentravę nemažai dizaino kompanijų, tokių kaip „Kartell“ ar „Flos“, galiausiai visiems žinomas italų požiūris į stilių ir dizainą.

Tai kelios pagrindinės priežastys, kodėl kad ir svarbiausias pasaulyje, grandiozinio dydžio, bet vis dėlto komercinis renginys tampa ne įvykiu, bet reiškiniu, į kurį suplūsta dizaino profesionalai ir gerbėjai iš viso pasaulio, o įsitraukia ir garbaus amžiaus Milano senjoros.

Ir todėl tarptautinėje spaudos konferencijoje kartu su „Salone del Mobile“ prezidentu, kompanijos „Kartell“ savininku Claudio Lutti dalyvauja Milano meras Giuseppe Sala, italų dizaino žvaigždės Fabio Novembre, Piero Lissoni, kuriančios ir gyvenančios Milane. Ir jie kalbasi ne apie parodos dalyvių skaičių, komercinius kaštus, eksporto rodiklius, bet paskelbia manifestą ir diskutuoja apie dizaino įtaką kasdieniam gyvenimui, pačiam Milanui ir visam pasauliui.

Jei įtikinau, 3 dalykai kurie Milane per dar vieną šių metų dizaino beprotybę visai pravers:

Parodoje nesistenkite pamatyti visko.

Tai fiziškai neįmanoma, o jeigu vis dėlto bandysite, vis tiek po kelių dienų maratono, ko gero, nieko neprisiminsite. Klasikinio stiliaus baldai? O gal šiuolaikinio dizaino madas diktuojančios kompanijos? Spręsti jums, bet nesitikėkite apėję kelias sales staiga rasti visus atsakymus, kas šį sezoną madinga.

Šiemet virtuvės gerbėjai turėtų nepraleisti kas antrus metus vykstančios „Eurocucina“ ekspozicijos, kurioje turėtų išryškėti ryškiausios šio sezono virtuvės dizaino tendencijos ir inovacijos. Visuomet rekomenduoju aplankyti jaunųjų dizainerių platformą „Salone Satellite“ – ten keistų idėjų, kurios vėliau tampa madingomis, pasaulis.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane
© Organizatorių archyvas

Dizaino rajonai

Važiuojantys į Milaną ne pirmą kartą, žino apie ką aš čia. Zona Tortona, Brera, Ventura Lambrate – keli Milano dizaino rajonai, kuriuose per kelis kvartalus visą savaitę iki vėlaus vakaro verda gyvenimas, prisistato garsiausios pasaulio kompanijos, dizaino mokyklos.

Ekspozicijos įrengiamos ir netradicinėse erdvėse – įvairiose įstaigose, net ir privačiuose butuose. Ekspozicijų taškai būna pažymėti ryškiomis nuorodomis, kad būtų lengviau atsirinkti, galima pasinaudoti ir specialiais žemėlapiais. Ir net, jei vakare, po parodos vos pavelkate kojas, raskite, kaip pasikrauti baterijas, ir išlįskite į miestą.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane
© Organizatorių archyvas

Speciali instaliacija Milano centre

Šiemet Duomo Katedros pašonėje planuojama įrengti parodą-instaliaciją, kurioje bus pristatomi inžineriniai sprendimai, kaip į urbanistines erdves integruoti kuo daugiau natūralios gamtos„Norėjome svajone paversti realybe, – sakė vienas iš šios idėjos autorių architektas ir inžinierius Carlo Ratti, – Sieksime sukurti erdvę, kurioje naudojant šiuolaikines klimato kontrolės sistemas bus galima pajusti visus keturis metų laikus“.

Tad iki pasimatymo Milane!

Šaltinis: www.dizainika.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Svarbiausios eklektiško interjero dizaino paslaptys

Eklektiškas interjero dizainas nuo kitų stilių skiriasi tuo, kad, bent jau tradicine prasme, juo nėra bandoma sukurti darnos bei vientisumo jausmo. Šis stilius savyje jungia labai kontrastingas detales: šiltą ir šaltą, seną ir naują, rytus ir vakarus. Rezultatas – charakteringa ir nepakartojama erdvė.

Patarimai, kaip stilingai dekoruoti namus turint taupų biudžetą

Kas nenorėtų mėgautis stilingais namų baldais? O ar nebūtų šaunu, jei kiekvienas namų kampelis primintų verčiamo žurnalo apie namų interjerą puslapius? Gražūs ir stilingi namai nebūtinai yra svajonė tiems, kurie turi nedidelį biudžetą. Financer.com turi keletą naudingų patarimų, kaip jūs galite tinkamai papuošti savo namus sutaupydami pinigų.

Universalus dizainas – kuo jis gali praversti kiekvienam?

Universalus dizainas – tai terminas, kuris vis dažniau diskutuojamas, bet vis dar mažai pažįstamas mūsų visuomenėje. Daugeliui atrodo, kad tai tiesiog dizaino sprendimai žmonėms su specialiaisiais poreikiais. Visgi ši sąvoka yra žymiai platesnė, universalaus dizaino sprendimai pasitarnauja ir sveikiems, ir ligotiems, ir mažiems, ir seniems, ir turintiems mažų vaikų, ir bevaikiams.

Interjero dizainerė Daiva Urbonavičiūtė apie lietuvių būstą: nebe taip bijome išsiskirti

Gal skamba ir banaliai, bet visgi sunku prieštarauti: pavasaris neišvengiamai asocijuojasi su atsinaujinimu. Iš miego bunda gamta ir tie vaizdai bei pojūčiai savaime skatina mus pačius pasikeisti – susikurti pavasarišką nuotaiką ir įsileisti šviežumo į savo aplinką, namus.

Specialiai iš Milano: pasisemkite įkvėpimo iš didžiausios baldų parodos

Jau 57 kartą balandžio 17-22 dienomis Milane vyksta paroda „Salone del Mobile“ (arba tiesiog „iSalone“). Jos ekspozicija užima 205 tūkst. kv.m. Pernai parodą aplankė virš 300 000, o dalyvių skaičius perkopė 1000. Panašių skaičių tikimasi ir šiemet.

5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurie įkvėps namuose susikurti pavasarišką nuotaiką

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.