3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Velnias į Milaną neša ne dėl to, kad dėvi „Prada“. Balandžio mėnesį vykstanti „Milano Design Week“ turi mažai ką bendro su ilgakojėmis manekenėmis ir drabužių spintų maniakėmis. Savaitei Milaną okupuoja daiktų dizainasbaldai, šviestuvai, interjero aksesuarų, virtuvės ir vonios kambario įrangos. Garsiausios pasaulio kompanijos būtent Milane atidengia sezono kozirius.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane
© Organizatorių archyvas

Salone del Mobile“ ir Milano Design Week- tai ne įvykis, o reiškinys

Jau 57 kartą balandžio 17-22 dienomis įvyksianti paroda „Salone del Mobile“ (sutrumpinai vadinama tiesiog „iSalone“) yra pagrindinė priežastis, kodėl balandžio mėnesį vienai savaitei viešbučių, butų, apartamentų ir viešbučių kainos Milane staiga pradeda šokti pasiutpolkę. Baldų parodos įtaka šiam Šiaurės Italijos didmiesčiui milžiniška. Ne tik dėl tų šimtų tūkstančių lankytojų (pernai – parodą aplankė virš 300 000) ar dalyvių skaičiaus (pernai jų buvo virš 1000), maksimaliai užpildančių visas futbolo stadiono dydžio Rho parodų centro sales.

Milane dirba ir gyvena nemažai pasaulinio garso dizainerių, veikia viena žymiausių dizaino aukštųjų mokyklų „Politecniko di Milano“, šiame regione susikoncentravę nemažai dizaino kompanijų, tokių kaip „Kartell“ ar „Flos“, galiausiai visiems žinomas italų požiūris į stilių ir dizainą.

Tai kelios pagrindinės priežastys, kodėl kad ir svarbiausias pasaulyje, grandiozinio dydžio, bet vis dėlto komercinis renginys tampa ne įvykiu, bet reiškiniu, į kurį suplūsta dizaino profesionalai ir gerbėjai iš viso pasaulio, o įsitraukia ir garbaus amžiaus Milano senjoros.

Ir todėl tarptautinėje spaudos konferencijoje kartu su „Salone del Mobile“ prezidentu, kompanijos „Kartell“ savininku Claudio Lutti dalyvauja Milano meras Giuseppe Sala, italų dizaino žvaigždės Fabio Novembre, Piero Lissoni, kuriančios ir gyvenančios Milane. Ir jie kalbasi ne apie parodos dalyvių skaičių, komercinius kaštus, eksporto rodiklius, bet paskelbia manifestą ir diskutuoja apie dizaino įtaką kasdieniam gyvenimui, pačiam Milanui ir visam pasauliui.

Jei įtikinau, 3 dalykai kurie Milane per dar vieną šių metų dizaino beprotybę visai pravers:

Parodoje nesistenkite pamatyti visko.

Tai fiziškai neįmanoma, o jeigu vis dėlto bandysite, vis tiek po kelių dienų maratono, ko gero, nieko neprisiminsite. Klasikinio stiliaus baldai? O gal šiuolaikinio dizaino madas diktuojančios kompanijos? Spręsti jums, bet nesitikėkite apėję kelias sales staiga rasti visus atsakymus, kas šį sezoną madinga.

Šiemet virtuvės gerbėjai turėtų nepraleisti kas antrus metus vykstančios „Eurocucina“ ekspozicijos, kurioje turėtų išryškėti ryškiausios šio sezono virtuvės dizaino tendencijos ir inovacijos. Visuomet rekomenduoju aplankyti jaunųjų dizainerių platformą „Salone Satellite“ – ten keistų idėjų, kurios vėliau tampa madingomis, pasaulis.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane
© Organizatorių archyvas

Dizaino rajonai

Važiuojantys į Milaną ne pirmą kartą, žino apie ką aš čia. Zona Tortona, Brera, Ventura Lambrate – keli Milano dizaino rajonai, kuriuose per kelis kvartalus visą savaitę iki vėlaus vakaro verda gyvenimas, prisistato garsiausios pasaulio kompanijos, dizaino mokyklos.

Ekspozicijos įrengiamos ir netradicinėse erdvėse – įvairiose įstaigose, net ir privačiuose butuose. Ekspozicijų taškai būna pažymėti ryškiomis nuorodomis, kad būtų lengviau atsirinkti, galima pasinaudoti ir specialiais žemėlapiais. Ir net, jei vakare, po parodos vos pavelkate kojas, raskite, kaip pasikrauti baterijas, ir išlįskite į miestą.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane
© Organizatorių archyvas

Speciali instaliacija Milano centre

Šiemet Duomo Katedros pašonėje planuojama įrengti parodą-instaliaciją, kurioje bus pristatomi inžineriniai sprendimai, kaip į urbanistines erdves integruoti kuo daugiau natūralios gamtos„Norėjome svajone paversti realybe, – sakė vienas iš šios idėjos autorių architektas ir inžinierius Carlo Ratti, – Sieksime sukurti erdvę, kurioje naudojant šiuolaikines klimato kontrolės sistemas bus galima pajusti visus keturis metų laikus“.

Tad iki pasimatymo Milane!

Šaltinis: www.dizainika.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.