12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį

Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai išbandyti ir patikrinti dalykai. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, reikalaujantys ilgų metų. Kiekvienas tai gali padaryti jau šiandien.

1. Dažų spalvą išsirinkite paskiausiai

Dažniausiai žmonės prieš persikraustydami į naują būstą nori perdažyti sienas. Juos galima suprasti. Tiesiog norisi šviežumo jausmo. Žinoma, galima tai daryti, bet tai nėra protingas pasirinkimas.

Egzistuoja tūkstančiai dažų spalvų su įvairiausiais atspalviais. Kiekvienas jų skirtinguose namuose atrodo skirtingai, nes skiriasi šviesos šaltiniai, o tai reiškia, kad tai, kas gerai žiūrisi jūsų dabartiniuose namuose, nebūtinai gerai žiūrėsis naujuosiuose. Norisi, kad spalva papildytų baldų apmušalus, meno dirbinius, kilimus ir visa kita. Ir šią spalvą galite parinkti tik tuomet, kai visi šie daiktai jau yra jūsų namuose.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock

2. Palikite baldams erdvės

Stenkitės neperkrauti kambario. Malonus gyvenimas – tai erdvė manevro laisvei. Tai išties puiki naujiena, jeigu turite išsiversti su ribotu biudžetu. Tiesiog nereikia erdvės užpildyti begale baldų. Skirkite savo pinigus ne kiekybei, o kokybei – jūsų kambarys neabejotinai atrodys geriau nei tuomet, jeigu būtumėte jį gausiai apstatę radiniais iš blusų turgaus.

3. Meno dirbinius kabinkite tinkamame aukštyje

Galerijos ir muziejai meno dirbinius kabina taip, kad kiekvieno jų vidurio linija (centras) būtų nuo 142 iki 150 centimetrų aukštyje (žmogaus akių lygis vidutiniškai yra 142 centimetrų aukštyje). Ir jūs turite laikytis tos pačios taisyklės.

Jeigu kambario lubos itin aukštos, gali kilti pagunda kabinti paveikslus aukščiau, tačiau privalote prisiminti, kad aukštį reikia sieti su žmogaus, o ne patalpos masteliu.

Jeigu nesate įsitikinę, nufotografuokite kambarį. Nustebsite, kiek daug nuotrauka gali pasakyti. Atsispausdinkite ją ir, naudodamiesi „Photoshop“ ar kita programa, ant nuotraukos nupieškite paveikslą, kurį norite pakabinti. Tai suteiks jums supratimą, kokio dydžio meno kūrinio reikia konkrečiu atveju, o gal paaiškės, kadlaisvą vietą geriausia užpildyti augalu.

4. Kaip ant kilimo išdėlioti baldus

Iš esmės yra trys būdai, kaip ant kilimo išdėlioti baldus.
Viskas ant jo: Kilimas pakankamai didelis, kad ant jo sutilptų visų baldų kojos. Tai sukuria prabangumo jausmą. Tokiu atveju, kuo didesnis, tuo geriau. Tik nepamirškite, kad visose keturiose kilimo pusėse turi likti 30-45 centimetrai grindų.

Nieko ant jo: Jeigu kambarys nedidelis, ekonomiškiausias pasirinkimas yra toks kilimas, ant kurio baldai išvis nestatomi. Žinoma, kilimas negali būti pernelyg mažas. Toks, kuris atrodo tarsi būtų pavėluotai atėjusios minties įkūnijimas. Kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad netoli jo būtų visos sėdimų baldų priekinės kojos.

Tik priekis ant jo: Visas sėdimų baldų priekines kojas užkelkite ant kilimo, tai jas vizualiai sujungs į bendrą visumą ir sukurs aiškiai apibrėžtą erdvę ir atvirumo jausmą.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Dizaino klasika: beveik nepastebimas aksesuaras

Tiesą sakant, tik atsitiktinis pastebėjimas, kad rimto Stephen‘o Bayley ir Terence Conran‘o enciklopedinio leidinio „Dizainas: matoma inteligencija“ pirmajame puslapyje šalia pavadinimo yra įdėta ne kokios nors kultinės kėdės, o paprasčiausios sąvaržėlės nuotrauka, paskatino pažvelgti į ją kitaip. Ne kaip į patogią naudoti sulankstytą vielutę, bet kaip į dizaino istorijoje garbinamą daiktą.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį

Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.

Dizainerė pataria: natūrali ar sintetinė balta spalva?

Ko gero, nei viena spalva šiandien nesukelia tiek aistrų kiek balta. Vieni ją besąlygiškai myli, beveik garbina, o kiti nenori nei girdėti, nes ji turi blogas asociacijas su liga. Šis klausimas ir man ilgai nedavė ramybės, todėl pabandžiau išsiaiškint nuodugniau.

Interjero koncepcija, kuri padės subalansuoti gyvenimą

Nors ne vieno žodyne jau atsirado „hygge“, tačiau šiais metais bangas kelia naujas skandinaviškas specialus terminas – „lagom“. Švediškas žodis „lagom“ reiškia pakankamai, saikingai, kaip tik reikiamą kiekį. Kitaip tariant, nei per daug, nei per mažai. Jis kilęs iš frazės „lagom är bäst“, kuri reiškia tinkamas kiekis yra geriausia.

Sužinokite, koks interjero stilius dominuoja lietuvių namuose

Skandinaviškas santūrumas ir toliau karaliauja naujai įrengiamuose lietuvių interjeruose. Kita vertus, klasikiniai akcentai taip pat populiarūs. Tokiomis pagrindinėmis įžvalgomis apie vyraujančias tendencijas pasidalijo ekspertai.

Dizaino klasika: drąsus protestas

Gėlėtą raštą įsileisti į namus nedrąsu ne tik mums, net ir gamintojai kartais būna įtariai nusiteikę jų atžvilgiu. Vieno žinomiausių raštų pasaulyje – „Unikko“ – istorija (o gal legenda) išskirtinė, nes atsirado jis todėl, kad tekstilę gaminančios kompanijos savininkė liepė dizaineriams nekurti gėlėtų raštų. Bet gerai, kad ne visi kūrėjai nori paklusti nurodymams...

Kaip susikurti svajonių erdvę: Provanso stiliaus miegamasis (2)

Kai už lango jau įsisiūbavo rugsėjis, į namus norisi įnešti bent kažkiek jaukumo. Provanso stilius gali suteikti namams šilumos, ramybės ir komforto. Pietų Prancūzijos regionas asocijuojasi su šviesiomis, raminančiomis spalvomis, jaukiais ir minkštais baldais, maloniais aromatais. Kaip sukurti tokį stilių savo miegamajame?

Traukos centrai namų erdvėje

Įsivaizduokite, kad einate siaura senamiesčio gatvele, ir jums pamažu atsiveria vis nauji pastatai, arkos, skverai, kol galiausiai išeinate į nedidelę aikštę, kurioje sustojate ir atidžiau, kiek iš tolesnės perspektyvos žvelgiate į vietą, kurioje atsidūrėte. Arba prisiminkite kelią per mišką, kai tarp medžių šakų šmėžuoja dalelė erdvės, kuri pilnai pasimato jau paėjus kiek toliau, o atsivėrus miško proskynai, atrodytų, jus supanti aplinka kvieste kviečia stabtelti, apsidairyti, atsikvėpti.

Kokios „prisiminimų gėlės“ skleidžiasi jūsų namuose?

Kiekvienas iš mūsų atmintyje turime didžiulį vaizdinių bagažą. Tikriausiai didžioji jų dalis ten pateko vaikystėje, kada beveik visa aplinkos informacija buvo nauja, įdomi, žadinanti smalsumą. Dauguma atmintyje saugomų vaizdinių turbūt net neturi pavadinimų – juos į bagažą įsidėjome dar tada, kada nemokėjome regimo vaizdo susieti su konkrečia mintimi ar sąvoka. Tačiau net ir tokie ankstyvi iš atminties iškilę vaizdiniai gali priminti emocinius patyrimus, su šiais vazidiniais susijusios aplinkos atmosferą.

Pojūčius žadinantys namai - kas tai?

Kuriant interjerą įprasta rūpintis jo vizualia dalimi – kad viskas derėtų tarpusavyje, gražiai išsidėliotų erdvėje, kad spalvų gama būtų patraukli akiai, raštai ar ornamentai dėliotų vaizdinį ritmą. Tačiau, pasak britų dizainerės Ilse Crawford, kuriant interjerą svarbu nepamiršti ir kitų pojūčių – lytėjimo, uoslės, skonio ir klausos. Tiesa ta, kad suvokdami Pasaulį mes daugiausia naudojamės rega, tačiau, kaip teigia I. Crawford, tokiu būdu tolstame nuo mus supančios aplinkos. Rega sudaro galimybę atstumui, žvilgsniui iš šalies, tuo tarpu kiti keturi pojūčiai priartina mus prie aplinkos, padeda kurti su ja artimesnį, betarpiškesnį ryšį.