12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį

Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai išbandyti ir patikrinti dalykai. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, reikalaujantys ilgų metų. Kiekvienas tai gali padaryti jau šiandien.

1. Dažų spalvą išsirinkite paskiausiai

Dažniausiai žmonės prieš persikraustydami į naują būstą nori perdažyti sienas. Juos galima suprasti. Tiesiog norisi šviežumo jausmo. Žinoma, galima tai daryti, bet tai nėra protingas pasirinkimas.

Egzistuoja tūkstančiai dažų spalvų su įvairiausiais atspalviais. Kiekvienas jų skirtinguose namuose atrodo skirtingai, nes skiriasi šviesos šaltiniai, o tai reiškia, kad tai, kas gerai žiūrisi jūsų dabartiniuose namuose, nebūtinai gerai žiūrėsis naujuosiuose. Norisi, kad spalva papildytų baldų apmušalus, meno dirbinius, kilimus ir visa kita. Ir šią spalvą galite parinkti tik tuomet, kai visi šie daiktai jau yra jūsų namuose.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock

2. Palikite baldams erdvės

Stenkitės neperkrauti kambario. Malonus gyvenimas – tai erdvė manevro laisvei. Tai išties puiki naujiena, jeigu turite išsiversti su ribotu biudžetu. Tiesiog nereikia erdvės užpildyti begale baldų. Skirkite savo pinigus ne kiekybei, o kokybei – jūsų kambarys neabejotinai atrodys geriau nei tuomet, jeigu būtumėte jį gausiai apstatę radiniais iš blusų turgaus.

3. Meno dirbinius kabinkite tinkamame aukštyje

Galerijos ir muziejai meno dirbinius kabina taip, kad kiekvieno jų vidurio linija (centras) būtų nuo 142 iki 150 centimetrų aukštyje (žmogaus akių lygis vidutiniškai yra 142 centimetrų aukštyje). Ir jūs turite laikytis tos pačios taisyklės.

Jeigu kambario lubos itin aukštos, gali kilti pagunda kabinti paveikslus aukščiau, tačiau privalote prisiminti, kad aukštį reikia sieti su žmogaus, o ne patalpos masteliu.

Jeigu nesate įsitikinę, nufotografuokite kambarį. Nustebsite, kiek daug nuotrauka gali pasakyti. Atsispausdinkite ją ir, naudodamiesi „Photoshop“ ar kita programa, ant nuotraukos nupieškite paveikslą, kurį norite pakabinti. Tai suteiks jums supratimą, kokio dydžio meno kūrinio reikia konkrečiu atveju, o gal paaiškės, kadlaisvą vietą geriausia užpildyti augalu.

4. Kaip ant kilimo išdėlioti baldus

Iš esmės yra trys būdai, kaip ant kilimo išdėlioti baldus.
Viskas ant jo: Kilimas pakankamai didelis, kad ant jo sutilptų visų baldų kojos. Tai sukuria prabangumo jausmą. Tokiu atveju, kuo didesnis, tuo geriau. Tik nepamirškite, kad visose keturiose kilimo pusėse turi likti 30-45 centimetrai grindų.

Nieko ant jo: Jeigu kambarys nedidelis, ekonomiškiausias pasirinkimas yra toks kilimas, ant kurio baldai išvis nestatomi. Žinoma, kilimas negali būti pernelyg mažas. Toks, kuris atrodo tarsi būtų pavėluotai atėjusios minties įkūnijimas. Kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad netoli jo būtų visos sėdimų baldų priekinės kojos.

Tik priekis ant jo: Visas sėdimų baldų priekines kojas užkelkite ant kilimo, tai jas vizualiai sujungs į bendrą visumą ir sukurs aiškiai apibrėžtą erdvę ir atvirumo jausmą.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.