12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį

Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai išbandyti ir patikrinti dalykai. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, reikalaujantys ilgų metų. Kiekvienas tai gali padaryti jau šiandien.

1. Dažų spalvą išsirinkite paskiausiai

Dažniausiai žmonės prieš persikraustydami į naują būstą nori perdažyti sienas. Juos galima suprasti. Tiesiog norisi šviežumo jausmo. Žinoma, galima tai daryti, bet tai nėra protingas pasirinkimas.

Egzistuoja tūkstančiai dažų spalvų su įvairiausiais atspalviais. Kiekvienas jų skirtinguose namuose atrodo skirtingai, nes skiriasi šviesos šaltiniai, o tai reiškia, kad tai, kas gerai žiūrisi jūsų dabartiniuose namuose, nebūtinai gerai žiūrėsis naujuosiuose. Norisi, kad spalva papildytų baldų apmušalus, meno dirbinius, kilimus ir visa kita. Ir šią spalvą galite parinkti tik tuomet, kai visi šie daiktai jau yra jūsų namuose.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock

2. Palikite baldams erdvės

Stenkitės neperkrauti kambario. Malonus gyvenimas – tai erdvė manevro laisvei. Tai išties puiki naujiena, jeigu turite išsiversti su ribotu biudžetu. Tiesiog nereikia erdvės užpildyti begale baldų. Skirkite savo pinigus ne kiekybei, o kokybei – jūsų kambarys neabejotinai atrodys geriau nei tuomet, jeigu būtumėte jį gausiai apstatę radiniais iš blusų turgaus.

3. Meno dirbinius kabinkite tinkamame aukštyje

Galerijos ir muziejai meno dirbinius kabina taip, kad kiekvieno jų vidurio linija (centras) būtų nuo 142 iki 150 centimetrų aukštyje (žmogaus akių lygis vidutiniškai yra 142 centimetrų aukštyje). Ir jūs turite laikytis tos pačios taisyklės.

Jeigu kambario lubos itin aukštos, gali kilti pagunda kabinti paveikslus aukščiau, tačiau privalote prisiminti, kad aukštį reikia sieti su žmogaus, o ne patalpos masteliu.

Jeigu nesate įsitikinę, nufotografuokite kambarį. Nustebsite, kiek daug nuotrauka gali pasakyti. Atsispausdinkite ją ir, naudodamiesi „Photoshop“ ar kita programa, ant nuotraukos nupieškite paveikslą, kurį norite pakabinti. Tai suteiks jums supratimą, kokio dydžio meno kūrinio reikia konkrečiu atveju, o gal paaiškės, kadlaisvą vietą geriausia užpildyti augalu.

4. Kaip ant kilimo išdėlioti baldus

Iš esmės yra trys būdai, kaip ant kilimo išdėlioti baldus.
Viskas ant jo: Kilimas pakankamai didelis, kad ant jo sutilptų visų baldų kojos. Tai sukuria prabangumo jausmą. Tokiu atveju, kuo didesnis, tuo geriau. Tik nepamirškite, kad visose keturiose kilimo pusėse turi likti 30-45 centimetrai grindų.

Nieko ant jo: Jeigu kambarys nedidelis, ekonomiškiausias pasirinkimas yra toks kilimas, ant kurio baldai išvis nestatomi. Žinoma, kilimas negali būti pernelyg mažas. Toks, kuris atrodo tarsi būtų pavėluotai atėjusios minties įkūnijimas. Kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad netoli jo būtų visos sėdimų baldų priekinės kojos.

Tik priekis ant jo: Visas sėdimų baldų priekines kojas užkelkite ant kilimo, tai jas vizualiai sujungs į bendrą visumą ir sukurs aiškiai apibrėžtą erdvę ir atvirumo jausmą.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.

Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Dizainerės patarimai, kaip sukurti jaukius namus, iš kurių nesinorės išeiti

Tik persikėlus gyventi į naują būstą iškyla dilema, kaip nors kiek šiai erdvei suteikti namų pojūtį. Interjero dizaineriai dažniausiai siūlo į pagalbą pasitelkti kambarinių gėlių, medinių padėklų ar pan. Mes paruošėme dar lengviau įgyvendinamų patarimų!

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).