12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį

Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai išbandyti ir patikrinti dalykai. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, reikalaujantys ilgų metų. Kiekvienas tai gali padaryti jau šiandien.

1. Dažų spalvą išsirinkite paskiausiai

Dažniausiai žmonės prieš persikraustydami į naują būstą nori perdažyti sienas. Juos galima suprasti. Tiesiog norisi šviežumo jausmo. Žinoma, galima tai daryti, bet tai nėra protingas pasirinkimas.

Egzistuoja tūkstančiai dažų spalvų su įvairiausiais atspalviais. Kiekvienas jų skirtinguose namuose atrodo skirtingai, nes skiriasi šviesos šaltiniai, o tai reiškia, kad tai, kas gerai žiūrisi jūsų dabartiniuose namuose, nebūtinai gerai žiūrėsis naujuosiuose. Norisi, kad spalva papildytų baldų apmušalus, meno dirbinius, kilimus ir visa kita. Ir šią spalvą galite parinkti tik tuomet, kai visi šie daiktai jau yra jūsų namuose.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock

2. Palikite baldams erdvės

Stenkitės neperkrauti kambario. Malonus gyvenimas – tai erdvė manevro laisvei. Tai išties puiki naujiena, jeigu turite išsiversti su ribotu biudžetu. Tiesiog nereikia erdvės užpildyti begale baldų. Skirkite savo pinigus ne kiekybei, o kokybei – jūsų kambarys neabejotinai atrodys geriau nei tuomet, jeigu būtumėte jį gausiai apstatę radiniais iš blusų turgaus.

3. Meno dirbinius kabinkite tinkamame aukštyje

Galerijos ir muziejai meno dirbinius kabina taip, kad kiekvieno jų vidurio linija (centras) būtų nuo 142 iki 150 centimetrų aukštyje (žmogaus akių lygis vidutiniškai yra 142 centimetrų aukštyje). Ir jūs turite laikytis tos pačios taisyklės.

Jeigu kambario lubos itin aukštos, gali kilti pagunda kabinti paveikslus aukščiau, tačiau privalote prisiminti, kad aukštį reikia sieti su žmogaus, o ne patalpos masteliu.

Jeigu nesate įsitikinę, nufotografuokite kambarį. Nustebsite, kiek daug nuotrauka gali pasakyti. Atsispausdinkite ją ir, naudodamiesi „Photoshop“ ar kita programa, ant nuotraukos nupieškite paveikslą, kurį norite pakabinti. Tai suteiks jums supratimą, kokio dydžio meno kūrinio reikia konkrečiu atveju, o gal paaiškės, kadlaisvą vietą geriausia užpildyti augalu.

4. Kaip ant kilimo išdėlioti baldus

Iš esmės yra trys būdai, kaip ant kilimo išdėlioti baldus.
Viskas ant jo: Kilimas pakankamai didelis, kad ant jo sutilptų visų baldų kojos. Tai sukuria prabangumo jausmą. Tokiu atveju, kuo didesnis, tuo geriau. Tik nepamirškite, kad visose keturiose kilimo pusėse turi likti 30-45 centimetrai grindų.

Nieko ant jo: Jeigu kambarys nedidelis, ekonomiškiausias pasirinkimas yra toks kilimas, ant kurio baldai išvis nestatomi. Žinoma, kilimas negali būti pernelyg mažas. Toks, kuris atrodo tarsi būtų pavėluotai atėjusios minties įkūnijimas. Kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad netoli jo būtų visos sėdimų baldų priekinės kojos.

Tik priekis ant jo: Visas sėdimų baldų priekines kojas užkelkite ant kilimo, tai jas vizualiai sujungs į bendrą visumą ir sukurs aiškiai apibrėžtą erdvę ir atvirumo jausmą.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį
© Shutterstock
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

2018 m. interjero dizaino tendencijos, kurias būtinai turite žinoti (2)

2018 m. interjero spalvos, dizaino tendencijos atspindės žmonių poreikį palaikyti vienas kitą, saugoti žemę, rasti gyvenime ir bendruomenėse harmoniją, užuot be saiko leidus pinigus. Įžūlios, ekscentriškos, neretai brangios dekoravimo idėjos lieka praeityje. Ateinančiais metais pirmenybė teikiama praktiškumui, ekologijai, patogumui, funkcionalumui. Į kurias iš tikrųjų vertėtų atkreipti dėmesį, pataria dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Ką jūsų kalėdinė eglė sako apie jus

Visi, kada nors šventę Kalėdas, žino, kad pusę šios šventės džiaugsmo sudaro eglutės puošimas (žinoma, dovanų išpakavimas – antroji to džiaugsmo pusė). Tačiau tai, kaip pasirenkate savo medelį ir jo papuošimus – blizgučius, žaisliukus ir girliandas – daug ką apie jus pasako.

5 namų dekoro tendencijos, kurios vėl bus madingos 2018 metais

Namai – mūsų prieglobstis po sunkių dienų, vieta, kur galime būti savimi, jie turi būti jaukūs, išpuoselėti, kupini šilumos. Į visas gyvenimo sritis žengia naujovės, ne išimtis ir mūsų namai – interjero dizaino, puošybos tendencijos sparčiai keičiasi, neretai siūlomi keli sprendimai. Daugybė tendencijų gražios, bet nepigiai atsieinančios, tad ne visiems prieinamos. Smagi žinia – 2018 m. į madą grįžta seni namų dekoro stiliaus elementai.

Šių metų interjero ir dizaino tendencijų TOP 5: ar išliks jos aktualios ir 2018 m.?

Pats laikas prisiminti, kokios svarbiausios interjero dizaino tendencijos buvo įvardintos 2017 metų pradžioje vykusioje vienoje svarbiausių sezono baldų ir interjero parodoje „imm cologne“. Ar jos išliks tokios pat aktualios ir 2018-aisiais, sužinosime jau netrukus.

Būkite atidūs: kaip pagal savo Zodiako ženklą puošti šventinį stalą (2)

Mitiniu Zodiaku galima vadovautis širdies reikaluose ar tvarkant piniginius klausimus, tačiau mažai kas žino, jog įkvėpimo žvaigždėse galima ieškoti net dekoruojant savo stalą.

GALERIJA: 60 stalo dekoro idėjų (1)

Grožis slypi detalėse. Tad jei planuojate šventę, skirkite laiko ne tik maisto meniu, tačiau ir stalo dekorui. Ypatingai tais atvejais, kuomet pietūs ar vakarienė, o gal pusryčiai, bus pagrindinis jūsų šventės akcentas.

6 klaidos, kurių geriau nedaryti, dekoruojant mažą erdvę

Temų apie mažas erdves ir patarimus joms turbūt niekada nebus per daug. Yra kelios klaidos, kurias daro naujakuriai, įrenginėdami mažas erdves. Kokios jos ir kaip to išvengti, skaitykite žemiau.

Kokias gudrybes pasitelkti, kad namuose būtų jauku ne tik per šventes

Vis daugiau laiko praleidžiame šiltuose namuose... Tam, kad neužpultų liūdesys, namų interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ rekomenduoja, kaip sukurti jaukumą savo būste.

Interjero dizainerės patarimai, kaip namuose sukurti kalėdinę nuotaiką

Interjero dizaino namų „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman, kurios žavingas kalėdinis interjeras puošia žurnalo MANO NAMAI gruodžio mėnesio viršelį, sako, kad pirmiausia šventinis laikotarpis jai asocijuojasi su šviežiai iškeptų imbierinių sausainių aromatu, kuris pamažu padeda kurti ypatingą nuotaiką. Dizainerė pabrėžia, kad šventiškai atmosferai pakanka mažų, bet apgalvotų akcentų – tam nėra būtinos ypatingos dekoracijos.

Dizaino klasika: kaip plytelės gali pakeisti bet kuriuos namus

Kai 1904 metais Niujorke buvo atidarytas metro, vargu ar kas galvojo, kad jis visame pasaulyje išgarsins keramines plyteles. Taip, jei sienos fragmentas virtuvėje virš darbastalio ar dušo zona vonios kambaryje dekoruota pailgomis baltomis keraminėmis plytelėmis, kurių ilgio ir aukščio santykis 2:1, tai ne tik gražu bei madinga, bet ir yra tiesioginė nuoroda į XX amžiaus pradžios istoriją – ne bet kokią, o Amerikos metro.