12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis

Vadovaudamiesi šiomis gairėmis pasieksite puikų rezultatą net ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime paslaptį – interjero dizaineriai neturi slaptos taisyklių knygos, nėra griežtų įstatymų, reguliuojančių jų darbą. Vis dėlto yra keli principai, kurių jie laikosi, kad kaskart nudžiugintų klientą puikiu rezultatu. Tai išbandyti ir tikri dalykai, kurie veikia. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, įgyjami per ilgus metus. Juos gali taikyti visi, nuo pat pirmos dienos. Tebūna tai jums pagrindas, padedantis sukurti savo originalų stilių.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Dažų spalvą rinkitės paskutinę. Interjero dizaineriams dažnai skambina klientai, kurie prieš įsikeldami į būstą nori išsirinkti dažų spalvą. Žinoma, malonu įsikelti į šviežiai išdažytus namus ir be abejo, galima taip ir daryti, bet mes patarsime kitaip.

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis
© Shutterstock

Sukurta tūkstančiai dažų spalvų su įvairiais tonais ir atspalviais, ir visos jos skirtinguose namuose atrodo skirtingai, nes šviesos šaltiniai yra nevienodi, o tai reškia, kad spalva, kuri gražiai atrodo jūsų dabartiniuose namuose, gali visiškai netikti jūsų naujuose namuose. Juk sienų spalva turi išryškinti baldus, meno kūrinius, kilimus ir kt. Tad spalvą geriausia rinktis, kai visi daiktai jau yra namuose.

2. Suteikite baldams erdvės. Neperkraukite kambario. Elegantiškai gyvename tada, kai galime lengvai ir gracingai manevruoti tarp baldų. Tai tikrai puiki žinia turintiems nedidelį biudžetą. Jums nereikia užpildyti erdvės dideliu kiekiu baldų. Investuokite į kelis geresnės kokybės baldus ir jūsų kambarys atrodys gražiau, nei prikimštas radinių iš sendaikčių turgaus.

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis
© Shutterstock

3. Meno kūrinius kabinkite tinkamame aukštyje. Galerijose ir muziejuose meno kūriniai kabinami taip, kad kiekvieno jų vidurio linija (centras) būtų 145 – 152 cm aukštyje nuo grindų. Vidutinio žmogaus akių lygis yra 145 cm aukštyje.

12 dekoravimo gairių, kad kiekvienas kambarys atrodytų išskirtinis
© Shutterstock

Jūs taip pat galite vadovautis šia taisykle. Kambaryje su aukštomis lubomis gali kilti noras paveikslus kabinti aukščiau. Bet atminkite: reikia atsižvelgti į žmogaus, o ne statinio mastelį. Jei abejojate, nufotografuokite. Stebėtina, kiek daug gali atskleisti nuotrauka. Atsispausdinkite ją arba pasinaudokite „Photoshop“ ar kita programa, leidžiančia piešti ant nuotraukos. Tai padės jums suprasti, ar tinka didesnis ar mažesnis meno kūrinys, o gal tuščią erdvę geriausiai užpildys aukštas kambarinis augalas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.

5 gudrybės, kaip įnešti į namus prabangos

Nepaisant to, koks interjero stilius vyrauja Jūsų namuose, kartais į namų erdvę norisi įnešti kiek subtilios prabangos. Kaip tai sumaniai įgyvendinti neviršijant savo biudžeto, pataria baldų salono „Mato baldai“ plėtros vadovė Laura Baubkuvienė.

Patarimai, kurie padės įnešti jaukumo į lauko poilsio zoną

Atėjus šiltajam sezonui visi norime kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad, natūralu, kad dalis gyvenimo keliasi į lauką. Po darbų ir savaitgaliais vakarojame savo balkone ar terasoje. O tai daryti yra daug maloniau, kai ši zona yra tinkamai sutvarkyta ir paruošta smagiam pasisėdėjimui. Žemiau interjero tinklaraštia „Homy Ideas“ dalijasi, kaip tai paversti realybe.