Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje sparčiai keitėsi visuomenės požiūris į madą, dizainą, jis stipriai veikiamas Skandinavijos bei Vakarų šalių. „Domus Galerija“ įsikūrusių salonų atstovų nuomone, šiandien gyventojai atsakingai planuoja ir įsitraukia į būsto kūrimą, o konservatyvius ir atsargius sprendimus pakeičia drąsesnės idėjos, įkvėptos asmeninių patirčių.
Dažnai kyla klausimas, ar tikrai reikalingas interjero dizaineris? Jei manote, kad Jūs patys galite apsispręsti dėl interjero kolorito, baldų išdėstymo ir aksesuarų parinkimo – šaunu, nieko nėra maloniau, kaip kurti savo namus, įgyvendinti seniai puoselėtas svajones. Tačiau galite susidurti su tam tikra specifika, kurią gali žinoti tik profesionalūs architektai ar dizaineriai – pavyzdžiui, santechnikos ir elektros įvadų išdėstymas ir parinkimas, baldų ar šviestuvų tvirtinimo elementai, šildymo, ventiliavimo ar vėdinimo įrangos racionalus išplanavimas ir panašiai.
Frankfurte prie Maino vykstanti tarptautinė tekstilės paroda „Heimtextil“ – vienas svarbiausių kasmetinių renginių interjero pasaulyje. Čia pristatomos naujausios namų tekstilės kryptys, spalvų, raštų ir dekoro tendencijos. Šįmet parodoje apsilankė šimtai dalyvių, nuo dizainerių, prekybininkų iki interjero aistruolių.
Artėjant ilgiems ir tamsiems rudens vakarams, vis daugiau laiko praleisime jaukiuose namuose. Virtuvėse dažniau tarškės indai, vakarėliai iš lauko persikels į valgomuosius ir svetaines, o ant naktinio stalelio išaugs knygų stirtos. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti namais, atnaujinti baldus, sudėlioti trūkstamus erdvės akcentus.
Gal sodo nykštukai ir nesulauktų tiek dėmesio, jei nevirtų ginčai dėl dekoratyviosios jų vertės. Įdomiausia, kad prieštaringus vertinimus lėmė ne vien estetinės savybės: aistras dėl nykštukų kaitino ir karai, ir finansiniai išskaičiavimai, ir garsiausios pasaulyje sodo dizaino parodos ambicijos.
Prieš metus žurnalo „Structum“ skelbto ir sėkmingai įvykusio konkurso „Išmanusis miestas“ rezultatai paskatino ir šiemet kviesti jaunuosius mokslo atstovus kurti, projektuoti ir mąstyti. „Išmanusis miestas II“ – ne tęsinys, o savarankiškas konkursas, kurio esmė ta, kad studentų projektinius pasiūlymus savivaldybės, kurių teritorijas jie motyvuotai siūlys pritaikyti dabartiniams poreikiams, žada įgyvendinti.
Šiandien aplankė itin romantiška, gal net kiek nostalgiška nuotaika. Vartydama močiutės foto albumus, mamos senus dienoraščius, randu keletą senelio močiutei siųstų meilės laiškų. Skaitau juos ir namai staiga prisipildo romantikos, tyliai ir ramiai pro lininę užuolaidą krinta popietinės saulės spindulys ir apsvaigstu nuo pavasarinių gėlių dvelksmo.
Prieš kuriant savo namų dizainą, svarbu nepamiršti vieno iš svarbiausių dalykų – namai turi atrodyti ne tik gražiai ir jaukiai, bet ir būti funkcionalūs. Dizaino sprendimai privalo palengvinti mūsų kasdieninį, buitinį gyvenimą, o ne jį apsunkinti. Kaip teigia prekybos centre „Baldų rojus“ įsikūrę baldų atstovai–dizaineriai, neretai žmonės patys sau pakiša koją, bandydami namus įrengti savarankiškai ir nepaisydami elementarių dizaino taisyklių.
Nemažai miestiečių vis dar gyvena ankštuose ir nepatogiuose senos statybos butuose, kiti įsikūrė tipiniuose, taip pat nedideliuose naujuose būstuose, tad kaskart, pradėdami remontą sename ar įrenginėdami naujo buto interjerą, šeimininkai susiduria su problema, ką daryti, kad namai atrodytų erdvesni. Pateikiame trumpų ir aiškių patarimų, kurie padės rasti tinkamus atsakymus.
Brangūs skaitytojai, kviečiame tave ir tavo pasirinktą draugą š.m. balandžio 9 d. (ketvirtadienį) 20 val. praleisti vakarą su „H&M HOME“ parduotuvėje, esančioje PC „GO9“, Vilniuje. Čia jūsų lauksime su užkandžiais, gėrimais, muzika, naujausiomis interjero dekoravimo tendencijomis bei idėjomis!
Jeigu domitės horoskopais, vadinasi, skaitote ir šį. Turbūt neverta aiškinti, kad kiekvienas Zodiako ženklas turi įtakos žmogaus būdui, pomėgiams ir, žinoma, gyvenamajai aplinkai. Kiekvienas ieškosi vietos ten, kur komfortiška ir jauku, kur jaučiasi saugus ir ramus. Tokia erdvė, be abejo, yra būstas. Kurdami namų interjerą pamėginkite remtis ne tik mados tendencijomis ir savo finansiniais ištekliais – kad jūsų namuose vyrautų harmonija, įsiklausykite ne vien į širdies balsą, bet ir į tai, ką siūlo planetos ir žvaigždės.