Studijos tipo butas – erdvė, kurioje nėra sienų, skiriančių tokias atskiras zonas kaip: miegamasis, svetainė, darbo kambarys, valgomasis, virtuvė, koridorius. Tokia erdvė žavi savo atvirumu ir erdvės įspūdžiu. Tačiau kartais šis atvirumas ir ribų nebuvimas pradeda slėgti, atsiranda poreikis asmeniniam kampeliui. Pristatome 5 patarimus, kaip sumaniai ir neprarandant daug vietos padalinti studijos tipo butą.
Frankfurte prie Maino vykstanti tarptautinė tekstilės paroda „Heimtextil“ – vienas svarbiausių kasmetinių renginių interjero pasaulyje. Čia pristatomos naujausios namų tekstilės kryptys, spalvų, raštų ir dekoro tendencijos. Šįmet parodoje apsilankė šimtai dalyvių, nuo dizainerių, prekybininkų iki interjero aistruolių.
Artėjant ilgiems ir tamsiems rudens vakarams, vis daugiau laiko praleisime jaukiuose namuose. Virtuvėse dažniau tarškės indai, vakarėliai iš lauko persikels į valgomuosius ir svetaines, o ant naktinio stalelio išaugs knygų stirtos. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti namais, atnaujinti baldus, sudėlioti trūkstamus erdvės akcentus.
Gal sodo nykštukai ir nesulauktų tiek dėmesio, jei nevirtų ginčai dėl dekoratyviosios jų vertės. Įdomiausia, kad prieštaringus vertinimus lėmė ne vien estetinės savybės: aistras dėl nykštukų kaitino ir karai, ir finansiniai išskaičiavimai, ir garsiausios pasaulyje sodo dizaino parodos ambicijos.
Prieš metus žurnalo „Structum“ skelbto ir sėkmingai įvykusio konkurso „Išmanusis miestas“ rezultatai paskatino ir šiemet kviesti jaunuosius mokslo atstovus kurti, projektuoti ir mąstyti. „Išmanusis miestas II“ – ne tęsinys, o savarankiškas konkursas, kurio esmė ta, kad studentų projektinius pasiūlymus savivaldybės, kurių teritorijas jie motyvuotai siūlys pritaikyti dabartiniams poreikiams, žada įgyvendinti.
Šiandien aplankė itin romantiška, gal net kiek nostalgiška nuotaika. Vartydama močiutės foto albumus, mamos senus dienoraščius, randu keletą senelio močiutei siųstų meilės laiškų. Skaitau juos ir namai staiga prisipildo romantikos, tyliai ir ramiai pro lininę užuolaidą krinta popietinės saulės spindulys ir apsvaigstu nuo pavasarinių gėlių dvelksmo.
Prieš kuriant savo namų dizainą, svarbu nepamiršti vieno iš svarbiausių dalykų – namai turi atrodyti ne tik gražiai ir jaukiai, bet ir būti funkcionalūs. Dizaino sprendimai privalo palengvinti mūsų kasdieninį, buitinį gyvenimą, o ne jį apsunkinti. Kaip teigia prekybos centre „Baldų rojus“ įsikūrę baldų atstovai–dizaineriai, neretai žmonės patys sau pakiša koją, bandydami namus įrengti savarankiškai ir nepaisydami elementarių dizaino taisyklių.
Nemažai miestiečių vis dar gyvena ankštuose ir nepatogiuose senos statybos butuose, kiti įsikūrė tipiniuose, taip pat nedideliuose naujuose būstuose, tad kaskart, pradėdami remontą sename ar įrenginėdami naujo buto interjerą, šeimininkai susiduria su problema, ką daryti, kad namai atrodytų erdvesni. Pateikiame trumpų ir aiškių patarimų, kurie padės rasti tinkamus atsakymus.
Brangūs skaitytojai, kviečiame tave ir tavo pasirinktą draugą š.m. balandžio 9 d. (ketvirtadienį) 20 val. praleisti vakarą su „H&M HOME“ parduotuvėje, esančioje PC „GO9“, Vilniuje. Čia jūsų lauksime su užkandžiais, gėrimais, muzika, naujausiomis interjero dekoravimo tendencijomis bei idėjomis!
Jeigu domitės horoskopais, vadinasi, skaitote ir šį. Turbūt neverta aiškinti, kad kiekvienas Zodiako ženklas turi įtakos žmogaus būdui, pomėgiams ir, žinoma, gyvenamajai aplinkai. Kiekvienas ieškosi vietos ten, kur komfortiška ir jauku, kur jaučiasi saugus ir ramus. Tokia erdvė, be abejo, yra būstas. Kurdami namų interjerą pamėginkite remtis ne tik mados tendencijomis ir savo finansiniais ištekliais – kad jūsų namuose vyrautų harmonija, įsiklausykite ne vien į širdies balsą, bet ir į tai, ką siūlo planetos ir žvaigždės.
Nusprendus pertvarkyti, atsinaujinti savo būstą, idėjų pertvarkoms atrodo apstu. Pradėjus gilintis ir rinktis interjero pertvarkos idėjas, kuriomis galėtume pasinaudoti, dažnas suprantame, jog daugelis patarimų pritaikyti didelių erdvių dekoravimui, o ne mažiems ir visko pilniems lietuviškiems butams ar nedideliems namams.