Vienas originaliausių šiuolaikinių architektų Frankas Gehry garsėja pomėgiu naudoti neįprastas medžiagas. Kurdamas baldų seriją „Easy Edges“ jis atskleidė naujas tokios, atrodytų, banalios medžiagos kaip kartonas savybes – skulptūriškumą ir išraiškingumą. Tik gaila, kad ne kas kitas, o kartoninių baldų sėkmė paskatino Franką Gehry permąstyti savo karjerą ir atsidėti architektūrai, o ne baldų kūrimui...
Rugsėjo 2 dieną nugriuvo tvoros, ilgus 8-erius metus slėpusios Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, ir atidengė didingai nušviestą atnaujintą fasadą. Kapitalinis, 1963 m. pastatyto, pastato remontas reiškė ne tik nešančiųjų konstrukcijų stiprinimą, naują vidaus apdailą, bet ir visų inžinerinių sistemų, tame tarpe ir elektros instaliacijos bei apšvietimo sprendimų perprojektavimą ir įrengimą. Pasak bibliotekoje dirbusių apšvietimo specialistų, senosios sistemos nebeatitiko šiandienos reikalavimų nei šviesos kokybe, nei jos kiekiu, nei ekonominės naudos atžvilgiu. Dabar moderni šviesa pabrėžia pastato monumentalumą, paryškina kolonas, stogo puošybos elementus, o vidaus erdvėse šiuolaikiški apšvietimo sprendimai tarnauja skaitymo, pažinimo ir bendravimo džiaugsmui.
Žurnalo „Mano namai“ rugsėjo mėnesio numeryje siūlome pasisemti idėjų, kaip originaliai ir stilingai įrengti darbo zoną namuose. Tačiau ne visada į ją verta daug investuoti: kartais jos reikia tik laikinai, kartais jai skirta ne pati reprezentatyviausia vieta. Funkcionalų ir patrauklų darbo kampą galima suprojektuoti pernelyg neišlaidaujant.
Šį pavasarį visi besidomintys dizainu – nuo mėgėjų iki profesionalių dizainerių – vyko į parodą Milane, kuri organizuojama jau 55 metus. „iSalone“ – tai didžiausia baldų paroda pasaulyje, tad ji ne tik diktuoja naujausias tendencijas, tačiau yra ir ideali vieta įkvėpimui pasisemti.
Dizaineriai irgi perka ar parduoda butus. Nauris Kalinauskas ir Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė ne tik kaip profesionalūs interjero dizaineriai, bet ir tiesiog vilniečiai nusprendė parduoti savų pačių įrengtą rodos tobulą būstą. Ir dar prestižinėje Vilniaus vietoje. Ko daugiau, jei ne jų pačių, reiktų klausti, ar tik nuo prestižinės vietos priklauso kokybiškas gyvenimas…
Neseniai Frankfurte prie Maino (Vokietija) įvyko dizaino paroda „Ambiente“, į kurią plūsta žmonės susipažinti su naujausiomis dizaino idėjomis. Šioje parodoje apsilankėme ir mes, ir pastebėjome, kad vyrauja penkios tendencijos, kurios visuomet buvo šalia, tačiau būtent dabar tampa aktualios.
Naujos statybos name įrengto erdvaus buto dviejų aukštų palėpė rekonstruojant šiek tiek pakito tiek funkciniu, tiek stiliaus atžvilgiu: buvo atnaujinta laiptų konstrukcija, visiškai pakeista vonia, sukurta šiuolaikiška, ryškiais, moderniais akcentais dekoruota jauki gyvenamoji erdvė.
Jos kurtame interjere puikiai jaučiasi advokatai Tomas Kairys, Tomas Milašauskas, Dovilė ir Elijus Burgiai, verslininkas Nerijus Dagilis, krepšininkas Kęstutis Marčiulionis, futbolininkas Deividas Šemberas, stilingos damos: viena garsiausių Lietuvos manekenių Renata Mikailionytė, verslininkė Danguolė Stachura ir dar dešimtys kitų, kurių pavardes Nerija Sabaliauskienė taktiškai nutyli.
Visi žinome, kad skandinavų dizainas yra humaniškas, besirūpinantis įvairiausiais mūsų poreikiais, tad kūrybiškai žvelgiantis net į ne pačius svarbiausius interjero elementus. Danų dizainerės Sidse Werner sukurta kabykla „Coat Tree“ tapo ne tik kultiniu dizaino objektu – tvirtinama, kad ji pajėgi didvyriškai išlaikyti net 48 sunkius paltus!
Pasteliniai atspalviai grįžta, tik šįkart be pudros saldumo, šiek tiek prigesinti, santūresni, subtilesni ir sudėtingesni. Tačiau išlieka tokie pat jaukūs, gebantys sukurti emocinį aplinkos komfortą ir universalūs. Šiame straipsnyje patarsime, kaip nesuklysti, jei norite jais dekoruoti namus.
Pasak interjero dizainerių, kuriant būsto interjerą labiausiai reikia atsižvelgti į savininko skonį ir norus, tačiau mada interjeruose neišvengiamai daro savo įtaką, kaip ir kitose gyvenimo srityse. Pasitikdami žaliosios Ožkos metus, didelę garbę interjere turėtume skirti mėlynai ir žaliai, o naujausių interjero tendencijų bei spalvų diktatoriai šiais metais siūlo sugrįžti į 5-ąjį bei 9-ąjį dešimtmečius.
Gyvenimas mažame bute gali turėti trūkumų, tačiau kiekvienas stengiamės, kad mūsų namai būtų komfortiški ir jaukūs. Dažniausia diskomforto priežastis – laisvos erdvės stygius. Žinoma, nėra taisyklių be išimčių, tačiau kuriant mažo buto interjerą tam tikri dėsniai egzistuoja. Tad belieka konsultuotis su dizaineriu ar pasikliauti savo išmone ir, vadovaujantis protingais patarimais, įgyvendinti sumanymus.
Estetiški patiekalai sukuria šventišką nuotaiką, o Kalėdos – tai tas metas, kai gebėjimas gaminti ne tik gardžius, bet ir gražius valgius yra be galo svarbus. Nors smagu paganyti akis, kaip dirba garsūs virtuvės šefai, bet dažniausiai tų grožybių savo virtuvėje nebandome sukurti. Atrodo ir sudėtinga, ir laiko labai imlu. Be reikalo taip manome – kai kurios gudrybės yra labai paprastos.
Šiomis dienomis dizaino ir interjero madų žurnalai, portalai ir tinklaraščiai skaitytojams pateikia vis daugiau idėjų, kaip įsirengti namus. Įkvepiančios nuotraukos, neįprasti dizainerių bei architektų sprendimai ir įvairių stilių interjerų pavyzdžiai turbūt ne vieną paragino pasvarstyti ir apie jį supančią aplinką.