Kaip sukurti jaukią atmosferą namuose žiemos metu: 6 apšvietimo idėjos

Žiema dažniausiai yra tas metas, kuomet jaučiamės šiek tiek dirglūs, liūdni, pritrūkstame motyvacijos. Šviesos stygių lauke kompensuojame kurdami jaukesnę aplinką namuose, bet neretai pamirštame, kad norimą efektą galime pasiekti net ir nedideliais pakeitimais. Tinkamas apšvietimas gali būti ne tik sumanus būdas namus transformuoti į harmoningą, patogią erdvę, bet ir praskaidrinti nuotaiką. Kaip tai padaryti, pataria SKURA DESIGN dizainerė Neringa Pučkoriūtė.
© Gamintojo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jau nuo seno žmonės stengėsi, kad tamsiuoju metų laiku namuose būtų kuo daugiau šviesos – židinyje liepsnotų malkos, kambariai būtų apšviesti žvakių, žibalinių lempų ar balanų šviesa. Ugnis ir jos suteikiama šviesa būdavo pažadas, kad Saulė sugrįš ir visi tuo metu atlikti derlingumo bei sėkmės burtai išsipildys. Nors šie ritualai nebeatliekami, namų apgaubimas jaukia šviesa yra natūralus reiškinys, kai už lango šalta ir tamsu.

Kaip sukurti jaukią atmosferą namuose žiemos metu: 6 apšvietimo idėjos
© Gamintojo nuotr.

Nors kurdami jaukią atmosferą namuose dažnai neatsispiriame žvakėms, stulbinantis pasirinkimas ir patogumas verčia atsigręžti į šviestuvus. Gausybė spalvomis, dydžiais ir formomis išsiskiriančių šviestuvų gali ne tik praskaidrinti apniukusias dienas, atgaivinti pabodusį interjerą, suteikti daugiau erdvės ar net drastiškai transformuoti erdvę.

Kaip sukurti jaukią atmosferą namuose žiemos metu: 6 apšvietimo idėjos
© Gamintojo nuotr.

Pateikiame 6 idėjas, kaip pasitelkdami apšvietimą galite pagyvinti savo namų interjerą:

–Mažame kambaryje kuo labiau apšvieskite kampus – patalpa optiškai atrodys didesnė. Jei kambario lubos žemos, patartina šviestuvą nukreipti į lubas.

–Zoninio tipo šviestuvai (toršerai, staliniai, sieniniai šviestuvai) puikiai tinka kuriant jaukią svetainės ar poilsio zoną. Zoninį apšvietimą galite naudoti apšviečiant valgomojo stalą – rinkitės nuleidžiamą lubų šviestuvą, kabantį 60 – 80 cm atstumu nuo stalo paviršiaus. Tokio tipo apšvietimą galite rinktis ir miegamojo kambariui.

Kaip sukurti jaukią atmosferą namuose žiemos metu: 6 apšvietimo idėjos
© Gamintojo nuotr.

–Dekoratyvinis apšvietimas nebūtinai atlieka patalpos apšvietimo funkciją, bet gali meistriškai pakeisti kambario nuotaiką pasitelkiant skirtingas spalvas, judesį, šešėlius, kvapus. Naudokite šio tipo apšvietimą kurdami gyvą, mistišką aplinką. Rinkitės tokį dekoratyvinį apšvietimą, kuris atrodytų patraukliai ir dienos metu.

–Žaisdami akcentiniu apšvietimu galite ne tik atskleisti svarbiausias kambario detales, bet ir paslėpti trūkumus. Šio tipo šviestuvus galima naudoti apšviečiant laiptus, nišą, meno kūrinius ar kitą pasirinktą interjero detalę. Miegamajame galite įrengti šviestuvus virš vienos ar iš abiejų lovos pusių. Tokius šviestuvus geriausia tvirtinti 70 cm virš pagalvės ir apie 20 cm nuo lovos krašto link lovos vidurio (jei lovos plotis iki 2 m). Jei skaitote mažai, galite naudoti matinio stiklo šviestuvus. Miegamajame taip pat puikiai tinka ir jaukią atmosferą kuria nedideli staliniai šviestuvai.

Kaip sukurti jaukią atmosferą namuose žiemos metu: 6 apšvietimo idėjos
© Gamintojo nuotr.

–Šviečianti lempučių girlianda gali pasitarnauti ne tik šventiniu laikotarpiu. Lemputes galima patalpinti į skaidrią vazą, apraizgyti jomis pasirinktą interjero objektą.

–Naudokite keletą apšvietimo lygių. Tam galite pasitelkti šviesos reguliatorius arba vietoj pagrindinio naudoti zoninį apšvietimą. Tarpusavyje galima derinti akcentinį, dekoratyvų ar „paslėptą“ apšvietimą, svarbu nepersistengti su šviestuvų gausa. Patartina naudoti ne daugiau kaip kelis šviestuvų tipus bei dizainus vienoje patalpoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apšvietimas

Interjero dizainerių patarimai, kaip sukurti tinkamą apšvietimą svarbiausiose namų zonose

Apšvietimas interjere užima ypatingą vietą, juk šviesa – tai bene vienintelė priemonė galinti sukurti itin jaukią bei „gyvenamą“ namų atmosferą. Taigi tinkamai parinktas apšvietimas namuose ne tik atlieka savo praktinę paskirtį – padeda matyti tamsiuoju paros metu, bet ir kuria svetingų namų dvasią. Pasiteiravome interjero dizaino ekspertų, kaip sukurti tinkamą apšvietimą svarbiausiose namų zonose: virtuvėje, svetainėje, miegamajame bei vonios kambaryje.

Interjero eksperto patarimai: kaip išsirinkti tinkamiausią apšvietimą namuose

Šviestuvas šiuolaikiniuose namuose įgauna vis svarbesnį vaidmenį – tai ne vien kokybiško apšvietimo šaltinis, bet ir dekoro detalė, padedanti kurti nuotaiką patalpose. Interjero dizaineris Dovas Serapinas dalijasi praktiškais patarimais, kaip nepasimesti tarp daugybės stilių ir pasirinkti tinkamiausius šviestuvus skirtingoms namų zonoms.

4 paslaptys, kaip sukurti tobulą apšvietimą virtuvėje

Visi puikiai žino tinkamo apšvietimo svarbą namų erdvėje. Natūrali šviesa bei dirbtinis apšvietimas drauge kuria namų jaukumą bei atmosferiškumą. Interjero dizaino specialistai sako, kad kuriat apšvietimo sprendimus individualiems būstams, daugiausiai iššūkių ir kūrybiškumo reikalauja virtuvės-valgomojo zona. Pateikiame keturis patarimus, kurie pagelbės projektuojant apšvietimą šioje erdvėje.

Šviesos terapija: veiksminga, kai yra pasirinkimas

Garsus britų dizaineris Sebastianas Wrongas, kalbėdamas apie apšvietimą, 2016-uosius pavadino labai įsimintinais metais, nes buvo įgyvendinta daug išskirtinių ir esminių inovacijų, todėl atsirado dar daugiau galimybių funkcionaliai apšviesti interjerą. Nors įspūdingas šviestuvas atrodo be galo efektingai, tačiau apšvietimo scenarijaus sėkmę lemia ne vien tik jo dizainas. Išsirinkti gražaus šviestuvo nepakanka – tai būtų tas pats, kaip gaminti maistą tik siekiant estetiško vaizdo ir negalvojant, ar galėsime juo mėgautis. Komponuojant šviestuvus svarbiausia įvertinti, kur šviesa sklinda, mirga, žaidžia, ir atminti, kad jie apšviečia ne tuščią erdvę, o apčiuopiamus daiktus.

10 patarimų, kaip į namus įsileisti daugiau šviesos

Atgaivinkite savo namus įsileisdami į juos daugiau natūralios šviesos! Šviesa ne tik vizualiai išplečia erdvę, bet ir pagerina namų atmosferą. O kad namuose būtų kuo šviesiau net ir šaltuoju metų laikotarpiu, kai dienos trumpos, pateikiame 10 patarimų, kurie padės pasiekti šį tikslą.

Skelbiami konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir gauk pajamas“ nugalėtojai (1)

Baigėsi du mėnesius užtrukęs meniškos sielos žmonėms skirtas konkursas „Sukurk šviestuvo dizainą ir gauk pajamas“. Netradicinį ir labai įdomų konkursą organizavo LED šviestuvų gamintoja „Elmo light“ kartu su žurnalo „Mano namai“ komanda, o dalyvauti galėjo kiekvienas pilnametis Lietuvos gyventojas, turintis viziją, kaip galėtų atrodyti tikras svajonių šviestuvas.

Kokius stebuklus miegamajame sukuria tinkamai parinktas apšvietimas

Miegamasis – tai specifinė namų erdvė. Čia dažniausiai ateiname dienos pabaigoje, pavargę po darbų bei įspūdžių ir tenorime pailsėti. Kartais lovoje vakarus leidžiate su gera knyga rankose, o kartais tiesiog kalbatės ir atsipalaiduojate. Dėl šių priežasčių parinkti tinkamus apšvietimo sprendimus miegamajam nėra paprasta – čia naudojamiems šviestuvams keliami visai kitokie reikalavimai, nei kad kituose kambariuose.

Konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“ BALSAVIMAS (2)

Šabloniški sprendimai vis rečiau tenkina mūsų poreikius. Tampame vis išrankesni savo aplinkai, be to, dažniau norime patys ją kurti ir tobulinti. LED šviestuvų gamintoja „Elmo technologijos“ kviečia atiduoti savo balsą konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“ dalyviams.

Pagrindinės klaidos, kurios padaromos planuojant namų apšvietimą (1)

Visi stengiamės ir norime, kad apšvietimas namie būtų tobulas. Šioje srityje dirba ir profesionalūs apšvietimo dizaineriai, žmonės patys daro gerai apgalvotus sprendimus, tačiau klaidų išvengti nepavyksta. Visgi, iš jų galima daug pasimokyti, kad kitą kartą renkantis ir kabinant šviestuvus būtų lengviau, o galutinis rezultatas džiugintų ilgus metus.

Netradicinės šviestuvų idėjos, kurios įkvėps pokyčiams

Šiais laikais žmonės nebijo eksperimentuoti kurdami savo namų interjerą. Nors nesenstanti klasika niekaip neišeina iš mados, nauji stiliai ir dekoro elementai atėjo kaip naujas šviežio oro gūsis. Neišvengiamai jis paveikė ir pakabinamų šviestuvų pasaulį, todėl dabar galime rinktis iš didžiulės jų įvairovės. Pastebima, kad modernūs šviestuvai nuo klasikinių skiriasi ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl naudojamų medžiagų. O iš kokių medžiagų pagaminti šviestuvai jūsų namuose atrodys geriausiai?